Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 29

Temat: Nagłośnienie podstawowe vs HK

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta Avatar porterneon
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Stelvio Veloce
    Postów
    395

    Question Nagłośnienie podstawowe vs HK

    Część,
    Co sądzicie o podstawowym nagłośnieniu w AR Stelvio? Czy gra to fajnie czy może koniecznie trzeba iść w update do Harman Kardon?

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    12 2010
    Auto
    146 1.4TS, GTV 2.0TS, Giulia. Była: 159 2.0JTDm
    Postów
    682

    Domyślnie

    Konieczne to musisz zrobić to posłuchać jak gra HK. Jeszcze lepiej poczytać co sądzą inni... Na tym forum i na zagranicznych (np alfaowners). Ja mam wrażenie, że lepiej gra Pioneer w mojej 24 letniej 146. Zastanów się czy nie lepiej byłoby za wartość hk zrobić dobre indywidualne nagłośnienie

    Wysłane z mojego RMX2170 przy użyciu Tapatalka

  3. #3
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2022
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 280KM Veloce MY2021
    Postów
    1,222

    Domyślnie

    Koniecznie to sobie poczytaj ten wątek: https://www.forum.alfaholicy.org/giu...ana_audio.html
    Ja jakbym dzisiaj kupował to bym wziął wersję podstawową która jest najłatwiejsza do upgradu i ją właśnie usprawnił.
    Wszystkie wersje, basic-mid-HK, to jeden szajs. Wszystkie mają takie same nędzne głośniki w drzwiach (woofery) które odtwarzają perkusję jak z dziecinnego bębenka.
    Suby w wersji mid i HK też są nędzne, a co najmniej nędznie "napędzane" ze wzmacniacza.

  4. #4
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2022
    Auto
    Giulia
    Postów
    3

    Domyślnie

    Czytanie opinii o systemach audio, muzyce itp. jest podobne do opinii na temat jedzenia. Jednemu bardziej smakuje schabowy, drugiemu kawior podany na liściu sałaty otoczony truflami. Jedzeniem ewentualnie można się zatruć. Jest jedyny sposób na rozwiązanie tej kwestii - osobiste sprawdzenie. Nigdy nie czytajcie opinii innych w tym temacie. Wg mnie nie ma to najmniejszego sensu. Jednocześnie zaznaczam, że to moja opinia

  5. #5
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    jeśli ktoś nie jest audiofilem to HK a nawet średni ktonfig jkaoś da radę, oczywiście po roku czy dwóch maskownice w HK średniotonowych będą brzęczeć albo cos w boczku przy basach albo przerobionym wydechu i Ci co tego nie tolerują zaczną grzebać z upgradem audio i wydadza kupę hajsu. No i wtedy się okaże że w sumie taniej (tym bardziej że odpada koszt dopłaty przy zakupie, ale i prostszy wzmak i okablowanie) i łatwiej robić z base audio niż z mid/HK, bo wzmak nieduży można wrzucić przed radio, trochę wygłuszyć drzwi i wymienić głośniki i w przedziale znacznie poniżej 10k w firmie audio mamy coś dużo lepszego od HK, a robiąc samemu za cenę niższą niż HK w katalogu

  6. #6
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    09 2019
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    305

    Domyślnie Nagłośnienie podstawowe vs HK

    Tylko wiesz. Łatwiej jest wydać 3k na średnie audio lub 6k na HK, ale w rozłożone na raty w leasingu niż nagle wyskoczyć z 10k [emoji846]


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  7. #7
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2022
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 280KM Veloce MY2021
    Postów
    1,222

    Domyślnie

    Ja mam średnie audio, nie jestem audiofilem, i uważam że szkoda na nie pieniędzy.
    HK nie różni się za dużo, to HK w Alfie to nie jest żaden top. Handel znaczkami ma się dobrze, jakość za tym idzie nie bardzo.
    [MENTION=20089]epsonix[/MENTION] dobrze tu prawi, doszedłem w praktyce do identycznego wniosku.
    Ostatnio edytowane przez netzmark ; 27-05-2022 o 09:06

  8. #8
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2017
    Auto
    Stelvio FE
    Postów
    110

    Domyślnie

    Jestem audiofilem, mam średni zestaw. Z mojego doświadczenia, zaczęło lepiej grać, gdy polepszyłem zródło- zamiast Spotify po BT używam TIDAL HiFi po kablu.

  9. #9
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    09 2019
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    305

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mieciu Zobacz post
    Jestem audiofilem, mam średni zestaw. Z mojego doświadczenia, zaczęło lepiej grać, gdy polepszyłem zródło- zamiast Spotify po BT używam TIDAL HiFi po kablu.
    A jakbyś porównał Spotify Premium na kablu vs Tidal Hifi ( czy tam Master ) po kablu?


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  10. #10
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2022
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 280KM Veloce MY2021
    Postów
    1,222

    Domyślnie

    Że się wetnę z lekka w Waszą dyskusję Spotify-Tidal :-). Przy "średnim" przełączenie źródła radia z FM na DAB zmienia jakość dźwięku "dramatycznie" na plus, przepaść, jakby nie ten sam zestaw.
    Ale już choćby CD gra jednak słabo.

Podobne wątki

  1. Nagłośnienie
    Utworzone przez remo19 w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 03-09-2017, 11:04
  2. HOW TO - czyli podstawowe tematy początkującego
    Utworzone przez Majkel w dziale 166
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 20-09-2014, 22:19
  3. Wrocław - potrzebne podstawowe klucze :D
    Utworzone przez murgal w dziale Dolnośląskie
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 11-02-2014, 18:44
  4. Alfa 147 podstawowe porady ?
    Utworzone przez Fabio Grand w dziale LPG Zone
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 18-02-2013, 11:55
  5. Podstawowe wymiany w 156 (świeży zakup)
    Utworzone przez darloss w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 23-10-2008, 14:13

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory