Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Temat: Giulia-test na torze

  1. #1
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2021
    Auto
    Giulia Sprint
    Postów
    88

    Domyślnie Giulia-test na torze

    Całkowicie przypadkowo udało się w sobotę przetestować w warunkach torowych moją Giulię 2,2D RWD Sprint.
    Posiada wyposażenie jak w Veloce, powiększone tarcze hamulcowe, opony 225 i 255 (GoodYear Eagle F1) z rzeczy istotnych.
    Było 6 przejazdów z pomiarem czasu fotokomórką po całej nitce toru + karting, oczywiście również były rozstawione szykany.
    Byłem jedyny, który jechał dieslem z automatem. Reszta to w większości auta przygotowane do sportu i ludzie którzy znają temat
    takiej zabawy (moi starzy znajomi). Miałem pojechać Mini ale awaria krótko przed imprezą to wykluczyła i dostałem zgodę na start Alfą,
    za co jestem wdzięczny organizatorom.
    Ponieważ Giuli za bardzo w normalnych warunkach nie da się dokładnie sprawdzić to na torze owszem.
    Wrażenia mam naprawdę bardzo pozytywne. Hamulce bardzo skuteczne choć było czuć klocki, balans w szykanach super przewidywalny,
    zawieszenie mogłoby być trochę twardsze ( za dopłatą jest to chyba możliwe ), przekładnia kierownicza bez uwag, opony po krótkim dogrzaniu
    kleiły optymalnie. ABS wg mnie jest ok. ale mogłoby go by nie być.
    A teraz minusy - asystenci elektroniczni, których nie można wyłączyć.
    ESP blokuje wszelkie zapędy choćby do minimalnego ustawienia auta bokiem, zamiast elektrycznego ręcznego lepszy byłby ręczny.
    Suma sumarum po trzech ostatnich przejazdach miałem czasy praktycznie takie same 0,5s różnicy.
    Przez ingerencje elektroniki więcej nie udało się osiągnąć. Na 49 aut miałem 19 czas co mogę zaliczyć na sukces jadąc "dupowozem"
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Alfa tor.jpg
Wyświetleń:	5
Rozmiar:	160.7 KB
ID:	283815  

  2. #2
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfy Romeo MiTo; Alfa Romeo 159sw; Alfa Romeo Gulia Super
    Postów
    1,285

    Domyślnie

    To tej trzydziestce musiało być głupio. Brawo.

  3. #3
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2021
    Auto
    Giulia Sprint
    Postów
    88

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marek156/159sw Zobacz post
    To tej trzydziestce musiało być głupio. Brawo.
    Chyba do końca nie za bardzo bo większość mnie znała. Na takich imprezach jest swoista koleżeńska atmosfera.
    Można pogadać na różne tematy, wspólnie zjeść potrawy z grilla, napić się piwa itp.

  4. #4
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2022
    Auto
    Giulia
    Postów
    3

    Domyślnie

    Jak to się nie da wyłączyć trakcji? Da się, i to w każdej Julce, bez dodatkowych modyfikacji youtu.be/d9aR9XQtvNE?t=57

  5. #5
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2021
    Auto
    Giulia Sprint
    Postów
    88

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinpiano Zobacz post
    Jak to się nie da wyłączyć trakcji? Da się, i to w każdej Julce, bez dodatkowych modyfikacji youtu.be/d9aR9XQtvNE?t=57
    Nie kieruję się tym co jest napisane, nagrane w necie. Taki film trochę trąci prymitywizmem.
    Poza tym mam auto na gwarancji i nie uśmiecha się grzebanie w sofcie. Pojechałem dla własnej przyjemności a wynik mnie nie interesował z kilku powodów,
    raz, że miejsce na "pudle" nie byłoby honorowane, a dwa, że pucharów z takich imprez już za bardzo nie mam gdzie trzymać.

  6. #6
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Katowice
    Auto
    Alfa Giulia Veloce
    Postów
    111

    Domyślnie

    Do wyłączenia kontroli trakcji nie trzeba grzebać w sofcie wystarczy odpiąć klemę minusową na 5 sekund (bez użycia narzędzi) i do kolejnego odpalenia julki masz dezaktywowane "wspomagacze"

  7. #7
    Użytkownik Znawca Avatar prezes-tk
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Siemianice/Słupsk
    Auto
    Były: 2 x AR 166 2,4 20v, AR 156 1,9 JTD, AR 159 SW 2,4 20v, jest: Giulia Super 2.0T
    Postów
    1,426

    Domyślnie

    Cytat Napisał SE7 Zobacz post
    pucharów z takich imprez już za bardzo nie mam gdzie trzymać
    Podpowiem Tobie takie rozwiązanie: jeżeli tabliczki są osobne to zostawiałem tylko tabliczki, a ceramikę oddawałem znajomym jako wazony. Teraz i tak wszystko na strychu w kartonach

Podobne wątki

  1. Stelvio na torze
    Utworzone przez filop w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 20-04-2018, 18:36
  2. Giulia i Stelvio NRING, Giulia Veloce Ti czyli nowości z Genewy
    Utworzone przez GexN w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 02-03-2018, 13:13

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory