Strona 77 z 96 PierwszyPierwszy ... 27676869707172737475767778798081828384858687 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 761 do 770 z 960

Temat: Przyszłość Giulia/Stelvio i całej Alfą Romeo

  1. #761
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2022
    Auto
    brak
    Postów
    34

    Domyślnie

    Cytat Napisał zalezi Zobacz post
    Te bajki dla dzieci zachowaj, bo wiele razy już tutaj ciebie wyjaśniałem.
    Jedyne co zrobiłeś, to zaspamowałeś forum ofertami na przedliftowe, ekspozycyjne, często porejestrowane na dealerów egzemplarze które przeważnie dopiero przy specjalnym finansowaniu kosztują racjonalne pieniądze, co tylko potwierdza tezę, że w Alfie wyłącznie leżaki magazynowe na starej technologii są atrakcyjne cenowo. Zrozum wreszcie, że za ok. miesiąc do salonów zjadą pierwsze modele poliftowe na matrixach i nowych multimediach, więc większość salonów we współpracy z importerem zaczynają stawać na głowie, żeby sprzedać auta z placów i ekspozycji na minimalnej marży lub wręcz z niewielką stratą, bo to powoli ostatni dzwonek żeby się ich pozbyć.

    Model poliftowy do produkcji katalogowo kosztuje krocie a i rabaty na niego są dużo niższe. Wpis wcześniej podałem katalogową wycenę na Giulię Veloce z dwoma pakietami na blisko 300 tysięcy. Tutaj masz tak lubiane przez Ciebie oferty na otomoto:

    Giulia Veloce + lakier metalik + pakiet z audio + pakiet z asystentami jazdy + nieistotne dodatki typu lakierowane zaciski:
    https://www.otomoto.pl/oferta/alfa-r...-ID6FeRKN.html
    Cena 265 tysięcy i to przy rabacie flotowym i finansowaniu dealera!!! Osoba fizyczna płacąca gotówką nie zejdzie poniżej 275 tysięcy.

    Giulia Veloce + kilka pakietów (nadal bez wypasu, tj. bez 3-strefowej klimy, laminowanych szyb, HUD, elektrycznej klapy):
    https://www.otomoto.pl/oferta/alfa-r...-ID6Fe38N.html
    Cena 259 tysięcy, znów "przy określonych warunkach", czyli przy zakupie na firmie i kredycie w banku FCA. Za gotówkę i na własność bez leasingu nie zejdziesz poniżej 270 tysięcy.

    Giulia Veloce + lakier + audio + asystenci:
    https://www.otomoto.pl/oferta/alfa-r...-ID6Fe38N.html
    Cena 253 tysiące a po gwiazdce czytamy małym druczkiem "Cena specjalna dla firm, finansowanie w promocyjnym leasingu FCA Leasing od 105% na stopie stałej!". Osoba fizyczna za gotówkę znów musi wyłożyć ponad 265 tysięcy.

    Nie ma co, okazje życia za ciasnego, mało praktycznego sedana bez specjalnego wypasu (brak masaży, lepszego wyciszenia, HUD, itp. itd.). Ale ja się przecież nie znam, najważniejsze że auto ma napęd na tył i silnik umieszczony wzdłużnie.

    A teraz wejdź sobie na konfigurator Audi A5, wybierz silnik 45TFSI Quattro, dodaj większość pakietów i wyjdzie Ci katalogowo jakieś 290 tysięcy, czyli mniej więcej tyle ile za wspomnianą Giulię Veloce, gdzie po rabatach być może zejdziesz do kwoty nawet niższej niż za Alfę (Audi miało lifting 1-2 lata temu i rabaty dają już dwucyfrowe). Rezygnując nieco z mocy i/lub napędu różnica wyjdzie jeszcze większa.

    Wejdź na konfigurator Volvo S60, wybierz silnik B5 AWD, dodaj pakiet ze światłami, asystentami, audio i wyjdzie Ci katalogowe 260 tysięcy, po rabatach grubo poniżej 250.
    Wejdź na konfigurator nowej trójki, to samo - katalogowe 280 tysięcy i "rabatowe" 250.
    Tylko Mercedes będzie nieznacznie droższy, o czym zresztą wyraźnie pisałem kilka postów wcześniej:
    Cytat Napisał ufoludek Zobacz post
    Dla porównania podobna konfiguracja za BMW 3 cenowo wychodzi niemal identycznie co Alfa, tj. ok. 280 tysięcy katalogowo (330i xDrive za 258 tysięcy + kilka pakietów: LEDy, asystenci, audio) i 250 tysięcy po krótkich negocjacjach.
    Volvo S60 B5 AWD wychodzi dużo taniej, katalogowe 265 tysięcy (wersja Plus + światła, asystenci, grzanie, audio).
    C Klasa C300 4Matic AMG Line z kilkoma pakietami (audio, LEDy, asystenci) nieco drożej, katalogowe 290 tysięcy.
    Nawet w poście do którego się odniosłem jak chłop krowie na rowie zaznaczyłem:
    Cytat Napisał ufoludek Zobacz post
    Za podobne pieniądze bez problemu można skonfigurować podobnie wyposażone, większe/bardziej komfortowe/bardziej premium modele BMW/Mercedesa/Audi/Volvo (celowo pogrubiłem słowo "podobnie" bo zaraz przyleci jakiś obłąkany fanboy który stwierdzi, że przecież Beemka czy Audi będzie przykładowo 7-10 tysięcy droższe przy konfiguracji za ponad 250 tysięcy)
    A ty dalej manipulujesz pisząc:
    Cytat Napisał zalezi Zobacz post
    Mercedes C z bebechami Giulii za tyle samo co Giulia hahahahhaa. Jesteś moim mistrzem
    Nie wiem gdzie uczyłeś się matematyki i j. polskiego, ale ja nigdy nie pisałem o tych samych pieniądzach i tym samym wyposażeniu, a różnice 10-15 tysięcy w różną stronę (Merc jest nieco droższy, ale już Volvo wyraźnie tańsze) są dla mnie mało istotne przy konfiguracjach na blisko 300 tysięcy.
    Cytat Napisał zalezi Zobacz post
    Passat lepiej wyciszony i tak samo się prowadzi.
    Gdzie i kiedy napisałem, że tak samo się prowadzi?
    Napisałem, że przy normalnej, czasem nawet nie do koca przepisowej jeździe większych różnic nie ma, a wyraźne zalety docenić można dopiero przy ekstremalnej, mocno niebezpiecznej jeździe na krajówkach lub bezpiecznej na torze (ale tu z kolei więcej frajdy zapewnią inne auta, jak choćby zwinniejsze S3).

    Aż dziw bierze, że taki manipulant i troll jeszcze nie wyłapał tu bana. Tym postem kończę z Tobą dyskusję. Każdy ma dostęp do konfiguratorów i może sobie samemu porównać podobne konfiguracje nowej, poliftowej Giulii i np. niemieckiej konkurencji.

    Cytat Napisał Don Pedro Zobacz post
    A jakie ma znaczenie rozdzielczość jakiejś kamery? Na tej nie widać? Jak cofałeś, gdy nie było kamer?
    Jak prałeś, gdy nie było pralek?
    Jak zmywałeś, gdy nie było zmywarek?
    Jak gotowałeś, gdy nie było płyt gazowych i piekarników?

    A z tematów motoryzacyjnych - jak jeździłeś, gdy nie miałeś uturbionego silnika, automatycznej skrzyni biegów, klimatyzacji, nawigacji?

    Postęp, mówi to coś Panu, Panie Ferdku?

    Niektórzy widzę niezłe fikołki tu wyprawiają, żeby tylko podbić swoje ego i wytłumaczyć zacofanie technologiczne Alfy...

  2. #762
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Cytat Napisał Don Pedro Zobacz post
    A jakie ma znaczenie rozdzielczość jakiejś kamery? Na tej nie widać? Jak cofałeś, gdy nie było kamer?
    Mnie to nurtuje przy każdym porównywaniu jakości kamery w dowolnym samochodzie... Ludzie chcą tym kręcić filmy, czy zorientować się, co jest za samochodem? Dla mnie ważne jest, żeby w nocy coś w kamerze było widać i to bez problemu Giulia realizuje.
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  3. #763
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2022
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 280KM Veloce MY2021
    Postów
    1,221

    Domyślnie

    Właśnie w nocy to gówno widać na tej kamerze, ledwo coś.
    I co też słabe to, że wąsko. Może w Giulii to aż tak nie przeszkadza, w Stelvio jest wyraźnie wybrakowane.

    Weź sobie wsiądź w najtańszą Toyote i zobacz jak taki obraz może wyglądać to zrozumiesz różnicę.

    Oczywiście dobrze, że wogole jakaś kamera jest i oczywiście, że jest pomocna. Ale nie tak jak mogłaby spokojnie być.

  4. #764
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    09 2019
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    305

    Domyślnie Przyszłość Giulia/Stelvio i całej Alfą Romeo

    Cytat Napisał ufoludek Zobacz post
    Jedyne co zrobiłeś, to zaspamowałeś forum ofertami na przedliftowe, ekspozycyjne, często porejestrowane na dealerów egzemplarze które przeważnie dopiero przy specjalnym finansowaniu kosztują racjonalne pieniądze, co tylko potwierdza tezę, że w Alfie wyłącznie leżaki magazynowe na starej technologii są atrakcyjne cenowo. Zrozum wreszcie, że za ok. miesiąc do salonów zjadą pierwsze modele poliftowe na matrixach i nowych multimediach, więc większość salonów we współpracy z importerem zaczynają stawać na głowie, żeby sprzedać auta z placów i ekspozycji na minimalnej marży lub wręcz z niewielką stratą, bo to powoli ostatni dzwonek żeby się ich pozbyć.

    Model poliftowy do produkcji katalogowo kosztuje krocie a i rabaty na niego są dużo niższe. Wpis wcześniej podałem katalogową wycenę na Giulię Veloce z dwoma pakietami na blisko 300 tysięcy. Tutaj masz tak lubiane przez Ciebie oferty na otomoto:

    Giulia Veloce + lakier metalik + pakiet z audio + pakiet z asystentami jazdy + nieistotne dodatki typu lakierowane zaciski:
    https://www.otomoto.pl/oferta/alfa-r...-ID6FeRKN.html
    Cena 265 tysięcy i to przy rabacie flotowym i finansowaniu dealera!!! Osoba fizyczna płacąca gotówką nie zejdzie poniżej 275 tysięcy.

    Giulia Veloce + kilka pakietów (nadal bez wypasu, tj. bez 3-strefowej klimy, laminowanych szyb, HUD, elektrycznej klapy):
    https://www.otomoto.pl/oferta/alfa-r...-ID6Fe38N.html
    Cena 259 tysięcy, znów "przy określonych warunkach", czyli przy zakupie na firmie i kredycie w banku FCA. Za gotówkę i na własność bez leasingu nie zejdziesz poniżej 270 tysięcy.

    Giulia Veloce + lakier + audio + asystenci:
    https://www.otomoto.pl/oferta/alfa-r...-ID6Fe38N.html
    Cena 253 tysiące a po gwiazdce czytamy małym druczkiem "Cena specjalna dla firm, finansowanie w promocyjnym leasingu FCA Leasing od 105% na stopie stałej!". Osoba fizyczna za gotówkę znów musi wyłożyć ponad 265 tysięcy.

    Nie ma co, okazje życia za ciasnego, mało praktycznego sedana bez specjalnego wypasu (brak masaży, lepszego wyciszenia, HUD, itp. itd.). Ale ja się przecież nie znam, najważniejsze że auto ma napęd na tył i silnik umieszczony wzdłużnie.

    A teraz wejdź sobie na konfigurator Audi A5, wybierz silnik 45TFSI Quattro, dodaj większość pakietów i wyjdzie Ci katalogowo jakieś 290 tysięcy, czyli mniej więcej tyle ile za wspomnianą Giulię Veloce, gdzie po rabatach być może zejdziesz do kwoty nawet niższej niż za Alfę (Audi miało lifting 1-2 lata temu i rabaty dają już dwucyfrowe). Rezygnując nieco z mocy i/lub napędu różnica wyjdzie jeszcze większa.

    Wejdź na konfigurator Volvo S60, wybierz silnik B5 AWD, dodaj pakiet ze światłami, asystentami, audio i wyjdzie Ci katalogowe 260 tysięcy, po rabatach grubo poniżej 250.
    Wejdź na konfigurator nowej trójki, to samo - katalogowe 280 tysięcy i "rabatowe" 250.
    Tylko Mercedes będzie nieznacznie droższy, o czym zresztą wyraźnie pisałem kilka postów wcześniej:


    Nawet w poście do którego się odniosłem jak chłop krowie na rowie zaznaczyłem:


    A ty dalej manipulujesz pisząc:


    Nie wiem gdzie uczyłeś się matematyki i j. polskiego, ale ja nigdy nie pisałem o tych samych pieniądzach i tym samym wyposażeniu, a różnice 10-15 tysięcy w różną stronę (Merc jest nieco droższy, ale już Volvo wyraźnie tańsze) są dla mnie mało istotne przy konfiguracjach na blisko 300 tysięcy.

    Gdzie i kiedy napisałem, że tak samo się prowadzi?
    Napisałem, że przy normalnej, czasem nawet nie do koca przepisowej jeździe większych różnic nie ma, a wyraźne zalety docenić można dopiero przy ekstremalnej, mocno niebezpiecznej jeździe na krajówkach lub bezpiecznej na torze (ale tu z kolei więcej frajdy zapewnią inne auta, jak choćby zwinniejsze S3).

    Aż dziw bierze, że taki manipulant i troll jeszcze nie wyłapał tu bana. Tym postem kończę z Tobą dyskusję. Każdy ma dostęp do konfiguratorów i może sobie samemu porównać podobne konfiguracje nowej, poliftowej Giulii i np. niemieckiej konkurencji.


    Jak prałeś, gdy nie było pralek?
    Jak zmywałeś, gdy nie było zmywarek?
    Jak gotowałeś, gdy nie było płyt gazowych i piekarników?

    A z tematów motoryzacyjnych - jak jeździłeś, gdy nie miałeś uturbionego silnika, automatycznej skrzyni biegów, klimatyzacji, nawigacji?

    Postęp, mówi to coś Panu, Panie Ferdku?

    Niektórzy widzę niezłe fikołki tu wyprawiają, żeby tylko podbić swoje ego i wytłumaczyć zacofanie technologiczne Alfy...
    Pokaz mi BMW 330i xDrive za 260 tys zł z 5 letnia gwarancja, na 19", lakier metalizowany, audio asystenci, obszycie deski w skórze, tempomat, elektryka foteli, skóra.
    Skonfigurowałem dokładnej takie BMW. Wiesz ile kosztuje kłamczuchu skończony? 314 tys zł. Rabat na 3-je do produkcji to max 9%. Chcesz to podam konkretny kod konfiguracji i sobie sam zobaczysz, bajkopisarzu z internetu ujeżdżający jakiegoś gruza.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    Ostatnio edytowane przez zalezi ; 22-01-2023 o 18:04

  5. #765
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    09 2019
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    305

    Domyślnie

    95% osób bierze takie auto w leasingu, wiec bierzesz w leasingu w podanej cenie. Przecież każdy kupuje je za tyle, za ile są wystawione. Ja swoją wziąłem o 4 tys taniej, niż na OtoMoto + gratis oklejenie na czarno dachu lusterek i szyb oraz 1 przegląd gratis. Rozmawiałem z dealerem w Gdyni - od ceny z OtoMoto coś spokojnie urwie lub polisa za 1 zł. Wiec nie pisz bajek, ze nagle drożej będzie, bo się regularnie ośmieszasz.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  6. #766
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa Romeo
    Postów
    133

    Domyślnie

    Do ufoludka
    Zadałbyś sobie trochę więcej trudu i znajdziesz bez problemu Giulie 2023 za 230 tyś zł z pakietem asystentów i jakimiś innymi pierdołami. Oczywiście piszą że to jest cena przy leasingu ale kredyt też wchodzi w grę. Za BMW 3 podobnie wyposażoną trzeba dać dużo więcej.

    https://www.otomoto.pl/oferta/alfa-r...-ID6Fcrxy.html

  7. #767
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    09 2019
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    305

    Domyślnie

    On za tyle samo ma doposażone we wszystko BMW 330i xDrive z 5 letnią gwarancja. Andersen przy nim to pikuś


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  8. #768
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2021
    Auto
    Giulia Sprint
    Postów
    88

    Domyślnie

    Cytat Napisał Machaju Zobacz post
    Mam taką propozycję dla wszystkich tu na forum. Wybierzcie się na jazdę testową Superb 280KM w wersji L&K. Ja podczas poszukiwań auta zawadziłem też skodę i musze przyznać, że szczęka mi opadła. Pewnie też po trochu dlatego, że ostatnia skoda z którą miałem styczność, to octavia 2 generacji i oczekiwania były niskie. Biorąc pod uwagę, że SuperB, Passat i A6 to mniej więcej bliźniaki to Skoda wyprzedziła VW w tej rywalizacji. A Audi wygrywa tylko w topowych wersjach wyposażenia.

    Ciężko SuperB porównywać do Gulii, bo to auta dla innego klienta docelowego. Gulia jest 100% nastawiona na kierowcę i czucie auta, komfort (zwłaszcza pasażerów) jest akceptowalny, bagażnik taki sobie - trening w tetrisie bardzo pomaga w czasie załadunku.
    SuperB oferuje kierowcy zupełnie co innego, też potrafi pojechać z pazurem (zawieszenie DCC potrafi ją całkiem fajnie usztywnić), ale potrafi być też mega wygodną kanapą na kółkach. Pasażerowie z tyłu mają więcej miejsca niż w niejednej kawalerce w Warszawie, a do bagażnika jak będziesz jechał do chorwacji oprócz tego co zapakowałeś do Gulii zmieścisz jeszcze kilka skrzynek piwa.
    Zobaczycie, jak się rozwinęła marka od czasów Skody Felicji do dzisiaj i jak się zwinęła międzyczasie Alfa Romeo. Przykre to jest bardzo.

    Pomijam już kwestie możliwości konfiguracji. Muszę przyznać zalezi rację. Po tym co zrobili w nowym cenniku - nie ma sensu brać Gulii z konfiguratora. Każda możliwa konfiguracja będzie dostępna u któregoś z dealerów na placu. Kwestia wynegocjowania rabatu.
    Miałeś O2, ok. Ja przed Giulią miałem Seata Altea Freetrac 2,0 TFSI, O3 Tdi 4x4, oraz Superb Sportline Tdi 4x4. Jak wożę "powietrze" to zrezygnowałem z powierzchni. Teraz coś ciekawego dla fanów Audi, u znajomego zajmującego się kosmetyką ( detailingiem) były dwie A6 fabrycznie nowe z salonu. Drzwiami było trzeba mocno trzasnąć aby się zamknęły, z pod dywanika z przodu od strony pasażera wychodziły jakieś kable. W bagażniku tandetna wykładzina (w SuperB była lepsza). Ja się świadomie przesiadłem do AR Giulia i jak na razie jestem więcej niż zadowolony

  9. #769
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Cytat Napisał netzmark Zobacz post
    Weź sobie wsiądź w najtańszą Toyote i zobacz jak taki obraz może wyglądać to zrozumiesz różnicę.
    Ja nie twierdzę, że nie ma różnicy, tylko że mi to niepotrzebne . Jednym wystarczy prowadzenie Superba albo skrzynia DSG, a mi wystarczy jakość kamery cofania w Giulii .
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  10. #770
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Radom
    Auto
    Byłą 156 TS, GT 1.9 z wiruskiem :),jest 166 3.0 FL
    Postów
    806

    Domyślnie

    Cytat Napisał Złakoś Zobacz post
    Do ufoludka
    Zadałbyś sobie trochę więcej trudu i znajdziesz bez problemu Giulie 2023 za 230 tyś zł z pakietem asystentów i jakimiś innymi pierdołami. Oczywiście piszą że to jest cena przy leasingu ale kredyt też wchodzi w grę. Za BMW 3 podobnie wyposażoną trzeba dać dużo więcej.

    https://www.otomoto.pl/oferta/alfa-r...-ID6Fcrxy.html
    Porównaj wyposażenie tego BMW droższego o 12 tys., gdzie nie musisz korzystać z finansowania dealera.

    https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-se...-ID6FeH5X.html

    Klimatyzacja 3 strefowa zamiast dwustrefowej-system bezkluczykowy, sterowanie głosem, szyby akustyczne....

Podobne wątki

  1. Światła - technologia AFS w Alfa Romeo Giulia i Stelvio
    Utworzone przez Firste w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 115
    Ostatni post / autor: 03-03-2023, 07:33
  2. Giulia i Stelvio NRING, Giulia Veloce Ti czyli nowości z Genewy
    Utworzone przez GexN w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 02-03-2018, 13:13
  3. Przyszłość Alfy Romeo 2014-2018
    Utworzone przez minusbb w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 59
    Ostatni post / autor: 24-09-2014, 18:14
  4. Przyszłość ALFY ROMEO
    Utworzone przez bobryt w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 41
    Ostatni post / autor: 17-05-2013, 16:33

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory