Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Temat: Ulter 100-316 w Q4

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    06 2018
    Auto
    Stelvio 2.0/200KM
    Postów
    695

    Domyślnie Ulter 100-316 w Q4

    Cześć,
    Montował ktoś tłumik Ultera w Stelvio? Tak porównuję Ultera z OEM i bardziej "markową" konkurencją, i nie podoba mi się to, że na Ulterze brakuje dwóch z czterech wieszaków tłumika - przynajmniej tak wynika ze zdjęć. Naprawdę ten tłumik wisi tylko na dwóch wieszakach? To wygląda jak proszenie się o walkę z telepaniem, stukaniem itp po montażu - czy przesadzam?
    Rozglądam się za wydechem z kwasówki - nie chodzi mi o dźwięk (dlatego wolałbym Ragazzona uniknąć), ale o trwałość. Poza tym Ulter jest korzystniejszy cenowo - ale jeżeli miałbym się wpakować w jakieś druciarstwo po montażu żeby mi nie bźdękoliło pod spodem, to dziękuję.

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Shimmy
    Dołączył
    04 2019
    Mieszka w
    KR/ERA
    Auto
    Giulia B-Tech+
    Postów
    908

    Domyślnie

    Cytat Napisał ciafok Zobacz post
    nie chodzi mi o dźwięk [...], ale o trwałość
    Nie polecam Ultera pod trwałość. Materiały nie są jakiejś wybornej jakości, spawane migiem. Mój był ogólnie OK, ale mój spec od wydechów znalazł kilka pęknięć, które podspawał (po ~2 latach i 20k km).

    Cytat Napisał ciafok Zobacz post
    Naprawdę ten tłumik wisi tylko na dwóch wieszakach?
    Tak.

    Cytat Napisał ciafok Zobacz post
    Montował ktoś tłumik Ultera w Stelvio?
    Zaznaczam, że mówię o Ulterze w Giulii, ale to są niemal identyczne projekty i materiały.

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    06 2018
    Auto
    Stelvio 2.0/200KM
    Postów
    695

    Domyślnie

    Ok, dzięki za wyczerpującą odpowiedź. Trochę szkoda Ultera, ale lepiej poszukać czegoś innego niż kupić szybko i po paru latach żałować.
    Nakręciłem już 53kkm, ponad 4 lata od zakupu i już wiem, że autko zostaje na długo. W związku z tym poświęciłbym parę złotych na lepszy wygląd tłumika oraz swiety spokój przez jakieś 10 lat.

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Shimmy
    Dołączył
    04 2019
    Mieszka w
    KR/ERA
    Auto
    Giulia B-Tech+
    Postów
    908

    Domyślnie

    Dobry custom będzie zdecydowanie lepszy od Ultera i jednocześnie tańszy od droższej konkurencji jak Ragazzon. Trzeba tylko znaleźć dobrego magika i najlepiej wiedzieć czego się oczekuje. Ja się na Giulii uczę co bym chciał od wydechu i właśnie niedawno zrzuciłem Ultera i mam nową puchę
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	277613641_1400190807078611_2290217314948591768_n.jpg
Wyświetleń:	3
Rozmiar:	80.9 KB
ID:	283975

    Nie kojarzę skąd jesteś, więc nie wiem czy mogę polecić kogoś. Z WWA można uderzać do FlyPerformance (Radom), w KRK GTPerformance (można profesora posłuchać na jego kanale YT) lub Zamiar Garage (mi robił).

  5. #5
    Użytkownik Świeżak Avatar andie
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    śląsk
    Auto
    Giulia 2.0; BMW E46 touring
    Postów
    160

    Domyślnie

    Wytłumaczcie mi po co wymieniać sprawny tłumik skoro nie chodzi o dźwięk. Chyba że po 4 latach już sprawny nie jest?

    Wysłane z mojego Mi A2 przy użyciu Tapatalka

  6. #6
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Stacho
    Dołączył
    08 2019
    Auto
    Stelvio Veloce MY2020
    Postów
    419

    Domyślnie

    Cytat Napisał andie Zobacz post
    Wytłumaczcie mi po co wymieniać sprawny tłumik skoro nie chodzi o dźwięk. Chyba że po 4 latach już sprawny nie jest?

    Wysłane z mojego Mi A2 przy użyciu Tapatalka
    Może niektórzy motoryzacyjnie zatrzymali się w latach 90-ątych, kiedy w samochodach tłumiki wymieniało się co dwa lata
    Miałem kilka pojazdów od nowości a jeden przez 11 lat z przebiegiem 230 tyś km. i w żadnym nie było potrzeby wymiany tłumika z powodu tzw. "starości".
    Więc myślę, że w Alfie będzie podobnie i też przeżyją cały okres eksploatacji.

  7. #7
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    06 2018
    Auto
    Stelvio 2.0/200KM
    Postów
    695

    Domyślnie

    A no widzisz - z siedmiu salonowych samochodów jakie mi się przewinęły pod prawą stopą, dwa były u mnie dłużej niż pięć lat - i w obu trzeba było wymienić tłumiki.
    Trzeba rozumieć co się dzieje - jeżeli się jeździ samochodem regularnie, codziennie, najlepiej - przynajmniej kilkadziesiąt kilometrów - szanse na korozję tłumika są minimalne, wręcz znikome (tłumik zazwyczaj gnije od środka - nie wiem czy masz pojęcie ile tam zalega wody). Jeżeli - tak jak mój Stelvio teraz - robi 20 kilometrów 2-3 razy w tygodniu, plus do tego trasy kilkaset-kilka tys.km. max 10 w roku, to tłumik na 99% po kilku latach będzie dziurawy (można dyskutować czy najpierw puści spaw, czy blacha - ale to nie ma żadnego praktycznego znaczenia).
    Dlatego, wiedząc, że samochód ma zostać u mnie ~15 lat (nie wiem czy Stelvio dłużej wytrzyma - zobaczymy), a porządny tłumik z nierdzewki 10 lat spokojnie powinien wytrzymać, opłaca mi się teraz go wymienić i się cieszyć nim przez pozostałe 11 lat posiadania samochodu, niż wymienić za max 3-4 lata i sprzedać lub zezłomować z "nowym" tłumikiem.
    Proste, prawda?

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Shimmy Zobacz post
    Dobry custom będzie zdecydowanie lepszy od Ultera i jednocześnie tańszy od droższej konkurencji jak Ragazzon. Trzeba tylko znaleźć dobrego magika i najlepiej wiedzieć czego się oczekuje. Ja się na Giulii uczę co bym chciał od wydechu i właśnie niedawno zrzuciłem Ultera i mam nową puchę
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	277613641_1400190807078611_2290217314948591768_n.jpg
Wyświetleń:	3
Rozmiar:	80.9 KB
ID:	283975
    Nie kojarzę skąd jesteś, więc nie wiem czy mogę polecić kogoś. Z WWA można uderzać do FlyPerformance (Radom), w KRK GTPerformance (można profesora posłuchać na jego kanale YT) lub Zamiar Garage (mi robił).
    Nie mam przekonania do customów, jeżeli chodzi o trwałość... Trwałość bierze się z wiedzy i umiejętności, ale też z powtarzalności i obserwacji produktów po latach - a tego akurat w customach nikt nie jest w stanie zagwarantować. Dlatego - gdybym chciał super wygląd, mega gang, itp itd to bym poszedł w customa, ale na pewno nie dla trwałości.
    Okolice Torunia.

  8. #8
    Użytkownik Świeżak Avatar andie
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    śląsk
    Auto
    Giulia 2.0; BMW E46 touring
    Postów
    160

    Domyślnie

    Zapewne masz rację i swoje doświadczenia.
    Ja mam inne, w maluchu owszem wymiana co rok/trzy lata. W innym aucie z 2004r i przelocie 400 tłumik wygląda jak nowy. Wymieniałem tylko łącznik elastyczny.

    Wysłane z mojego Mi A2 przy użyciu Tapatalka

  9. #9
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    06 2018
    Auto
    Stelvio 2.0/200KM
    Postów
    695

    Domyślnie

    Cytat Napisał andie Zobacz post
    ... przelocie 400 tłumik wygląda jak nowy....
    Dokładnie - to jest klucz do długowieczności tłumika - jazda, jazda i jeszcze raz jazda.

  10. #10
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Stacho
    Dołączył
    08 2019
    Auto
    Stelvio Veloce MY2020
    Postów
    419

    Domyślnie

    Nie będę się licytował na ilość kupowanych pojazdów ale mając podobne doświadczenia (pojazdy używane w trasie i używane sporadycznie w ruchu podmiejskim) puki co z żadnym nie miałem potrzeby wymiany tłumika. Ale pamiętam z młodych lat jak jeździłem Łada Samarą i tam tłumik wymieniało się co 2 lata

    Odnośnie skroplonej wody w tłumiku to doraźnym rozwiązaniem jest nawiercenie otworu o małej średnicy w dolnej części puszki tłumika i tym otworem woda wycieka nie wpływając na właściwości samego tłumika.

Podobne wątki

  1. [159] Tłumik sportowy Ulter fi 90
    Utworzone przez vego77 w dziale Sprzedam części
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 12-03-2021, 22:44
  2. 159 - ulter
    Utworzone przez loeb666 w dziale Śląskie
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 02-03-2017, 15:48
  3. dedykowany Ulter do 156 SW
    Utworzone przez Michał boxer w dziale 156
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 25-01-2014, 18:42
  4. Tłumik 166 2.5 v6 i 3.0 v6 Ulter
    Utworzone przez lchodala w dziale 166
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 12-07-2013, 10:02
  5. Dedykowane tłumiki Ulter
    Utworzone przez tomas1907 w dziale 156
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 02-03-2012, 14:46

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory