Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 16 z 16

Temat: Niepodpięty przewód przy tylnych bezpiecznikach.

  1. #11
    Użytkownik Świeżak Avatar shpuncik
    Dołączył
    02 2020
    Auto
    145 Boxer; 145 JTD Edizione Sportiva
    Postów
    226

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gregor-Wrocław Zobacz post
    Noo 150A przy 230V, to jakieś 34,5kW Niezła elektrownia musiałaby być w tym bagażniku, można spokojnie ze 2 domy zasilić ) Jeśli być dokładnym to powinno być 230V / 150Wmax.
    Alfa Romeo patrzyla w przyszlosc - postanowila zainstalowac ladowarke do Tonale hybrid w bagazniku Stelvio

  2. #12
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2022
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 280KM Veloce MY2021
    Postów
    1,221

    Domyślnie

    W moim przypadku 230V w samochodzie przydaje się do laptopów gościnnych pasażerów jak się gdzieś jedzie w traskę. Kilka telefonów też lepiej podpiąć do jednej listwy 230 zamiast używania gównianych ładowarek zapalniczkowych z QC specjalnej troski który obsłuży jednocześnie i sprawnie max jeden telefon.
    Z tym, że te 150W to jednak zdecydowanie za mało.
    Ale przydatność praktycznie 1-2 razy w roku może.
    Lepiej kupić przetwornice samochodową z 500W i pociągnąć przedłużacz listwowy z bagażnika na tylne siedzenie. Nie wiem jak w Giulii ale w Stelvio zapalniczkowe gniazdo dla przetwornicy akurat jest w bagażniku idealne do tego.
    No i se można taką przetworniczkę w każdej chwili zabrać do innej furki w razie potrzeby...

  3. #13
    Użytkownik Fachowiec Avatar FXX
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Volvo S60 D5 R-design/ Peugeot 308 T9
    Postów
    2,553

    Domyślnie

    Cytat Napisał nervousman Zobacz post
    Co mają gniazdka w domu do gniazdka w aucie? Spawał tam będziesz? Lodówka? Jest na 12v, bez sensu, laptop, no może, ale ładowarki samochodowe też są, więc przetwarzać 12v na 230 po to żeby podpiąć ładowarkę sieciową, która znowu obniży do 12v to tylko generowanie strat.
    Więc powiedz mi mistrzu - po co mi to gniazdo 230v w aucie?
    Laptopy zazwyczaj pracują na wyższym napięciu, w okolicach 20V, więc i tak musisz przetworzyć 12V DC na okolice 20V DC.
    Dlatego musisz mieć ładowarkę samochodową na 12V - która musisz dokupić, a póki co chyba jeszcze nie wszystkie laptopy używają jednego złącza ładowania, więc łatwiej i taniej jest podpiąć zasilacz, który masz do laptopa.

    Wysłane z mojego M2007J3SY przy użyciu Tapatalka

  4. #14
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    05 2020
    Auto
    AR 159 SW, Honda Prelude 4gen
    Postów
    319

    Domyślnie

    Cytat Napisał FXX Zobacz post
    Laptopy zazwyczaj pracują na wyższym napięciu, w okolicach 20V, więc i tak musisz przetworzyć 12V DC na okolice 20V DC.
    Dlatego musisz mieć ładowarkę samochodową na 12V - która musisz dokupić, a póki co chyba jeszcze nie wszystkie laptopy używają jednego złącza ładowania, więc łatwiej i taniej jest podpiąć zasilacz, który masz do laptopa.

    Wysłane z mojego M2007J3SY przy użyciu Tapatalka
    Owszem, tu masz rację, tylko w przypadku jaki opisał kolega netzmark, kiedy potrzebujesz zasilić kilka urządzeń to te 150w to za mało, nie wiem ile jest dopłaty za tę przetwornicę w stelvio, ale lepszym rozwiązaniem wydaje się zakup urządzenia mocniejszego, luzem, które może potem wykorzystać gdziekolwiek.
    Dopłata za przetwornicę raczej jest większa niż zakup ładowarki a laptopów 5 różnych raczej nie używasz.
    Więc całość sprowadza się znowu do tego do czego ktoś auto używa bo jak takich sytuacji jest 2 w roku to pytanie brzmi czy warto.
    No i git, a z czystej ciekawości - ile ta przetwornica w stelvio kosztuje?


    "Ważniejsza od celu podróży jest radość z podróżowania" - Soichiro Honda

  5. #15
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2022
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 280KM Veloce MY2021
    Postów
    1,221

    Domyślnie

    Warto mieć przenośną 500W za 400zl, czasem się przydaje.
    Nie warto firmowej 150W za - obstawiam - minimum 1500.

  6. #16
    Użytkownik Fachowiec Avatar FXX
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Volvo S60 D5 R-design/ Peugeot 308 T9
    Postów
    2,553

    Domyślnie

    Cytat Napisał nervousman Zobacz post
    Owszem, tu masz rację, tylko w przypadku jaki opisał kolega netzmark, kiedy potrzebujesz zasilić kilka urządzeń to te 150w to za mało, nie wiem ile jest dopłaty za tę przetwornicę w stelvio, ale lepszym rozwiązaniem wydaje się zakup urządzenia mocniejszego, luzem, które może potem wykorzystać gdziekolwiek.
    Dopłata za przetwornicę raczej jest większa niż zakup ładowarki a laptopów 5 różnych raczej nie używasz.
    Więc całość sprowadza się znowu do tego do czego ktoś auto używa bo jak takich sytuacji jest 2 w roku to pytanie brzmi czy warto.
    No i git, a z czystej ciekawości - ile ta przetwornica w stelvio kosztuje?


    "Ważniejsza od celu podróży jest radość z podróżowania" - Soichiro Honda
    Ale to już musi każdy sam sobie odpowiedzieć na pytanie czy i do czego takie coś potrzebuje.

    Zakup mocniejszej przetwornicy? Spoko, tylko, że zazwyczaj gniazdka 12V w samochodzie mają zabezpieczenia do ok. 180W, więc bez dołożenia własnego gniazda z większym zabezpieczeniem, tej mocniejszej przetwornicy nie wykorzystasz. Tu oczywiście pojawia się sprawą gwarancji itd.

    Wysłane z mojego M2007J3SY przy użyciu Tapatalka

Podobne wątki

  1. [156] Niepodpięty przewód 1.9 JTD 16v
    Utworzone przez Mati_17 w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 21-05-2016, 18:15
  2. Wiszący, urwany przewód przy bezpiecznikach pod kierownicą
    Utworzone przez rafał 121 w dziale 147
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 14-07-2015, 11:15
  3. [147] Luźna wtyczka przy bezpiecznikach, od czego?
    Utworzone przez firehawk2991 w dziale 147
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 20-03-2015, 19:27
  4. Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 01-08-2013, 07:59
  5. Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 05-01-2013, 20:23

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory