Strona 79 z 96 PierwszyPierwszy ... 29697071727374757677787980818283848586878889 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 781 do 790 z 960

Temat: Przyszłość Giulia/Stelvio i całej Alfą Romeo

  1. #781
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Cytat Napisał netzmark Zobacz post
    ??
    Torsen to pies?
    Po pierwsze - Torsen nie zmieni rozkładu mas.
    Po drugie - nie przesunie silnika bliżej środka pojazdu.
    Po trzecie - niektórzy wolą napęd na jedną ośkę.
    Po czwarte - po co płacić za protezę prawidłowego napędu, skoro można mieć Alfę, BMW, Jaguara czy Mercedesa, które mają od razy wszystko na miejscu?
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  2. #782
    Użytkownik Fachowiec Avatar FXX
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Volvo S60 D5 R-design/ Peugeot 308 T9
    Postów
    2,550

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dareek Zobacz post
    Kia zdała sobie sprawę że nigdy premium nie bedzie i tyle - dlatego wygasili stingera
    podobnie fiat pchał sie z Cromą w klase średnią- niestety nie
    są marki postrzegane jako tanie i nic tego nie zmieni im szybciej producent zda sobie z tego sprawę tym mniejsze straty będzie miał.
    nikt nie kupi kiły za cenę mercedesa - taki jest świat oparty o postrzeganie marki
    AR pracowała na awaryjne guano latami- to teraz ma za swoje. dołózmy niekompetencje zarządzających i klapa do kwadratu.
    Popatrzmy - na rynku używek giuletta ma super opinie - co zrobiono z opinią - wygaszono model- nosz .....f...
    Tylko, że KIA zaczyna obierać nieco inną drogę i z tym premium uderza tam, gdzie może się jej udać, czyli EV - patrz EV6, zwłaszcza w wersji GT.
    Fiat z Cromą zrobił ten sam błąd, co wcześniej z Stilo. Zamiast zaczynać cennik tanimi golasami to wystartował z pułapu niewiele niższego niż AR159. Mimo to i tak przez 6 lat sprzedali ich prawie 135 tysięcy.
    A wygaszenie Giulietty i MiTo poprzedzone wycinaniem wszelkich możliwych opcji. Szkoda słów.

    Cytat Napisał zalezi Zobacz post
    Paradoksalnie to AR z każdym rokiem ma coraz lepsza opinie - efekt oferowania drogich Giulii i Stelvio, pochwalne recenzje tez zaczynaja robić swoje - na grupie na FB widać coraz więcej osob, które interesują się powyższymi modelami zamiast niemieckich auta lub migrują z nich na G/S właśnie.
    Interesować się to jedno, a dokonać wyboru to drugie. Póki co, to patrząc na lecącą po równi pochyłej sprzedaż Giulii to może i się interesują, ale nadal wybierają konkurencję.

  3. #783
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Cytat Napisał netzmark Zobacz post
    Ja tak jeżdżę na zmianę raz Stelvio a czasem Toyotą. I co nie wrócę do Alfy i nie wrzucę wstecznego to "o q*wa co to za tandeta" mi się jawi w ustach :⁠-⁠). Jak się nie przesiadam to się przyzwyczajam, ake te przesiadki mnie dobijają :⁠-⁠).
    Mi akurat tak to nie przeszkadza, ale jak Cię to tak wkurza, napisz na FB do Michał Marcin. Bez problemu ogarnie Ci kamerę z wysoką rozdzielczością

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał netzmark Zobacz post
    ??
    Torsen to pies?
    Co Cię tak zaskakuje?
    No nie wiem, króre Audi masz na myśli. Bo przytoczone tutaj wcześniej A4 czy A5 w wersji 45tfsi, czyli czytaj 2.0, nie posiada już żadnego Torsena. To już nie jest quattro, mała różnica ultra quattro. To już jest taki nieco lepszy haldex, ale koło torsena to nawet nie stało.
    Prawdziwe quattro znajdziesz dopiero od audi "S"

  4. #784
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa Romeo
    Postów
    133

    Domyślnie

    Cytat Napisał AdiCarrion Zobacz post
    Porównaj wyposażenie tego BMW droższego o 12 tys., gdzie nie musisz korzystać z finansowania dealera.

    https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-se...-ID6FeH5X.html

    Klimatyzacja 3 strefowa zamiast dwustrefowej-system bezkluczykowy, sterowanie głosem, szyby akustyczne....
    Czytaj ze zrozumieniem ogłoszenie a potem porównuj... Jak dla Ciebie różnica 130 KM i rodzaj napędu nie ma znaczenia to ja nie wiem o co w tym świecie już chodzi...
    Tu masz dla porównania BMW 3 w podobnej konfiguracji (296 tyś):
    https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-se...-ID6FdMuz.html

    Odejmij sobie rabat nawet 10% to wychodzi ok 270 tyś to masz całe 40 tyś taniej za Alfę.
    Ostatnio edytowane przez Złakoś ; 22-01-2023 o 22:13

  5. #785
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2022
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 280KM Veloce MY2021
    Postów
    1,212

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kurynio Zobacz post
    Bo przytoczone tutaj wcześniej A4 czy A5 w wersji 45tfsi, czyli czytaj 2.0, nie posiada już żadnego Torsena.
    Nie śledzę Audi aż tak ale myślałem, że do A3 silniki w poprzek i quattro-haldex, a od A4 wzdłuż i quattro-torsen...

    Cytat Napisał Kurynio Zobacz post
    napisz na FB do Michał Marcin
    Dzięki za info ale póki gwarancja to raczej nie będę w tym grzebał. Zresztą elektronikę to sam ogarnę jak przyjdzie "ten" czas. Narazie co najwyżej teoretycznie temat ogarnę, no i ciekawi mnie co w Tonale wymodzili :⁠-⁠). Napisałem w dziale Tonale prośbę o jakąś fotkę ale cisza. Jutro będę w salonie to sam obejrzę i napiszę jak to tam w realu wygląda.

  6. #786
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2022
    Auto
    brak
    Postów
    34

    Domyślnie

    Cytat Napisał Złakoś Zobacz post
    Do ufoludka
    Zadałbyś sobie trochę więcej trudu i znajdziesz bez problemu Giulie 2023 za 230 tyś zł z pakietem asystentów i jakimiś innymi pierdołami. Oczywiście piszą że to jest cena przy leasingu ale kredyt też wchodzi w grę. Za BMW 3 podobnie wyposażoną trzeba dać dużo więcej.

    https://www.otomoto.pl/oferta/alfa-r...-ID6Fcrxy.html
    Po ostatnim wpisie miałem się tu już raczej nie udzielać (gównoburze to nie dla mnie) ale odpowiem Ci, bo w przeciwieństwie do wreszcie zbanowanego użytkownika zalezi potrafisz pisać kulturalnie.

    Dawno widziałem to ogłoszenie. Ta Giulia ma podstawowe audio z 6-8 małymi głośniczkami (po 2 w każdych drzwiach) bez subwoofera, co w aucie za ponad 200 tysięcy dyskwalifikuje u mnie taką konfigurację. Dodaj H/K i wymuszoną w tym przypadku skórę na konsoli (w Alfie lepsze audio występuje tylko w pakiecie) i cena rośnie o 13 tysięcy. Poza tym w ogłoszeniu wyraźnie zaznaczyli, że cena obowiązuje przy finansowaniu i ubezpieczeniu dealera. Zechciej zewnętrzny kredyt/leasing albo zapłatę gotówką i będziesz musiał dodać kolejne 7-10. Przecież to zagrywka znana od dziesięcioleci (pierwsza wprowadziła ją chyba grupa VAG ze swoim Volkswagen Bankiem), że dealer daje niby magicznie wyższy rabat, żeby później skroić klienta na odsetkach.

    Serio... Interesuje się nowymi sedanami, powoli rozglądam się za jakimś nowym zakupem (aczkolwiek ciśnienia na zakup wielkiego nie mam), w ostatnim czasie odbyłem kilka jazd testowych i dostałem kilka ofert. Na poliftową Giulię nie ma szans dostać rabatu wyższego niż 10% (z reguły to skromne 6-7). Jedynie na to co stoi na ekspozycjach/placach dostaniesz 14, 15, 16, a z każdym kolejnym tygodniem będzie to pewnie jeszcze więcej. Nie wierzysz? Zrób konfigurację na stronie Alfy i wyślij do kilku dealerów z prośbą o odzew.

    Z tym BMW też się do końca nie zgodzę, chyba że inaczej pojmujemy słowa "podobna konfiguracja" i "podobna cena". Dla mnie podobna konfiguracja w BMW to silnik 250 koni (bo mocniejszego w normalnej wersji nie ma), napęd xDrive, asystenci, pakiety multimedialne, itp. itd., ale już nie dodatkowe, akcesoryjne, większe felgi (uważam że na nasze drogi 18 cali to idealny rozmiar, tym bardziej że trójka nie ma jakichś olbrzymich nadkoli i na standardowym rozmiarze z pakietu M wygląda wystarczająco atrakcyjnie) czy dodatkowy pakiet obszycia skórą (to, że Alfa go wymusza nie znaczy że i w BMW muszę go dobierać). Dla mnie zamiast pogarszającej komfort większej felgi czy eko skóry w miejscu którego i tak nie dotykam ważniejsza jest np. 3 strefa klimatyzacji (żeby pasażer z tyłu mógł sobie indywidualnie ustawić temperaturę), lepsze audio czy wyciszenie kabiny (dlatego w BMW dobrałem laminowane szyby boczne których Alfa w ogóle nie oferuje). Tak rozumiem "podobną konfigurację", a nie jako odtwarzanie wszystkiego 1 do 1 i to głównie w jedną stronę na zasadzie "skoro Alfa coś ma to i do BMW muszę to dobrać i to nieważne, że do Alfy nie mogę wziąć opcji które w BMW występują". Między innymi z tego powodu większa dyskusja ze zbanowanym kolegą nie miała sensu, bo on wklejał jakieś ezgotyczne oferty na BMW z pakietami stylistycznymi, przyciemniającymi, itp. itd. zalegające na otomoto (sensowne konfigi rozchodzą się na pniu), które jak w każdej marce premium szybko windowały tylko cenę, a później pełen samozadowolenia stwierdzał że "do zakupu podobnej beemki bez 300 tysięcy nie podchodź". Serio, wejdź na stronę BMW/Audi/Volvo, zaznacz w konfiguratorze tylko to co najpotrzebniejsze, a później to samo zrób w Alfie i porównaj ceny. Zresztą kilka postów wcześniej bardziej szczegółowo opisałem wybrane dodatki z konfiguratora, które w BMW dały katalogowe ~285 tysięcy i transakcyjne, po rabacie ok. 10%, ~255 tysięcy, co jest IMHO kwotą podobną do 245-250 za Giulię.

    Podobne wyceny zrobiłem wcześniej także dla S60, C klasy i A5. W przypadku Audi kwotowo wygląda to bardzo podobnie, Volvo jest o te kilka-kilkanaście tysięcy tańsze, Mercedes kilkanaście tysięcy droższy. Przy tak stosunkowo niewielkich różnicach cenowych ciężko zdecydować się na zakup Alfy, a patrząc po wynikach sprzedaży nie tylko ja tak myślę.

    Cytat Napisał FXX Zobacz post
    Interesować się to jedno, a dokonać wyboru to drugie. Póki co, to patrząc na lecącą po równi pochyłej sprzedaż Giulii to może i się interesują, ale nadal wybierają konkurencję.
    Ja jestem właśnie jednym z takich klientów. Powoli, nieśmiało noszę się z zakupem nowego auta, szukam czegoś z segmentu D, a więc z oczywistych względów Giulia była w kręgu zainteresowania (m.in. dlatego zarejestrowałem się na tym forum).

    Modelu przedliftowego nie brałem pod uwagę bo uważam, że w naszym kraju gdzie przez blisko pół roku ciemno robi się już po 16, jak najlepsze światłą to podstawa, a nawet mocniejsze Xenony Alfy w mojej ocenie nie zbliżały się do topowych LEDowych rozwiązań konkurencji (LED LEDowi nie równy, czego spora część chyba nie dostrzega; nie piszę tu o LEDach ze Skali czy Tipo, tylko Matrixach z C klasy albo Audi A4/5). Czekałem więc na to, co pokaże polift i generalnie się nie rozczarowałem. Są matrixy, są nowocześniejsze multimedia, pozostał atrakcyjny design bez atrapoviczów jak w C klasie. Problemem są ubogie możliwości konfiguracyjne (Alfa w imię cięcia kosztów uprościła linię montażową do maksimum), które niepotrzebnie windują cenę, przez co posiadająca interesujące mnie dodatki Giulia kosztuje podobnie, a czasem nawet więcej niż seria 3, S60, A5.

    Cytat Napisał Złakoś Zobacz post
    Tu masz dla porównania BMW 3 w podobnej konfiguracji (296 tyś):
    https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-se...-ID6FdMuz.html

    Odejmij sobie rabat nawet 10% to wychodzi ok 270 tyś to masz całe 40 tyś taniej za Alfę.
    Wcześniej Cię pochwaliłem, naprodukowałem się z odpowiedzią na kilka akapitów, a teraz zaczynasz manipulować jak zalezi.

    Po pierwsze, nie wiem jak była konfigurowana ta trójka że wyszło im katalogowe 296 tysięcy. Podejrzewam, że nie wszystko było brane w pakietach tylko dokładane oddzielnie. Poza tym w konfiguracji są takie dodatki jak np. pakiet Shadowline, oświetlenie ambiente, galwanizowane wykończenie i inne opcje, które nie są standardem, nie ma ich Alfa, a w BMW windują cenę. Być może jest też tam jeszcze jakieś akcesoryjne zawieszenie czy opcjonalny układ kierowniczy - aż tak obeznany w oznaczeniach BMW nie jestem. Wiem tylko, że jak w marce premium szaleje się w konfiguratorze i dodaje co popadnie, to cena szybko idzie do góry (to nie Alfa, gdzie masz kilka opcji na krzyż). Wcześniej pisałem co ja bym dodał, co uważam za przyzwoite wyposażenie i co przy silniku 250 koni i napędzie 4x4 nie przekroczyło katalogowych 290 tysięcy. Odejmij z wklejonej oferty wspomniane opcje i katalogowa cena spadnie poniżej 290 tysięcy.

    Po drugie, te 290 tysięcy to cena katalogowa, z których po rabacie zejdziesz do okolic 260 tysięcy i będzie to kwota bez żadnych gwiazdek, typu "musisz mieć firmę, flotę X pojazdów czy wziąć leasing i ubezpieczenie w naszym banku". W ofercie na Giulię do której się odnosisz i która rzekomo kosztuje 232 tysiące, 232 tysiące jest to cena "obowiązuję przy zakupie na firmę w finansowaniu i ubezpieczeniu oferowanym przez dealer'a". Normalna kwota dla Kowalskiego płacącego gotówką ostrożnie licząc podskoczy do okolic 240-245.

    Po trzecie, Giulia z Twojej oferty ma podstawowe audio, dodaj H/K i cena idzie o 13 tysięcy w górę, dając finalnie 253-258 tysięcy. Załóżmy nawet hipotetycznie, że do Alfy można dobrać samo H/K za około 5 koła, da to cenę 245-250 tysięcy.

    Różnica między Giulią a podobnie wyposażoną tróją w magiczny sposób z ogromnych 40 tysięcy o których piszesz skurczyła się do okolic 10-15. Sorry, ale dla mnie przy konfigu za ponad 250 tysięcy jest to różnica pomijalna i w pełni uprawnia do stwierdzenia, że te konfigi kosztują podobne pieniądze i w Alfie tylko modele przedliftowe można wyrwać w atrakcyjnych cenach.
    Ostatnio edytowane przez ufoludek ; 23-01-2023 o 01:05

  7. #787
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2022
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 280KM Veloce MY2021
    Postów
    1,212

    Domyślnie

    Cytat Napisał ufoludek Zobacz post
    dlatego w BMW dobrałem laminowane szyby boczne których Alfa w ogóle nie oferuje)
    Sprawdź czy pakiet 7H6, anty-vibration coś, nie obejmuje laminowanych szyb. Wcześniej był pakiet "wyciszenie" czy jakoś tak nazwany obejmujący przednią i boczne szyby wyciszone. Teraz go nie widzę. Mam takie coś w Stelvio.

    A tym H-K w Alfie to też się nie podniecaj bo ten subwoofer to badziew jest, 50Watt w małej plastikowej obudowie, ledwo coś tam buczy. Jak mu dokotłujesz mocy dodatkowym wzmakiem to zaczyna wibrować. Mam to wiem, głośnik i obudowa są słabe.

    Co do tych LED-ów, nie chcę deprecjonować, ale serio to takie ważne? Xenony 35Watt w Alfie dają światła naprawdę dużo. Jak za mało to można wsadzić jeszcze efektywniejsze żarówki zamiast oryginalnych, są opisane na forum. Świra teraz wszyscy dostali na punkcie Ledów jakby to niewiadomo co było. Dla mnie to tylko interes dla fabryki i okazja wyciągania kosmicznej kasy w razie awarii reflektora.
    Ostatnio edytowane przez netzmark ; 23-01-2023 o 02:30

  8. #788
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2022
    Auto
    brak
    Postów
    34

    Domyślnie

    Cytat Napisał netzmark Zobacz post
    Sprawdź czy pakiet 7H6, anty-vibration coś, nie obejmuje laminowanych szyb. Wcześniej był pakiet "wyciszenie" czy jakoś tak nazwany obejmujący przednią i boczne szyby wyciszone. Teraz go nie widzę. Mam takie coś w Stelvio.
    Teraz w standardzie jest Izolacja NVH (Noise-Vibration - Harshness), ale strona nie podaje co wchodzi w skład, więc nie wiedziałem że to laminowane szyby boczne. Miłe zaskoczenie.
    Cytat Napisał netzmark Zobacz post
    A tym H-K w Alfie to też się nie podniecaj bo ten subwoofer to badziew jest, 50Watt w małej plastikowej obudowie, ledwo coś tam buczy. Jak mu dokotłujesz mocy dodatkowym wzmakiem to zaczyna wibrować. Mam to wiem, głośnik i obudowa są słabe.
    Audiofilem nie jestem, H/K w BMW/Volvo podobno d* też nie urywa, dopiero Burmester w Mercedesie brzmi nieźle.
    Generalnie chciałbym po prostu coś więcej od podstawy, żeby nawet na normalnym poziomie głośności słychać było przynajmniej minimalny basik, a nie całkowicie płaski dźwięk z tych małych głośniczków w drzwiach (tak mam teraz). M.in. dlatego nie chcę rozbierać połowy auta i w nowym aucie bawić się w jakieś customowe twory, tylko wolę dołożyć 4-5 tysięcy w konfiguratorze i mieć spokój, bo poziom tych średnich systemów na 99% by mi wystarczył.
    Cytat Napisał netzmark Zobacz post
    Co do tych LED-ów, nie chcę deprecjonować, ale serio to takie ważne? Xenony 35Watt w Alfie dają światła naprawdę dużo. Jak za mało to można wsadzić jeszcze efektywniejsze żarówki zamiast oryginalnych, są opisane na forum. Świra teraz wszyscy dostali na punkcie Ledów jakby to niewiadomo co było. Dla mnie to tylko interes dla fabryki i okazja wyciągania kosmicznej kasy w razie awarii reflektora.
    Dużo jeżdżę w trasie, w zasadzie przez pół roku po zmroku i dobre światła to podstawa (od tego zaczynam konfigurację auta). Jeździłem Skodą Octavią z matrixami i była bajka, system działał rewelacyjnie. Wcześniej miałem prawie 10-letniego Seata Leona i tam LEDy świeciły mocno przeciętnie. Także LEDy LEDom nierówne, ale jak się trafią dobre i mocne to z nocy robią dzień, dosłownie.

  9. #789
    ZBANOWANY Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Polska
    Auto
    matyczna pralka Samochód: Giulia 2.0 MY21
    Postów
    517

    Domyślnie

    Cytat Napisał Machaju Zobacz post
    Pasażerowie z tyłu mają więcej miejsca niż w niejednej kawalerce w Warszawie, a do bagażnika jak będziesz jechał do chorwacji oprócz tego co zapakowałeś do Gulii zmieścisz jeszcze kilka skrzynek piwa.
    Hmm... po co brać kilka skrzynek piwa, jadąc do Chorwacji na wczasy? Na handel?

  10. #790
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2022
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 280KM Veloce MY2021
    Postów
    1,212

    Domyślnie

    [MENTION=91392]ufoludek[/MENTION]
    No nie wiem czy ori układ w Alfie może być zadowalający. Dobre głośniki z przodu dają więcej basu niż ten sub. Generalnie wszystkie głośniki w Alfie są naprawdę tragiczne. Ale wystarczy nawet samo wyklejenie przednich drzwi za głośnikami żeby poprawić dźwięk o 100%.
    W sumie aż ciekawe czy w polifcie zmienili może głośniki, ale wątpliwe.

    Jak dla mnie to xenony w nocy też robią dzień. Ale ok, są ledy możliwe to czemu nie.
    Ostatnio edytowane przez netzmark ; 23-01-2023 o 08:04

Podobne wątki

  1. Światła - technologia AFS w Alfa Romeo Giulia i Stelvio
    Utworzone przez Firste w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 115
    Ostatni post / autor: 03-03-2023, 07:33
  2. Giulia i Stelvio NRING, Giulia Veloce Ti czyli nowości z Genewy
    Utworzone przez GexN w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 02-03-2018, 13:13
  3. Przyszłość Alfy Romeo 2014-2018
    Utworzone przez minusbb w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 59
    Ostatni post / autor: 24-09-2014, 18:14
  4. Przyszłość ALFY ROMEO
    Utworzone przez bobryt w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 41
    Ostatni post / autor: 17-05-2013, 16:33

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory