Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Temat: Czy jest na rynku europejskim olej silnikowy 0w30 API SNplus albo SP do 2.0?

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Giorgio
    Dołączył
    01 2018
    Auto
    Stelvio First Edition
    Postów
    381

    Domyślnie Czy jest na rynku europejskim olej silnikowy 0w30 API SNplus albo SP do 2.0?

    Pytanie....

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Giorgio
    Dołączył
    01 2018
    Auto
    Stelvio First Edition
    Postów
    381

    Domyślnie

    Jestem zmartwiony ze nie uzyskałem odpowiedzi na moje ważne pytanie. Dlaczego? Pewnie taki olej nie istnieje?

    Na tym forum wiele osób bardzo dba aby dobrać prawidłowy olej do Multiair 2.0 jaki jest także w moim 2017 280hp Stelvio. Dyskutowane to było obszernie.
    Do tej pory stosowałem zalecana przez AR Selenie Digitech 0w30. Nie narzekam, ale....wyczytałem ze AR teraz zaleca tylko olej z atestem API SP z uwagi na znane nam możliwe problemy z zaplonem. Nawet online owners manuals w USA zostały skorygowane i nakazują nie API SN czy SN+ a SP. O tym już było.

    Nie mogę znaleźć takiej specyfikacja na europejskim rynku. 5W30 API SP jest w wersji LIQUI Molly czy Ravenol, i jeszcze innych. Gwarancja kończy mi się za miesiąc więc mogę i taki dać jak wielu z tego forum już nalewa. Ale wolałbym 0W30 bo u mnie w Niemieckich/Austriackich Alpach może być i poniżej -22C zima.

    Do tej chwili ponad 340 osób odczytało ten post sprzed kilku tygodni ale nikt nie podbił piłeczki. Stad moje zmartwienie... Co ja zrobię? Dalej Selenia, choć już w nowych szatach.
    Ostatnio edytowane przez Giorgio ; 29-08-2022 o 16:08

  3. #3
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Gregor-Wrocław
    Dołączył
    09 2020
    Auto
    Giulia 2.0GME 200KM 2019r
    Postów
    262

    Domyślnie

    Cytat Napisał Giorgio Zobacz post
    Jestem zmartwiony ze nie uzyskałem odpowiedzi na moje ważne pytanie. Dlaczego?

    Na tym forum wiele osób bardzo dba aby dobrać prawidłowy olej do Multiair 2.0 jaki jest także w moim 2017 280hp Stelvio. Dyskutowane to było obszernie.
    Do tej pory stosowałem zalecana przez AR Selenie Digitech 0w30. Nie narzekam, ale....wyczytałem ze AR teraz zaleca tylko olej z atestem API SP z uwagi na znane nam możliwe problemy z zaplonem. Nawet online owners manuals w USA zostały skorygowane i nakazują nie API SN czy SN+ a SP. O tym już było.

    Nie mogę znaleźć takiej specyfikacja na europejskim rynku. 5W30 API SP jest w wersji LIQUI Molly czy Ravenol, i jeszcze innych. Gwarancja kończy mi się za miesiąc więc mogę i taki dać jak wielu z tego forum już nalewa. Ale wolałbym 0W30 bo u mnie w Niemieckich/Austriackich Alpach może być i poniżej -22C zima.

    Do tej chwili ponad 340 osób odczytało ten post sprzed kilku tygodni ale nikt nie podbił piłeczki. Stad moje zmartwienie... Co ja zrobię? Dalej Selenia, choć już w nowych szatach.
    Hej.

    Ja już od przebiegu 3000 km zalewam Ravenol DXG 5w30 (API SP), przebieg obecnie mam niewielki bo 20000 km, ale 3 wymiany już zrobiłem, do tego dolewam zawsze Archoil AR9100.
    Taki zestaw polecił mi "forumowy" kolega [MENTION=74456]Toma[/MENTION].

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Giorgio
    Dołączył
    01 2018
    Auto
    Stelvio First Edition
    Postów
    381

    Domyślnie

    Dzięki Gregor-Wroclaw, wiem ze kolega [MENTION=74456]Toma[/MENTION] wie co mówi i pisze. To dobre rozwiazanie gdy nie znajdę 0W30. Muszę się jeszcze poduczyć co ten Archoil AR9100 daje.... może AR to specjalnie dla ALFA ROMEO..Hehehe.

  5. #5
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    Cytat Napisał Giorgio Zobacz post
    Pytanie....
    może to https://usaolkusz.pl/p/18091/2477180...eje-plyny.html

  6. #6
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Jakieś 30 sekund w Google:
    https://zmienolej.pl/oleje-silnikowe...012315048.html

    Z tego, co widzę, wersja European jest SN, a amerykańska SP - więc chyba lepiej się upewnić w sklepie.


    Tutaj SN:
    http://kleenflo.pl/sites/default/fil...zo_asl_atm.pdf

    Tutaj SP:
    https://amsoilcontent.com/ams/lit/da...tins/g2880.pdf

    Oznaczenie oleju niby to samo...
    Ostatnio edytowane przez radosuaf ; 29-08-2022 o 17:46
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  7. #7
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    12 2016
    Auto
    Mito 1.4TB 155, Giulia 2.0TB 200 Super
    Postów
    557

    Domyślnie

    Kolego Giorgio jest inny stary wątek o oleju, w którym nawet sam ostatnio pisałem. Po co tworzyć kolejny.
    W skrócie wydaje mi się że teraz Amsoil jest takim olejem, choć na niektórych stronach ma sp a na niektórych nie.

    Wysłane z mojego SM-G991B przy użyciu Tapatalka

  8. #8
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2018
    Auto
    Giulia 2.0 200hp, Giulietta 1.8 tbi
    Postów
    383

    Domyślnie

    Na giuliaforums jest wątek poświęcony temu zagadnienieniu, łaczenie z olejami spełniającymi normy https://www.giuliaforums.com/threads...ms13340.50969/

  9. #9
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Ludvigus
    Dołączył
    08 2008
    Mieszka w
    Trzebownisko, Rzeszów, PL
    Auto
    Giulia 2.0TB, 147 1.6 TS
    Postów
    761

    Domyślnie

    Koledzy, rozumiem, że chcemy zadbać o silnik najlepiej jak możemy, ale nie dajmy się zwariować. Jeśli regularnie wymieniamy olej silnikowy max co 15kkm a do tego nie upalamy samochodu do granic, nie jeździmy w trybie (D)ynamic cały czas, dbamy o temperaturę oleju zanim silnik/turbo dostanie w palnik i zdamy by ostudzić motor po długotrwałej trasie, itd. to nie rozumiem dlaczego przez lata stosowania oleju z ASO auto miałoby się nagle zepsuć (padnie MA/rozrząd itd.) zaraz po gwarancji nadal stosując ten sam olej do do tej pory?!

    Mam Giulię 2016/2017 166000 km przebiegu, niedawno wymienione świeczki, olej co rok lub 10kkm - całe życie auta olej tylko z ASO - Selenia Digitek PE 0w30, świeczki na czas, filtry na czas - nie ma żadnych oznak problemów z MA czy pracą silnika (pojedyncze przerwania zapłonu raz na kilkanaście sekund przez pierwszą minutę - a i tak nie wiem czy dobrze to oceniam, bo 15 lat jeździłem JTD i bardziej umiem ocenić kulturę pracy włoskiego dizla CR niż benzyny ).

    Nie wiem, może jestem zbyt prostym człowiekiem, ale nie rozumiem po co szukać dziury w całym? :-) Ja będę lał to zaleca ASO AR do 2.0 Tb MA i nie uważam tego za błąd --> tyle że ja jeżdżę spokojnie, a trybu Dynamic używam sporadycznie, bo szkoda mi przegrzewania oleju w skrzyni i rozrządu, którego nie zamierzam póki co wymieniać.

    L.

  10. #10
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    06 2018
    Auto
    Stelvio 2.0/200KM
    Postów
    695

    Domyślnie

    Bardzo dobrze napisałeś - zależy od stylu jazdy.
    Ja niestety nie mogę się powstrzymać w Stelvio i co chwila go popędzam :-) Że nie wspomnę co się dzieje pod maską na niemieckich autobanach...
    Dlatego i owszem - podczas gwarancji lałem Selenię i wszystko działało, ale wymiana max co 7-8kkm. Teraz przerzuciłem się na Millersa (pomimo pewnych obaw - ale mam z nim doskonałe doświadczenia w innym samochodzie). Subiektywne obserwacje - spokojniejsza praca silnika na biegu jałowym, jakby szybsza reakcja temperatury silnika na zmianę warunków pracy (szybciej rośnie przy katowaniu, szybciej się chłodzi). Generalnie - na razie zostaję przy Millersie aczkolwiek nie jestem fanatykiem i nie twierdzę, że jest najlepszy
    A, no i 61kkm - zero problemów z silnikiem. Świece - wymiana co 30kkm, filtr powietrza - co roku. Ostatnio też wymiana paska wieloklinowego.

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 02-03-2014, 18:20
  2. Olej silnikowy
    Utworzone przez TriXter w dziale 156
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 27-01-2014, 15:40
  3. [146] Olej do wspomagania i olej silnikowy
    Utworzone przez GladArk146 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 23-04-2013, 15:26
  4. [Brera] 2.2 JTS Olej silnikowy
    Utworzone przez tchrzanowskiprv w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 03-08-2012, 10:56
  5. Olej silnikowy
    Utworzone przez szyby1 w dziale 147
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 17-10-2009, 17:40

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory