Strona 64 z 96 PierwszyPierwszy ... 14545556575859606162636465666768697071727374 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 631 do 640 z 960

Temat: Przyszłość Giulia/Stelvio i całej Alfą Romeo

  1. #631
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2021
    Auto
    Była 159-ka jest Formentor VZ
    Postów
    1,222

    Domyślnie

    Cytat Napisał 68oct Zobacz post
    Mam Kumpla, który jezdził citroenem i ciągle biadolił jakie to g***, nie baczył na to, że kupił tą cytryne jak miała już 16 lat na karku i pieron wie jaki przebieg, citroen to najgorsze auto wg niego.
    Później kupił mercedesa, ten ma z kolei jeszcze więcej lat niż miał ten citroen jak dokonał żywota, naprawia go niemal co weekend bo wszystko się sypie, ale wg niego to jest nadal mega fura, jak jezdzi... bo jak nie, to wspomina, ze moze trzeba by ja sprzedac;-)
    Wierzę, że i Tobie w takim razie uda się w końcu sprzedać te truchła i kupić coś na wypasie, może nawet premium.

    Kurcze, nie wiem z czego to wynika, ale na tym forum pisze się głównie w dwóch tematach, jakie alfy sa z****** i kiedy marka zniknie z rynku, a drugi to, jakie z****** są, elektryki i dlaczego znikają z rynku v8'ki:-D
    Gratki ;-)

    Wysłane z mojego SM-G990B przy użyciu Tapatalka
    Widzisz kolego, jeżdżę o 5 lat 159SW (było 1,9 jest 2,4ti) i jestem z nich bardzo, bardzo zadowolony. Bardzo czekałem na Tonale, bo Stelvio nie bardzo pasuje żonie (za duże) i cenowo trochę poza naszym zasięgiem się zrobiło. Gulia niby tak samo długa, ale już jej bardziej pasuje (za kobietą nie nadążysz). Ale funkcjonalność sedana ją przekreśla. Z kolei Tonale idealne funkcjonalnością i gabarytami ale dyskwalifikują oferowane "silniki". Tak więc chcąc nie chcąc musiałem szukać auta u innych producentów. I pojeździłem końcem roku po różnych salonach i pomacałem, pojeździłem wieloma autami. Jak zaczęliśmy to na chłodno analizować i podliczać, to oferta i możliwości produktów Alfy Romeo nie są takie cudowne. Tak się traci klienta. Gdyby Alfa miała w ofercie produkt który nam chociaż mniej więcej odpowiada (z naciskiem na więcej)- kupilibyśmy bez sprawdzania oferty konkurencji. Nie mniej jak będę sprzedawał 159, to będzie mi żal. "Polak płakał jak sprzedawał" ..... Będę dzwonił do kupującego posłuchać jak silnik chodzi ....

    a to że forum umiera... to chyba znak czasu facebook przejmuje jego funkcje.

    co do Porsche. weźcie jeszcze pod uwagę 2 rzeczy:
    1. Koszty obsługi w ASO ( a czasami trzeba z jego usług skorzystać)
    2. Januszowatość niektórych naszych przełożonych / kontrahentów. kupisz za dobre auto i zapomnij o podwyżce .... kontrahenci też potrafią podejść do sprawy "kupił taką furę, to pewnie ze mnie zdziera, trzeba poszukać kogoś innego...."
    Alfa aż tak w oczy nie kłuje
    Ostatnio edytowane przez Machaju ; 09-01-2023 o 19:14

  2. #632
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Radom
    Auto
    Byłą 156 TS, GT 1.9 z wiruskiem :),jest 166 3.0 FL
    Postów
    806

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kurynio Zobacz post
    Kiedyś na ławce było napisane dupa, chciałem pogłaskać i mi weszła drzazga
    Hahaha, ale się uśmiałem, żart najwyższych lotów.
    Czyli jeśli gdzieś przeczytamy,że Alfa daje 15 % to jest to "najprawdziwsza prawda", ale jeśli przeczytamy to o Porshe to ha,ha ha....
    P.S Ludzie na forum Porshe piszą o kilkunasorocentowych rabatach, ale przecież "ha ha ha jakie to głupie, weż się chłopie...."

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał szymam Zobacz post
    Dokładnie to.
    Sami filozofowie.

    Macan to świetne auto, ale jest dużo droższe. I nie ważne jak byście sobie tego nie policzyli albo równoważyli innymi argumentami.
    No jeśli przyjmiemy że Alfa daje 15 % rabatu, a Porshe 5 % to w "cudowny" sposób Alfa okaże się dużo tańsza, tyle tylko,że to tak nie wygląda.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał daras Zobacz post
    Ciekawe, że w tym wątku (i nie tylko w tym) najwięcej krytykują osoby niemające Giulii/Stelvio
    No tak, krytykowane są tutaj również Skody, Audi, BMW, Seaty,Mercedesy...ale jak to, każdy na forum ma te auta?

  3. #633
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    03 2013
    Auto
    Giulia
    Postów
    293

    Domyślnie

    I powstają na ten temat wątki na 60 stron. Yhy, jasne.
    Giulia Super 2.2 MultiJet

  4. #634
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Radom
    Auto
    Byłą 156 TS, GT 1.9 z wiruskiem :),jest 166 3.0 FL
    Postów
    806

    Domyślnie

    Cytat Napisał daras Zobacz post
    I powstają na ten temat wątki na 60 stron. Yhy, jasne.
    Na forum o Alfie, najwięcej o Alfie?No kto by pomyślał ....

  5. #635
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    03 2013
    Auto
    Giulia
    Postów
    293

    Domyślnie

    Cytat Napisał Machaju Zobacz post
    Stelvio (...) cenowo trochę poza naszym zasięgiem się zrobiło
    Mam wrażenie, że to jest jedyny powód krytyki Giulii/Stelvio przez posiadaczy 166/159/156.
    Giulia/Stelvio nawet jako używane trzymają cenę.
    Więc trzeba jakoś uzasadnić brak możliwości zakupu.
    Najprościej krytykując i odwołując się do konkurencji.
    Czas taniej motoryzacji, w tym taniej Alfa Romeo się skończył, czy to się komuś podoba, czy nie.
    Mnie też to wkurza ale tak jest.
    Giulia Super 2.2 MultiJet

  6. #636
    Użytkownik Świeżak Avatar 68oct
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Fiat bravo 1,4t-jet 207KM 300Nm Red maranello + AR Stelvio 2.0 Seria 280KM Competizione Red
    Postów
    122

    Domyślnie

    Zobaczcie na poluzowanie atmosfery:-D
    Inny szrot FCA objeżdza fure premium ;-)
    https://www.instagram.com/reel/Cj8QF...d=YmMyMTA2M2Y=

    Wysłane z mojego SM-G990B przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez 68oct ; 09-01-2023 o 19:38

  7. #637
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2022
    Auto
    Stelvio/Giulia USA
    Postów
    239

    Domyślnie

    Jest jeszcze druga strona medalu, zakup to jedno, polak znany że kupi żeby pokazać że ma, ale potem przychodzi weryfikacja jego portfela... jak i sąsiedzkie donosy. Tak więc czasem nie każdy zechce wydać 300k na porsche żeby świeciło na osiedlu, a alfa... to tylko alfa...
    Podobnie z serwisem, ubezpieczeniem i innymi kosztami pobocznymi.
    Stelvio I gen. USA

  8. #638
    ZBANOWANY Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Polska
    Auto
    matyczna pralka Samochód: Giulia 2.0 MY21
    Postów
    517

    Domyślnie

    Cytat Napisał Machaju Zobacz post
    2. Januszowatość niektórych naszych przełożonych / kontrahentów. kupisz za dobre auto i zapomnij o podwyżce .... kontrahenci też potrafią podejść do sprawy "kupił taką furę, to pewnie ze mnie zdziera, trzeba poszukać kogoś innego...."
    Alfa aż tak w oczy nie kłuje
    Chyba odwrotnie.
    Kupił drogi samochód, to pewnie zarabia na boku i zaraz gdzieś odejdzie, więc lepiej dać mu podwyżkę. Znam to z autopsji.
    Ale to dotyczy poszukiwanych fachowców.

  9. #639
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2021
    Auto
    Była 159-ka jest Formentor VZ
    Postów
    1,222

    Domyślnie

    Cytat Napisał FernandoAlfonso Zobacz post
    Znam to z autopsji.
    Kupiłeś Porsche? Zdaje się, że jeździsz Gulią czyli taką gorzej wyposażoną Skodą Superb
    Ostatnio edytowane przez Machaju ; 09-01-2023 o 20:31

  10. #640
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Cytat Napisał AdiCarrion Zobacz post
    Hahaha, ale się uśmiałem, żart najwyższych lotów.
    Czyli jeśli gdzieś przeczytamy,że Alfa daje 15 % to jest to "najprawdziwsza prawda", ale jeśli przeczytamy to o Porshe to ha,ha ha....
    P.S Ludzie na forum Porshe piszą o kilkunasorocentowych rabatach, ale przecież "ha ha ha jakie to głupie, weż się chłopie...."
    No właśnie zastosowałem żart takich lotów, co by był powszechnie zrozumiany, no ale okazuje się, że pomimo Twojego obruszenia był naprawdę zbyt wysokich lotów, bo nie zrozumiałeś o co mi chodziło.
    Tu nie chodzi, co kto napisze, tylko jak naprawdę to wygląda i na jakie realnie można liczyć rabaty i w Alfie i w Porsche. Tak się składa, że przed zakupem Stelvio Q, brałem pod uwagę Macana GTS.
    W konfiguratorze wyszedł całkiem nieźle cenowo, ba nawet ciut mniej od Quadrifoglio. No i tyle teorii:
    Macan, jaki mnie interesował wyszedł bodajże ok 498 tys. (do produkcji), rabat jaki mi zaoferowano max, to 5% - 473 tys.
    Stelvio cennikowo 504 tys. wyniosło mnie finalnie 418 tys.
    Według Ciebie jest różnica, czy dalej opieramy się na tym, co kto napisał?

    Co prawda porsche nie drążyłem za bardzo bo gdy chciałem dołączyć do grupy na FB macan, to administratorem okazał się gość, który robi sobie selfie z chiwawą w jacuzzi, czy tam jak to się pisze tę rasę. Później, to musiał być znak, żebym nie zbłądził, na parkingu zobaczyłem, jak z Macana S wysiadła zdrowa dupa w obcisłych leginsach, która finalnie okazała się gościem.
    Zatem pozostałem przy Alfie

Podobne wątki

  1. Światła - technologia AFS w Alfa Romeo Giulia i Stelvio
    Utworzone przez Firste w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 115
    Ostatni post / autor: 03-03-2023, 07:33
  2. Giulia i Stelvio NRING, Giulia Veloce Ti czyli nowości z Genewy
    Utworzone przez GexN w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 02-03-2018, 13:13
  3. Przyszłość Alfy Romeo 2014-2018
    Utworzone przez minusbb w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 59
    Ostatni post / autor: 24-09-2014, 18:14
  4. Przyszłość ALFY ROMEO
    Utworzone przez bobryt w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 41
    Ostatni post / autor: 17-05-2013, 16:33

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory