Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 21

Temat: Brak odczytu ciśnienia w kołach

  1. #11
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,986

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kolpak Zobacz post
    Alee.. to o tyle dziwne, że gdy sam dla doświadczenia testowałem u siebie, to mnie pokazywało np. 3 koła, a jedno - , także do końca nie wiem jaka zależność
    piszesz o sytuacji że jednego brakowało czujnika czy był wadliwy, czy o sytuacji no po zmianie zestawu na nowy, gdy po jakimś czasie faktycznie po kolei wskakiwały mi koła i częsć pokazywała ciśnienie na ekranie, a część jeszcze znaczek -. Schradery jak założyłem pierwszy raz to pamiętam że jedno koło wskoczyło mi dopiero po jakiś 3-4km, mimo że pierwsze dwa wskoczyły dosłownie po 100-200m.



    Cytat Napisał Kolpak Zobacz post
    Generalnie jednak OE Continentale są dobrej jakości i ja osobiście nie miałem nigdy na nie reklamacji (mam na myśli wszystkie marki, nie tylko AR)
    Tak by się mogło wydawać, nie ma na forum raczej zbytnio skarg na nie.

    [MENTION=6129]Krzysztof[/MENTION]_Fly, jeszcze jedno mi przyszło do głowy - czujniki pracują na 433.9MHz a odbierane są przez wewnątrzne anteny RFHUBa, pierwsza sprawa czy nie napakowałeś jakiś gratów do bagażnika które mogą tłumić sygnały a druga czy nie masz jakiegoś urządzenia w aucie które wali stale jakąś transmisję (np tracker hotspot itp) choćby małej mocy (bezprzewodowe sterowanie jakimś gadżetem, kamerka rejestratora itp). Jeśli masz coś, usuń na test.

  2. #12
    Użytkownik Świeżak Avatar Krzysztof Fly
    Dołączył
    10 2020
    Mieszka w
    kujawsko-pomorskie
    Auto
    Stelvio Executive 2.0T 280KM 2019
    Postów
    141

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    [MENTION=6129]Krzysztof[/MENTION]_Fly, jeszcze jedno mi przyszło do głowy - czujniki pracują na 433.9MHz a odbierane są przez wewnątrzne anteny RFHUBa, pierwsza sprawa czy nie napakowałeś jakiś gratów do bagażnika które mogą tłumić sygnały a druga czy nie masz jakiegoś urządzenia w aucie które wali stale jakąś transmisję (np tracker hotspot itp) choćby małej mocy (bezprzewodowe sterowanie jakimś gadżetem, kamerka rejestratora itp). Jeśli masz coś, usuń na test.
    Jedynie co mam dodatkowo na pokładzie to AAWireless, tam jednak to raczej pasma 2.4/5GHz. Bagażnik też przez 90% czasu całkowicie pusty.

  3. #13
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Kolpak
    Dołączył
    09 2018
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    Giulia Q
    Postów
    854

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    piszesz o sytuacji że jednego brakowało czujnika czy był wadliwy, czy o sytuacji no po zmianie zestawu na nowy, gdy po jakimś czasie faktycznie po kolei wskakiwały mi koła i częsć pokazywała ciśnienie na ekranie, a część jeszcze znaczek -. Schradery jak założyłem pierwszy raz to pamiętam że jedno koło wskoczyło mi dopiero po jakiś 3-4km, mimo że pierwsze dwa wskoczyły dosłownie po 100-200m.
    3 czujniki ok, a 1 nie ok (czyli albo nie było, albo był taki co nie działał w tym aucie)

  4. #14
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,986

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kolpak Zobacz post
    3 czujniki ok, a 1 nie ok (czyli albo nie było, albo był taki co nie działał w tym aucie)
    to u mnie w takiej sytuacji wszystkie znikają z wyświetlacza

  5. #15
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2021
    Auto
    Giulia
    Postów
    132

    Domyślnie

    Witam, czytałem ze w czujnikach są baterie i jak to baterie się zużywają.....podobno nie da się ich wymienić tylko cały czujnik....ciekawe ile wytzymja te baterie w sensie czujniki

  6. #16
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,986

    Domyślnie

    niedziałających schreaderów nie bardzo było jak otworzyć bez poniszczenia/masakry obydowy - bateria niedziałającego miał 2.9V (standardowa CR2032 3V która ma nowa ok 3.2-3.3V)

  7. #17
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2021
    Auto
    Giulia
    Postów
    132

    Domyślnie

    To trochę słabo..... pewnie za kilka lat każdy będzie jeździł ze świecąca kontrolka wrrr chyba ze ktoś znajdzie na to patent

  8. #18
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Kolpak
    Dołączył
    09 2018
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    Giulia Q
    Postów
    854

    Domyślnie

    Cytat Napisał Michal94 Zobacz post
    To trochę słabo..... pewnie za kilka lat każdy będzie jeździł ze świecąca kontrolka wrrr chyba ze ktoś znajdzie na to patent ������
    Baterie najczęściej wytrzymują 5-10 lat.

  9. #19
    Użytkownik Świeżak Avatar Krzysztof Fly
    Dołączył
    10 2020
    Mieszka w
    kujawsko-pomorskie
    Auto
    Stelvio Executive 2.0T 280KM 2019
    Postów
    141

    Domyślnie

    Wczoraj odebrałem samochód z serwisu. Wymieniony został czujnik tylnego prawego koła, czy ten w którym raz pokazało za niskie ciśnienie w kole 1,4bar. W tej chwili pozostaje mi pojeździć i obserwować czy problem będzie się dalej pojawiał. Jak na razie wracając z serwisu zrobiłem 150 kilometrów i jest ok. Jeśli tak zostanie, wtedy czeka mnie jeszcze wymiana minimum dwóch czujników w kołach zimowych.

  10. #20
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,986

    Domyślnie

    i na 90% tak bym obstawiał. wkurza że system wysiada przy jednym niedziałającym - nawet z kompem nie ma się przekonania bo jak czujnika pada czasem daje dobre odczyty - mozna nie trafić - marnowanie czasu

Podobne wątki

  1. Brak odczytu korekt wtrysku 2.4 jtd
    Utworzone przez Alfiar95 w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 24-02-2017, 13:44
  2. Brak odczytu oczekiwanej masy powietrza
    Utworzone przez jarzyn w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 11-07-2016, 19:32
  3. [Brera] Brera 3,2 JTS - błąd odczytu ciśnienia oleju - zimny silnik
    Utworzone przez Fryzu w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 28-05-2016, 04:05
  4. Brak nawiewu + brak odczytu z czujnika temp. na zewnątrz
    Utworzone przez robcio646 w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 25-01-2013, 15:19
  5. FiatECUscan brak odczytu odometer
    Utworzone przez Freak w dziale 156
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 31-05-2011, 09:11

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory