Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 23 z 23

Temat: AQS : recyrkulacja powietrza

  1. #21
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Gdynia
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    270

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mak_Kruz Zobacz post
    A może u Mnie jest coś nie tak z tą zapalającą i gasnącą kontrolką A , tylko się zastanawiam dlaczego ona zapala się w mieście a jak wyjężdzam z miasta to w trasie gaśnie.
    A nic w międzyczasie nie zmieniasz z ustawień klimy? Bo jak ja zmienię np. siłę nawiewu to A gaśnie..
    W mojej starej 159 działało to intuicyjnie: jak włączyłem "A", to symbol włączenia recyrkulacji (była to obwódka całego klawisza) zapalał się wtedy gdy automat zamykał wlot powietrza z zewnątrz i gasł po otwarciu wlotu. Zamknięcie następowało po wykryciu spalin na zewnątrz, a otwarcie gdy spalin nie było..

  2. #22
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2021
    Auto
    BYŁO Stelvio B-Tech Q4 280KM
    Postów
    43

    Domyślnie

    Cały czas jest ustawiona na AUTO i nic nie przestawiam ręcznie - nie dotykam pokręteł - może czujnik zanieczyszczenia powietrza w mieście / Wrocław / automatycznie go włańcza bo coś wyłapał w powietrzu

  3. #23
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Gdynia
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    270

    Domyślnie

    Trochę trudno w czasie jazdy obserwować jak działa ta automatyczna recyrkulacja, bo wychodzi na to, że nie ma żadnej sygnalizacji kiedy się załącza i wyłącza.. Ale nasłuchując dźwięków dobiegających z nawiewów zauważyłem, że przejście z otwartej cyrkulacji na automatyczną (zapala się dioda A) powoduje w zależności od jakości powietrza (chyba ) zamknięcie nawiewu z zewnątrz bądź nie. Jeśli nie nastąpiło zamknięcie, to po ponownym wciśnięciu klawisza (zgaśnie dioda A i zapali się M) nawiew się zamknie, a jeśli już już był zamknięty w trybie A, to nic się nie stanie. Po ponownym wciśnięciu klawisza obie diody są zgaszone i słychać jak się otwiera wlot powietrza z zewnątrz.
    W 159 w także w trybie automatycznym stan zamkniętego wlotu z zewnątrz był sygnalizowany przez kontrolkę i można było obserwować czy system działa.. A Giulii niestety nic nie widać i trzeba ufać że działa

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 12-07-2016, 15:05
  2. odgłos powietrza z okolic filtra powietrza, intercoolera.
    Utworzone przez szefo79 w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 16-05-2015, 21:46
  3. Obieg powietrza zamknięty wloty powietrza
    Utworzone przez acrow w dziale 147
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 26-06-2013, 10:11
  4. Recyrkulacja powietrza
    Utworzone przez Adampoz w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 06-06-2010, 20:47

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory