Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 18

Temat: Giulia Veloce Check Engine, stuki w silniku od razu po zakupie

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2022
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    5

    Domyślnie Giulia Veloce Check Engine, stuki w silniku od razu po zakupie

    Cześć, w poniedziałek odebrałem moją nową, używaną Giulię Veloce z 2017 roku.
    Zakupiłem ją w Salonie Automobile Torino przy Strykowskiej w Łodzi.

    Sprzedawca deklarował pełną sprawność pojazdu i podpisał się pod tym jakiś specjalista.

    Mimo to, po 90 kilometrach - w połowie drogi do domu, w samochodzie wyskoczył Check Engine, następnie informacja o wysokiej temperaturze płynu chłodniczego. Oczywiście tryb dna przestał działać. Co najgorsze, mogłem jechać maksymalnie 90 km/h na drodze S8.

    Samochód zostawiłem na najbliższej stacji benzynowej na noc. Poinformowałem salon o sytuacji i zgodzili się na odbiór pojazdu lawetą.
    Dosłownie kilka minut przed ich przyjazdem, podłączyłem Alfę do takiego czarno-pomarańczowego OBD na telefon z androidem - wyskoczył błąd P2B61. Check engine nadal się świecił.

    Silnik zaczął również mocno stukać/terkotać.https://photos.google.com/share/AF1Q...haX0NPaENpUk1n

    Alfa pojechała do Automobile Torino. Otrzymałem telefon, że samochód po zdjęciu z lawety nie miał żadnych błędów, nic nie stukało, mechanik się nim przejechał, próbując wymusić błędy ale ponoć bezskutecznie. Rozmówca też powiedział, że samochód się samodzielnie diagnozuje i czasami wystarczy samochód uruchomić ponownie, aby błąd zniknął.

    No niestety, Giulia stała przez całą noc na stacji Shell i Check Engine wciąż się wtedy świecił.

    A więc po moim długim wywodzie mam do Was kilka pytań:
    1. Czy to normalne, że silnik 280km tak napierdziela? Wcześniej, przy odbiorze takiego dźwięku nie słyszałem.
    2. Błąd P2B61 to "Engine Coolant Flow Control Valve Stuck Closed" - czy może to być po prostu błąd/bug?
    3. Czy serwis przypadkiem nie chce mnie zrobić w chooya? Trochę zaskoczyłem serwisanta tym, że błędy samodzielnie sprawdziłem. No i nie chce mi się wierzyć, że po przejażdżce na lawecie z powrotem do salonu, samochód nagle jest "cycuś glancuś".

    Serdeczne pozdrowienia,
    Za wszelkie odpowiedzi jestem dozgonnie wdzięczny

  2. #2
    Użytkownik Świeżak Avatar kczan
    Dołączył
    02 2022
    Auto
    '21 Giulia Veloce TI 2.0 280HP
    Postów
    61

    Domyślnie

    ad. 1 To na pewno nie jest normalne

  3. #3
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2018
    Mieszka w
    BIALYSTOK
    Auto
    alfa romeo
    Postów
    1,508

    Domyślnie

    Tak z alfami jest dzisiaj dobrze jutro już błąd wyskoczy. Nit tu ci rady na odległość złotej nie da.

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Oswiecim
    Auto
    BMW
    Postów
    571

    Domyślnie

    A jaki masz przebieg?
    Jaki dźwięk/rodzaj tych styków?
    Jak cos z płynem chłodniczym to można dla pewności sprawdzić czy przypadkiem nie ma w nim oleju.

  5. #5
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2022
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał ap2 Zobacz post
    A jaki masz przebieg?
    Jaki dźwięk/rodzaj tych styków?
    Jak cos z płynem chłodniczym to można dla pewności sprawdzić czy przypadkiem nie ma w nim oleju.
    Dźwięk jak w parowozie - link do google drive jest w moim poście.

    Edit: Przebieg 115k
    Ostatnio edytowane przez MlodyG ; 29-06-2022 o 20:24

  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Oswiecim
    Auto
    BMW
    Postów
    571

    Domyślnie

    Nie zauważyłem linka.
    Poszukaj na youtube odgłosy pukających panewek. Może to być to - u Ciebie jakby szybciej. Na zimnym może nie pukać na początku - pytanie czy sprzedajacy rozgrzał auto.

  7. #7
    Użytkownik Znawca Avatar Zenonzlasu
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Były: AR 156 JTD, AR 156 1.8 TS 144 KM | Zostało Reno, PT Cruiser i Lancia Thesis .
    Postów
    1,019

    Domyślnie

    Ten błąd: ,,Engine Coolant Flow Control Valve Stuck Closed" pojawia się w Internetach odnośnie Alf, jest nawet biuletyn serwisowy - https://www.tsbsearch.com/Alfa-Romeo/21-045-19
    Zalecają aktualizację oprogramowania i upewnienie się, że napięcie akumulatora nie spada poniżej 12,3V. To, że włącza się tryb awaryjny to normalne, pojawia się błąd dotyczący układu chłodzenia, więc komp profilaktycznie chroni silnik.

    Inny watek: https://www.alfaowner.com/threads/p2...losed.1200064/ - tam user pisze, że na amerykańskim forum zalecają wymianę akumulatora z 80 na 95Ah, więc może i tak być, że na słabszym aku elektronika głupieje.
    Choć tu: https://www.giuliaforums.com/threads...b61-cel.57253/ gość pisze, że wymienił ten zawór i jest git, więc może ten zawór bywa wadliwy? Nie wiem, czy to po prostu czujnik w termostacie, czy jeszcze jakiś dodatkowy zawór sterujący przepływem cieczy chłodzącej, nie umiem w te nowe silniki . Aczkolwiek częstotliwość występowania błędu i fakt, że wydano biuletyn serwisowy wskazuje raczej na błąd oprogramowania. Tylko ten dziwny dźwięk silnika...

  8. #8
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Oswiecim
    Auto
    BMW
    Postów
    571

    Domyślnie

    Czarny scenariusz:
    Wywaliło uszczelkę pod głowica, poszedł płyn do oleju, spadło smarowanie i padły panewki.
    Jasny scenariusz:
    Nie wiem....

  9. #9
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2020
    Auto
    Stelvio Veloce MY2020
    Postów
    277

    Domyślnie

    Cytat Napisał MlodyG Zobacz post
    No i nie chce mi się wierzyć, że po przejażdżce na lawecie z powrotem do salonu, samochód nagle jest "cycuś glancuś"
    Miałem tak właśnie. Choć objaw to akurat nie był stukot silnika, tylko wycie alarmu w nocy, niemożliwość odpalenia auta, wszystkie kontrolki na desce. Po wycieczce lawetą około 7 km, odpaliłem auto i zjechałem prosto do serwisu. Paliła się tylko jedna kontrolka, o ile pamiętam coś o hamulcach. Gdybym tego sam nie widział i zrobił to bym nie uwierzył. Przypuszczam, że mogła być źle dokręcona klema po przeglądzie/serwisie jakiś miesiąc wcześniej.

  10. #10
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Karol1
    Dołączył
    04 2020
    Auto
    ALFA GIULIA VELOCE
    Postów
    504

    Domyślnie

    Cytat Napisał MlodyG Zobacz post
    Dźwięk jak w parowozie - link do google drive jest w moim poście.

    Edit: Przebieg 115k
    Może poluzowała się pompa oleju

Podobne wątki

  1. [Giulietta] Check Engine na zimnym silniku.
    Utworzone przez Kubikris w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 23-08-2020, 13:13
  2. Alfa Romeo 156 SW 2.0 JTS 2004r check engine, brak mocy i stuki
    Utworzone przez Jakub_Jakub w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 15-05-2019, 13:43
  3. Giulia i Stelvio NRING, Giulia Veloce Ti czyli nowości z Genewy
    Utworzone przez GexN w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 02-03-2018, 13:13
  4. [Giulia Veloce] Poszukuję kolegi z Giulią VELOCE z Warszawy/okolic, NAGRODA!
    Utworzone przez Latrunculus w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 18-07-2017, 07:54
  5. [159] TBi. Check engine. Have engine checked x3 w czasie jazdy.
    Utworzone przez _Mariusz_ w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 25-02-2016, 18:33

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory