Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Temat: Uszczelka smoka oleju Gulia 2.2 jtd

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    09 2021
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    5

    Domyślnie Uszczelka smoka oleju Gulia 2.2 jtd

    Witajcie, rozmawiałem z Cinsoftem o jakims wirusie i panowie uczulili mnie na uszczelkę smoka oleju, że się z pewnym przebiegiem rozsypuje, w zwiazku z tym mam pytanie czy istnieje tylko oryginał który staje się z czasem wadliwy, czy jest może jakieś rozwiązanie poza oryginałem które rozwiązuje ten problem? Np uszczelniacz z jakiegoś lepszego materiału?

  2. #2
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,452

    Domyślnie

    Ital Performance
    Zapytaj tego usera https://www.forum.alfaholicy.org/uzytkownik/31366.html bo to on robi
    Kto chce szuka sposobu,
    kto nie chce szuka powodu.
    155 V6 LPG-163 KM-była
    156 V6 LPG-190 KM-była
    147 2.0TS 150 KM Selespeed LPG.-była
    166 2.0 V6 TB -215 KM- LPG-była
    Giulietta 1.4 TB -207KM -LPG -jest

    Lancia Delta 1.8 TBI 283KM -jest

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Shimmy
    Dołączył
    04 2019
    Mieszka w
    KR/ERA
    Auto
    Giulia B-Tech+
    Postów
    908

    Domyślnie

    Cytat Napisał Delta1234 Zobacz post
    Witajcie, rozmawiałem z Cinsoftem o jakims wirusie i panowie uczulili mnie na uszczelkę smoka oleju, że się z pewnym przebiegiem rozsypuje, w zwiazku z tym mam pytanie czy istnieje tylko oryginał który staje się z czasem wadliwy, czy jest może jakieś rozwiązanie poza oryginałem które rozwiązuje ten problem? Np uszczelniacz z jakiegoś lepszego materiału?
    Osobiście nie wiem, ale mogę pomóc naprowadzić. Ostatnio Adrian robił sekcję Stelvio 2.2, które miało wcześniej wymienianą uszczelkę w Cinsofcie https://www.facebook.com/italianogar...67876101244158

    Jak dobrze kojarzę to jeszcze więcej szczegółów było na fejsbukowej grupie Giulia/Stelvio. Możesz uderzyć do Italiano z pytaniem co można robić. Na pewno zalecają wymianę co 80 tysięcy km i nie jeżdżenie z widocznymi problemami silnika

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta Avatar dk08012
    Dołączył
    06 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Giulia 2.2 ZF 8HP
    Postów
    355

    Domyślnie

    Panowie, macie numer katalogowy tej części?
    AR Giulia 2.2 2016 ZF8

  5. #5
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2020
    Mieszka w
    Tarnów
    Auto
    Alfa Romeo 4c
    Postów
    6

    Domyślnie

    Dziś po wizycie w serwisie świeżo zakupioną Giulią 2.2 210 2017r z przebiegiem 77tyś powiedziano mi, że auto miało akcję serwisową kilka miesięcy temu i została wymieniona pompa oleju ponieważ
    miała wadliwą uszczelkę i jest to w tej chwili na gwarancji. Więc wynika z tego, że jednak wymieniali w niektórych egzemplarzach.

  6. #6
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2020
    Mieszka w
    Tarnów
    Auto
    Alfa Romeo 4c
    Postów
    6

    Domyślnie

    Dziś, przy przebiegu 79tyś jadąc w trasie zapalił się check oraz informacja o sprawdzeniu silnika.
    Auto zwolniło, więcej jak 100km/h nie mogłem jechać, tryb DNA przestał działać.
    Po podjechaniu do znajomego i wpięciu w komp pojawił się błąd pompy oleju o zmiennej wydajności.
    W czwartek odstawiam auto do ASO skoro wymieniali pompę 2tyś km wcześniej.
    Co może być przyczyną takiego stanu??? Ten element jest aż tak wadliwy?

  7. #7
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2021
    Mieszka w
    BB & WW
    Auto
    Giulia 2.2 q4
    Postów
    63

    Domyślnie

    Przykra sprawa, nie wiem jak pomoc ale masz może numer tej akcji serwisowej? Moja Julka miala jakieś za poprzedniego własciciela - chyba podjadę do ASO spytać czy coś może nie czeka na ten samochód jak mowisz ze tobie wyskoczyla akcja. Za 2 tygodnie będę robił prewencyjną kontrole i wymiane uszczelki we wspomnianym Italiano wlasnie. Jak ktoś ma do polecenia sprawdzoną wersje nowej uszczelki, a slyszalem tez o przeróbce na wersje bez uszczelki to chetnie posłucham. Wolalbym to teraz zrobic i "zapomniec" na kilkadziesiat tys km. aktualnie 100k
    Ostatnio edytowane przez mareckiw ; 22-11-2022 o 20:58

  8. #8
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2020
    Mieszka w
    Tarnów
    Auto
    Alfa Romeo 4c
    Postów
    6

    Domyślnie

    Nie ma, kupiłem auto tydzień temu. Informację o akcji serwisowej w tym konkretnym samochodzie dostałem z ASO w którym byłem pytać o historię napraw i ewentualny przegląd serwisowy na 80tyś.
    Nawet nie wiem czy to podejdzie pod reklamację. Ponieważ jeśli to np zawór ciśnienia to nie wiem czy był wymieniony razem z pompą czy to zupełnie inna sprawa.
    Dam znać jak coś więcej się dowiem

  9. #9
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Stratos
    Dołączył
    09 2022
    Mieszka w
    FR
    Auto
    159 1.9 jtdm qtronic, Gulia 2.2 jtdm
    Postów
    13

    Domyślnie

    Nie chcę tu zamartwiać, ale ja miałem właśnie takie same objawy i początkowo wystarczała wymiana zaworu lecz z czasem problem powracał.
    Zmieniłem również uszczelkę smoka oleju, ale również nie pomogło.
    Skasowałem programowo ten zawór i nadal to samo.
    Dzisiaj byłem u diagnosty w serwisie AR i powiedzieli, że najprawdopodobniej silnik się zaciera, ale aby być pewnym muszą otworzyć silnik.
    Po za tym mieli już trzy takie przypadki, gdzie w dwóch Giuliach wymienili silnik a w trzeciej udało się naprawić poprzez wymianę części.

    ps. 75 tys przebiegu, 180KM 2018r. Szczerze nie miałem nigdy gorszego makarona niż kochana Giulia.

    Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka

  10. #10
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    09 2021
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    5

    Domyślnie

    Witajcie, nie było mnie tu jakiś czas, wymieniłem przy 120tys uszczelkę prewencyjnie, niestety w q4 to duży wydatek jeśli chodzi o robociznę. W Aso w Bielsku jak i w autospectrum w Tarnowie każdy twierdził ze pierwsze roczniki tak miały i teraz nie ma tego problemu mam wersję 2019 z q4 210km i sprawdzili mi panewki otrzymałem informację że są ok. W autospectrum zapłaciłem 1600zl przy czym olej był mój. Bielsko chciało 3k a w Krakowie Panowie zawołali 4tysiace.

Podobne wątki

  1. [Giulietta] Uszczelka Smoka w Tbi
    Utworzone przez Wacenty w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 43
    Ostatni post / autor: 01-11-2023, 19:04
  2. [159] Uszczelka bagnetu oleju.
    Utworzone przez darek156 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 05-03-2022, 09:34
  3. [MiTo] Uszczelka Smoka MiTo 1.6
    Utworzone przez ero1884 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 16-09-2021, 18:30
  4. [159] Uszczelka ,,smoka"
    Utworzone przez szampan33 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 26-06-2021, 10:22
  5. Czyszczenie smoka oleju 1.6
    Utworzone przez impo12 w dziale 147
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 29-05-2017, 16:04

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory