Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 27

Temat: Kaganiec HP8

  1. #11
    Użytkownik Znawca Avatar dziadzia82
    Dołączył
    04 2014
    Mieszka w
    Będzin
    Auto
    Julka 2018 150Mair Veloce . Stelvio Sprint 2020
    Postów
    1,325

    Domyślnie

    A więc tak:
    Jestem po zgraniu softu z Hp8
    Na pierwszych 4 biegach jest ograniczenie Nm od 330 do 410Nm.
    Na pozostałych 550Nm.
    Wiec jeśli ktoś hamuje na remapie na 5-6 biegu nie wykryje tego iz Nm będzie cięty..
    Czekam na modyfikacje softu i wgranie oraz powtórnie hamowanie.
    Jak połączę sie z mesem przy wymianie oleju zapodam jaki mam soft

  2. #12
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2022
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 280KM Veloce MY2021
    Postów
    1,221

    Domyślnie

    Super, czekamy na dalsze informacje!

  3. #13
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2022
    Auto
    Stelvio/Giulia USA
    Postów
    239

    Domyślnie

    A nie lepiej przed modyfikacją silnika wgrać soft do skrzyni z BMW ? Zdaje się że ma też inne limitery - ale tu trzeba byłoby dopytać.
    Za dużo na razie tym autem nie zrobiłem, bo jakieś 450km, ale już wiem że 1 modyfikacją jaką zrobię będzie zmiana softu skrzyni, aby złagodzić zmiany biegów i to przekładanie jak w GTI oraz przyspieszyć zmiany biegów, potem pomyślę o sofcie silnika aby to wszystko zgrać. Mocy więcej mi nie trzeba , aby tylko bardziej liniowo szła.

  4. #14
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2018
    Mieszka w
    BIALYSTOK
    Auto
    alfa romeo
    Postów
    1,508

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomek_poznan Zobacz post
    A nie lepiej przed modyfikacją silnika wgrać soft do skrzyni z BMW ? Zdaje się że ma też inne limitery - ale tu trzeba byłoby dopytać.
    Za dużo na razie tym autem nie zrobiłem, bo jakieś 450km, ale już wiem że 1 modyfikacją jaką zrobię będzie zmiana softu skrzyni, aby złagodzić zmiany biegów i to przekładanie jak w GTI oraz przyspieszyć zmiany biegów, potem pomyślę o sofcie silnika aby to wszystko zgrać. Mocy więcej mi nie trzeba , aby tylko bardziej liniowo szła.
    Kto ryzykuje i wgrywa soft z innego auta. To ze niby ta sama skrzynia bmw nie znaczy ze pasuje.

  5. #15
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2022
    Auto
    Stelvio/Giulia USA
    Postów
    239

    Domyślnie

    Cytat Napisał marekkoczta Zobacz post
    Kto ryzykuje i wgrywa soft z innego auta.
    Np: https://youtu.be/T0zyd95Z9EE?t=123


    Cytat Napisał marekkoczta Zobacz post
    To ze niby ta sama skrzynia bmw nie znaczy ze pasuje.
    Nr katalogowy ZF : ZF-8HP50XHIS choćby bmw F/G
    żródło : http://www.zfservis.sk/subory/8-speed.pdf

    Kilka mechanicznych modów skrzyń ZF za mną więc ja nie widzę w tym większego problemu.

    Oczywiście kwestie gwarancyjne trzeba od razu pominąć, psychiczne też.
    Miałem już skrzynię ZF6HP19 (do 24) zmodyfikowaną na 400KM i 750Nm wraz z sprzęgłem o zapasie do 850Nm, z zdjętą blokadą Nm (500) przy czym ten ZF6 spokojnie można zrobić na 850Nm - ale za dużo ingerencji potem w silnik - gra nie warta zysku.

  6. #16
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2018
    Mieszka w
    BIALYSTOK
    Auto
    alfa romeo
    Postów
    1,508

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomek_poznan Zobacz post
    Np: https://youtu.be/T0zyd95Z9EE?t=123




    Nr katalogowy ZF : ZF-8HP50XHIS choćby bmw F/G
    żródło : http://www.zfservis.sk/subory/8-speed.pdf

    Kilka mechanicznych modów skrzyń ZF za mną więc ja nie widzę w tym większego problemu.

    Oczywiście kwestie gwarancyjne trzeba od razu pominąć, psychiczne też.
    Miałem już skrzynię ZF6HP19 (do 24) zmodyfikowaną na 400KM i 750Nm wraz z sprzęgłem o zapasie do 850Nm, z zdjętą blokadą Nm (500) przy czym ten ZF6 spokojnie można zrobić na 850Nm - ale za dużo ingerencji potem w silnik - gra nie warta zysku.
    Oglądałem to nie jest standard tylko kombinacje i to kto sie zna dobrze itp.

  7. #17
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2022
    Auto
    Stelvio/Giulia USA
    Postów
    239

    Domyślnie

    A jaka modyfikacja softu jest standardem, na standardzie można czasem silnik rozwalić jak się tego nie dostosuje, dobrze zrobiony soft to dobra kombinatoryka a nie tylko "chip" na przepustnicę, albo wgrany gotowiec za 500.

    Skoro w temacie ktoś chce podejmować walki i modyfikować soft oryginalny to powinien wiedzieć co robi, dlatego podsunąłem pomysł z softem BMW, skoro to taka sama skrzynia.

  8. #18
    Użytkownik Znawca Avatar dziadzia82
    Dołączył
    04 2014
    Mieszka w
    Będzin
    Auto
    Julka 2018 150Mair Veloce . Stelvio Sprint 2020
    Postów
    1,325

    Domyślnie

    Ale inna jednostka napędowa itp
    To jest tak jakbyś wgrał soft skrzyni z 2.2mjet do 2.0 turbo
    Całkiem inny zakres prędkości obrotowych jednostki ( inne krzywe Nm, Moc)
    Jakby to miało pracować z sobą

  9. #19
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2022
    Auto
    Stelvio/Giulia USA
    Postów
    239

    Domyślnie

    Cytat Napisał dziadzia82 Zobacz post
    To jest tak jakbyś wgrał soft skrzyni z 2.2mjet do 2.0 turbo
    Tak nie do końca, jeśli mamy do dyspozycji skrzynie benzynowe (czy tam diesel) , benzyna + diesel wiadome że nie pójdzie.
    Takie połączenia robią w autach 4x4, potem Patrol jedzie 100/h i ma 4k obr... ale wystarczy zostawić oryginalne napędy i zmienić sam silnik (diesel na diesel) i nagle Patrole są demonami.
    Sam mam już ostatni etap do zrobienia w moim XJ, gdzie w miejsce 2,5td będzie zaimplementowany 3.0M57, ale całe napędy zostawiam oryginalne.

    Żeby nie bić zbytnio piany, jutro może podjadę do ZFTronic to sobie popytam. Komputerów w skrzyniach VAG w 3.0 też podobno nie wolno zamieniać bo auto nie ruszy - to taki MIT powielany na forum VW - ale to dłuższa historia.

  10. #20
    Użytkownik Znawca Avatar dziadzia82
    Dołączył
    04 2014
    Mieszka w
    Będzin
    Auto
    Julka 2018 150Mair Veloce . Stelvio Sprint 2020
    Postów
    1,325

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomek_poznan Zobacz post
    Tak nie do końca, jeśli mamy do dyspozycji skrzynie benzynowe (czy tam diesel) , benzyna + diesel wiadome że nie pójdzie.
    Takie połączenia robią w autach 4x4, potem Patrol jedzie 100/h i ma 4k obr... ale wystarczy zostawić oryginalne napędy i zmienić sam silnik (diesel na diesel) i nagle Patrole są demonami.
    Sam mam już ostatni etap do zrobienia w moim XJ, gdzie w miejsce 2,5td będzie zaimplementowany 3.0M57, ale całe napędy zostawiam oryginalne.

    Żeby nie bić zbytnio piany, jutro może podjadę do ZFTronic to sobie popytam. Komputerów w skrzyniach VAG w 3.0 też podobno nie wolno zamieniać bo auto nie ruszy - to taki MIT powielany na forum VW - ale to dłuższa historia.
    Zastanów sie co piszesz i przeanalizuj swój post jeszcze raz.
    Porównujesz swap 30 letniego patrola z współczesnym zawansowanym systemem zarzadzania zmianą przełożeń gdzie skrzynia komunikuje sie z min 3-4 jednostkami elektronicznymi.
    I zazwyczaj soft z innego modelu juz nawet nie wspomnę z marki będzie gryzł sie z proxi twojego pojazdu
    Co do napedów nie porównuj mechanicznych mostów z obecnymi sterownymi elektroniczne mechanizmami rozdzielczymi.

    Co do skrzyń z grupy VAG jesli nie było ochrony komponentu to przełożysz sterownik ale to było do któregoś rocznika.
    Obecnie tak jak piszą nie ruszysz z miejsca jeśli nie przypiszesz numeru VIN do sterownika
    Ostatnio edytowane przez dziadzia82 ; 03-11-2022 o 21:19

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory