Strona 72 z 96 PierwszyPierwszy ... 22626364656667686970717273747576777879808182 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 711 do 720 z 960

Temat: Przyszłość Giulia/Stelvio i całej Alfą Romeo

  1. #711
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2022
    Auto
    Stelvio/Giulia USA
    Postów
    239

    Domyślnie

    Cytat Napisał wip Zobacz post
    Nie będzie negocjacji cenowych
    To rynek sam zweryfikuje, spadnie sprzedaż to się zaczną zastanawiać dlaczego, będzie jak na olx/otomoto/allegro - jestem zainteresowany zakupem, oferuję kwotę X, jeśli jest ona satysfakcjonująca proszę o kontakt zwrotny. Jak nie przestrzelisz kwoty to się odezwą, jak nie - najwyżej kupisz inne. Wiele rzeczy w tym aut tak kupiłem, większą część się udało.
    Stelvio I gen. USA

  2. #712
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2020
    Auto
    Alfa 159
    Postów
    1,030

    Domyślnie

    a skąd wiesz, jak nie przestrzelić kwoty?

  3. #713
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    09 2019
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    305

    Domyślnie

    Ustaliłem rabaty na Macana : 4-5%
    Macan cena 350 tys minus 5%
    Stelvio Estrema cena po rabacie 260 tys
    No i co klakiery, tyle samo kosztują?


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  4. #714
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2020
    Auto
    Alfa 159
    Postów
    1,030

    Domyślnie

    Tymczasem Giulia idzie na sprzedaż około 5 tysięcy sztuk w Europie. Rok temu było to ponad 6 tysięcy, dwa lata temu ponad 7 tysięcy a trzy lata temu prawie 11 tysięcy.
    Czyli równia pochyła.
    Trzyma się jakoś Stelvio, kilkanaście tysięcy sztuk sprzeda na pewno.
    Dramatem jest Tonale: w listopadzie kupiono go niemal dwa razy mniej, niż Stelvio. A Tonale to NOWE AUTO.
    Wnioski niech każdy wyciaga sam. W ostatnich kilkunastu latach nic się nie udało. Firma chciała sprzedawać do 400 tysięcy aut rocznie, tymczasem jest to dziesięciokrotnie mniej.
    No ale teraz mamy nowe plany i nowe obiecanki.
    Powoli chyba trzeba dawać na mszę. Po włosku, oczywiście. Madonna!!

  5. #715
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    09 2019
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    305

    Domyślnie

    Widziałem jedno Tonale w Gdańsku. I będę szczery - to auto zupełnie nie wyglada jak na 180-200 tys zł. Serio, jakieś takie jakby na szczudłach, no nie wiem jak to opisać. Jak już ktoś wykłada 160-200 tys nawet na crossovera to sorry, ale chce mieć te 2.0, 4x4 i przynamniej ze 180-200 koni. Tonale ciężko ma z takim Formentorem czy Tiguanem, baaardzo ciężko. Stelvio ma markę i rozpoznawalność, ale Tonale jest i będzie mega klapa. Giulia tez zupełnie nie poszaleje, ten lifting to zdecydowanie za mało pomimo mojej małej miłości do tego auta. Brak nowych silników, opcji wyposażenia, kolorów tapicerek, jakiejś takiej różnorodność jakże mile widzianej w segmencie D z tej wyższej półki. To spowoduje, ze będzie bardzo złe ze sprzedażą Alfy.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  6. #716
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2022
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 280KM Veloce MY2021
    Postów
    1,210

    Domyślnie

    Cytat Napisał Teddy Bear Zobacz post
    Dramatem jest Tonale: w listopadzie kupiono go niemal dwa razy mniej, niż Stelvio. A Tonale to NOWE AUTO.
    Bo samochodów jak Tonale na rynku jak psów w większości firm, niczym się nie wyróżnia poza znaczkiem. To się i nie sprzedaje, od początku mówiłem że to będzie kibel i narazie się sprawdza. Stelvio ma w sobie coś unikatowego to się jakoś sprzedaje, na tyle na ile jest grupa chętnych na tą unikatowość (napęd). Zrobili by Tonale w formie mniejszej kopii Stelvia i by pewnie sprzedaż też szła znacznie lepiej.

  7. #717
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2021
    Auto
    Była 159-ka jest Formentor VZ
    Postów
    1,221

    Domyślnie

    Cytat Napisał netzmark Zobacz post
    Zrobili by Tonale w formie mniejszej kopii Stelvia i by pewnie sprzedaż też szła znacznie lepiej.
    Racja

  8. #718
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Jestem bardzo ciekawy, jakie wnioski wysnuje Imparato z wyników sprzedażowych Tonale. Bo wygląda to zgoła inaczej, niż sobie zaplanowali. Tu w sumie dobry artykuł:
    https://www.topgear.com/car-news/opi...-and-heres-why

    Tak wygląda Alfa pod rządami Francuzów .
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  9. #719
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2021
    Auto
    Była 159-ka jest Formentor VZ
    Postów
    1,221

    Domyślnie

    Cytat Napisał radosuaf Zobacz post
    Jestem bardzo ciekawy, jakie wnioski wysnuje Imparato z wyników sprzedażowych Tonale. Bo wygląda to zgoła inaczej, niż sobie zaplanowali. Tu w sumie dobry artykuł:
    https://www.topgear.com/car-news/opi...-and-heres-why

    Tak wygląda Alfa pod rządami Francuzów .
    bardzo dobry artykuł. a ostatni akapit trafiony w punkt.

  10. #720
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2020
    Auto
    Alfa 159
    Postów
    1,030

    Domyślnie

    Tak... zgoda w stu procentach. Ktoś zauważył, że teraz samochody projektują księgowi i wiele w tym prawdy.
    Wygląda na to (a NIC nie wskazuje, aby miało być inaczej), że Alfa w Stellantisie to taka sama kupa, jak Alfa ramię w ramię z GM jakiś czas temu.
    Już teraz widać, że Tonale będzie sprzedażową porażką i wiemy wszyscy, dlaczego. Ten artykuł jeszcze dodał kilka argumentów...
    Pytanie tylko co dalej (jeśli będzie w ogóle jakieś "dalej").
    Przyznam ze wstydem, że po kilkunastu latach z Alfą, czterech autach tej marki, zaczynam na poważnie rozważać zmianę. Wśród znajomych i w moim otoczeniu będzie to całkiem niezły szok
    Ale co firma mi oferuje? Chciałbym zostać ale co mam kupić? Rozważam jeszcze polifitową Giulię ale czy lift auta, będącego na rynku od 7 lat, a formalnie od 8, ma w ogóle jakiś sens?
    Jakby się cofnąć do okolic 2012 bodaj roku, można przypomnieć sobie o mocarstwowych planach świętej pamięci Sergio i jego germańskiego kumpla, Haralda.
    Zamiast mocarstwa została z tych planów tylko piana.
    Teraz gonią, jak kulawe kaczki, światowe trendy, czyli będą elektryfikować wszystko, przyjdzie jeszcze większy suv od Stelvio, elektryczna Giulia czy coś tam.
    Ale zawsze są o nie o krok ale o kilka kroków z tyłu.
    Zawsze coś spóźnią.
    Trabią, że będzie nowy model, po czym pojawia się on o rok, dwa, trzy lata spóźniony. A jak już wyjdzie (Giulia) to mozna go kupić w salonie w rok po oficjalnej prezentacji... A jak już wyjdzie (Tonale) to z silniczkiem dla babci kupującej marchewki w warzywniaku, niegodnym w ogóle tej marki.

    Nie wiem, jakim cudem Alfa jeszcze istnieje. Ale chyba istnieć bedzie (wbrew logice i matematyce) bo chodzą poważne głosy, że reaktywowana w szerszej skali ma być Lancia. A przecież prawie ją zamordowali, zostawili dla lokalsów tylko ypsilona, zginęła niemal jak saab z rąk GM.

    Tonale, mimo sromotnej porażki, nie jest więc gwoździem do trumny. Chyba nie jest. Tylko, że ja nie mam co kupić ze znaczkiem, na którym zielony wąż pożera Saracena.
    Ostatnio edytowane przez Teddy Bear ; 19-01-2023 o 19:36

Podobne wątki

  1. Światła - technologia AFS w Alfa Romeo Giulia i Stelvio
    Utworzone przez Firste w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 115
    Ostatni post / autor: 03-03-2023, 07:33
  2. Giulia i Stelvio NRING, Giulia Veloce Ti czyli nowości z Genewy
    Utworzone przez GexN w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 02-03-2018, 13:13
  3. Przyszłość Alfy Romeo 2014-2018
    Utworzone przez minusbb w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 59
    Ostatni post / autor: 24-09-2014, 18:14
  4. Przyszłość ALFY ROMEO
    Utworzone przez bobryt w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 41
    Ostatni post / autor: 17-05-2013, 16:33

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory