Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 18 z 18

Temat: Giulia Veloce Check Engine, stuki w silniku od razu po zakupie

  1. #11
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2018
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce Ti 2.2
    Postów
    19

    Domyślnie

    Witam!

    Zauważyłem "mój" samochód na wskazanym filmiku. Biała VELOCE 280KM z oponami All Season BF Goodrich (tył powinny być Falken FK510 runflat) + nakrętki wentylków AlfaRomeo kupione prze ze mnie :-)

    Oddałem go do wskazanego salonu w rozliczeniu za nową Julię kilka miesięcy temu.
    Skończył się leasing i wymieniłem na nowe 2.2 diesel.

    Samochód miałem od nowości i tylko ja nim jeździłem - przeglądy co 10-12 kkm w ASO.

    Odnośnie świecącego się Check Engine. W tym egzemplarzu ten "problem" był od nowości. Jak auto miało kilkaset kilometrów pierwszy raz pojawiła się ta kontrolka. Żadnych innych objawów - tyko tryb N dostępny. Auto działało po zaświeceniu się kontrolki normalnie. Nie to, że bagatelizowałem - od razu pojawiłem się w ASO. Zanim dojechałem kontrolka zgasła. Powiedziano mi, że żadnych problemów nie ma. Sam sobie komputer wygenerował jakiś błąd i sam go skasował. Ot co. I tak za każdym razem - ignorowali problem. W sumie ze 20 - 30 razy miałem "Check Engine". Nie raz gasł po zgaszeniu silnika i ponownym odpaleniu. Nie raz po jednym dniu. Jednak przy przebiegu około 80 000 - 90 000 km w ASO wgrano mi aktualizację ECU (i fakturę za tę usługę około 500 zł) ponieważ udało mi się do nich podjechać ze świecącą się kontrolką.. Od tamtej pory nigdy nie zauważyłem kontrolki i do oddania auta do salonu wszystko było w 100% sprawne.

    Auto cały czas było serwisowane w Zasada Auto w Starowej Górze. Olej w skrzyni wymieniony przy około 60 kkm we wskazanym ASO.

    Ciekawostka - kiedy "świeciła" się kontrolka wskazania temperatury oleju były dziwne - potrafiły się wahać w niemal całym zakresie - od 1 do 6 kratek. Ale żadnego komunikatu nie było odnośnie niewłaściwej temperatury.

    Stuków żadnych nigdy nie słyszałem. A już na pewno nie takich jak na filmiku. Silnik zawsze pracował cicho i równo.
    I wydaje mi się, że oddawałem auto z nieco niższym przebiegiem niż 115 kkm... Więc kto, co i kiedy z autem miedzy czasie robił ??

    Ogólnie z samochodu byłem przez 4 lata bardzo zadowolony - nie licząc kontrolki, która od czasu do czasu się zapalała i gasła i ASO nie umiało znaleźć przyczyny żadnych innych usterek / problemów / awarii / kolizji / zadrapań itp / etc - nie było.
    Ostatnio edytowane przez damianekmi ; 30-06-2022 o 04:58

  2. #12
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2022
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    5

    Domyślnie

    Wow! Dzięki za wiadomość!
    Jestem zaskoczony, że znalazł się poprzedni właściciel tego bolidu

    Co do przebiegu, widzę fakturę sprzedaży auta z dnia 19/4/2022. Samochód został wystawiony dopiero 21/6/2022 i dzień po kupiłem go ja. Samochód miał demontowany tylny zderzak i był malowany (bardzo źle swoją drogą). Pan Przemek pierwotnie mówił mi, że to przedni był malowany z powodu odprysków. Jednak "pomyliły mu się zderzaki" i faktycznie robiony był tylko tylny.

    Na przedniej szybie znajduje się odprysk - powiedzieli mi, że pojawił się akurat wtedy, gdy odwoziłeś Alfę do salonu.

    Czy mógłbyś mi te informacje potwierdzić lub nie?

    Możliwe, że chłopaki z serwisu zabawili się samochodem, mieli drobny wypadek i dlatego samochód dwa miesiące nie był wystawiony na sprzedaż?

    VIN jest nadal czysty. Mogli wszystko naprawić, poszpachlować na własny koszt i opierdzielić jakiemuś naiwniakowi (czyt. Ja).

    Pozdrawiam

  3. #13
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2022
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 280KM Veloce MY2021
    Postów
    1,212

    Domyślnie

    Może podjedź do byle lepszego lakiernika co ma tester i niech Ci posprawdza grubości powłok. Będziesz miał spokojniejszy sen (może) :-).

  4. #14
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2018
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce Ti 2.2
    Postów
    19

    Domyślnie

    Data z kwietnia się zgadza. Jeżeli chodzi zderzaki to ja ich nigdy nie malowałem i nie demontowałem. Przód i tył miały delikatne zadrapania - zahaczyłem przednim o huśtawkę ogrodową - minimalna rysa. I kilka naprawdę małych odprysków od kamyczków - normalna eksploatacja. Tylny zderzak w zasadzie był ładny. Jedno niewielkie otarcie z lewej strony - ktoś mnie obtarł na parkingu i sobie pojechał. Wg mnie zderzaki były w stanie co najmniej dostatecznym o ile nie ładnym. Jak na 4 lata i ponad 100 kkm. Jeżeli chodzi o szybę to powiedzieli prawdę. Pamietam, że auto oddawałem w Wielki Piątek przed Wielkanocą i jechałem długa trasę z za Poznania. Na A2 spod ciężarówki kamyczek zrobił ten odprysk na szybie. Normalnie w leasingu miałem pełny pakiet z opcją „szyba”, wiec pewnie bym wymienił z ubezpieczenia, ale stało się to w dzień wymiany auta i tak oddałem… Po za tym czekała na mnie nowa Giulia zarejestrowana od kilku dni… za chwile święta i mi się spieszyło :-)
    Dodam tylko, że przed sprzedażą auta do salonu - byłem u nich na sprawdzeniu auta. Wzięli na warsztat na dwie godziny i wszystko dokładnie sprawdzili. Taka procedura. (W 2018 oddawałem Mazdę 6 w zamian za Giulię i w Carserwisie 3 godziny sprawdzali…)Widziałem raport po kontroli. Wszystko bez uwag.
    Nie wiem dlaczego wystawili do sprzedaży po dwóch miesiącach. Nawet zerkałem do ogłoszeń po oddaniu auta, ale go nie znalazlem.

    Dużą tajemnica jest ile zapłaciłeś?
    Ostatnio edytowane przez damianekmi ; 30-06-2022 o 21:44

  5. #15
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2022
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    5

    Domyślnie

    Duuużą przebitkę zrobili - zapłaciłem 120 brutto

    - - - Updated - - -

    Dzisiaj o ok 16:00 dostałem telefon, że udało im się wymusić błąd w samochodzie.
    Dotyczy on jednak skrzyni biegów, a nie płynu chłodniczego (P2B61).
    Coraz bardziej zastanawiam się nad przyszłością i niezawodnością auta - trochę kapryśny ten egzemplarz.
    Stuki panewek, które po zjeździe z lawety ucichły, pojawiający się check engine etc. - nie wróży nic dobrego

  6. #16
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2022
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 280KM Veloce MY2021
    Postów
    1,212

    Domyślnie

    Wbrew pozorom płyn chłodniczy i skrzynia biegów hydrokinetyczna mają że sobą dużo wspólnego. "Olej" przekładniowy w skrzyni jest podgrzewany/chłodzony "wodą", nie wiem czy zawsze ale bardzo często w tej samej chłodnicy (ma wydzieloną część w której krąży olej). Przeciek pomiedzy płynem chłodniczym a przekładniowym nie jest rzadkością i wiąże się ze sporą robotą w skrzyni jak tej wody tam wlezie konkretna ilość.
    Tak tylko informacyjnie, nie żeby Cię straszyć... Zresztą, może w Alfie jest to inaczej rozwiązane, ale tak jak mówię napewno w Mercedesie czy Nissanie.

  7. #17
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    dla mnie auto do zwrotu- za dużo tych znaków zapytania i nieścisłości. Mi to pachnie jakimś dzwonem jakiegoś pracownika ASO gdzie auto trafiło, naprawiono po taniości i dzieją się cuda.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał netzmark Zobacz post
    Wbrew pozorom płyn chłodniczy i skrzynia biegów hydrokinetyczna mają że sobą dużo wspólnego. "Olej" przekładniowy w skrzyni jest podgrzewany/chłodzony "wodą", nie wiem czy zawsze ale bardzo często w tej samej chłodnicy (ma wydzieloną część w której krąży olej). Przeciek pomiedzy płynem chłodniczym a przekładniowym nie jest rzadkością i wiąże się ze sporą robotą w skrzyni jak tej wody tam wlezie konkretna ilość.
    Tak tylko informacyjnie, nie żeby Cię straszyć... Zresztą, może w Alfie jest to inaczej rozwiązane, ale tak jak mówię napewno w Mercedesie czy Nissanie.
    olej w skrzyni ma własną chłodnice z przodu przed zespołem chłodnic ( wody i klimy) - nie ma połączenia z płynem chłodzącym.

  8. #18
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2022
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    5

    Domyślnie

    Sprawa rozwiązana - winowajca: sprężarka klimatyzacji :0

Podobne wątki

  1. [Giulietta] Check Engine na zimnym silniku.
    Utworzone przez Kubikris w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 23-08-2020, 13:13
  2. Alfa Romeo 156 SW 2.0 JTS 2004r check engine, brak mocy i stuki
    Utworzone przez Jakub_Jakub w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 15-05-2019, 13:43
  3. Giulia i Stelvio NRING, Giulia Veloce Ti czyli nowości z Genewy
    Utworzone przez GexN w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 02-03-2018, 13:13
  4. [Giulia Veloce] Poszukuję kolegi z Giulią VELOCE z Warszawy/okolic, NAGRODA!
    Utworzone przez Latrunculus w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 18-07-2017, 07:54
  5. [159] TBi. Check engine. Have engine checked x3 w czasie jazdy.
    Utworzone przez _Mariusz_ w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 25-02-2016, 18:33

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory