Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 30

Temat: [Stelvio] Ładowarka indukcyjna

  1. #1
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2022
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 280KM Veloce MY2021
    Postów
    1,221

    Domyślnie [Stelvio] Ładowarka indukcyjna

    Czy grzeje Wam się w niej telefon? Nie, że troszkę bo wiadomo, że to normalne ale naprawdę ostro.

    Nawet bez włączonego AA zdarza mi się nagrzanie telefonu do jakiejś chorej temperatury, włączenie zapewne blokady ładowania (nie badałem czy w telefonie czy w ładowarce) i powolna jazda z baterią w dół.
    Mam pokrowiec ale próbowałem i bez niego - nie ma znaczenia. Ten sam telefon, w tym samym pokrowcu, w ładowarce 15W (z wiatraczkiem) jest ledwo ciepły, nie bardziej niż przy ładowaniu z kabla.

    I przy okazji, czy ta ładowarka ma w środku jakikolwiek wiatraczek czy chłodzenie jest tylko pasywne?

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2020
    Auto
    Stelvio Veloce MY2020
    Postów
    277

    Domyślnie

    Proszę napisz jaki telefon ładujesz. U mnie dwie osoby próbowały ładować dwa różne iPhony i nic się nie działo. W drugim aucie (jeepie) spokojnie się ładowały. A nie mam pojęcia jak sprawdzić działanie tej ładowarki.

  3. #3
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2022
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Stelvio Veloce '21
    Postów
    14

    Domyślnie

    W moim przypadku (Samsung Note 10 i S20) ładowanie odbywa się poprawnie, pomimo cienkich silikonowych pokrowców. Telefony są może odrobinę cieplejsze niż na ładowarce domowej 9W ale nieznacznie. W Stelvio jest 15W, stąd taka różnica. Nie zauważyłem natomiast nadmiernego nagrzewania się telefonów.
    Piszesz o AA, tzn masz jednocześnie podpięty kabel którym się ładuje tel i używasz ładowania bezprzewodowego? Może to jest powód i tel wariuje?

  4. #4
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2022
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 280KM Veloce MY2021
    Postów
    1,221

    Domyślnie

    Xiaomi Mi9.
    Rzecz nie dzieje się za każdym razem, jeszcze nie znalazłem logiki w jakich przypadkach (może poziom startowy baterii i długość czasu ładowania?).
    Innych modeli nie miałem możliwości przetestować poza nie miarodajnym pojedynczym podłączeniem jakiegoś iPhona.

    O AA wspominałem w kontekście AAwireless. Ale pisałem, że bez AA (lokalizacji GPS) też się grzeje. Poza tym, idąc Twoim tropem to chyba w każdym telefonie podłączenie kabla wyłącza w tel indukcyjne ładowanie. Tak czy inaczej, kabla nie podłączam.
    A co do ładowarki w której mój tel jest zimny to Xiaomi Wireless charger 20W z wiatraczkiem.
    Ostatnio edytowane przez netzmark ; 06-04-2022 o 08:38

  5. #5
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar mat09
    Dołączył
    02 2012
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Giulia Veloce Ti Trofeo White
    Postów
    837

    Domyślnie

    Mam Samsung Note 10+ i telefon się czasem grzeje a czasem nie. Bez względu czy mam aawriless włączone czy nie. Ciężko powiedzieć dlaczego i nie znalazłem tu reguły.
    Natomiast często ładowarka nie wyrabia z ładowaniem telefonu jak mam bezprzewodowo AA podłączone. A tak normalnie to ładuje bardzo wolno, więc szczerze wątpie w to 15W (prędzej 5 albo 10)
    2021 Giulia Veloce Ti Trofeo White
    ex:
    2018 Giulia Veloce Misano Blue
    2006 159 SW Blu Oltremare

  6. #6
    Użytkownik Świeżak Avatar kczan
    Dołączył
    02 2022
    Auto
    '21 Giulia Veloce TI 2.0 280HP
    Postów
    61

    Domyślnie

    Zdecydowanie winiłbym telefon. Masz możliwość przetestowania czy inne smartfony też się tam grzeją?

  7. #7
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Mam dwa samsungi, oba się nie grzeją, może ciepłe, ale nic szczególnego

  8. #8
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2022
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 280KM Veloce MY2021
    Postów
    1,221

    Domyślnie

    Dzięki Panowie za odpowiedzi, każda wnosi jakąś cegiełkę do układanki - z której jednak na razie nic nie wynika logicznego :-).

    Niestety nie mam innych telefonów na dłuższy test, w kilka minut nic nie sprawdzę niestety.
    U mnie grzeje się mocno, tak że coś odcina dalsze ładowanie.
    Xiaomi to ma różne dzikie pomysły... Więc trudno wyczuć co, ale pewnie zab baterii.

    Niemniej:
    Z ładowarki xiaomi telefon zimny i na wyświetlaczu mam napis o szybkim ładowaniu. I jest może z 5% wolniejsze niż z oryginalnej ładowarki kablowej (45min od 5-95%).
    A na Stelvio takiego napisu brak i losowo - raz zimny, raz gorący.
    Ewidentnie AAwireless dokłada swoje do pieca.
    Będę testował dalej...

    Rozumiem, że nikt nie rozbierał tunelu żeby móc się wypowiedzieć czy w środku jest jakieś chłodzenie aktywne ładowarki (gorący jest i telefon i ładowarka, cHGW co od czego).

  9. #9
    Użytkownik Świeżak Avatar kczan
    Dołączył
    02 2022
    Auto
    '21 Giulia Veloce TI 2.0 280HP
    Postów
    61

    Domyślnie

    Myślę, że ktoś to mógł rozbierać, radziłbym poszukać na https://www.giuliaforums.com/ - jest tam kilka ciekawych wątków, np. dokładanie własnej ładowarki indukcyjnej do egzemplarzy które fabrycznie jej nie mają.

  10. #10
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2018
    Mieszka w
    BIALYSTOK
    Auto
    alfa romeo
    Postów
    1,508

    Domyślnie

    Cytat Napisał netzmark Zobacz post
    Dzięki Panowie za odpowiedzi, każda wnosi jakąś cegiełkę do układanki - z której jednak na razie nic nie wynika logicznego :-).

    Niestety nie mam innych telefonów na dłuższy test, w kilka minut nic nie sprawdzę niestety.
    U mnie grzeje się mocno, tak że coś odcina dalsze ładowanie.
    Xiaomi to ma różne dzikie pomysły... Więc trudno wyczuć co, ale pewnie zab baterii.

    Niemniej:
    Z ładowarki xiaomi telefon zimny i na wyświetlaczu mam napis o szybkim ładowaniu. I jest może z 5% wolniejsze niż z oryginalnej ładowarki kablowej (45min od 5-95%).
    A na Stelvio takiego napisu brak i losowo - raz zimny, raz gorący.
    Ewidentnie AAwireless dokłada swoje do pieca.
    Będę testował dalej...

    Rozumiem, że nikt nie rozbierał tunelu żeby móc się wypowiedzieć czy w środku jest jakieś chłodzenie aktywne ładowarki (gorący jest i telefon i ładowarka, cHGW co od czego).
    Rozbierałem i nie ma żadnego chłodzenia po za radiatorem.

Podobne wątki

  1. Ładowarka w podłokietniku
    Utworzone przez izan10 w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 28-11-2018, 13:48
  2. Ładowarka do telefonu
    Utworzone przez johnyb w dziale 147
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 16-08-2015, 11:16

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory