Strona 3 z 8 PierwszyPierwszy 12345678 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 76

Temat: Informacje o korkach itp we wbudowanej nawigacji. Czy działa w PL TMC?

  1. #21
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2022
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 280KM Veloce MY2021
    Postów
    1,210

    Domyślnie

    Live Traffic działa mi od stycznia (tj momentu odbioru Stelvio).
    Wyszukiwanie parkingów i stacji.... jak są zadeklarowane w ustawieniach, że mają być pokazywane to wyświetlają się z prawej strony mapy wraz z odległościami do nich, tak jak fotoradary.
    "alarmy o ruchu drogowym w czasie rzeczywistym" - też ale nie można ich zgłaszać samemu, tzn nie ma ikony typu "zgłoś zdarzenie" jak w google.maps.
    Co do pogody to niczego takiego nie zauważyłem. Poza komunikatami na ekranie za kierownicą, że "możliwe oblodzenie" przy temp nawet +3. Nie wiem czy to z czujników czy z nawigacji. Oblodzenie przy +3 brzmi troszkę mało prawdopodobnie.

  2. #22
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2018
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce Ti 2.2
    Postów
    19

    Domyślnie

    Dziękuję za odpowiedź.

    Rozumiem, że nawigacja podczas ustalania trasy oraz w trakcie nawigowania bierze pod uwagę aktualne informacje o ruchu drogowym (korkach, zamkniętych drogach, spowolnieniach w ruchu) ?
    I jest to wizualnie pokazane na mapie (jak w nawigacjach TomTom) ?

    Dopytuję ponieważ sprzedawca w salonie mnie poinformował, że takie cuda jak nawigacja Live Traffic w Gulii nie działa ...

  3. #23
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2022
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 280KM Veloce MY2021
    Postów
    1,210

    Domyślnie

    To wszystko działa nieco chimerycznie, raz działa a raz nie...

    Ze dwa razy wyskoczyła mi informacja, że jest dostępna szybsza trasa i czy chcę ją zmienić "tak/nie". Ale bez grafiki pokazującej nową trasę.

    Inne proponowane opcje trasy możesz znaleźć w zakładce "trasy alternatywne" i tam jest to pokazane graficznie.

    Czy realnie bierze pod uwagę aktualny stan zakorkowania - tego jeszcze jednoznacznie nie ustaliłem :-(
    Ogólnie to wszystko się zachowuje mocno podobnie do google.maps. Więc może "bierze"...

  4. #24
    Użytkownik Świeżak Avatar Alfolik
    Dołączył
    09 2017
    Mieszka w
    BP
    Auto
    Stelvio 2.0 280 wcześniej Giulietta 1,4 MA TCT
    Postów
    28

    Domyślnie

    W poliftach, to bym oczekiwał informacji on-line bo jest do tego łącze.
    Ale ja mam przedlifta i już kilka razy w trakcie zaawansowanej trasy nawigacja proponowała mi "szybszą". Tak jakby zaktualizowała sobie w trakcie sytuację drogową.
    Trudno mi powiedzieć, czy faktycznie ta nowa trasa była szybsza, bo w trakcie prowadzenia samochodu to ciężko zrobić ale wiem, że często pokrywały się te trasy z googlowskimi i wcale nie były to główne drogi tylko tak jakby faktycznie nawigacja posiadała informację o aktualnej sytuacji drogowej.
    Ja w każdym razie jestem tym faktem mile zaskoczony.

    Wysłane z mojego SM-A405FN przy użyciu Tapatalka

  5. #25
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2022
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 280KM Veloce MY2021
    Postów
    1,210

    Domyślnie

    Przed liftem nie było łącza? To na podstawie czego Ci przekalkulowało tą trasę? Jednak TMC co to ma w Polsce nie działać?!

  6. #26
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2018
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce Ti 2.2
    Postów
    19

    Domyślnie

    Mam jeszcze przedlifta z 2017 roku z navi 6" i jest tak jak piszecie, że w trakcie nawigacji potrafi zapytać albo sama zmienić (zależnie od ustawień) trasę. Tutaj sytuacja jest związana z trasą i jej planowaniem w sensie całej trasy - znaczy najpierw nawigacja ustala trasę "z grubsza" całą i szczegółowo w najbliższej odległości. A potem w trakcie nawigowania "uszczegóławia" sobie trasę i stąd pytania o szybszą. Nie sądzę, że pobiera info przez TMC, tylko po prostu robi dokładniejsze obliczenia trasy w trakcie jazdy kolejnych "sektorów" ustalonej wcześniej trasy.

    Przedlift miał tylko TMC, który nie działa w Polsce. Zasadniczo nie działa, bo są komercyjne użycia przez RMF FM ale to Garmin i coś tam jeszcze za opłatą.

    I teraz wchodzi "po lift" z wbudowanym modułem z kartą SIM i łącznością On-line. I tutaj jest sporo możliwości, bo nawigacja przecież ma techniczne możliwości pobierania informacji o ruchu drogowym on-line i na przykład aktualnej pogodzie (oba te bajery miałem w Maździe6 z roku 2015! - tyle, że musiałem w USB wozić WI-Hot Spot-a, ale działało super. A! I jeszcze był serwis on-line z cenami paliw - można było wyszukać gdzie najbliżej i po ile można kupić paliwo!)

    I teraz zadaję pytanie użytkownikom Alf to lifcie, korzystających z usług on-line przez system info w samochodzie czy ta "inteligentna nawigacja" faktycznie działa ...

    Drążę temat bo znalazłem info jak w linku: https://www.alfaromeo.pl/mopar/uslug...uslugi-connect

    "Inteligentna nawigacja My Navigation obejmuje także wyszukiwanie punktów użyteczności publicznej* i alarmy o ruchu drogowym w czasie rzeczywistym, pogodzie i fotoradarach, nawigację typu Last Mile oraz wyszukiwanie parkingów i stacji benzynowych."


    Usługi Send & Go/ POI Search/ Live Traffic/ Last Mile bedą aktywne od kwietnia 2022.
    Ostatnio edytowane przez damianekmi ; 14-04-2022 o 15:00

  7. #27
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2022
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 280KM Veloce MY2021
    Postów
    1,210

    Domyślnie

    A zobacz tam kilka postów wyżej, pisałem o tym.
    W skrócie - wszystko działa oprócz pogody (chyba, że mam coś nie włączone albo działa tylko się nie zorientowałem jak :-) )

  8. #28
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2018
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce Ti 2.2
    Postów
    19

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedź.
    Rozumiem, że skoro działa to pokazuje info jak w załączonej instrukcji: Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	giu.jpg
Wyświetleń:	3
Rozmiar:	82.4 KB
ID:	283495

    Oznacza kolorami sytuację na drodze ?

  9. #29
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2022
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 280KM Veloce MY2021
    Postów
    1,210

    Domyślnie

    Ikon nie zauważyłem.
    Wrzucę później fotkę jak to u mnie wygląda z tymi kolorami.

  10. #30
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2014
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Super 2.2 M-jet MT 180 KM '16
    Postów
    124

    Domyślnie

    Mam auto jak w opisie i nawi 8'8 3D.
    Mieszkam blisko Czech więc czasami oddalam nawigację i widzę korki w Czechach - takie sznurki świecące się symbolizujące zatory - u nas oczywiście tego nie ma. U mnie też parę razy pokazywało propozycję zmiany trasy ale nie wiem czy ma to związek z natężeniem ruchu czy po prostu nawigacja wybiera w jej pojęciu krótszą trasę.

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 07-12-2020, 18:49
  2. [Giulietta] Aktualizacja map nawigacji wbudowanej Giulietta 2010
    Utworzone przez rozewo w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 29-05-2015, 02:50
  3. [145] Gaśnie w korkach ..
    Utworzone przez kulfon w dziale LPG Zone
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 24-07-2009, 14:52

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory