Strona 36 z 96 PierwszyPierwszy ... 26272829303132333435363738394041424344454686 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 351 do 360 z 960

Temat: Przyszłość Giulia/Stelvio i całej Alfą Romeo

  1. #351
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2022
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 280KM Veloce MY2021
    Postów
    1,212

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    A po co ma coś udowadniać? Jest instytucją badająca awaryjnosc?
    Swoją drogą gdzie w tych wpisach złamanie regulaminu? Jakoś nie potrafiących bez wulgaryzmów zdania sklecić moderacja nie potępia. A tu za opis swych przygód jakieś ostrzeżenia czy czytam że kasowanie wpisów wręcz.
    Kolego, skasowane zostały wpisy jak kilku użytkowników zaczęło ponosić w kierunku rzucania się sobie do gardeł. I słusznie.
    Pisanie o tym samym i wrzucanie tych samych zdjęć w kilku wątkach - nie chce mi się czytać regulaminu ale chyba przyznasz, że normalne nie jest.

    Edit:
    Gdzie tu jakieś nagminne wulgaryzmy widzisz? Jak przeglądam różne wątki - to sporadyczność.
    Ostatnio edytowane przez netzmark ; 27-07-2022 o 17:16

  2. #352
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    Macie tupet pisać o regulaminie w ogóle go nie znając. Andrzej, zanim zaczniesz filozofować to przeczytaj regulamin. Tylko ze zrozumieniem proszę. A wszystko stanie Ci się jasne bez ironicznych filozofii. To dotyczy też reszty.
    To jest temat o przyszłości modelu i Alfy. Nie o doznaniach z jazdy, opisywaniu historii serwisowych, polityce czy porównywaniu cenników między markami. Nie jest! A większość z niezrozumiałych dla mnie powodów nie potrafi tego ogarnąć. Do tego jeszcze co któryś post zaczynają się kłótnie. Proponowałem Mariuszowi już dawno założenie nowego tematu o jego aucie. Takie też już były - nie byłby pierwszy. Ale on zamiast to zrobić to woli siać ferment w kilku tematach.
    Jestem wyrozumiały i też nie czytam i nie kasuję wszystkiego restrykcyjnie. Nawet jak odbiegacie od wątku. Ale nie mogę zostać obojętny jak ktoś raportuje a posty niestety ewidentnie naruszają regulamin.

    W skrócie: jak się dzieci bawicie cicho, bez krzyków to się nie wtrącam ale jak zaczynacie się bić, wyzywać i donosić to nie pozostaję obojętny. Wtedy zaczynam cięcie.

  3. #353
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    09 2019
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    305

    Domyślnie

    Ilekroć mysle o tym, ze Giulia/Stelvio wymaga gruntownego liftingu to tak naprawdę najbardziej brak mi bezprzewodowego Apple Car Play, reszta jest na miejscu. Virtual cockpit to w sumie bzdura, matrixy fajnie mieć, ale ja np. jeżdżę głównie po mieście i naprawdę obecne ksenony wystarczają, wentylowane fotele nie są niezbędne, bo klima robi robotę, a jakich nadpotliwy nie jestem, niezły head up by się przydał. Dużo nie trzeba zmieniać, pytanie czy ten lifting w ogóle się pojawi…


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  4. #354
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2022
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 280KM Veloce MY2021
    Postów
    1,212

    Domyślnie

    A mi głównie brakuje systemu kamer 360 w Stelvio. Jakoś nie mogę się przyzwyczaić do jego wielkości i słabej manewrowosci - i w efekcie z manewrami czuję się trochę niepewnie, może kwestia czasu. I kamera tylna mogłaby pokazywać szerzej (nawet przy tej samej jakości).
    Cała reszta jest dla mnie ok jak jest a virtual cockpit w Audi, VW czy BMW mnie wprost odrzuca swoją sztucznością (pomimo, że oczywiście może pokazywać bez porównania więcej różnych rzeczy). Oby Alfa pozostała przy czymś normalnym jak dziś :-).

  5. #355
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar alfist
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulia Q , GT3.2 Q2
    Postów
    960

    Domyślnie

    Wirtualne zegary to przecież tani gadżet, reflektory ledowe z matrycami też się jakoś bardzo nie różnią od biksenonów Giulii- uważam że z kokpitem powinno zostać jak jest - analogowe zegary mają swój styl i taki w Alfach pasuje. I jeszcze robić z tego jakiś poważny zarzut czy argument przy wyborze auta? Samochód ma dobrze jeździć i sprawiać przyjemność z jazdy- w przypadku Alf to główne kryterium, i to ma właśnie miejsce w przypadku Giulii i Stelvio (w Stelvio nie sprawdzałem).

  6. #356
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2022
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 280KM Veloce MY2021
    Postów
    1,212

    Domyślnie

    W Stelvio też "ma " :-).

    A nawiązując do kosztów (że tani gadżet), to taki wyświetlacz plus procesor który taka grafikę napędzi to koszt produkcyjny na poziomie 40 dolarów. - to akurat wiem bo coś podobnego robię do czegoś. Wątpię żeby zestaw zegarów analogowych jaki jest był tańszy. Więc to żadna oszczędność po stronie Alfy a jak mówisz, raczej styl. Niestety skoro droższy to pewnie w jakimś momencie przyoszczędzą i pożegnamy analogi czy tego ktoś chce czy nie... Tym bardziej, że jak niestety widać więcej ludzi tego chce niż nie.
    Ostatnio edytowane przez netzmark ; 27-07-2022 o 21:19

  7. #357
    Użytkownik Znawca Avatar Krzysztof
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4
    Postów
    1,394

    Domyślnie

    Cyfrowe zegarki na rękę też kiedyś robiły furorę - mój miał nawet 7 melodyjek
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4 (2018-...)
    AR 159 1.9 JTDM Q-Tronic Distinctive (2008-...)
    AR 147 2.0 TS Selespeed Distinctive (2001-2008)

  8. #358
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Cytat Napisał alfist Zobacz post
    uważam że z kokpitem powinno zostać jak jest - analogowe zegary mają swój styl i taki w Alfach pasuje
    Dokładnie. Zrobiłbym tylko lepszy ten ekranik środkowy (żeby mozna było na przykład rzucić obraz z nawigacji), a tuby zostawił takie, jak teraz. No ale to nie przejdzie zapewne. A wirtualne zegary w Mercedesie na przykład wyglądają tragicznie - kompletnie bezpłciowo.
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  9. #359
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    09 2019
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    305

    Domyślnie

    Widzieliście wirtualne zegary w BMW 3? Tragedia. A co do kamer 360 się zgadzam - przydałyby się, bo naprawdę łatwiej manewrować w mieście.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  10. #360
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2022
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 280KM Veloce MY2021
    Postów
    1,212

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzysztof Zobacz post
    Cyfrowe zegarki na rękę też kiedyś robiły furorę - mój miał nawet 7 melodyjek
    No widzisz, a za nowoczesne "analogowe" szwajcary dziś niektórzy płacą więcej niż za całe Alfy :-).

Podobne wątki

  1. Światła - technologia AFS w Alfa Romeo Giulia i Stelvio
    Utworzone przez Firste w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 115
    Ostatni post / autor: 03-03-2023, 07:33
  2. Giulia i Stelvio NRING, Giulia Veloce Ti czyli nowości z Genewy
    Utworzone przez GexN w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 02-03-2018, 13:13
  3. Przyszłość Alfy Romeo 2014-2018
    Utworzone przez minusbb w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 59
    Ostatni post / autor: 24-09-2014, 18:14
  4. Przyszłość ALFY ROMEO
    Utworzone przez bobryt w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 41
    Ostatni post / autor: 17-05-2013, 16:33

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory