Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 21

Temat: Brak odczytu ciśnienia w kołach

  1. #1
    Użytkownik Świeżak Avatar Krzysztof Fly
    Dołączył
    10 2020
    Mieszka w
    kujawsko-pomorskie
    Auto
    Stelvio Executive 2.0T 280KM 2019
    Postów
    141

    Domyślnie Brak odczytu ciśnienia w kołach

    Od kilku miesięcy pojawia mi się okresowo błąd z odczytem ciśnienia w kołach (kilka razy jeszcze przed zmianą kół na zimowe).
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20220411_203158.jpg
Wyświetleń:	11
Rozmiar:	46.7 KB
ID:	283671

    W momencie kiedy na licznikach kontrolka pokazuje błąd, w stanie samochodu nie jest pokazywane ciśnienie w żadnym kole.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	bez.jpg
Wyświetleń:	14
Rozmiar:	24.4 KB
ID:	283672

    Błąd ten sam znika po przejechaniu kilkunastu kilometrów. I ponownie zaczyna wskazywać ciśnienie we wszystkich kołach.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	z.jpg
Wyświetleń:	5
Rozmiar:	22.7 KB
ID:	283673

    Tak jak wspomniałem wcześniej, problem pojawił się już na kołach letnich, występował również przez cały sezon na kołach zimowych.

    Zgłosiłem problem podczas przeglądu na 30 tysięcy kilometrów w serwisie (auto na gwarancji). Serwis sugeruje problem z czujnikami w kołach tylnych (chociaż wspomniałem, że występował też na kołach letnich, a mam 2 komplety felg)
    Według ich odczytów komputer odnotował błąd z odczytem tylnego lewego i prawego koła odpowiednio o ile się nie mylę 28 i 32 razy.

    Wydaje mi się to mało prawdopodobne, że uszkodzenie któregoś czujnika powodowałoby całkowitą dezaktywację układu (pomijam już temat dwóch kompletów), na logikę wydaje się, że powinien wyświetlić komunikat o problemie z odczytem ciśnienia w konkretnym kole (tak przynajmniej miałem w Vel Satis-ie).

    Pytanie więc czy ktokolwiek z Was miał jakieś problemy z działaniem układu(czujnika), jakie błędy były wyświetlane i czy był odczyt z pozostałych kół.

    Aktualnie założyłem koła letnie, jednak nie miałem jeszcze okazji na nich pojeździć, a błąd czasami pojawia się po kilku, czasami po kilkuset kilometrach.
    Ostatnio edytowane przez Krzysztof Fly ; 08-05-2022 o 23:13

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Kolpak
    Dołączył
    09 2018
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    Giulia Q
    Postów
    854

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzysztof Fly Zobacz post
    Od kilku miesięcy pojawia mi się okresowo błąd z odczytem ciśnienia w kołach (kilka razy jeszcze przed zmianą kół na zimowe).
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20220411_203158.jpg
Wyświetleń:	11
Rozmiar:	46.7 KB
ID:	283671

    W momencie kiedy na licznikach kontrolka pokazuje błąd, w stanie samochodu nie jest pokazywane ciśnie w żadnym kole.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	bez.jpg
Wyświetleń:	14
Rozmiar:	24.4 KB
ID:	283672

    Błąd ten sam znika po przejechaniu kilkunastu kilometrów. I ponownie zaczyna wskazywać ciśnienie we wszystkich kołach.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	z.jpg
Wyświetleń:	5
Rozmiar:	22.7 KB
ID:	283673

    Tak jak wspomniałem wcześniej, problem pojawił się już na kołach letnich, występował również przez cały sezon na kołach zimowych.

    Zgłosiłem problem podczas przeglądu na 30 tysięcy kilometrów w serwisie (auto na gwarancji). Serwis sugeruje problem z czujnikami w kołach tylnych (chociaż wspomniałem, że występował też na kołach letnich, a mam 2 komplety felg)
    Według ich odczytów komputer odnotował błąd z odczytem tylnego lewego i prawego koła odpowiednio o ile się nie mylę 28 i 32 razy.

    Wydaje mi się to mało prawdopodobne, że uszkodzenie któregoś czujnika powodowałoby całkowitą dezaktywację układu (pomijam już temat dwóch kompletów), na logikę wydaje się, że powinien wyświetlić komunikat o problemie z odczytem ciśnienia w konkretnym kole (tak przynajmniej miałem w Vel Satis-ie).

    Pytanie więc czy ktokolwiek z Was miał jakieś problemy z działaniem układu(czujnika), jakie błędy były wyświetlane i czy był odczyt z pozostałych kół.

    Aktualnie założyłem koła letnie, jednak nie miałem jeszcze okazji na nich pojeździć, a błąd czasami pojawia się po kilku, czasami po kilkuset kilometrach.
    Tak jak piszesz - skoro na obu kpl. się tak dzieje, to raczej wyklucza problem z czujnikami i (również tak jak piszesz) jeśli 1 czy 2 czujniki nie działają/nie są założone, to pozostałe działają i wyświetlają ciśnienie.
    Także wg mnie problem jest po stronie samochodu.. może faktycznie coś z odczytem ale po stronie komputera.. raz działa, raz nie..

  3. #3
    Użytkownik Świeżak Avatar Krzysztof Fly
    Dołączył
    10 2020
    Mieszka w
    kujawsko-pomorskie
    Auto
    Stelvio Executive 2.0T 280KM 2019
    Postów
    141

    Domyślnie

    W sobotę miałem okazję przejechać dłuższy odcinek (około 130km w jedną stronę), o ile w tą stronę na letnich kołach było ok, o tyle na powrocie dwukrotnie pojawił się problem z odczytem. Tak jak wcześniej, po wyświetleniu komunikatu o problemie z odczytem ciśnienia kół (ciśnienie opony niedostępne) znika odczyt ze wszystkich czterech kół. Pojawia się ponownie po kilkunastu kilometrach, od razu na wszystkich czterech kołach. Muszę rano zadzwonić do ASO i umówić się na podstawienie samochodu celem wyeliminowania problemu.

  4. #4
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,996

    Domyślnie

    [MENTION=80009]Kolpak[/MENTION], chyba zapomniałeś co konsultowałem z Tobą ok 1.5 roku temu.

    Już mówię jak to działa w Alfach. Jeden czujnik nie działa, wyświetla błąd TPMS oraz wszystkie odczyty idą w pizdu na -
    Jeśli podepniesz kompa do RFHUB to nagle wskakują odczyty z działających jeszcze czujników!!!

    Skąd wiem. 1.5 roku temu tak mi się zaczęło dziać na komplecie zimowym (tam miałem czujniki Schreader EZ-sensor, które miały 2 lata od zakupu i przejechane może z 13-14tys km!). Problemem był jeden z czujników. Pojechałem do wulkanizatora też raz czytało go (wtedy się jakby budził i potrafił działać na kilka przejażdżek), problem jednak wracał. Wymieniłem ten jeden, wszystko tip top tamten sezon. Tej zimy zaś problem, kolejny padł i nie szło go odczytać programatorem przy kole. Wymieniłem znów wsszystko dobrze, ale pod koniec sezonu następny zaczął szwankować - już nie wymieniałem, zdecydowałem że pozostałe 2 (jeden któy nie sprawia problemów jeszcze) wymienię przed następnym sezonem.

    Letnie ori mają 4 lata i nie sprawiają problemów jeszcze (na nich przejechane ok 25tys).


    IMHO jest jak u mnie było w zimowym zestawie, tylko padają Ci czujniki w obu zestawach.

    PS. Czujnik który mi padał, potrafił pokazywać dziwną temperaturę (odczytywałem w MES), ciśnienie zaś na max (65.535bar - czyli pewnie FFFF hex w rejestrze, totalnie zły komunikat a moze zachowanie RFHUB przy błędnnej komunikacji), czasem nawet jak załapywał to ciśnienie było dobre ale temperatura daleka od pozostałych. Widać juz jakieś błędy siał w komunikacji.

    Co ciekawe, nasz system nie ma anten przy kołach, korzysta z anten systemu RFHUB i na jakiejś podstawie (siły sygnału z konkretnych anten?) potrafi skumać który czujnik jest który.
    Ostatnio edytowane przez epsonix ; 10-05-2022 o 09:25

  5. #5
    Użytkownik Świeżak Avatar Krzysztof Fly
    Dołączył
    10 2020
    Mieszka w
    kujawsko-pomorskie
    Auto
    Stelvio Executive 2.0T 280KM 2019
    Postów
    141

    Domyślnie

    No to teraz mam zagwozdkę, może i faktycznie problem jest tylko z czujnikami, chociaż pewnie by to było dosyć szybko. W obu kompletach kół mam czujniki oryginalne.

    Koła letnie są tak jak i mój samochód z 2019 (produkcja auta wrzesień). Samochód kupiłem we wrześniu 2020r, tak więc pierwszy problem pojawił się po roku i dwóch miesiącach od zakupu samochodu, a dwóch latach od produkcji. Natomiast felgi zimowe są z roku 2018 (kupiłem cały komplet z oponami letnimi w 2020, praktycznie bez przebiegu, poprzedni właściciel zmienił na 20", opony letnie sprzedałem miały DOT 1918, a zamiast nich zakupiłem zimowe), można więc powiedzieć, że też mają aktualnie za sobą drugi sezon.

    Wczoraj natomiast, w kołach letnich podczas jazdy pojawił się błąd o zbyt niskim ciśnieniu 1,4bar, ciśnienie oczywiście było ok i błąd po chwili sam zniknął.

    Tak jak pisałem wcześniej, auto jest jeszcze na gwarancji - kwestia tylko czy czujniki wymienią w ramach gwarancji.

  6. #6
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,996

    Domyślnie

    tak, przypomniałes mi, przy problemach z moimi padającymi schraderami, też kilka razy miałem przez chwilę złe ciśnienie na problematycznym kole - parę razy 0.7bar mi pokazało na wyświetlaczu oczywiście dobre było, z reguły chwilę potem znikał system całkiem. co do wieku, nie wiem na ile one się usypiają, czy w ogóle tak, albo od czego to zależy, moze trzeba liczyć od daty produkcji czujnika lub daty pierwszego napompowania?

  7. #7
    Użytkownik Świeżak Avatar Krzysztof Fly
    Dołączył
    10 2020
    Mieszka w
    kujawsko-pomorskie
    Auto
    Stelvio Executive 2.0T 280KM 2019
    Postów
    141

    Domyślnie

    Dzwoniłem do serwisu, zostawię im auto na kilka dni, niech walczą.
    Gość z serwisu twierdził, że mają przyrząd zewnętrzny którym są w stanie sprawdzić również same czujniki.
    W sumie jak z nim rozmawiałem, że problem występuje na obu kompletach kół, to sam stwierdził, że to chyba jednak nie będzie problem z czujnikami, ewentualnie byłby to duży zbieg okoliczności aby w obu kompletach nagle zaczęły padać czujniki.
    Zresztą na forum nie widać aby był to jakiś problem, a wiele samochodów jest o dwa, trzy lata starsze od mojego i nie ma problemów z czujnikami.

  8. #8
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,996

    Domyślnie

    Tez korzystalem z czytnika, za pierwszym rwzem ledwo sie jeszcze jeden zczytwywal, po paru dniach przestal na dobre. Rok pozniej z innym czujnikiem jak juz zdechł na dobre pożyczyłem czytnik i tez czujnika w ogóle nie czytał. Potwierdzało się to samo z MESem, wadliwy często pokazywał głupoty

  9. #9
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Kolpak
    Dołączył
    09 2018
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    Giulia Q
    Postów
    854

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    [MENTION=80009]Kolpak[/MENTION], chyba zapomniałeś co konsultowałem z Tobą ok 1.5 roku temu.

    Już mówię jak to działa w Alfach. Jeden czujnik nie działa, wyświetla błąd TPMS oraz wszystkie odczyty idą w pizdu na -
    Jeśli podepniesz kompa do RFHUB to nagle wskakują odczyty z działających jeszcze czujników!!!

    Skąd wiem. 1.5 roku temu tak mi się zaczęło dziać na komplecie zimowym (tam miałem czujniki Schreader EZ-sensor, które miały 2 lata od zakupu i przejechane może z 13-14tys km!). Problemem był jeden z czujników. Pojechałem do wulkanizatora też raz czytało go (wtedy się jakby budził i potrafił działać na kilka przejażdżek), problem jednak wracał. Wymieniłem ten jeden, wszystko tip top tamten sezon. Tej zimy zaś problem, kolejny padł i nie szło go odczytać programatorem przy kole. Wymieniłem znów wsszystko dobrze, ale pod koniec sezonu następny zaczął szwankować - już nie wymieniałem, zdecydowałem że pozostałe 2 (jeden któy nie sprawia problemów jeszcze) wymienię przed następnym sezonem.

    Letnie ori mają 4 lata i nie sprawiają problemów jeszcze (na nich przejechane ok 25tys).


    IMHO jest jak u mnie było w zimowym zestawie, tylko padają Ci czujniki w obu zestawach.

    PS. Czujnik który mi padał, potrafił pokazywać dziwną temperaturę (odczytywałem w MES), ciśnienie zaś na max (65.535bar - czyli pewnie FFFF hex w rejestrze, totalnie zły komunikat a moze zachowanie RFHUB przy błędnnej komunikacji), czasem nawet jak załapywał to ciśnienie było dobre ale temperatura daleka od pozostałych. Widać juz jakieś błędy siał w komunikacji.

    Co ciekawe, nasz system nie ma anten przy kołach, korzysta z anten systemu RFHUB i na jakiejś podstawie (siły sygnału z konkretnych anten?) potrafi skumać który czujnik jest który.
    Owszem zapomniałem
    Alee.. to o tyle dziwne, że gdy sam dla doświadczenia testowałem u siebie, to mnie pokazywało np. 3 koła, a jedno - , także do końca nie wiem jaka zależność.
    Generalnie jednak OE Continentale są dobrej jakości i ja osobiście nie miałem nigdy na nie reklamacji (mam na myśli wszystkie marki, nie tylko AR) w przeciwności np. do Fordowskich czy Oplowskich Schraderów, które wymieniam nagminnie. Także faktycznie dziwna sprawa, że w jednym czasie padły dwa oryginały..

    Krzysztof, jeśli ASO ma faktycznie zewnętrzne urządzenie, to diagnozę stawia się w 5 minut (no chyba, że akurat w tym momencie wszystko będzie działało perfekt), więc zostawianie auta z tym tematem na kilka dni chyba trochę mija się z celem.

  10. #10
    Użytkownik Świeżak Avatar Krzysztof Fly
    Dołączył
    10 2020
    Mieszka w
    kujawsko-pomorskie
    Auto
    Stelvio Executive 2.0T 280KM 2019
    Postów
    141

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kolpak Zobacz post
    Owszem zapomniałem
    Alee.. to o tyle dziwne, że gdy sam dla doświadczenia testowałem u siebie, to mnie pokazywało np. 3 koła, a jedno - , także do końca nie wiem jaka zależność.
    Generalnie jednak OE Continentale są dobrej jakości i ja osobiście nie miałem nigdy na nie reklamacji (mam na myśli wszystkie marki, nie tylko AR) w przeciwności np. do Fordowskich czy Oplowskich Schraderów, które wymieniam nagminnie. Także faktycznie dziwna sprawa, że w jednym czasie padły dwa oryginały..
    No właśnie, na forum cisza o problemach z czujnikami, a błedy w komputerze wskazywały na problem z tylnym lewym i prawym kołem. Nie wiem jak teraz na letnich, jednak nawet jeśli w jednym kole to i tak problem dotyczyłby łącznie trzech sztuk.

    Cytat Napisał Kolpak Zobacz post
    Krzysztof, jeśli ASO ma faktycznie zewnętrzne urządzenie, to diagnozę stawia się w 5 minut (no chyba, że akurat w tym momencie wszystko będzie działało perfekt), więc zostawianie auta z tym tematem na kilka dni chyba trochę mija się z celem.
    ASO nie potrzebuje go na kilka dni, w sumie umówiony jestem z nimi na przyszłą środę, jednak dojazd do nich w przyszły tygodniu słabo mi pasuje, a będę w okolicy w ten czwartek i mam odebrać komuś samochód i wrócić nim do domu, więc mam zapewniony transport powrotny, stwierdziłem więc, że zostawię im auto już teraz i może ogarną coś wcześniej, a jak nie to postoi sobie do środy.

Podobne wątki

  1. Brak odczytu korekt wtrysku 2.4 jtd
    Utworzone przez Alfiar95 w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 24-02-2017, 13:44
  2. Brak odczytu oczekiwanej masy powietrza
    Utworzone przez jarzyn w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 11-07-2016, 19:32
  3. [Brera] Brera 3,2 JTS - błąd odczytu ciśnienia oleju - zimny silnik
    Utworzone przez Fryzu w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 28-05-2016, 04:05
  4. Brak nawiewu + brak odczytu z czujnika temp. na zewnątrz
    Utworzone przez robcio646 w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 25-01-2013, 15:19
  5. FiatECUscan brak odczytu odometer
    Utworzone przez Freak w dziale 156
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 31-05-2011, 09:11

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory