Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 28

Temat: Stelvio 2018 200KM 85tys przebiegu

  1. #11
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,997

    Domyślnie

    Była zawsze Varta Heavy Duty z logo AR i to EFB koniec kropka. Może dealer zmienił bo auto stało długo na placu albo coś, w USA czy UK często już na wymianę dealerzy dawali aku bez loga AR właśnie AGM. To potwierdzają tak jak scrollnąłem po podlinkowanym wątku osoby któe mają rozeznanie (np ja, >100 Giulii/Stelvio odpinałem aku) oraz koledzy jak shpuncik czy Dareek, nie wczytywałem się tam więcej, kto napisał że jest inaczej i wprowadza zamęt

  2. #12
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2022
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 280KM Veloce MY2021
    Postów
    1,220

    Domyślnie

    No wlasnie shpuncik pisal ze od konca MY19 zaczeli montować AGM...
    No nie ważne już, nie ma co bić piany.

  3. #13
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,997

    Domyślnie

    OK< ja nigdy AGM nie widziałem a też parę 2019/2020 zrobiłem - jakieś blisko 200 aut. tylko w mojej i jednego klienta były już przeze mnie wymienione na AGM, tyle

  4. #14
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2014
    Auto
    F F12, AR Giulia Q, AR Stelvio
    Postów
    92

    Domyślnie

    to jest troche chore ale z uwagi na ten akumulator: mam wylaczony start/stop, odlaczone kable USB jak nie uzywam, wszystko gasnie od razu po wylaczeniu zaplonu, nie wlaczam alarmu w garazu, nie jezdze na krotkich dystansach w miescie, staram sie nie wylaczac silnika na paro minutowych postojach czym dodatkowo zatruwam okolice spalinami i lamie przepisy z bolem serca.

    w 159 na jednym aku przejechalem 7 lat, tutaj rok, dwa max
    Ostatnio edytowane przez QVerde ; 02-06-2022 o 10:14

  5. #15
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2022
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 280KM Veloce MY2021
    Postów
    1,220

    Domyślnie

    Na pewno masz wszystko ok z ładowaniem (ponad wrodzoną ułomność) ?
    S&S to killer, nie ze względu na pobór prądu dla rozruchu ale dlatego, że po nim długo ładowania nie ma. Dopiero po kilkunastu cyklach gaz-hamowanie ładowanie wzrasta do ponad 14V w czasie gazu, a wcześniej jest tylko podczas hamowania (silnikiem). Przy czym zadziałanie S&S jakby resetuje to ładowanie i zabawa od nowa. Czyli częste "zadziałowywanie" S&S powoduje, że ładowania więcej nie ma niż jest (jest tylko podczas hamowania). Przynajmniej tak to stwierdziłem po obserwacji miernika napięcia podczas jazdy.
    Ale jak mam go wyłączonego to pomimo używania Stelvio głównie krótkodystansowo (plus traska kilkaset raz w miesiącu) - napięcie na aku wygląda stabilnie.
    Może podłącz voltomierz do zapalniczki i poobserwuj co tam się dzieje z napięciem.

    PS. Ktoś pisał gdzieś tu, że miał wgrywany jakiś update który ponoć coś miał zmienić mocno z ładowaniem.

  6. #16
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2017
    Auto
    Giulia 2.0 Super / Giulietta QV
    Postów
    96

    Domyślnie

    Cytat Napisał netzmark Zobacz post
    PS. Ktoś pisał gdzieś tu, że miał wgrywany jakiś update który ponoć coś miał zmienić mocno z ładowaniem.
    To ja pisałem, link do mojego przypadku masz w pierwszej odpowiedzi do tego tematu. Wiem też, że podobny problem jak u mnie, na który rozwiązaniem był update softu, miały inne osoby zarówno w Giulii jak i Stelvio z pierwszych roczników.

  7. #17
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2022
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 280KM Veloce MY2021
    Postów
    1,220

    Domyślnie

    A czy po tym updacie napięcie ładowania zachowuje Ci się tak jak to opisałem czy inaczej?
    - gaz: ~13
    - hamowanie: 14.3
    - gaz ~13.50
    - hamowanie 14.3
    - gaz ~13.90
    - hamowanie 14.3
    .....
    - gaz: 14.2-14-3 (coraz wyższe po każdym cyklu gaz-hamowanie aż do ponad 14V)
    - hamowanie 14.3
    Zadziałanie S&S (czy ręczne wyłączenie/włączenie silnika) i od nowa po uruchomieniu tylko ok 13V podczas gazu i powolny wzrost wraz z następnymi cyklami gaz-hamowanie.

  8. #18
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,997

    Domyślnie

    Pominales SoC-Sprawdz raczej jak sie zachowuje w zaleznosci od naładowania wg ibs.

  9. #19
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2017
    Auto
    Giulia 2.0 Super / Giulietta QV
    Postów
    96

    Domyślnie

    Cytat Napisał netzmark Zobacz post
    A czy po tym updacie napięcie ładowania zachowuje Ci się tak jak to opisałem czy inaczej?
    - gaz: ~13
    - hamowanie: 14.3
    - gaz ~13.50
    - hamowanie 14.3
    - gaz ~13.90
    - hamowanie 14.3
    .....
    - gaz: 14.2-14-3 (coraz wyższe po każdym cyklu gaz-hamowanie aż do ponad 14V)
    - hamowanie 14.3
    Zadziałanie S&S (czy ręczne wyłączenie/włączenie silnika) i od nowa po uruchomieniu tylko ok 13V podczas gazu i powolny wzrost wraz z następnymi cyklami gaz-hamowanie.
    Odpowiem Ci za... no właśnie nie wiem kiedy. Miesiąc temu miałem spotkanie z dziczyzną i od tego czasu Giulia stoi w warsztacie. Niestety nie jest dobrze z dostępnością nowych części. Optymistyczne prognozy to jeszcze niecałe 2 tygodnie czekania.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    Pominales SoC-Sprawdz raczej jak sie zachowuje w zaleznosci od naładowania wg ibs.
    Mógłbyś rozwinąć skrót SoC?

  10. #20
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2022
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 280KM Veloce MY2021
    Postów
    1,220

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    Pominales SoC-Sprawdz raczej jak sie zachowuje w zaleznosci od naładowania wg ibs.
    Ta właśnie przeczytałem Twój wątek z 2019 o SoC i IBS :-).
    Masakra.
    Nie mam wciąż ifc i mes więc do ibs też zero dostępu. Na szczęście temat zainteresował mnie głównie od strony technicznej a od praktycznej problemów nie widzę. Mogli w sumie coś poprawić przez dwa lata.

    Nuakszot: stan naładowania akumulatora.

Podobne wątki

  1. Montaż relingów dachowych Stelvio 2018
    Utworzone przez Jacek S. w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 02-08-2021, 16:07
  2. [Stelvio] AR Stelvio 2018 cesja najmu leaseplan
    Utworzone przez Jack801 w dziale Sprzedam auto
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 20-01-2020, 22:15
  3. [Giulia] Giulia 200KM vs BMW 320i 184PS sedan (rok produkcji 2017/2018) ew. diesle
    Utworzone przez RalfPi w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 04-02-2019, 16:00

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory