Strona 89 z 96 PierwszyPierwszy ... 39798081828384858687888990919293949596 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 881 do 890 z 960

Temat: Przyszłość Giulia/Stelvio i całej Alfą Romeo

  1. #881
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2020
    Auto
    Alfa 159
    Postów
    1,030

    Domyślnie

    Cytat Napisał netzmark Zobacz post
    Ale to przede wszystkim pod warunkiem, że ten smak byłby "wyjątkowy", taki którego konkurencja nie ma. A Tonale nie wyróżnia się (technicznie) niczym wyjątkowym spośród kupy innych niemal identycznych samochodów. Może wysoką cena...
    Dla mnie od początku było jasne, i pisałem o tym, że to badziewie i rynku nijak nie zawojuje.
    Wygląda na to, że masz rację. Co wcale nie cieszy.

  2. #882
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2014
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    JEST: Giulia Veloce Ti MY21, 166 FL 3.2, BYŁY: 166 2.0TS, 156 1.8TS
    Postów
    227

    Domyślnie

    Cytat Napisał Teddy Bear Zobacz post
    Powtórzę: nie rozśmieszaj mnie cytowaniem reklamowych tekstów ze strony firmy. Masz wiarygodne i porównawcze dane w necie.
    Zobacz, jak spadała sprzedaż AR w ciągu ostatniej dekady i zobacz, z jakiego poziomu masz ten "wzrost". Trudno żeby nie odbić się od dna, skoro wszedł nowy model. Tylko co dalej, bo ten efekt nowości jest dramatycznie niski.
    Masz tutaj, pierwsze z brzegu, jeszcze bez Tonale:
    https://carsalesbase.com/europe-alfa-romeo/
    Co widzisz? Z 200 tysięcy na 25 tysięcy, spadek blisko 10 krotny sprzedaży w ciągu 20 lat.
    A teraz wszedł nowy model to wzrost musi być. Ale zobacz sprzedaż tego modelu w 2022 roku, od maja do grudnia. Czekamy na dane z pierwszego półrocza. Żeby faktycznie odnotować jakiś sensowny wzrost i odbicie, sprzedaż musiałaby się sumarycznie podwoić.
    Teddy - w okresie o którym wspominasz (20 lat) spadek jest ogromny - ale to jasne/nic nowego.
    Sprzedaż i liczba modeli jest na dnie.

    Mr. Imperato przytoczył dane ze sprzedaży w roku 2022r. - a te faktycznie nie są złe, możemy twierdzić, że to 'niska baza' robi procentowy wzrost - ale on jest - jak dotyczasowym trend był spadkowy i AR raczej walczyła o przetrwanie niż o sławę.
    Zauważ, że te dane są faktem (pomijam bełkot korporacyjni-marketingowy) - a na wykresach z linku, który podałeś NIE MA UJĘTEGO ROKU 2022 (!) - jest jedynie tabela z danymi z 2022r. na początku.

    Co z tego wynika?
    AR nie jest potentatem jeżeli chodzi o wolumen sprzedaż? Pełna zgoda.
    Gama produktów jest wąska? Pełna zgoda.
    Chcialibyśmy, żeby była szersza? Chcielibyśmy - pełna zgoda.

    Czy powyższe oznacza, że nie należy kupić Giulii, Stelvio, Tonale?
    Nie.

    Każdy z samochodów adresuje jakiś konkretny segment klientów.
    Jeżeli wpadasz w ten segment - jest 'fit' - możesz kupować.
    Jeżeli nie wpadasz - jest 'gap' - musisz szukać gdzieś indziej.

    Np. Giulia to usportowiony sedan, istniejące wersje samochodu konkurują z innymi producentami w poszczególnych sub-segmentach - np. AR nie ma kontroferty dla BMW z silnikiem benzynowym o mocy około 350-380HP, w innych ma.

    Wydaje mi się, że jeżeli kwalifikujesz się jak klient w jakimś segmencie - to rozważasz kupno i sytuacja AR jako firmy nie ma znaczenia.
    Jeżeli np. chcesz sedana, ale oczekujesz większej przestrzeni w środku, większego bagażnika, większego komfortu (w odróżnieniu od 'usportowienia'), więcej funkcjonalności gadżetów elektronicznych - to szukasz gdzieś indziej.
    Tak (prosto) to widzę.
    Mylę się?

  3. #883
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2013
    Auto
    Giulia rwd 200
    Postów
    240

    Domyślnie

    Jeżdżę dlugo 159 w sedanie i osobiście nie rozumiem polityki i decyzji apropo alfy. Od pojawienia się giuli czekałem dlugo na kombii, śledziłem wiadomości, zagraniczne fora czy może faktycznie nikt tego w kombii nie potrzebuje i odniosłem zupełnie inne wrażenie. Najwidoczniej mylne. Tylko czy wersja business w kombi za 130k nie konkurowała by ze sluzbowym Passatem, mazda czy oplem? Sprawdzony dobry diesel itd? W przypadku 159 wersja kombii byla chętniej wybierana niż sedan. Po swoich doświadczeniach z sedanem nie chciałbym kolejnego, ale jeżeli ktoś był zadowolony z poprzednich modeli 159 albo giulietta to co miał zrobić? Stelvio miało być giulia kombi, droższa, SUV itp itd, słaby pomysł. Swoimi decyzjami sami na życzenie pozbywali się klientów. Od dłuższego czasu zestawiałem ze sobą proceeda gt i giulie, cenowo to było podobnie pozycjonowane. Bez wahania brałbym giulie w kombii, zresztą jakby była to już dawno w garażu bo naprawdę dobrych doświadczeniach z 159 tbi. Wygląda to wszystko jak szereg złych decyzji, ale to analiza wsteczna. Eksperci najwidoczniej przeczuwali że tak będzie lepiej i nawet popularne kompakty lepiej zastąpić suvem za worek pieniędzy (chociaz mogloby sie wydawac ze kompakt w wersji crossover jest troche bardziej ekonomicznie uzasadniony). Dużo tego jest i dlugo można o tym dyskutować.

  4. #884
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2009
    Auto
    signiore Giuseppe Busso
    Postów
    743

    Domyślnie

    Dyskusja o polityce Alfy i o tym ze to juź koniec tej marki trwa z 20 lat i pomimo tego że to niszowa marka ze słabiutką sprzedażą i z brakiem kombi od 2010 roku to Alfa nadal żyje i robi bardzo dobre samochody. Także niech niektórzy zmienią wróżbitę albo szklane kule

  5. #885
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Domyślnie

    Cytat Napisał carramba Zobacz post
    Alfa nadal żyje i robi bardzo dobre samochody
    Rzekłbym coraz gorsze (Tonale) i w coraz mniejszych ilościach
    Ale spoko, jest dobrze.
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  6. #886
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Oswiecim
    Auto
    BMW
    Postów
    571

    Domyślnie

    Cytat Napisał carramba Zobacz post
    (...) Alfa nadal żyje i robi bardzo dobre samochody.
    Domyślam się, źe to prowokacja.
    Alfa nie żyje tylko wegetuje...
    Bardzo dobre samochody w porównaniu do:
    Daci -za drogie
    Audi/Merc/BMW - zbyt prymitywne.

    Problem (od czasów 159) jest taki, że robią auto porównywalne z BMW/Audi/Mercedes w tej samej cenie a zapominają, że są marką 'z dupy (nikt nie pamięta historii AR, podobnie jak BMW - bo w przypadku BMW to też niechlubne lata '39-'45)', kojarzoną z cappuccino. Ale mimo to ceny masz podobne lub wyższe.
    A później na zebraniu zarządu tłumaczysz, że to wina ludzi. De facto myślących ludzi...
    AR po prostu obraża ludzi i ich zdrowy rozsądek.

  7. #887
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2009
    Auto
    signiore Giuseppe Busso
    Postów
    743

    Domyślnie

    Zapomniałes jeszcze dodać że to królowa lawet a serwis to polmozbyt. Widze w opisie BMW i nie mam więcej pytań...e a latasz bokami po rondach bo Alfa nie umi bo trakcji nie wyłączysz jak w daci.

  8. #888
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2014
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    JEST: Giulia Veloce Ti MY21, 166 FL 3.2, BYŁY: 166 2.0TS, 156 1.8TS
    Postów
    227

    Domyślnie

    Cytat Napisał carramba Zobacz post
    Dyskusja o polityce Alfy i o tym ze to juź koniec tej marki trwa z 20 lat i pomimo tego że to niszowa marka ze słabiutką sprzedażą i z brakiem kombi od 2010 roku to Alfa nadal żyje i robi bardzo dobre samochody. Także niech niektórzy zmienią wróżbitę albo szklane kule
    Tak właśnie.
    Tylko nie dla każdego - no i bardzo dobrze.

    Cytat Napisał carramba Zobacz post
    Zapomniałes jeszcze dodać że to królowa lawet a serwis to polmozbyt. Widze w opisie BMW i nie mam więcej pytań...e a latasz bokami po rondach bo Alfa nie umi bo trakcji nie wyłączysz jak w daci.
    No i, pewnie, jeszcze jakiś jeszcze inny, czerstwy, żart mógłby dodać ...

    Biorąc pod uwagę, że to (najwyraźniej) posiadacz tego czegoś niemieckiego - odważnie

  9. #889
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2022
    Auto
    W poszukiwaniu
    Postów
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał IRC Zobacz post
    Tak właśnie.
    Tylko nie dla każdego - no i bardzo dobrze.



    No i, pewnie, jeszcze jakiś jeszcze inny, czerstwy, żart mógłby dodać ...

    Biorąc pod uwagę, że to (najwyraźniej) posiadacz tego czegoś niemieckiego - odważnie
    Straszne, skąd taki ekstremizm ? Brak porównań z innymi markami czy ostatni grosz wydany na zakup złomka i potrzeba „wyparcia” faktów ?

  10. #890
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2014
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    JEST: Giulia Veloce Ti MY21, 166 FL 3.2, BYŁY: 166 2.0TS, 156 1.8TS
    Postów
    227

    Domyślnie

    Cytat Napisał JohnyBravo Zobacz post
    Straszne, skąd taki ekstremizm ? Brak porównań z innymi markami czy ostatni grosz wydany na zakup złomka i potrzeba „wyparcia” faktów ?
    Do mnie się zwracasz z tymi dziecinnymi pytaniami/insynuacjami, czy tak sobie wrzucasz te przygłupie (ale za to bez sensu) pytania ??

Podobne wątki

  1. Światła - technologia AFS w Alfa Romeo Giulia i Stelvio
    Utworzone przez Firste w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 115
    Ostatni post / autor: 03-03-2023, 07:33
  2. Giulia i Stelvio NRING, Giulia Veloce Ti czyli nowości z Genewy
    Utworzone przez GexN w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 02-03-2018, 13:13
  3. Przyszłość Alfy Romeo 2014-2018
    Utworzone przez minusbb w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 59
    Ostatni post / autor: 24-09-2014, 18:14
  4. Przyszłość ALFY ROMEO
    Utworzone przez bobryt w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 41
    Ostatni post / autor: 17-05-2013, 16:33

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory