Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy 1234
Pokaż wyniki od 31 do 37 z 37

Temat: Zakup używanego Stelvio

  1. #31
    Użytkownik Znawca Avatar Krzysztof
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4
    Postów
    1,394

    Domyślnie

    Cytat Napisał dziadzia82 Zobacz post
    Możliwe jest to zrobione po to by w niektórych przypadkach ten złom nie trafiał do nas.
    Ale ten złom cały czas do nas trafia i co gorsza wyznacza ceny na rynku wtórym
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4 (2018-...)
    AR 159 1.9 JTDM Q-Tronic Distinctive (2008-...)
    AR 147 2.0 TS Selespeed Distinctive (2001-2008)

  2. #32
    Użytkownik Znawca Avatar dziadzia82
    Dołączył
    04 2014
    Mieszka w
    Będzin
    Auto
    Julka 2018 150Mair Veloce . Stelvio Sprint 2020
    Postów
    1,325

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzysztof Zobacz post
    Ale ten złom cały czas do nas trafia i co gorsza wyznacza ceny na rynku wtórym
    Bo ma być tanio i luksusowo nie tylko te 2 modele. Ludzie chcą to mają. Tylko rzecz biorąc jakoś tych chamerykancow nie chcą zbytnio kupować. Wszystko fajnie do pierwszej poważniejszej awarii elektroniki.

    Wysłane z mojego M2102J20SG przy użyciu Tapatalka

  3. #33
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzysztof Zobacz post
    Ale bardzo źle, że takie auta trafiają u nas do sprzedaży w drugim obiegu i nie mogą liczyć na uczciwą diagnostykę

    BTW. Pamiętam jeszcze czasy, gdy 4-5 letnie auto kupione jako nowe w polskim salonie można było sprzedać za uczciwe pieniądze i kupić nowe w salonie dokładając 30-40% do uzyskanej ceny. Odkąd umożliwiono import szrotów zza granicy, sprzedaż w miarę nowego auta z salonu stała się nieopłacalna
    import importem ale uczciwym- każde auto powinno być przetrzepane że złomiarzom odechciałoby się uzdatniania bo to ciężko nazwać naprawą. Ja mogłem swoje stelvio zrobić oceniam jakieś 20 tys taniej zakładając części niewidomego pochodzenia regenerując poduszki czy inne głupoty i inne cuda ale nie jestem handlarzem tylko kupiłę aut świadomie i zrobiłem na nowych częściach z Aso do tego konkretnego egzemplarza. Wcześniej w 2018 szukałem używki a to mnie kosztowało masę nerwów i czasu bo sam złom był wystawiony bez jakiejkolwiek dokumentacji. a tak przynajmniej wiesz co kupujesz.

  4. #34
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2022
    Auto
    Stelvio/Giulia USA
    Postów
    239

    Domyślnie

    Na szczęście jest jeszcze wolna wola, możesz nie marudzić, stękać i iść do salonu, zamówić o czym śniłeś i potem się tym cieszyć, albo kupić sprowadzone, całe, powypadkowe, naprawione, naprawić samemu, co tylko się chce. A czy później ktoś to kupi czy będzie trzeba zezłomować, to znów wolna wola następnego nabywcy.
    Niestety są złomiarze trytkowcy i osoby co zrobią zgodnie ze sztuką, do czasu kiedy nie zostaniesz oszukany stanem, sprawa jest jasna.
    Tak jak [MENTION=34131]Dareek[/MENTION] kupiłem 2 lata temu ostatni wypust Phaetona, lekko uszkodzony przód, maska, zderzak, plastiki , ślizgi, listewki, grill - kupiłem nowe w aso, lampy używane, auto od 2 lat widzi tylko serwis na wymianie podstawowych elementów, mimo niechlubnej opinii uważam je za najbardziej niezawodne auto grupy VAG, a jest to mój 3 kolejny od 8 lat.
    A gadanie o zabronieniu itd jak dla mnie nie ma sensu, co do ASO i ich podejściu mam swoje zdanie, niestety z roku na rok coraz gorsze, do tego stopnia że serwisuje w aso auta w firmie do końca leasingu i gwarancji a i tak poważniejsze rzeczy robię w sprawdzonych warsztatach. W pewnym ASO sam sobie kodowałem ich komputerem kluczyk (po filmiku z YT), bo twierdzili że ich sprzęt nie obsługuje aut z USA...

  5. #35
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2022
    Auto
    Brak
    Postów
    12

    Domyślnie

    Zgadzam się ze wszystkimi przedmówcami, każdy ma swoje racje. Poprawnie naprawione auto z USA jest dla mnie jak najbardziej ok, niestety ciężko mi to zweryfikować, dlatego się waham przy zakupie takiego egzemplarza.
    Testowane przeze mnie ostatnio Stelvio po wypadku było jak nowe, cała elektronika zrobiona w ASO, zastanawiam się czy kupić, bo jeździło się bajecznie, ale na razie szukam.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał dziadzia82 Zobacz post
    Proszę wnioski sam wyciągniesz.
    https://youtu.be/6ibmxzkdZeI

    Stelvio.

    https://youtu.be/IrQMBfRlzfA
    Wow. Kia to dramat.

  6. #36
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2022
    Auto
    Stelvio/Giulia USA
    Postów
    239

    Domyślnie

    Cytat Napisał zdun8 Zobacz post
    niestety ciężko mi to zweryfikować
    Czasem aby wykluczyć auto wystarczy poprosić o VIN i wstawić w google.

    taki przykład ZASPAJAN4N7d28121 https://www.google.com/search?channe...PAJAN4N7d28121

    albo dla odmiany taki: ZASPAKAN0L7C73234 https://stat.vin/cars/ZASPAKAN0L7C73234
    Ostatnio edytowane przez tomek_poznan ; 05-05-2022 o 23:08

  7. #37
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2022
    Auto
    Brak
    Postów
    12

    Domyślnie

    Sprawdzić skalę uszkodzeń tak, ale jak zostało naprawione to ciężko

Podobne wątki

  1. Zakup Stelvio/Giulia po faceliftingu
    Utworzone przez elvis_bio w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 2832
    Ostatni post / autor: 04-12-2023, 23:51
  2. Stelvio - zakup z rynku wtórnego
    Utworzone przez TiDzeJ w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 07-01-2021, 20:44
  3. [Stelvio] Zakup 2 Alfa Romeo Stelvio.
    Utworzone przez smook1982 w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 22-07-2019, 12:34
  4. [GTV Spider] silnik 3.0 v6 12v - koszt remontu / zakup używanego
    Utworzone przez adameczek w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 04-04-2017, 10:12
  5. Zakup używanego GT 1.9 150 HP rocznik 2004-2006
    Utworzone przez panbedes w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 26-01-2015, 19:22

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory