Strona 70 z 96 PierwszyPierwszy ... 20606162636465666768697071727374757677787980 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 691 do 700 z 960

Temat: Przyszłość Giulia/Stelvio i całej Alfą Romeo

  1. #691
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Panowie, naprawdę kocham Alfę, ale powiem tak:
    To co zawierał lift, albo raczej MY2020, powinno być na debiucie
    To co wyszło teraz, powinno być w MY2020 (ale jeszcze też normalne zegary dostępne, bo jeszcze nie kupiłem wtedy drugiego Stelvio
    A teraz, powinien być Head up, wentylacja foteli i kamery 360, keyless na 4 drzwiach, a nie tylko z przodu i MHEV 330 koni, taki jak np. z Ghibli

    I teraz nie mówię, że to must have dla mnie, ale jeżeli chcą konkurować z innymi graczami w klasie premium, tak powinno być. Niestety czy nam się to podoba czy nie, taki jest większościowo wymóg rynku i tego chce większość klientów...

  2. #692
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2020
    Auto
    Stelvio Veloce MY2020
    Postów
    277

    Domyślnie

    [MENTION=81445]Kurynio[/MENTION]
    dokładnie to samo mówię różnym znajomym od dawna. Dokładnie taka powinna być kolejność modyfikacji, choć te wentylowane fotele to od zawsze powinny być. No i zegary analogowe w opcji za dopłatą. Ale to często nie klienci decydują, tylko managment i księgowi. Bo bodajże ford monitorował auta przez swój odpowiednik Alfa Connect Box jak otwierają drzwi i doszedł do wniosku, że w tylnych drzwiach nie potrzeba keyless i można zaoszczędzić.

  3. #693
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kurynio Zobacz post
    A teraz, powinien być Head up, wentylacja foteli i kamery 360, keyless na 4 drzwiach, a nie tylko z przodu i MHEV 330 koni, taki jak np. z Ghibli
    Zgadzam się w 100%
    Nowe światła fajne, brakowały mi takich od samego początku. Nowe zegary to powinna być opcja (albo stare powinny być w opcji), bo nie każdy lubi wyświetlacze.

    Zupełnie za to nie rozumiem braku opcji typu felgi, tapicerka, tylko kilka kolorów na krzyż... dramat.
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  4. #694
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar alfist
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulia Q , GT3.2 Q2
    Postów
    960

    Domyślnie

    [QUOTE=Machaju;


    Kontynuując gównoburzę, chciałbym cię kolego uświadomić, że Gulia to bardziej odpowiednik Octavii. W segmencie Superb Alfa nawet nie podjęła rękawicy i nie oferuje nic. Za wysokie progi.[/QUOTE]

    Za wysokie progi? SuperB przy Giulii to w miarę luksusowa i pojemna taczka
    , służąca do przemieszczania się z A do B, - na przykładzie tego auta można dowiedzieć się co to znaczy. Zero przyjemności z prowadzenia, ta jest już większa przy zwykłej 156. Bajery oczywiście są: ledowe Matrixy, cyfrowy wyświetlacz- dla gadżeciaży jak znalazł. I jeszcze tempomat dynamiczny- przydatny jedynie na pustej autostradzie. Ale jest też wielki bagażnik , do którego można wsadzić nawet rower, nie demontując go. No i mało pali, i to tyle. Takie to wysokie progi. A wiem o czym piszę , bo mam służbowa SuperB i prywatnie Alfy. Dla przyjemności jeżdżę Alfami, choćKliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_1351mm.jpg
Wyświetleń:	1
Rozmiar:	147.5 KB
ID:	285886 musze płacić za paliwo.

  5. #695
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2022
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 280KM Veloce MY2021
    Postów
    1,210

    Domyślnie

    Cytat Napisał wip Zobacz post
    ...i doszedł do wniosku, że w tylnych drzwiach nie potrzeba keyless i można zaoszczędzić.
    Wiem, że powyższe to o Fordzie, ale może wszystkie te braki w Alfie to odwrotna strategia? Nie wkładajmy czegoś z oszczędności i zobaczymy za czym rynek będzie marudził? W końcu skoro Alfa przykłądowo mogła kupić od Boscha PDC (i pewnie większość sterowników) to mogła i wszystko inne o czym mówicie też wziąć od zewnętrznych dostawców. Nawet nie trzeba tego konstruować przecież...
    Swoją drogą, mi osobiście to głównie tych kamer brakuje. Słaba jest widoczność w Stelvio, 360 przydałoby się mocno. Tylna kamera - sami wiecie, jako weryfikator czy czegoś nie ma tuż za klapą - ok, ale tylne słupki sporo zasłaniają i kamera ze znacznie większym kątem byłaby naprawdę pomocna. W byle jakiej Toyocie za pół ceny można na kamerę bez lusterek jeździć jak ktoś tak lubi to się da, w Alfie bez szans.

  6. #696
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Zaraz, bo nie śledzę konfiguratorow Alfy.
    Czy ja dobrze rozumiem że nie ma nowa Giulia HUDa przed maską, kamery 360 i wentylowanych foteli? Nawet w opcjach jak nie w podstawie ?
    To co ten lifting poza lampami (dyskusyjne czy bardziej pasujące do bryły i nawiazan do 156 ale ok urawnilowka do Tonale, swoją drogą ... Ciągle jedzie na historii nic wyznaczającego trendy...) w zasadzie wnosi?.
    Może choć tym razem nieawaryjny odmieniony multiair? Zapisywanie logow i błędów w ECU? Czy jeszcze większe lagi skrzyni i opóźnienia DBW dla spełniania norm?

  7. #697
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Według informacji, jakie posiadam zmiany obejmują:
    -lampy matrix full led
    -cyfrowe zegary
    -bezprzewodowy AA/cp
    - lampy tył chyba jak w Q
    - trochę zmieniony zderzak przód
    Jak coś pominąłem to poprawcie

  8. #698
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    BMW 3 G20 330i
    Postów
    73

    Domyślnie

    Profil instalfisti na Instagramie, który wrzucił już pierwsze zdjęcia i filmy Stelvio i Giulii 2023 z salonu z Palermo napisał mi, że zaktualizowane jest oprogramowanie na tablecie i poprawiona jest jakość kamery cofania. Nie wiem jednak na ile to prawda
    Wczoraj na kanał YT Alfa Romeo zostały wrzucone reklamówki systemów Alfa Connect: https://www.youtube.com/@AlfaRomeo/videos. Są na nich dostępne te same usługi co w Tonale, a na wizualizacjach usług widoczne zarówno Stelvio, jak i Giulia.

  9. #699
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2021
    Auto
    Była 159-ka jest Formentor VZ
    Postów
    1,221

    Domyślnie

    zwróciliście uwagę jak brzmi pełna nazwa strony internetowej Alfy Romeo (to co się wyświetla na górze przeglądarki na pasku)?
    Oficjalna strona Alfa Romeo | SUV-y i crossovery | Alfa Romeo PL

    Także jakby się ktoś zastanawiał gdzie zmierza Alfa i gdzie jest miejsce Gulii i dlaczego nie ma Gulietty.
    Ostatnio edytowane przez Machaju ; 12-01-2023 o 10:24

  10. #700
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Cytat Napisał Machaju Zobacz post
    zwróciliście uwagę jak brzmi pełna nazwa strony internetowej Alfy Romeo (to co się wyświetla na górze przeglądarki na pasku)?
    Oficjalna strona Alfa Romeo | SUV-y i crossovery | Alfa Romeo PL

    Także jakby się ktoś zastanawiał gdzie zmierza Alfa i gdzie jest miejsce Gulii i dlaczego nie ma Gulietty.
    No już bez jaj, przecież to niepełna nazwa
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Bez tytułu.jpg
Wyświetleń:	4
Rozmiar:	57.2 KB
ID:	285887

Podobne wątki

  1. Światła - technologia AFS w Alfa Romeo Giulia i Stelvio
    Utworzone przez Firste w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 115
    Ostatni post / autor: 03-03-2023, 07:33
  2. Giulia i Stelvio NRING, Giulia Veloce Ti czyli nowości z Genewy
    Utworzone przez GexN w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 02-03-2018, 13:13
  3. Przyszłość Alfy Romeo 2014-2018
    Utworzone przez minusbb w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 59
    Ostatni post / autor: 24-09-2014, 18:14
  4. Przyszłość ALFY ROMEO
    Utworzone przez bobryt w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 41
    Ostatni post / autor: 17-05-2013, 16:33

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory