Strona 40 z 96 PierwszyPierwszy ... 30313233343536373839404142434445464748495090 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 391 do 400 z 960

Temat: Przyszłość Giulia/Stelvio i całej Alfą Romeo

  1. #391
    Użytkownik Świeżak Avatar Don Pedro
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia
    Postów
    215

    Domyślnie

    Cytat Napisał kczan Zobacz post
    Dlatego wolę grupę fb, tam takie durne komentarze są podpisane imieniem i nazwiskiem.

    Wszyscy są be i prawo jazdy znaleźli w chrupkach, alfa sama z siebie się nigdy nie popsuje
    ROTFL
    Ja mam tam cztery konta "imienne", nawet na dwóch jestem na tej grupie.
    I co?

  2. #392
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2022
    Auto
    brak
    Postów
    34

    Domyślnie

    Cytat Napisał Teddy Bear Zobacz post
    alfa romeo do dziś ma opinię marki awaryjnej i chyba się tego nie pozbędzie
    5 lat gwarancji w standardzie może tu sporo pomóc.

    Teraz wszystkie marki się psują. Jestem porejestrowany na różnych forach (Volvo, BMW, Mercedes, Peugeot, VW) i wszędzie są narzekania. A to oleju przybywa, a to ubywa. A to drzwi nie chcą się zimą otworzyć, a to skrzynia po X km zaczyna szarpać. Ja na przykład z reguły auta kupuję na ~7 lat, więc jeśli przez większość tego okresu miałbym fabryczną gwarancję producenta, to forumowa opinia o awaryjności schodzi na boczny tor. Wiem, że ewentualne oddanie do serwisu bywa upierdliwe, ale przynajmniej śpię spokojnie, że nie dostanę faktury na kilkanaście-kilkadziesiąt tysięcy za wymianę silnika czy skrzyni.

    W moim przypadku zakup Alfy póki co przekreśla cena nieadekwatna do oferowanego wyposażenia (tj. lekko już przestarzałej technologii). Aha... Byłem ostatnio w salonie BMW i szeroki tablet w nowej trójce na żywo wygląda fatalnie (choć o gustach się nie dyskutuje). Tzn. może nawet nie sam tablet, bo on aż tak nie gryzie, co ta paskudna grafika prędkości i obrotów. Ani to ładne, ani czytelne czy funkcjonalne. Mam czym jeździć, więc chyba poczekam na lifting Giulii, ewentualnie spróbuję przekonać się do Volvo/Mercedesa.

  3. #393
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Nie wszystkie. A już nie tak powszechnie unieruchamiająco.
    Gwarancja - na pewno lepiej (lepiej późno niż wcale) długa niż krótka, ale co komu z gwarancji jak i tak musi zawodzić auto, dyskutować w serwisie, buchalterię na zastępcze wypełniać, wydzwaniać co i na kiedy będzie, odbierać i tak co jakiś czas? zakładając że się jeździ w koło komina pustym autem, bo niefajne jest oddawanie na gwarancji full wypakowanego wakacyjnie np. z hakiem / bagażnikiem a zastępczy akurat bez haka/ relingów itp. No sory nie po to się kilkaset tys wydaje żeby się z serwisem więcej niż na przegląd widzieć.

  4. #394
    Użytkownik Świeżak Avatar kczan
    Dołączył
    02 2022
    Auto
    '21 Giulia Veloce TI 2.0 280HP
    Postów
    61

    Domyślnie

    Cytat Napisał Teddy Bear Zobacz post
    FB to ściek, jak chcesz tracić tam czas, idź tam. A co do imienia i nazwiska, nie rozśmieszaj mnie. Mój kolega z pracy ma tam dwa konta na dwa różne, nie swoje nazwiska. To tam nagminne. FB to ściek, wszelkie służby wpuszczają tam fejki i durni userzy podają to dalej a sam FB nakręca spory, bo ma większą klikalność. Wyborami się manipuluje dzięki FB. Ale jak wolisz, siedź tam.

    Na forach tego nie ma. A co alfy: alfa romeo do dziś ma opinię marki awaryjnej i chyba się tego nie pozbędzie. To efekt źle robionych samochodów przez całe dekady. Ale dziś te auta w żaden sposób nie wyróżniają się awaryjnością, dlatego takie płaczliwie posty, ze komuś coś padło, jedzie do ASO a tam szeregi innych padniętych to bełkot. Ma gość problem i tyle, ale nie jest to problem zależny od marki. Z innymi autami bywa tak samo.

    Zdania "Wszyscy są be i prawo jazdy znaleźli w chrupkach, alfa sama z siebie się nigdy nie popsuje" nie komentuję. Co tu komentować, jak ktoś uzywa pojęcia WSZYSCY? Chcesz brać udział w dyskusji, naucz się zasad dyskusji. Bo na dziś, nie znasz ich. Głowa do góry, to nie takie trudne. Zacznij od rezygnacji z nieuprawionych określeń typu "wszyscy", "zawsze", "nigdy". Bo to na dzień dobry kończy dyskusję.
    Chodziło mi o grupę fb Giulia/Stelvio w której chyba żadne "służby" się nie udzielają, myślałem że to oczywiste, ale jednak nie dla wszystkich xD A przepraszam, miałem nie używać tego słowa.

  5. #395
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 2.0T
    Postów
    429

    Domyślnie

    Panowie, rozmawiałem z kolegą Mariuszem i mam swój pogląd na te usterki w obu samochodach. Wg mnie po części to wina egzemplarzy, a po części ASO.
    Stelvio 2.0: awaria multiair, serwis nie wymienił od razu, "jeździć, obserwować", silnik padł (Italiano Garage naprawia takie silniki)
    Stelvio 2.9: ubytek płynu chłodniczego, wymiana chłodnicy, dalszy ubytek, "jeździć, obserwować", silnik padł

  6. #396
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Serwis AUTORYZOWANY to marka, cześć samochodu. Samochód jest tak dobry jak jego serwis.To jedno w przypadku nowego auta zwłaszcza.
    A sprawa przetartej wiązki i napędu tyłu przy hamowaniu przodu?
    BTW Autoryzowany przez Alfę Romeo serwis jednej z banalnych i podstawowych cząstki "wiedzy" nie ma i zarzyna swoje auta? ( jazda z przegrzewajacym się silnikiem)?
    A brak z urzędu auta zastępczego na czas naprawy na gwarancji?
    Ostatnio edytowane przez Andrzejsr ; 04-08-2022 o 22:53

  7. #397
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    Serwis AUTORYZOWANY to marka, cześć samochodu. Samochód jest tak dobry jak jego serwis.To jedno w przypadku nowego auta zwłaszcza.
    A sprawa przetartej wiązki i napędu tyłu przy hamowaniu przodu?
    BTW Autoryzowany przez Alfę Romeo serwis jednej z banalnych i podstawowych cząstki "wiedzy" nie ma i zarzyna swoje auta? ( jazda z przegrzewajacym się silnikiem)?
    A brak z urzędu auta zastępczego na czas naprawy na gwarancji?
    e tak zapytam a ty jak hibernowany byłeś że piszesz takie bzdury? to jest jeden z głównych powodów słabej renomy marki AR - gówniany serwis.

  8. #398
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2020
    Auto
    Stelvio Veloce MY2020
    Postów
    277

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    A brak z urzędu auta zastępczego na czas naprawy na gwarancji?
    Nie pisz głupot. Dwa razy miałem dłuższą naprawę, a właściwie to stanie auta w serwisie na obserwacji i dwa razy dostałem BMW jako zastępcze. Bez problemu i bez proszenia. Dealer zgłosił to Centrali, a Fiat Auto Poland załatwił tego samego dnia. Podstawili mi pod pracę, a drugim razem pod dom.

  9. #399
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2009
    Auto
    signiore Giuseppe Busso
    Postów
    743

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    Serwis AUTORYZOWANY to marka, cześć samochodu. Samochód jest tak dobry jak jego serwis.To jedno w przypadku nowego auta zwłaszcza.
    A sprawa przetartej wiązki i napędu tyłu przy hamowaniu przodu?
    BTW Autoryzowany przez Alfę Romeo serwis jednej z banalnych i podstawowych cząstki "wiedzy" nie ma i zarzyna swoje auta? ( jazda z przegrzewajacym się silnikiem)?
    A brak z urzędu auta zastępczego na czas naprawy na gwarancji?
    Rozumiem , że w krajowych serwisach mazdy to japończycy pracuja 24h na dobę tak ? To zapytaj tych majstrów skąd blachę sprowadzają że te fury rdzewieją już w transporcie z fabryki.

  10. #400
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    ? To na pewno odp na mój post? może z oceanu bo słyszałem tutaj że rdzewieje. Sam pytaj skoro wciąż o tych mazdach piszesz ni z gruchy ni z pietruchy.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał wip Zobacz post
    Nie pisz głupot. Dwa razy miałem dłuższą naprawę, a właściwie to stanie auta w serwisie na obserwacji i dwa razy dostałem BMW jako zastępcze. Bez problemu i bez proszenia. Dealer zgłosił to Centrali, a Fiat Auto Poland załatwił tego samego dnia. Podstawili mi pod pracę, a drugim razem pod dom.
    Lecz nie w przypadku omawianym. Gdyby moderator nie uciszył opisującego swoje perypetie z AR znalbys też szczegóły. Ale lepiej pod dywanik.

Podobne wątki

  1. Światła - technologia AFS w Alfa Romeo Giulia i Stelvio
    Utworzone przez Firste w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 115
    Ostatni post / autor: 03-03-2023, 07:33
  2. Giulia i Stelvio NRING, Giulia Veloce Ti czyli nowości z Genewy
    Utworzone przez GexN w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 02-03-2018, 13:13
  3. Przyszłość Alfy Romeo 2014-2018
    Utworzone przez minusbb w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 59
    Ostatni post / autor: 24-09-2014, 18:14
  4. Przyszłość ALFY ROMEO
    Utworzone przez bobryt w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 41
    Ostatni post / autor: 17-05-2013, 16:33

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory