Strona 46 z 96 PierwszyPierwszy ... 363738394041424344454647484950515253545556 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 451 do 460 z 960

Temat: Przyszłość Giulia/Stelvio i całej Alfą Romeo

  1. #451
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2022
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Subaru, Alfa Romeo
    Postów
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    w sumie byłaby to dobra reklama i może podważanie stereotypu wiecznie psującej się alfy? myślę że mogliby coś takiego wprowadzić a jak komuś się nie podoba to sobie by zerwał (np ja)
    Nie ukrywam, że dla mnie, gwarancja (chcąc zostawić samochód na dłużej) to był jeden z argumentów [emoji108]

  2. #452
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2018
    Mieszka w
    BIALYSTOK
    Auto
    alfa romeo
    Postów
    1,508

    Domyślnie

    Cytat Napisał super_bolek Zobacz post
    Nie ukrywam, że dla mnie, gwarancja (chcąc zostawić samochód na dłużej) to był jeden z argumentów [emoji108]
    To zajedz do nich jak będziesz miał na liczniku 90000km i będą do wymiany np. wąchacze amortyzator itp to zobaczysz czy masz gwarancje.

  3. #453
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Cytat Napisał super_bolek Zobacz post
    Nie ukrywam, że dla mnie, gwarancja (chcąc zostawić samochód na dłużej) to był jeden z argumentów [emoji108]
    Oby nie "na dłużej" w serwisie jak w tym wątku śmiał jeden Alfisti opisywać swoje przygody z naprawami gwarancyjnymi silników Q i 280KM:

    https://www.forum.alfaholicy.org/giu...ml#post2324404

    Nie dowiesz się wiecej, bo za to że opisał rzeczywistość niewygodną dla fanatyków, został zablokowany.
    Ja i kilka osób rozmawiało z nim jeszcze na priv. Dla kogoś nie znającego zwyczajów w serwisach AR włos by się mógł zjeżyć na głowie.

    https://www.forum.alfaholicy.org/giu...ml#post2325238

    Co do wahaczy, amortyzatorów , klocków itp to raczej są na liście wyłączeń w warunkach gwarancji , więc tu zaskoczenia nie powinno być akurat.

  4. #454
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2018
    Mieszka w
    BIALYSTOK
    Auto
    alfa romeo
    Postów
    1,508

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    Oby nie "na dłużej" w serwisie jak w tym wątku śmiał jeden Alfisti opisywać swoje przygody z naprawami gwarancyjnymi silników Q i 280KM:

    https://www.forum.alfaholicy.org/giu...ml#post2324404

    Nie dowiesz się wiecej, bo za to że opisał rzeczywistość niewygodną dla fanatyków, został zablokowany.
    Ja i kilka osób rozmawiało z nim jeszcze na priv. Dla kogoś nie znającego zwyczajów w serwisach AR włos by się mógł zjeżyć na głowie.

    https://www.forum.alfaholicy.org/giu...ml#post2325238

    Co do wahaczy, amortyzatorów , klocków itp to raczej są na liście wyłączeń w warunkach gwarancji , więc tu zaskoczenia nie powinno być akurat.
    Masz jakąś listę co jest na gwarancji a co nie jest. Jak będziesz miał mały przebieg to wywalczysz gwarancje, Z doświadczenia wiem ze to jest umowne jak głośno krzyczysz w Aso.

  5. #455
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Zgadza się, do jakiegoś umownie małego przebiegu serwisy różnych marek albo same z siebie wymieniają tzw "elementy eksploatacyjne" , albo najpierw próbują zbadać czy klient się domaga itp.
    Zawieszenie to jak najbardziej element eksploatacyjny. Przynajmniej kiedyś tak było, ze 156 miałem jazdy przy jakiś znikomym przebiegu boje o wahacz. No ale tam leciały nagminnie , teraz chyba z zawieszeniem AR już nie ma problemów . Od wielu lat nie studiuję warunków gwarancji bo z mazdami nie ma po co, ale sądzę ze i tam takie zapisy są. Wiem że o hamulce niektórzy muszą "walczyć" innym wymieniają bez gadania . Choć hamulce z pewnością wyłączone są z gwarancji raczej we wszystkich markach.

  6. #456
    ZBANOWANY Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Polska
    Auto
    matyczna pralka Samochód: Giulia 2.0 MY21
    Postów
    517

    Domyślnie

    Zależy. Mnie w Gulietcie wymienili na gwarancji piszczące klocki hamulcowe, chociaż i tak to pomogło na miesiąc.

  7. #457
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Zgadza się. Czasem wymienia. Czasem wyjma przeczyszcza prowadnice zaciski i włożą z powrotem, mówiąc że wymienili. Czasem wezmą nowe z innego egz. Polmozbyty ma w takich tematach dziesiątki lat sprawdzonych praktyk tego typu.

  8. #458
    ZBANOWANY Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Polska
    Auto
    matyczna pralka Samochód: Giulia 2.0 MY21
    Postów
    517

    Domyślnie

    Wymienili. Sprawdziłem, jak zawsze. I oni o tym wiedzą od czasu pewnej sytuacji, która skończyła się wymianą kierownika serwisu w ASO.

  9. #459
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Giulietta Veloce
    Postów
    71

    Domyślnie

    Cytat Napisał super_bolek Zobacz post
    Dobrze, że nie ma naklejek na szybie "Moja Alfa ma 5 lat gwarancji"

    https://tiny.pl/w7mbv
    Ja taką naklejkę otrzymałem w zeszłorocznej Pandzie i dobrze mi z tym . Szczerze to mam już lekko dosyć pytań i żarcików co do Alf jeżdżących na lawecie... Szczególnie od właściciela BMW o którym akurat wiem, że na lawecie już wylądował... ale oczywiście się do tego nie przyznał (żona jego tajemnicę zdradziła )

  10. #460
    ZBANOWANY Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Polska
    Auto
    matyczna pralka Samochód: Giulia 2.0 MY21
    Postów
    517

    Domyślnie

    Ja nie toleruję żadnych obcych elementów na karoserii czy szybie, więc nawet jakby było 100 lat gwarancji, to bym się tego pozbył.
    A najbardziej mnie rozwalają "dyskretne" reklamy salonów samochodowych zwykle naklejane z tyłu obok napisu firmowego, zwykle skody. Jak można z czymś takim jeździć, przekracza moje granice pojmowania.

Podobne wątki

  1. Światła - technologia AFS w Alfa Romeo Giulia i Stelvio
    Utworzone przez Firste w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 115
    Ostatni post / autor: 03-03-2023, 07:33
  2. Giulia i Stelvio NRING, Giulia Veloce Ti czyli nowości z Genewy
    Utworzone przez GexN w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 02-03-2018, 13:13
  3. Przyszłość Alfy Romeo 2014-2018
    Utworzone przez minusbb w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 59
    Ostatni post / autor: 24-09-2014, 18:14
  4. Przyszłość ALFY ROMEO
    Utworzone przez bobryt w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 41
    Ostatni post / autor: 17-05-2013, 16:33

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory