Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 33

Temat: Automatyczne światła mijania-wycieraczki Polifty

  1. #1
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie Automatyczne światła mijania-wycieraczki Polifty

    Pozwoliłem sobie założyć nowy temat, bk już sam nie wiem. Mam stelvio polift. W przedlifcie tego jie było, sprawa jasna. W poliftach podobno jest taki wynalazek, że włącza światła mijania nie tylko jak robi się ciemno, ale jak pada deszcz (praca wycieraczek). U mnie się tak nie dzieje i pomimo pracy wycieraczek światła są tylko dzienne. Byłem dzisiaj w Aso na akcji AFS (czy działa jeszcze nie sprawdziłem). Zgłosiłem im te mijania od wycieraczek, no mieli sprawdzić, ale według nich mijania zaświecają się tylko ze zmierzchowego i zasugerowali, że może nie tyle włączają się mijania od wycieraczek, tylko może ciemniej się robi w czasie deszczu i dlatego. Pytanie do Was, czy na pewno jest tak, że włączają się mijania od wycieraczek nawet jak jest jasno? Jeżeli tak, to może wie ktoś co trzeba włączyć konkretnie, bo chyba aso tego nie ogarnie, jak im się nie powie co i jak, krok po kroku. Z góry dzięki za info

  2. #2
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2018
    Mieszka w
    BIALYSTOK
    Auto
    alfa romeo
    Postów
    1,505

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kurynio Zobacz post
    Pozwoliłem sobie założyć nowy temat, bk już sam nie wiem. Mam stelvio polift. W przedlifcie tego jie było, sprawa jasna. W poliftach podobno jest taki wynalazek, że włącza światła mijania nie tylko jak robi się ciemno, ale jak pada deszcz (praca wycieraczek). U mnie się tak nie dzieje i pomimo pracy wycieraczek światła są tylko dzienne. Byłem dzisiaj w Aso na akcji AFS (czy działa jeszcze nie sprawdziłem). Zgłosiłem im te mijania od wycieraczek, no mieli sprawdzić, ale według nich mijania zaświecają się tylko ze zmierzchowego i zasugerowali, że może nie tyle włączają się mijania od wycieraczek, tylko może ciemniej się robi w czasie deszczu i dlatego. Pytanie do Was, czy na pewno jest tak, że włączają się mijania od wycieraczek nawet jak jest jasno? Jeżeli tak, to może wie ktoś co trzeba włączyć konkretnie, bo chyba aso tego nie ogarnie, jak im się nie powie co i jak, krok po kroku. Z góry dzięki za info
    Tez tak mam w deszcze nie włączają sie i chyba większość aut tak ma ze pada deszcz i wszyscy jeżdżą na światłach do jazdy dziennej i mandacik.

  3. #3
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Cytat Napisał marekkoczta Zobacz post
    Tez tak mam w deszcze nie włączają sie i chyba większość aut tak ma ze pada deszcz i wszyscy jeżdżą na światłach do jazdy dziennej i mandacik.
    W poprzednim miałem taką opcję "włącz światła mijania podczas deszczu", jak uruchamiały się wycieraczki, to załączały się mijanie, ale to nieważne bo to inna marka. W przedlifcie tego nie było na bank.

    Pytam jedynie dlatego, że podobno właśnie w poliftach ludzie pisali, że właśnie jest i stąd drążę, bo w sumie nie wiem czy to jest czy tego nie ma. [MENTION=80719]marekkoczta[/MENTION], który masz rok auta? przedlift czy polift?

  4. #4
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2018
    Mieszka w
    BIALYSTOK
    Auto
    alfa romeo
    Postów
    1,505

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kurynio Zobacz post
    W poprzednim miałem taką opcję "włącz światła mijania podczas deszczu", jak uruchamiały się wycieraczki, to załączały się mijanie, ale to nieważne bo to inna marka. W przedlifcie tego nie było na bank.

    Pytam jedynie dlatego, że podobno właśnie w poliftach ludzie pisali, że właśnie jest i stąd drążę, bo w sumie nie wiem czy to jest czy tego nie ma. [MENTION=80719]marekkoczta[/MENTION], który masz rok auta? przedlift czy polift?
    Pisze o tym co napisał przedmówca, po lifcie. U nie nie włączają sie jak pada deszcz a jest widno.

  5. #5
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Stacho
    Dołączył
    08 2019
    Auto
    Stelvio Veloce MY2020
    Postów
    419

    Domyślnie

    W sumie to jeżdżąc "po-liftem" nie zwróciłem na to uwagi bo jak jest pochmurna pogoda lub pada, to profilaktycznie wyłączam opcję auto i jeżdżę na włączonych światłach mijania w dzień.
    Może spróbować experymentalnie sprawdzić, polewając przednią szybę wodą przy automatycznym włączeniu wycieraczek i zobaczyć czy nastąpi przełączenie świateł dziennych na mijania jak wycieraczki zadziałają...

  6. #6
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    [MENTION=83701]Stacho[/MENTION] można tak sprawdzić, ja nie muszę bk jestem pewien, że nie działa, jechałem choćby dzisiaj było na tyle jasno że zostały dzienne a wycieraczki chodziły dłuższą chwilę, tylko właśnie nie wiem czy to normalne czy nie, bo niektórzy definitywnie twierdzą, że przełącza na mijania w MY2020 plus

  7. #7
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Stacho
    Dołączył
    08 2019
    Auto
    Stelvio Veloce MY2020
    Postów
    419

    Domyślnie

    Może mylą przełączanie świateł ze ściemnianiem wyświetlacza na pulpicie, bo ten faktycznie tak jakby reagował na deszcz choć z technicznego punktu widzenia ta reakcja jest związana z mniejszą ilością światła.

  8. #8
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    No właśnie nie mam pewności, czy koledzy, którzy mówili, że działa od pracy wycieraczek, tak naprawdę nie aktywował jednak czujnik zmierzchu

  9. #9
    Użytkownik Świeżak Avatar shpuncik
    Dołączył
    02 2020
    Auto
    145 Boxer; 145 JTD Edizione Sportiva
    Postów
    226

    Domyślnie

    ta opcja moze byc aktywowana, ale mozna ja wylaczyc w infotainment przez menu. przy pomocy MES'a mozna to sprawdzic.

  10. #10
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Cytat Napisał shpuncik Zobacz post
    ta opcja moze byc aktywowana, ale mozna ja wylaczyc w infotainment przez menu. przy pomocy MES'a mozna to sprawdzic.
    [MENTION=85242]shpuncik[/MENTION]
    Przepraszam, ale nie rozumiem
    Cytat Napisał shpuncik Zobacz post
    ale mozna ja wylaczyc w infotainment przez menu
    Czyli użytkownik może ja sam wyłączyć przez menu?
    A która to opcja?
    Cytat Napisał shpuncik Zobacz post
    przy pomocy MES'a mozna to sprawdzic
    No właśnie nie rozumiem, to przez menu mozna wylaczyc, ale sprawdzić już tylko MESem?
    Możesz coś bardziej konkretniej?

Podobne wątki

  1. Automatyczne światła podczas deszczu
    Utworzone przez bartas82 w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 02-10-2021, 21:40
  2. Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 01-12-2016, 22:16
  3. Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 21-08-2014, 12:20
  4. Automatyczne wycieraczki - macie jakiś patent ?
    Utworzone przez Iwan87 w dziale GT
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 17-03-2014, 09:12
  5. Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 16-11-2012, 13:20

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory