Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 37

Temat: Zakup używanego Stelvio

  1. #21
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    Cytat Napisał zdun8 Zobacz post
    Wszędzie może być powypadkowe, ale pewnie jest że z USA jest na pewno po wypadku.
    pewnie jest jeszcze to że w większości aut z USA jesteś w stanie ustalić historię auta - w EU wątpliwe i to mocno.

  2. #22
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2022
    Auto
    Brak
    Postów
    12

    Domyślnie

    Historie ubezpieczenia sprawdzisz w PL bez problemu

  3. #23
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar mklimko
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Volvo XC60; była Alfa 159 SW
    Postów
    513

    Domyślnie

    Cytat Napisał zdun8 Zobacz post
    Budżet mam do 130k, co fajniejszego kupię w tej cenie niż używane Stelvio?
    Hej! Ostatnio przesiadłem się ze 159SW na XC60 I gen. Szukałem Stelvio w moim budżecie, który był troszkę mniejszy od twojego ale nie znalazłem nic. Jedyny egzemplarz jaki był w zasięgu to naprawiony w Polsce rozbitek z USA. Rozsądne sztuki Stelvio z rynku EU zaczynały sie od 140tys. Niby różnica nieduża ale... Ja póki co jestem bardzo zadowolony ze zmiany. Samochód o zupełnie innym charakterze ale również daje dużo przyjemności z jazdy choć w innym stylu niż Alfa. Pozdrawiam.

  4. #24
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    Cytat Napisał zdun8 Zobacz post
    Historie ubezpieczenia sprawdzisz w PL bez problemu
    pod warunkiem że robione z ubezpieczenia to raz a dwa w przypadku aua poza pl już nie jest to takie oczywiste.

  5. #25
    Użytkownik Znawca Avatar dziadzia82
    Dołączył
    04 2014
    Mieszka w
    Będzin
    Auto
    Julka 2018 150Mair Veloce . Stelvio Sprint 2020
    Postów
    1,325

    Domyślnie

    Cytat Napisał zdun8 Zobacz post
    Bardzo się zastanawiam, bo chcę mieć auto które daje przyjemność z jazdy.

    Mam jeszcze na oku Kie Sportage, ale to inna liga, ale wyposażenie ma lepsze.
    Proszę wnioski sam wyciągniesz.
    https://youtu.be/6ibmxzkdZeI

    Stelvio.

    https://youtu.be/IrQMBfRlzfA

  6. #26
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2022
    Auto
    Stelvio/Giulia USA
    Postów
    239

    Domyślnie

    Cytat Napisał zdun8 Zobacz post
    Wszędzie może być powypadkowe, ale pewnie jest że z USA jest na pewno po wypadku.
    Myślisz że jak kupisz w EU, nie znajdując historii a do tego jak magiczny i wszechwiedzący miernik nic nie pokaże - to będziesz spokojnie jeździł bezwypadkowym oczywiście pewnie i tak może być, ale...

    W czasach jak zajmowałem się głównie importem uszkodzonych aut w tym w większości z USA, taki klient który miał swoje założenia i na początku rozmowy telefonicznej podkreślał a wręcz odgrażał się że ma miernik i nie zawaha się go użyć, był moim najlepszym klientem...

    Wystarczyło tylko nie oszczędzać na naprawie, kupić o wiele droższe części pod kolor, wymienić wszystko jak sztuka nakazuje, a potem przynajmniej nie musiało to być najtańsze auto, a o targowaniu nawet mowy nie było, z jakiej racji jak auto obmierzone i miernik wyraźnie pokazał że w fabrycznym lakierze... Nic nie mówiłem, wręcz stałem z boku i czekałem na rozwój wydarzeń, po dokładnej weryfikacji stanu słyszałem tylko - cholera 1 auto bezwypadkowe... to za ile pan odda - no za tyle co w ogłoszeniu, zawsze można pojechać i obejrzeć inne.
    Nie będę wstawiał zdjęć tych "bezwypadkowych" aut, faktem jest że zawsze wzbraniałem się przed autami którym groziła wstawka części konstrukcyjnych, po za 3 przypadkami, ale nawet i one nie miały przeszkód w sprzedaży i przynajmniej 2 jeżdżą do dziś - a jest to 18 i 12 lat.

    Tak więc nie wykluczałbym aut z rynku USA, szczególnie że te w 99% przypadków idzie zweryfikować jak wyglądały zanim tu dotarły, dodatkowo każdy szanujący się kupujący (importer), posiadać będzie wiele zdjęć pokazujący faktyczny stan i proces naprawy, te zdjęcia wiele czasem ułatwiają.
    Pomijam że za oceanem są tez auta np po kradzieży, czy np ostrzelane - status powypadkowy w dokumentach - czasem wręcz kasacja - a naprawa zajmuje 1 sobotnie południe, np. wymiana drzwi z tapicerką, szyby i PDR + polerka. Jeden raz w 09r Golfa GTI naprawiłem w porcie na parkingu, po prostu pojechałem z częściami i wróciłem na kołach. Podobnie bywa z autami po powodzi, czasem ta powódź to zalanie w parkingu podziemnym , gdzie taki suv był zalany ledwie po progi, woda mogła nawet nie dostać się do wnętrza, realnie większe szkody może mieć sprawne auto młodego gniewnego, który w ulewny dzień zechce sąsiadkę zmoczyć, wodą z potoku na drodze jak wjedzie w nią z impetem.

  7. #27
    Użytkownik Znawca Avatar Krzysztof
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4
    Postów
    1,394

    Domyślnie

    No i teraz już wiem, skąd się na tym forum pojawiło tyle różnych "problemowych" wątków, o których przez pierwsze 2-3 lata nikt w Polsce nie słyszał
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4 (2018-...)
    AR 159 1.9 JTDM Q-Tronic Distinctive (2008-...)
    AR 147 2.0 TS Selespeed Distinctive (2001-2008)

  8. #28
    Użytkownik Znawca Avatar dziadzia82
    Dołączył
    04 2014
    Mieszka w
    Będzin
    Auto
    Julka 2018 150Mair Veloce . Stelvio Sprint 2020
    Postów
    1,325

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzysztof Zobacz post
    No i teraz już wiem, skąd się na tym forum pojawiło tyle różnych "problemowych" wątków, o których przez pierwsze 2-3 lata nikt w Polsce nie słyszał
    Na prosty rozum czego oczekiwać od pojazdu sprowadzonego z 2 krańca świata i to jeszcze wystawiony po naprawie taniej niż z starego kontynentu.
    Bardzo dobrze że ASO w EU nie rusza Amerykańców z powodu braku wsparcia oczywiście w kwestii elektroniki pokładowej i nie tylko.

    Wysłane z mojego M2102J20SG przy użyciu Tapatalka

  9. #29
    Użytkownik Znawca Avatar Krzysztof
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4
    Postów
    1,394

    Domyślnie

    Cytat Napisał dziadzia82 Zobacz post
    Bardzo dobrze że ASO w EU nie rusza Amerykańców z powodu braku wsparcia oczywiście w kwestii elektroniki pokładowej i nie tylko.
    Ale bardzo źle, że takie auta trafiają u nas do sprzedaży w drugim obiegu i nie mogą liczyć na uczciwą diagnostykę

    BTW. Pamiętam jeszcze czasy, gdy 4-5 letnie auto kupione jako nowe w polskim salonie można było sprzedać za uczciwe pieniądze i kupić nowe w salonie dokładając 30-40% do uzyskanej ceny. Odkąd umożliwiono import szrotów zza granicy, sprzedaż w miarę nowego auta z salonu stała się nieopłacalna
    Ostatnio edytowane przez Krzysztof ; 05-05-2022 o 19:43
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4 (2018-...)
    AR 159 1.9 JTDM Q-Tronic Distinctive (2008-...)
    AR 147 2.0 TS Selespeed Distinctive (2001-2008)

  10. #30
    Użytkownik Znawca Avatar dziadzia82
    Dołączył
    04 2014
    Mieszka w
    Będzin
    Auto
    Julka 2018 150Mair Veloce . Stelvio Sprint 2020
    Postów
    1,325

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzysztof Zobacz post
    Ale bardzo źle, że takie auta trafiają u nas do sprzedaży w drugim obiegu i nie mogą liczyć na uczciwą diagnostykę
    Możliwe jest to zrobione po to by w niektórych przypadkach ten złom nie trafiał do nas.

    Wysłane z mojego M2102J20SG przy użyciu Tapatalka

Podobne wątki

  1. Zakup Stelvio/Giulia po faceliftingu
    Utworzone przez elvis_bio w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 2832
    Ostatni post / autor: 04-12-2023, 23:51
  2. Stelvio - zakup z rynku wtórnego
    Utworzone przez TiDzeJ w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 07-01-2021, 20:44
  3. [Stelvio] Zakup 2 Alfa Romeo Stelvio.
    Utworzone przez smook1982 w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 22-07-2019, 12:34
  4. [GTV Spider] silnik 3.0 v6 12v - koszt remontu / zakup używanego
    Utworzone przez adameczek w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 04-04-2017, 10:12
  5. Zakup używanego GT 1.9 150 HP rocznik 2004-2006
    Utworzone przez panbedes w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 26-01-2015, 19:22

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory