Strona 87 z 96 PierwszyPierwszy ... 377778798081828384858687888990919293949596 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 861 do 870 z 960

Temat: Przyszłość Giulia/Stelvio i całej Alfą Romeo

  1. #861
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2021
    Auto
    Była 159-ka jest Formentor VZ
    Postów
    1,219

    Domyślnie

    Taaa, niemiecka fabryka w Polsce jest niemiecka. Ale już niemieckie obozy w Polsce są polskie. Jakie to proste.

    trochę za bardzo odjechaliśmy od tematu wątku.
    Ostatnio edytowane przez Machaju ; 23-05-2023 o 11:21

  2. #862
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    11 2010
    Auto
    była 156 1,8TS, jest 159 2,4 200 KM
    Postów
    350

    Domyślnie

    Cytat Napisał Teddy Bear Zobacz post
    Zobacz co napisała Jadzia.
    Jadzia napisała, że nie masz o tym pojęcia. Coś tam przeczytałeś w internecie, ale kompletnie pomyliłeś emisję instrumentów finansowych z zakupem firmy. Zapewniam cię, że sprzedaż akcji w celu pozyskania kapitału do prowadzenia dalszej działalności firmy, to nie to samo co sprzedaż przedsiębiorstwa.
    Żeby było bardziej zrozumiale: Geely nie zainwestował w Volvo, tylko je sobie kupił.

    Cytat Napisał Teddy Bear Zobacz post
    Jadzia, której bronisz, nie rozumie, że w świecie wolnorynkowych gospodarek pojęcie "narodowego" przemysłu nie istnieje.
    A to jest jeszcze lepsze.
    Jeśli Volvo jest szwedzkie, to OK, bo jest narodowe. Chińskie być nie może, bo przecież narodowy przemysł nie istnieje. Myślę że nie tylko Jadzia nie rozumie tak nielogicznej hipotezy.

    A żeby było w temacie wątku: Alfa zawsze będzie włoska, nawet jeśli już nie będzie

  3. #863
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2019
    Auto
    Giulietta, Stelvio
    Postów
    30

    Domyślnie

    Ale wiecie, że Volvo produkuje samochody w Szwecji, Belgii, USA i właśnie Chinach? Nie wspomnę o częściach, które są z całego świata, w tym Polski (np. zderzaki).

  4. #864
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2020
    Auto
    Alfa 159
    Postów
    1,030

    Domyślnie

    Cytat Napisał jadzia Zobacz post
    Jadzia napisała, że nie masz o tym pojęcia. Coś tam przeczytałeś w internecie, ale kompletnie pomyliłeś emisję instrumentów finansowych z zakupem firmy. Zapewniam cię, że sprzedaż akcji w celu pozyskania kapitału do prowadzenia dalszej działalności firmy, to nie to samo co sprzedaż przedsiębiorstwa.
    Żeby było bardziej zrozumiale: Geely nie zainwestował w Volvo, tylko je sobie kupił.



    A to jest jeszcze lepsze.
    Jeśli Volvo jest szwedzkie, to OK, bo jest narodowe. Chińskie być nie może, bo przecież narodowy przemysł nie istnieje. Myślę że nie tylko Jadzia nie rozumie tak nielogicznej hipotezy.

    A żeby było w temacie wątku: Alfa zawsze będzie włoska, nawet jeśli już nie będzie
    Trudno mi ten bełkot komentować. Zakończę więc udział w wątku, pozostawiając pytania i uwagi.
    1. Geely nie kupił sobie volvo. Mój wujek kupilłsobie volvo. Ja też kiedyś miałem. Geely dokonał przejęcia kapitałowego części koncernu Volvo, a dokładnie Volvo Cars.
    2. Geely zainwestował poteżne pieniądze w Volvo Cars, co pozwoliło na poszerzenie gamy modelowej, stosowanie większej ilości nowatorskich rozwiązań, pozwoliło poszerzyć bazę sprzedazową i zwiększyć nakłady reklamowe i marketingowe.
    3. Geely nie zwolniło inżynierów R@D, aby zatrudnić swoich, chińskich, nie zdemontowało linii produkcyjnych ani zainstalować swoje, chińskie, nie ingerowało w silniki i osprzęt, aby instalować silniki chińskie wraz z osprzętem i tak dalej.
    4. Przemysł narodowy nie istnieje, albo inaczej: istnieje w coraz mniejszej liczbie branż. To proces, który rozwija się już od dekad. W mojej starej 156 miałem fabrycznie zamontowane elementy marki Bosh.
    5. Przemysł narodowy sukcesywnie zanika, dlatego, że kapitał, który zajmuje się napędzaniem gospodarek, nie jest kapitałem narodowym ale ponadnarodowym.
    Ma to swoje plusy i minusy ale to temat na odrębny wątek.

    W Jadzi wyczuwam sympatyka PIS albo Konpederastii. Tak mi to jakoś pachnie. Tunel myślowy plus arogancja. Pozostawię więc was sam na sam z Jadzią i jej objawieniami.

  5. #865
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    11 2010
    Auto
    była 156 1,8TS, jest 159 2,4 200 KM
    Postów
    350

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jamal Zobacz post
    Ale wiecie, że Volvo produkuje samochody w Szwecji, Belgii, USA i właśnie Chinach?
    Nie Volvo produkuje, tylko Geely Producentem jest ten, kto wykłada kasę na stół

  6. #866
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,453

    Domyślnie

    Cytat Napisał jadzia Zobacz post
    Producentem jest ten, kto wykłada kasę na stół
    Patrz, a ja myślałem, że to jest inwestor
    Wychodzi na to, że najwięcej produkują... banki
    Nie wiedziałem, że to taka produktywna branża
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  7. #867
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    11 2010
    Auto
    była 156 1,8TS, jest 159 2,4 200 KM
    Postów
    350

    Domyślnie

    Boszszsz, co ja tu jeszcze robię. Następny kozak się znalazł.

    Inwestor, to ktoś kto dysponuje środkami pieniężnymi na realizację i realizuje inwestycję. Jeśli inwestor kupi fabrykę samochodów, to jest producentem (jeśli jest inwestorem branżowym) lub nie jest producentem, tylko czeka na zysk z zainwestowanego kapitału (jeśli jest inwestorem finansowym).
    To, że bank udziela kredytu, nie oznacza że jest inwestorem. Naprawdę.
    Banki nie produkują samochodów i nie kupują fabryk samochodów, więc nie są też producentami.

    Nie ma za co.
    Ostatnio edytowane przez jadzia ; 25-05-2023 o 11:08

  8. #868
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,453

    Domyślnie

    Cytat Napisał jadzia Zobacz post
    Boszszsz, co ja tu jeszcze robię.
    No ja ci nie odpowiem na to pytanie

    Cytat Napisał jadzia Zobacz post
    Inwestor, to ktoś kto dysponuje środkami pieniężnymi na realizację i realizuje inwestycję. Jeśli inwestor kupi fabrykę samochodów, to jest producentem (jeśli jest inwestorem branżowym) lub nie jest producentem, tylko czeka na zysk z zainwestowanego kapitału (jeśli jest inwestorem finansowym).
    Wracając do marki Volvo... Kupujesz w salonie Volvo czy Geely? Czy samochód szwedzkiej firmy z siedzibą w Goteborgu jest szwedzki, czy chiński? Czy Geely jest producentem produktów Geely, czy również Volvo? A może jest jednak tylko udziałowcem? Nawet jeśli 100-procentowym.
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  9. #869
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2020
    Auto
    Alfa 159
    Postów
    1,030

    Domyślnie

    Nie masz opcji Tomaz: Volvo jest chińskie bo je sobie kupiło Geely. Chińskie i już. Jak jedzie na dziennych, od razu widać, ze to chińskie, te wąskie szparki świateł.
    Dla niepoznaki Chińczycy nazwali je "młotem Thora", że niby to takie skandynawskie. Ale to był cwany ruch: tak naprawdę chińskie Volvo patrzy na szosy wąskimi, chińskimi oczkami.

  10. #870
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,453

    Domyślnie

    Cytat Napisał Teddy Bear Zobacz post
    Jak jedzie na dziennych, od razu widać, ze to chińskie, te wąskie szparki świateł.

    Z tej strony na to nie spojrzałem, tu był mój błąd. Po oczach je poznacie
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


Podobne wątki

  1. Światła - technologia AFS w Alfa Romeo Giulia i Stelvio
    Utworzone przez Firste w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 115
    Ostatni post / autor: 03-03-2023, 07:33
  2. Giulia i Stelvio NRING, Giulia Veloce Ti czyli nowości z Genewy
    Utworzone przez GexN w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 02-03-2018, 13:13
  3. Przyszłość Alfy Romeo 2014-2018
    Utworzone przez minusbb w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 59
    Ostatni post / autor: 24-09-2014, 18:14
  4. Przyszłość ALFY ROMEO
    Utworzone przez bobryt w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 41
    Ostatni post / autor: 17-05-2013, 16:33

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory