Strona 4 z 8 PierwszyPierwszy 12345678 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 76

Temat: Informacje o korkach itp we wbudowanej nawigacji. Czy działa w PL TMC?

  1. #31
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2022
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 280KM Veloce MY2021
    Postów
    1,212

    Domyślnie

    To chyba czeskie TMC Ci łapie...

    @damianekmi zobacz zdjęcia z navi.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	AA.jpg
Wyświetleń:	3
Rozmiar:	117.7 KB
ID:	283499
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	AR2.jpg
Wyświetleń:	2
Rozmiar:	163.8 KB
ID:	283500
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	AR3.jpg
Wyświetleń:	4
Rozmiar:	112.1 KB
ID:	283501

  2. #32
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    W przedlifcie też parę razy mnie zapytało czy zmienić trasę bo znaleziono szybszą, ale mi się wydaje, że to bardziej z kwestii map niż miało to coś wspólnego z natężeniem ruchu. Poza granicami, działało wszystko (roboty drogowe, korki, nawet ikony wypadków).
    W polifcie mam tak jak u kolegi wyżej. Info o pogodzie nie zauważyłem

  3. #33
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2014
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Super 2.2 M-jet MT 180 KM '16
    Postów
    124

    Domyślnie

    to macie Pany Amerykę

    kiedyś w ypsilonie była podobna sytuacja, za granicą full opcja, a w PL trzeba było podłączać telefon przez aplikacje uconnect żeby miała dostęp do danych.

  4. #34
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2018
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce Ti 2.2
    Postów
    19

    Domyślnie

    Auto odebrałem w Wielki Piątek i do dzisiaj mało jeździłem, żeby dokładnie sprawdzić, ale widzę na mapie spowolnienia i zamknięte drogi, remonty itd. Więc działa :-)

    Do tej pory w poprzedniej Giulii jeździłem z TomTom-em pod szybą i widzę, że w Alfie obecnie jest dokładnie to samo. Czyli na drogach są zaznaczone kolorami informacje Live Trafic. Zauważyłem, też, że jak w osobnej nawigacji TomTom (z wbudowaną kartą SIM) pobranie danych następuje dopiero po kilku sekundach od uruchomienia. Znaczy zamknięta ulica u mnie w mieście pojawia się dopiero chwilę po uruchomieniu nawigacji co oznacza, że navi pobiera te dane "na żywo".

    Ciekawi mnie jeszcze "Send to Go" i pogoda, bo tego nie znalazłem.

  5. #35
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2022
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 280KM Veloce MY2021
    Postów
    1,212

    Domyślnie

    "Send to Go" to pewnie wiesz, że działa z apk na telefonie? Kreujesz tam trasę i wysyłasz do pojazdu. Wsiadasz, odpalasz i masz ją na ekranie.
    Pogody nie zauważyłem oprócz wskazań o możliwych oblodzeniach przy temp sensora +7stC - dywaguję, że możliwość o poślizgach pochodziła więc z informacji pogodowej nawigacji... ale kto to wie...

  6. #36
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    12 2021
    Auto
    Giulia
    Postów
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał netzmark Zobacz post
    "Send to Go" to pewnie wiesz, że działa z apk na telefonie? Kreujesz tam trasę i wysyłasz do pojazdu. Wsiadasz, odpalasz i masz ją na ekranie.
    Pogody nie zauważyłem oprócz wskazań o możliwych oblodzeniach przy temp sensora +7stC - dywaguję, że możliwość o poślizgach pochodziła więc z informacji pogodowej nawigacji... ale kto to wie...
    A wrzucisz screen z aplikacji z telefonu jak wygląda ta funkcja Send To Go i gdzie jej szukać? Bo nie widzę u siebie.

  7. #37
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Stacho
    Dołączył
    08 2019
    Auto
    Stelvio Veloce MY2020
    Postów
    419

    Domyślnie

    Cytat Napisał fil_ftp Zobacz post
    A wrzucisz screen z aplikacji z telefonu jak wygląda ta funkcja Send To Go i gdzie jej szukać? Bo nie widzę u siebie.
    W aplikacji na telefonie "My Alfa Connect" pod raportami masz fragment mapy i polecenie "Lokalizacja", wchodzisz w to polecenie wpisujesz wyszukiwaną lokalizację i klikasz polecenie "Send & Go", wtedy polecenie zostanie wysłane do nawigacji pojazdu i uruchamiając pojazd od razu jesteś pytany czy chcesz nawigować do wskazanej lokalizacji.

  8. #38
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    12 2021
    Auto
    Giulia
    Postów
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Stacho Zobacz post
    W aplikacji na telefonie "My Alfa Connect" pod raportami masz fragment mapy i polecenie "Lokalizacja", wchodzisz w to polecenie wpisujesz wyszukiwaną lokalizację i klikasz polecenie "Send & Go", wtedy polecenie zostanie wysłane do nawigacji pojazdu i uruchamiając pojazd od razu jesteś pytany czy chcesz nawigować do wskazanej lokalizacji.
    I dlatego właśnie chciałem screena . U mnie brak opcji, żeby w „Lokalizacja” cokolwiek wpisać. Niestety Mam tylko podany adres pod którym zaparkowałem samochód.

  9. #39
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Screenshot_20220423-154031_My Alfa Connect.jpg
Wyświetleń:	3
Rozmiar:	41.0 KB
ID:	283581
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Screenshot_20220423-154057_My Alfa Connect.jpg
Wyświetleń:	2
Rozmiar:	31.0 KB
ID:	283582

  10. #40
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2013
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    159SW 2.0JTDm, DPF out, EGR off + mod by Cinek (205 HP, 411 Nm), Stelvio 2.0. GME Veloce
    Postów
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał fil_ftp Zobacz post
    I dlatego właśnie chciałem screena . U mnie brak opcji, żeby w „Lokalizacja” cokolwiek wpisać. Niestety Mam tylko podany adres pod którym zaparkowałem samochód.
    O ile Włosi potrafią robić piękne auta, to nad UI w aplikacji mobilnej muszą popracować. Ja też tego się sporo naszukałem nim znalazłem - zamiast dodać po prostu jasno opisany kafelek, to kryją to w pasku przyklejonym do mapki z pokazanym miejscem postoju auta. Tak średnio to intuicyjne.

    Co ciekawe podobnie "intuicyjne" jest dodawanie znalezionej lokalizacji do "Ulubionych". Po jej wyszukaniu dostępny jest tylko przycisk "Send&Go", a dodanie do "Ulubionych" wymaga" kliknięcia w odnalezioną lokalizację (nadal mamy tylko "Send&Go") i... uwaga - przeciągnięcia tej karty w górę. Wtedy pokaże się opcja "Zapisz".

    No, jak by nie mówić, "user friendly" to nie jest. Ale z drugiej strony, dobrze, że w ogóle jest :-)

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 07-12-2020, 18:49
  2. [Giulietta] Aktualizacja map nawigacji wbudowanej Giulietta 2010
    Utworzone przez rozewo w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 29-05-2015, 02:50
  3. [145] Gaśnie w korkach ..
    Utworzone przez kulfon w dziale LPG Zone
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 24-07-2009, 14:52

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory