Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Temat: Migający przebieg Stelvio

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2022
    Auto
    Giulia 2020
    Postów
    15

    Domyślnie Migający przebieg Stelvio

    Cześć,

    Mam Stelvio 2019 z USA. Od razu po naprawie rozdzieliłem sygnał kierunków (z lutowaniem pinów przy BCM, żeby zamki działały poprawnie) i zmieniłem region z USA na PL. Wszystko robione w MES. Nie pamiętam, czy przed tymi zmianami było ok. Proxi puszczone kilkukrotnie - wszystko za każdym razem przeszło. Aktualnie nie mam okazji tego przywrócić z powrotem (regionu, świateł). Może ktoś kojarzy ten problem? Dodam, że bypass został wpięty na stałe, żeby uniknąć tych męczarni przy kolejnym razie.

    Trochę też szperałem i pojawiały się też opcje: rozładowany akumulator, lub brak widoczności jakiegoś modułu. Raczej nie mam tych problemów, a co do modułu - może chodzić o SGW?

  2. #2
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    co masz na myśli wszystko za każdym razem przeszło? dostałeś na końcu proxi komunikat "Please turn off ignition" czy coś na ten deseń? Pytam bo MES w przypadku błędu nic nie pokazuje - albo wyłapiesz jak lecą kolejne moduły albo patrzysz w logach (generalnie brak komunikatu to fail). logi masz w folderze Multiecuscan, pliki tekstowe z datą w nazwie więc łatwo się szuka. Może coś przy okazji sobie zmieniłeś - jakiś komponent na używkę a jest VIN protected (niektóe są) albo nielegalne ustawinie w proxi - typu włączę sobie DAB chociaż auto USA - wspominam bo dużo osób robi "na pałę" nie do końca wiedząc co robią zarówno wymiany hardware jaki i zmiany w proxi.
    SGW nie ma nic do tego.

  3. #3
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2022
    Auto
    Giulia 2020
    Postów
    15

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    co masz na myśli wszystko za każdym razem przeszło? dostałeś na końcu proxi komunikat "Please turn off ignition" czy coś na ten deseń? Pytam bo MES w przypadku błędu nic nie pokazuje - albo wyłapiesz jak lecą kolejne moduły albo patrzysz w logach (generalnie brak komunikatu to fail). logi masz w folderze Multiecuscan, pliki tekstowe z datą w nazwie więc łatwo się szuka. Może coś przy okazji sobie zmieniłeś - jakiś komponent na używkę a jest VIN protected (niektóe są) albo nielegalne ustawinie w proxi - typu włączę sobie DAB chociaż auto USA - wspominam bo dużo osób robi "na pałę" nie do końca wiedząc co robią zarówno wymiany hardware jaki i zmiany w proxi.
    SGW nie ma nic do tego.
    Hej, miałeś rację

    Puszczałem proxi i rzeczywiście się kończyło, ale bez komunikatu = fail.

    Miałem oprogramowanie: Multiecuscan 4.6R1
    Auto: Alfa Romeo Stelvio 2019 z USA (produkcja 11.2018).

    Po wejściu w logi:
    Kod:
    (...)
    Drive Style Control Module (DSCM): EOL Nieudane
    (...)
    Zapis do modułu: Drive Style Control Module (DSCM) NIEUDANY! - Przekroczony limit czasu
    Zacząłem guglać o co tutaj chodzi i trafiłem na temat "Sprowadzenie z USA" na alfaholicy (nie mogę jeszcze wklejać linków), gdzie powoli razem z woockoush dochodzisz do sedna problemu. Stelvio, produkcja druga połowa 2018, grzanie tylnej kanapy i przełącznik wielostabilny/monostabilny
    (...) bo mam auto z 2 połowy 2018 i oczywiście problem z DSCM który nie przejdzie proxi za skarby (...)

    (...)w takim razie 5:0 - każde auto z grzaniem tylnej kanapy wywala się na proxi że niby DSCM failuje.(...)
    Skończyło się na tym, że po poprawkach od wersji MES 4.6R8 proxi przechodzi. Pusciłem na 4.7R3 i przebieg przestał migać, brak błędów w modułach. Po puszczeniu Proxi info o wyłączeniu zapłonu

    Dziękuje za pomoc, bardzo nakierowała na rozwiązanie.

  4. #4
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    No taki jest mes, potezny z jednej strony a do dupy w piedolach ni raportuje faila do dzis.

Podobne wątki

  1. [159] Migający przebieg kilometrów
    Utworzone przez szyrud1696 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 76
    Ostatni post / autor: 17-04-2024, 09:44
  2. Migający przebieg
    Utworzone przez karolsgn w dziale 147
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 11-07-2013, 10:40
  3. [159] Migający przebieg ogólny...
    Utworzone przez Andreus1979 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 22-07-2012, 22:02
  4. [MiTo] Migający przebieg
    Utworzone przez lukaszm w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 22-07-2012, 20:00
  5. [159] Nie działajace USB i migający przebieg.
    Utworzone przez mista w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 09-03-2011, 20:43

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory