Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Temat: Biały dym, problem z wolnymi obrotami.

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2022
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio 280KM
    Postów
    6

    Domyślnie Biały dym, problem z wolnymi obrotami.

    Witam, mam delikatny problem z świeżo sprowadzoną z USA Stelvio 2018r, 2.0 280km.
    Autko uszkodzone w lewy tylny błotnik, przód nie był nigdy ruszany, rozbierany.
    Przy pierwszych kilku uruchomieniach dość mocno kopciło białym dymem, sądziłem, że to może kwestia wilgoci w wydechu czy uszkodzonego filtra EVAP.
    Filtr zakupiłem nowy, dobrany po VINie w sklepie akuki, auto teraz chodzi w miarę poprawnie, lecz raz na jakiś czas lekko dymi na biało, zapach spalin dość dziwny, nie przypomina stricte palonego płynu czy oleju. Dodatkowo na zimnym, po odpaleniu czuć pojedyncze wypadnięcia zapłonu, gdy stoi na wolnych obrotach przy szybkim dodaniu gazu na pół sekundy spadają obroty, dopiero idą w górę. Poza tym nie zaobserwowałem innych objawów, błędów brak, check się nie świeci.
    Czy te silniki mają jakieś bolączki, które mogłyby spowodować to dymienie, czy nie przejmować się na razie i spróbować ją rozjeździć?
    Czy po wymianie EVAPu powinienem wykonać jakąś adaptację, czy nie ma to znaczenia?

  2. #2
    Użytkownik Znawca Avatar dziadzia82
    Dołączył
    04 2014
    Mieszka w
    Będzin
    Auto
    Julka 2018 150Mair Veloce . Stelvio Sprint 2020
    Postów
    1,325

    Domyślnie

    Cytat Napisał leon4822 Zobacz post
    Witam, mam delikatny problem z świeżo sprowadzoną z USA Stelvio 2018r, 2.0 280km.
    Autko uszkodzone w lewy tylny błotnik, przód nie był nigdy ruszany, rozbierany.
    Przy pierwszych kilku uruchomieniach dość mocno kopciło białym dymem, sądziłem, że to może kwestia wilgoci w wydechu czy uszkodzonego filtra EVAP.
    Filtr zakupiłem nowy, dobrany po VINie w sklepie akuki, auto teraz chodzi w miarę poprawnie, lecz raz na jakiś czas lekko dymi na biało, zapach spalin dość dziwny, nie przypomina stricte palonego płynu czy oleju. Dodatkowo na zimnym, po odpaleniu czuć pojedyncze wypadnięcia zapłonu, gdy stoi na wolnych obrotach przy szybkim dodaniu gazu na pół sekundy spadają obroty, dopiero idą w górę. Poza tym nie zaobserwowałem innych objawów, błędów brak, check się nie świeci.
    Czy te silniki mają jakieś bolączki, które mogłyby spowodować to dymienie, czy nie przejmować się na razie i spróbować ją rozjeździć?
    Czy po wymianie EVAPu powinienem wykonać jakąś adaptację, czy nie ma to znaczenia?
    Płynu chłodniczego nie ubywa ?
    Zbiorniczek na pasie przednim.

    Wysłane z mojego M2102J20SG przy użyciu Tapatalka

  3. #3
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2020
    Mieszka w
    Turek
    Auto
    Stelvio FE LPG; Giulia Veloce `17 LPG
    Postów
    455

    Domyślnie

    4ty cylinder?

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta Avatar woockush
    Dołączył
    05 2020
    Auto
    Giulia Q4ERTY
    Postów
    299

    Domyślnie

    Samochód ma cztery lata i nie podałeś jaki przebieg. Może zacząć od najprostszych rzeczy jak wymiana oleju i świec?

Podobne wątki

  1. Problem z wolnymi obrotami 1.8 TS
    Utworzone przez Czarek156 w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 29-07-2015, 19:25
  2. Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 27-02-2012, 16:09
  3. Problem z wolnymi obr. na Pb przez LPG
    Utworzone przez Wujo w dziale LPG Zone
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 07-11-2010, 14:46
  4. [33] Problem z wolnymi obrotami
    Utworzone przez mariuszp w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 02-07-2009, 18:26
  5. [146] Problem z obrotami
    Utworzone przez Janek w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 10-06-2008, 08:22

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory