Strona 75 z 96 PierwszyPierwszy ... 25656667686970717273747576777879808182838485 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 741 do 750 z 960

Temat: Przyszłość Giulia/Stelvio i całej Alfą Romeo

  1. #741
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    Cytat Napisał FXX Zobacz post
    A Ty piszesz o czymś, co dla 90% (albo więcej) kupujących jest pierdołą i jakimś wymysłem
    Takie czasy.
    dla 90% albo więcej problemem jest ...znaczek AR - jakoś w BMW 3 tandeta i ciasnota nie przeszkadza.
    Cóż ale prawda jest taka że na taką opinie dłuugo AR "pracowała".
    Co mamy teraz- kolejny brak pomysłu i kontynuacji- coś mi sie wydaje że w obecnej wersji G i S jeszcze spokojnie 2026 powitamy. potem jak w saabie- zgaszą światło.

  2. #742
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    09 2019
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    305

    Domyślnie

    BMW 3 i Merc C schodzą. Merc jest w ogóle dramatyczny z ich aktualna jakością i wnętrzem, a cena tez kosmiczna ( 270 tys za tylnonapędowego diesla ), ale u nas nazwa Mercedes powoduje podniecenie, choć to najbardziej przeszacowana marka od wielu lat.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  3. #743
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    09 2019
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    305

    Domyślnie Przyszłość Giulia/Stelvio i całej Alfą Romeo

    Alfa moim zdaniem za szybko chciała wskoczyć do premium. Nie odczekali wymaganego czasu, nie płacili "frycowego" cierpliwie jak KIA ( choć oni tez ze Stingerem polegli ). Alfa myślała, ze po modelach 159 i Giulietta można od razu śmiało wbijać do premium bez pukania. A tak, jak napisał kolega wyżej - znaczek robi swoje.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  4. #744
    Użytkownik Świeżak Avatar Don Pedro
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia
    Postów
    213

    Domyślnie

    Cytat Napisał zalezi Zobacz post
    Alfa moim zdaniem za szybko chciała wskoczyć do premium. Nie odczekali wymaganego czasu, nie płacili "frycowego" cierpliwie jak KIA ( choć oni tez ze Stingerem polegli ). Alfa myślała, ze po modelach 159 i Giulietta można od razu śmiało wbijać do premium bez pukania. A tak, jak napisał kolega wyżej - znaczek robi swoje.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    To znaczy co znaczek? U mnie w pracy wszyscy chcieliby mieć kiedyś Alfę, ale dla świętego spokoju wolą trzymać się przeciętności.

  5. #745
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    09 2019
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    305

    Domyślnie

    Cytat Napisał Don Pedro Zobacz post
    To znaczy co znaczek? U mnie w pracy wszyscy chcieliby mieć kiedyś Alfę, ale dla świętego spokoju wolą trzymać się przeciętności.
    To znaczy to, ze jakby mieli wydać 230-260 tys to w 90% ostatecznie wzięliby coś z niemieckiej trójcy.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  6. #746
    Użytkownik Świeżak Avatar Don Pedro
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia
    Postów
    213

    Domyślnie

    Pewnie tak. Na tym polega zniewolenie mentalne społeczeństwa.

  7. #747
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Cytat Napisał Machaju Zobacz post
    Prowadzi się w 80% tego co gulia potrafi jeśli chodzi o wrażenia z szybkiej jazdy. Komfortem prześciga gulie o kilka długości. Do tego jak będziesz robił setkę w 5,5sekundy to ci jeszcze plecy wymasuje. Do tego na pb98 powinna na hamowni pokazać ponad 300KM fabryczna.
    Fajnie, że ma setkę w 5,5 sekundy, ale ma też silnik poprzecznie i przednionapędową platformę. Jeśli komuś to nie robi różnicy, to ja nie mam z tym problemu, a wtedy się nie zagląda na forum AR .

    W kwestii rzeczonego komfortu - w jakim sensie "o kilka długości"? Bo ja byłem w wakacje Giulią w Chorwacji w 4 osoby, w obie strony przejechałem po ponad 1200 km w jeden dzień i nie bardzo wiem, gdzie powinienem był odczuć te niedostatki w komforcie podróży...
    Ostatnio edytowane przez radosuaf ; 21-01-2023 o 23:21
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  8. #748
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Cytat Napisał radosuaf Zobacz post
    Słowa o prowadzeniu i konstrukcji samochodu nie napisałeś, tylko listę samych pierdół wymieniłeś .

    No niestety prowadzenie i konstrukcja się szybko przejada gdy się z czymś faktycznie mało kompromisowym konstrukcyjnie i prowadzeniowe porówna na pierwszym trackadyu. Ba nawet na drodze wobec samego siebie . Skad pomysły na czopowanie świetnie się prowadzących i konstrukcyjnie cudnych Giulii 200km na 280?. Na wyłączanie fabrycznego opóźnienia pedału gazu?ma reaktywację esp? W ogóle na tuning fabrycznych aut?
    Bo prowadzenie i konstrukcja w użytku codziennym jest drobnym i coraz mniej z każdym dniem i każdym rokiem użytkowania auta znaczącym czynnikiem.
    Istotne jest to czy wymaga nieplanowanych wizyt w serwisie, czy ma dość wygodnego miejsca, czy .a podgrzewana szybę , Webasto, klapę na nogę i wentylowane fotele. To są codzienne potrzeby . I ma na haku 2 tony taka skoda (kurde sam zacząłem na nie patrzeć...,dzięki zalezi!) Pociągnie z palcem w d prawdziwie prowadzące się i konstrukcyjnie bezkompromisowo do frajdy z jazdy zbudowane auto.
    Skoda kurde.. ale naprawdę ile kombi zostało
    .jeszcze focus st kombi i ma szybę podgrzewana i zdalne odpalanie dla zagryzania czy wychłodzenia , 280km i 1600 na haku.
    Btw ciekaw jestem rywalizacji trackdayowego fwd focusa i Giulii 280?.Rwd czy 4x4 . Jest taki cykl hothatchcup.pl może ktoś z Alfisti się odważy pokazać o co chodzi w tym prowadzeniu i konstrukcji?
    Seaty objada wiadomo ale może choć ford nie?

  9. #749
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    No niestety prowadzenie i konstrukcja się szybko przejada gdy się z czymś faktycznie mało kompromisowym konstrukcyjnie i prowadzeniowe porówna na pierwszym trackadyu. Ba nawet na drodze wobec samego siebie . Skad pomysły na czopowanie świetnie się prowadzących i konstrukcyjnie cudnych Giulii 200km na 280?. Na wyłączanie fabrycznego opóźnienia pedału gazu?ma reaktywację esp? W ogóle na tuning fabrycznych aut?
    Bo prowadzenie i konstrukcja w użytku codziennym jest drobnym i coraz mniej z każdym dniem i każdym rokiem użytkowania auta znaczącym czynnikiem.
    Istotne jest to czy wymaga nieplanowanych wizyt w serwisie, czy ma dość wygodnego miejsca, czy .a podgrzewana szybę , Webasto, klapę na nogę i wentylowane fotele. To są codzienne potrzeby . I ma na haku 2 tony taka skoda (kurde sam zacząłem na nie patrzeć...,dzięki zalezi!) Pociągnie z palcem w d prawdziwie prowadzące się i konstrukcyjnie bezkompromisowo do frajdy z jazdy zbudowane auto.
    Skoda kurde.. ale naprawdę ile kombi zostało
    .jeszcze focus st kombi i ma szybę podgrzewana i zdalne odpalanie dla zagryzania czy wychłodzenia , 280km i 1600 na haku.
    Btw ciekaw jestem rywalizacji trackdayowego fwd focusa i Giulii 280?.Rwd czy 4x4 . Jest taki cykl hothatchcup.pl może ktoś z Alfisti się odważy pokazać o co chodzi w tym prowadzeniu i konstrukcji?
    Seaty objada wiadomo ale może choć ford nie?
    1. A Ty znowu swoje... Nie każdy notorycznie upala samochody na track dayach - a gdybym miał to robić, to bym sobie do tego kupił E46 330i za cenę 2 zderzaków do Giulii, żeby się nie stresować, czy wylecę z toru i zaliczę obcierkę na bandzie. W prowadzeniu czterodrzwiowego sedana chodzi o to, żeby samochód wywoływał uśmieszek na twarzy, kiedy się go wrzuci w zakręt i na wyjściu z niego, a niekoniecznie żeby się go obłędnie upalało na torze.
    2. W kwestii nieplanowanych wizyt w serwisie - ja w trakcie ponad 15 lat użytkowania 5 Alf miałem jedną, więc niespecjalnie mnie to stresuje.
    3. Reszta? To, że mnie w ogóle nie interesuje, to już pominę, ale nie sądzę, żeby to był priorytet przy wyborze przez 60 -70% użytkowników. Oczywiście, fakapem Alfy jest to, że tego wyposażenia nie ma, bo w dzisiejszych czasach to nie powinno być problemem. Natomiast Tonale ma te wszystkie pierdoły, a jednak sprzedaje się gorzej niż Stelvio... Może dlatego, że ma gówniane silniki?
    Ostatnio edytowane przez radosuaf ; 22-01-2023 o 00:37
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  10. #750
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2022
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 280KM Veloce MY2021
    Postów
    1,212

    Domyślnie

    Cytat Napisał radosuaf Zobacz post
    Może dlatego, że ma gówniane silniki?
    Stelvio jest znacząco tańszy od konkurencyjnych ofert o zbliżonym charakterze konstrukcji, i jest ich kilka.
    Tonale jest znacząco droższy i ma konkurentów duuużo.

Podobne wątki

  1. Światła - technologia AFS w Alfa Romeo Giulia i Stelvio
    Utworzone przez Firste w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 115
    Ostatni post / autor: 03-03-2023, 07:33
  2. Giulia i Stelvio NRING, Giulia Veloce Ti czyli nowości z Genewy
    Utworzone przez GexN w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 02-03-2018, 13:13
  3. Przyszłość Alfy Romeo 2014-2018
    Utworzone przez minusbb w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 59
    Ostatni post / autor: 24-09-2014, 18:14
  4. Przyszłość ALFY ROMEO
    Utworzone przez bobryt w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 41
    Ostatni post / autor: 17-05-2013, 16:33

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory