Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Temat: Wymiana żarówek świateł mijania

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Wlkbizon
    Dołączył
    07 2021
    Auto
    Stelvio 200 KM 2021
    Postów
    23

    Domyślnie Wymiana żarników (żarówek) świateł mijania w Stelvio

    Czy ktoś już wymieniał żarniki świateł mijania? I czy idzie to sprawnie? Jest na Youtube zagraniczny filmik jak to zrobić ale wiadomo że życie weryfikuje i to co wydaje się proste na filmiku w realu jest dużo trudniejsze. Wiem że pasują żarniki D3s. Z filmiku wynika że żeby wymienić żarnik należy zdjąć koło oraz część osłony nadkola (2 śrubki + jeden zaczep). Chcę wymienić ponieważ oryginalne ksenony są słabe.
    Ostatnio edytowane przez Wlkbizon ; 14-09-2022 o 12:48

  2. #2
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    żarniki d3s - trzeba odkręcić przednią cześć nadkola. Wiem bo montowałem osram night laser. Śrubek jest więcej - 6 wkrętów jedna plastikowa nakrętka do podłużnicy i 1 kołek. 2 wkręty schowane pod tą listwą nadkola ale można pokombinować bez jej ściągania.
    Ostatnio edytowane przez Dareek ; 14-09-2022 o 15:16

  3. #3
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Był kiedyś o tym wątek:
    https://www.forum.alfaholicy.org/giu...xenon_35w.html

    Ja przerabiałem kilka razy temat wymiany. Zarówno w poprzedniej, jak i obecnej zostałem finalnie przy Osram Cool Blue Boost. Barwa, jaka tam jest sugeruje o bardzo wysokiej barwie, ale tak naprawdę dają mocne białe światło, coś ala LED. Niby offroad, ale nie wiem w sumie czemu, testujący też się dziwią.
    Obecnie warte uwagi laser next gen i CBI next gen

    Polecam kanał na youtube: HolloWmanVid, dobre porównania żarników.


    Co do wymiany, we wczesniejszych była klapka w nadkolu. Obecnie jej nie ma.
    -Zdejmujesz koło
    -Demontujesz nadkole (kilka wkrętów), koło nadkola, z przodu i jeden większy
    -Po zdjęciu nadkola masz już wszystko na wierzchu
    Ostatnio edytowane przez Kurynio ; 14-09-2022 o 15:20

  4. #4
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Wlkbizon
    Dołączył
    07 2021
    Auto
    Stelvio 200 KM 2021
    Postów
    23

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dareek Zobacz post
    żarniki d3s - trzeba odkręcić przednią cześć nadkola. Wiem bo montowałem osram night laser. Śrubek jest więcej - 6 wkrętów jedna plastikowa nakrętka do podłużnicy i 1 kołek. 2 wkręty schowane pod tą listwą nadkola ale można pokombinować bez jej ściągania.
    Też chce kupić właśnie osram laser bo mam je w Volvo V40 z 2003 roku i to bez soczewek i dają lepsze światło niż oemowe Alfy. A Ty zadowolony? Warto było?

  5. #5
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    warto każdą złotówkę - jest przepaść tylko daj im ok 20 h na rozświecenie.

  6. #6
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2022
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Stelvio Veloce '21
    Postów
    14

    Domyślnie

    Też to przerabiałem u siebie kilka tygodni temu. Do wymiany nie zdejmowałem koła, tylko podniosłem lewarkiem ok 10-15cm, to wystarczyło. Następnie wykręcasz dwa wkręty na górze nadkola i wyciągasz jeden wciskany klips, potem odginasz nadkole i masz dostęp do reflektora.
    Ja wymieniłem na Osram Night Breaker, jest dużo lepiej

  7. #7
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Wlkbizon
    Dołączył
    07 2021
    Auto
    Stelvio 200 KM 2021
    Postów
    23

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kurynio Zobacz post
    Dzięki faktycznie jest to tam fajnie opisane. Użyłem opcji 'szukaj' zawężając nawet do stelvio, ale wyrzuciło mi 10 stron nie koniecznie związanych ze światłami.
    Wynika z tego, że nawet na zagranicznym forum ludzie są zadowoleni po wymianie żarówek na lepsze, czyli warto. I raczej nie wymaga to umiejętności elektronika i mechanika samochodowego.
    W każdym razie info dla leniwych:
    W serwisie chcą za tą usługę 450 złotych.

  8. #8
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2020
    Auto
    Stelvio Veloce MY2020
    Postów
    277

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kurynio Zobacz post
    zostałem finalnie przy Osram Cool Blue Boost. Barwa, jaka tam jest sugeruje o bardzo wysokiej barwie
    Też się nad nimi zastanawiałem, ale ze względu na wysoką temperaturę barwową bałem się jak będzie się jeździło w deszczu i mgle.
    Rozumiem, że nie masz z tym problemu i śmiało można je zastosować?

  9. #9
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Cytat Napisał wip Zobacz post
    Rozumiem, że nie masz z tym problemu i śmiało można je zastosować?
    Niewątpliwie zapewne w stricte warunkach mokrych lepiej będzie, kiedy barwa będzie 3200, natomiast ja osobiście jestem zadowolony i to bardzo. Ogólnie wątpię w barwę jaka jest podana na opakowaniu, z resztą w kilku testach też to słyszałem, że jest na pewno znacznie mniej.

  10. #10
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2020
    Auto
    Stelvio Veloce MY2020
    Postów
    277

    Domyślnie

    Jeżeli jeszcze ktoś się waha to niech czym prędzej wymienia. W sobotę wymieniłem tak jak [MENTION=81445]Kurynio[/MENTION] na OSRAM Cool Blue Boost i różnica w jakości światła jest olbrzymia. Jak mija się jakieś auto z lampami LED to zrównując się nie widać różnicy.
    I kilka porad dla robiących samemu. Faktycznie nie trzeba odkręcać kół, wystarczy tylko podlewarować do góry aby koło opadło niżej. Niestety wykręcenie chyba z siedmiu wkrętów i wyciągnięcie jednej spinki (z tym największy jest problem) z nadkola wydaje się niezbędne. Próbowałem odkręcić tylko dwie górne, wypiąć spinkę i odgiąć nadkole jak pisał kolega [MENTION=90623]backblack[/MENTION] ale nie udało mi się w ten sposób mieć komfortowego dostępu do xenonów. Odkręcając wkręty, które są częściowo schowane pod cienką maskownicą nadkola należy delikatnie ją wyciągnąć z zatrzaskami. Mi się ułamały dolne po obydwu stronach (a może już były ułamane?)
    Po lewej stronie mając sprytne rączki może uda się wymienić żarnik odkręcając zbiorniczek płynu chłodzącego.
    I na koniec pytanie dla mających większe doświadczenie, czy żarnik ma po włożeniu do reflektora mieć wtyczkę idealnie do dołu? U mnie po prawej stronie nie udało mi się tak włożyć. Wydaje mi się, że jest lekko "przekoszona" od pionu i po przekręcaniu nie było delikatnego "klicku"

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 28-05-2016, 18:11
  2. [145] Jaka moc żarówek do świateł mijania?
    Utworzone przez KRS w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 21-10-2013, 10:45
  3. Po wymianie żarówek brak regulacji świateł
    Utworzone przez Ciamas w dziale 147
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 07-03-2013, 09:52
  4. [146] Wymiana żarówek H3 od świateł przeciwmgielnych
    Utworzone przez Rafa� Cyganek w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 02-06-2011, 21:29
  5. [146] Wymiana żarówek 5W5 od świateł postojowych przednich.
    Utworzone przez Rafa� Cyganek w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 05-05-2011, 16:37

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory