Strona 1 z 96 123456789101151 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 960

Temat: Przyszłość Giulia/Stelvio i całej Alfą Romeo

  1. #1
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2017
    Auto
    Leon FR 1.8 TSI 180 / Giulia Veloce 280
    Postów
    54

    Domyślnie Przyszłość Giulia/Stelvio i całej Alfą Romeo

    Dzisiaj i wczoraj, przy okazji prezentacji Tonale pojawiło się też nieco więcej informacji dotyczących przyszłości samej marki, jak również modeli Giulia/Stelvio. Myślę, że dla tych którzy planują zakup Giuli / Stelvio to może być ostatni dzwonek. Poniżej kilka faktów które udało mi się zebrać:


    - Alfa Romeo będzie 100% EV od 2025 roku (chociaż pewnie w praniu wyjdzie inaczej).
    - Nastąpi unifikacja modeli, części + platform we wszystkich markach koncernu Stellantis
    - KONIEC platformy Giorgio
    - wspólna platforma STLA Large, która będzie współdzielona z DS...
    - w planach mniejszy crossover + prawdopodobnie większy SUV coś jak BMW X5
    - nie będzie następcy Giuli w obecnej formie (spalinowej)...Stelvio pewnie też nie...
    - ...być może będą elektryczne/PHEV ale nie nastąpi to szybciej niż przed 2024
    - być może obecne wersje Giulia/Stelvio będą nadal oferowane w sprzedaży, w oczekiwaniu na przejście na platformę STLA Large.

    To raczej tyle co udało mi się wynotować z artykułów. Jakby ktoś chciał poczytać więcej, źródło:

    https://www.carmagazine.co.uk/electric/alfa-romeo/
    https://www.carmagazine.co.uk/car-ne..._source=Footer

  2. #2
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    To jest info sprzed kilku miesięcy...
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  3. #3
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    10 2016
    Auto
    AR Giulietta 1.4 170 KM/Mustang 3.7 V6
    Postów
    408

    Domyślnie

    1 marca 2022 będzie konferencja Stellantis, gdzie każda z marek przedstawi swoje modelowe plany na najbliższe 5 lat więc wszystko się wyjaśni. Następca Giulii i Stelvio ma być ale już w wersji elektrycznej, pewnie coś koło 2025-2026. Zatem obecne wersje będą do tego czasu oferowane, pytanie czy wcześniej zrobią lift, np. zmieniając design bardziej a'la Tonale.

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    mazowieckie
    Auto
    Giulietta 1.4 MA
    Postów
    681

    Domyślnie

    Cytat Napisał sailor_p Zobacz post
    pytanie czy wcześniej zrobią lift, np. zmieniając design bardziej a'la Tonale.
    Lift jednostek napędowych pewnie będzie, może pojawią się nowe detale, jak zegary wirtualne, czy Matrix LED.
    Co do unifikacji wyglądu, to Alfa na szczęście nie jest Audi, gdzie każda klasa wygląda tak samo, tylko rozmiary są różne.

  5. #5
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Karol1
    Dołączył
    04 2020
    Auto
    ALFA GIULIA VELOCE
    Postów
    504

    Domyślnie

    Cytat Napisał mareksz159 Zobacz post
    Lift jednostek napędowych pewnie będzie, może pojawią się nowe detale, jak zegary wirtualne, czy Matrix LED.
    Co do unifikacji wyglądu, to Alfa na szczęście nie jest Audi, gdzie każda klasa wygląda tak samo, tylko rozmiary są różne.
    Ja już sądziłem że wirtualne zegary pojawia się w obecnym lifcie Giuli, ale jak na razie włosi się wyłamują. Najlepiej jak by człowiek miał opcje wyboru

  6. #6
    Użytkownik Świeżak Avatar sledz98
    Dołączył
    10 2018
    Mieszka w
    Lębork / Pomorskie
    Auto
    Stelvio 2.0 Super 200KM
    Postów
    116

    Domyślnie

    Wychodzi po tej prezentacji, że trzeba szanować obecne auta, jeśli ktoś lubi analogi jak ja. No i ten ekran wywalony po środku, jak u wszystkich (prawie). Cenię właśnie Stelvio, że centralny ekran nie rzuca się w oczy i nie powoduje, że z automatu staje najważniejszy w cały aucie.

  7. #7
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2018
    Auto
    AR Giulietta 1.4 TB Sport + LPG Tartarini EVO 01
    Postów
    1,106

    Domyślnie

    Cytat Napisał sailor_p Zobacz post
    1 marca 2022 będzie konferencja Stellantis, gdzie każda z marek przedstawi swoje modelowe plany na najbliższe 5 lat więc wszystko się wyjaśni. Następca Giulii i Stelvio ma być ale już w wersji elektrycznej, pewnie coś koło 2025-2026. Zatem obecne wersje będą do tego czasu oferowane, pytanie czy wcześniej zrobią lift, np. zmieniając design bardziej a'la Tonale.
    trza kupować póki jeszcze są normalne wersje...

  8. #8
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2017
    Auto
    Alfa Romeo ;)
    Postów
    644

    Domyślnie

    Na razie Alfa chce pokazywać jakąś nowość raz w roku, z tymi planami tylko elektrycznych podchodziłbym bardzo ostrożnie. Tym bardziej, że w Tonale jest diesel

    To co może interesować czytelników tego forum to planowane zmiany w Giulii w 2023 (lifting) a Stelvio dopiero 2024.

    W dalszych planach jakieś małe auto i GTV. W 2023 ma być SUV mniejszy od Tonale, ale jakoś nie wierzę że im się uda tak szybko.

  9. #9
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2021
    Auto
    Stelvio 2.0 TB Q4 200KM
    Postów
    18

    Domyślnie

    Obiecywali, że nie będzie tabletozy, ale się nie udało. Widocznie kupujący głosują hajsem.

  10. #10
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Cytat Napisał sledz98 Zobacz post
    Wychodzi po tej prezentacji, że trzeba szanować obecne auta, jeśli ktoś lubi analogi jak ja. No i ten ekran wywalony po środku, jak u wszystkich (prawie). Cenię właśnie Stelvio, że centralny ekran nie rzuca się w oczy i nie powoduje, że z automatu staje najważniejszy w cały aucie.
    Dlatego ja kupiłem Giulię i już nie oddam .
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

Podobne wątki

  1. Światła - technologia AFS w Alfa Romeo Giulia i Stelvio
    Utworzone przez Firste w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 115
    Ostatni post / autor: 03-03-2023, 07:33
  2. Giulia i Stelvio NRING, Giulia Veloce Ti czyli nowości z Genewy
    Utworzone przez GexN w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 02-03-2018, 13:13
  3. Przyszłość Alfy Romeo 2014-2018
    Utworzone przez minusbb w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 59
    Ostatni post / autor: 24-09-2014, 18:14
  4. Przyszłość ALFY ROMEO
    Utworzone przez bobryt w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 41
    Ostatni post / autor: 17-05-2013, 16:33

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory