Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Temat: Wymiana Joysticka od systemu multimediów i nawigacji.

  1. #1
    Użytkownik Świeżak Avatar Nusiu321
    Dołączył
    01 2020
    Mieszka w
    Bieszczady
    Auto
    Giulia 2.0T 280KM USA
    Postów
    31

    Domyślnie Wymiana Joysticka od systemu multimediów i nawigacji.

    Witam. Od tygodnia jestem w posiadaniu Giuli z USA. Auto jest z 2017r. aczkolwiek po podpięciu pod komputer pokazuje 2018. Mój joystick od nawigacji i radia ktoś kiedyś zalał cola i strasznie szwankuje raz działa wiesza się ogólnie robi co chce. Nabyłem nowy Joysick z allegro niestety z innym numerem. Podłączyłem go i wszystko działa, lecz teraz miga mi wskaźnik przebiegu. Wyczytałem że trzeba zrobić osiowanie proxy, mam kabel ELM327 V3 STN1170, oraz program MES 4.6. Po podłączeniu faktycznie w BCM jest błąd od konfiguracji proxy, próbowałem zrobić konfigurację i pierwsze kilka modułów przeszło lecz ABS i system multimedialny nie, gdyż program chce adapter którego nie mam. Niestety licznik nadal miga, moje pytanie brzmi czy jak nabędę odpowiednie adaptery i zrobię pełne osiowanie proxy to problem zniknie ? Czy muszę nabyć coś jeszcze ?

  2. #2
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2018
    Mieszka w
    BIALYSTOK
    Auto
    alfa romeo
    Postów
    1,509

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nusiu321 Zobacz post
    Witam. Od tygodnia jestem w posiadaniu Giuli z USA. Auto jest z 2017r. aczkolwiek po podpięciu pod komputer pokazuje 2018. Mój joystick od nawigacji i radia ktoś kiedyś zalał cola i strasznie szwankuje raz działa wiesza się ogólnie robi co chce. Nabyłem nowy Joysick z allegro niestety z innym numerem. Podłączyłem go i wszystko działa, lecz teraz miga mi wskaźnik przebiegu. Wyczytałem że trzeba zrobić osiowanie proxy, mam kabel ELM327 V3 STN1170, oraz program MES 4.6. Po podłączeniu faktycznie w BCM jest błąd od konfiguracji proxy, próbowałem zrobić konfigurację i pierwsze kilka modułów przeszło lecz ABS i system multimedialny nie, gdyż program chce adapter którego nie mam. Niestety licznik nadal miga, moje pytanie brzmi czy jak nabędę odpowiednie adaptery i zrobię pełne osiowanie proxy to problem zniknie ? Czy muszę nabyć coś jeszcze ?
    Było ze 100 razy następnemu nie chce sie czytać tylko zakłada nowy watek a później trudno cos znaleźć. Kup kabelki później pisz.

  3. #3
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Kąty Wrocławskie.
    Auto
    była AR156 1,9 JTD 110 2001; AR147 1,9 JTD 2003, Stelvio, jest 159,1,9 200KM, Giulia 280KM
    Postów
    1,552

    Domyślnie

    Do proxi musisz mieć adaptery

  4. #4
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    ale nawet nie trzeba czytać forum, przecież MES podpowiada, wystarczy wrzucić w google. z resztą na stronie MES jest opisane, ale kto by czytał. wystarczy wrzucić w allegro i kupić, ale po co, przeciez lepiej być niesamodzielnym i oczekwiwać że inni paluszkiem pokażą co zrobic a samemu na gotowe zamiast poświęcić kilka minut w necie najpierw.
    ręce opadają, ja już na większość tego typu zapytań nie reaguję bo ileż razy mozna pisać to samo? pokłady cierpliwości dawno wyczerpane. moja prośba o usunięcie z forum została oddalona do przemyślenia, ale chyba ponowie bo tu w kółko przedszkole głównie.

  5. #5
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2022
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 280KM Veloce MY2021
    Postów
    1,222

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    pokłady cierpliwości dawno wyczerpane. moja prośba o usunięcie z forum została oddalona do przemyślenia, ale chyba ponowie bo tu w kółko przedszkole głównie.
    Przecież wystarczy ignorować i nie odpowiadać na to na co Ci się nie chce.
    Na prawie każdym forum jest podobnie...

  6. #6
    Użytkownik Świeżak Avatar Nusiu321
    Dołączył
    01 2020
    Mieszka w
    Bieszczady
    Auto
    Giulia 2.0T 280KM USA
    Postów
    31

    Domyślnie

    Panowie spokojnie bez nerwów. Przeszedłem z grupy VAG na Alfę i wydaję się to zbyt proste że trzeba tylko adaptery do OBD zrobić proxy i ma działać. w VAGU to przeważnie ochrona komponentów kodowanie online itp. Czytałem wcześniej o całej procedurze, ale jakoś tak mnie podkusiło zadać to pytanie, jeżeli kogoś to uraziło to serdecznie przepraszam. Kabelki już zamówione jutro mają być u mnie więc myślę, że pójdzie to bez problemu. Dodatkowo planuje jeszcze wymienić DNA na wersje z RACE więc kabelki się przydadzą jeszcze wiele razy.

  7. #7
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    Cytat Napisał netzmark Zobacz post
    Przecież wystarczy ignorować i nie odpowiadać na to na co Ci się nie chce.
    Na prawie każdym forum jest podobnie...
    no właśnie chodzi o to że jak nie napiszę to i tak jest śmietnik na forum. co mnie obchodzą inne fora. a wystarczy w google wpisać coś w stylu "site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio adapter MES ELM", drugi wątek jedna z pierszych odpowiedzi. albo na stronie multiecuscan.net.
    chodzi mi o to że ludze nie zadadzą sobie 5 minut trudu na googlowanie, zamiast tego bałaganią i w kółko te same pytania w wątkach w których już była odpowiedź, albo nowy temat o tym samym.

    @Niusiu321, nie uraziłeś mnie, tylko w kółko każdego dnia widzę pytania na które już była odpowiedź i staram się zwracać uwagę na trzymanie porządku jako takiego na forum.

  8. #8
    Użytkownik Świeżak Avatar Nusiu321
    Dołączył
    01 2020
    Mieszka w
    Bieszczady
    Auto
    Giulia 2.0T 280KM USA
    Postów
    31

    Domyślnie

    Będę się już starał szukać jak najdłużej by nie zaśmiecać forum. Chociaż teraz się przyłożyłem i nie znalazłem żadnej konkretnej informacji na temat resetu adaptacji skrzyni ZF w MES. Tylko na forach BMW jest sporo na ten temat, tylko nie wiem czy sterowniki tych skrzyń w Alfie i BMW są identyczne. [MENTION=20089]epsonix[/MENTION] widziałem twoje posty na ten temat, w temacie o wymianie oleju. Powiedz mi robiłeś ten reset, dał jakieś zauważalne różnice ?

  9. #9
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2018
    Mieszka w
    BIALYSTOK
    Auto
    alfa romeo
    Postów
    1,509

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nusiu321 Zobacz post
    Będę się już starał szukać jak najdłużej by nie zaśmiecać forum. Chociaż teraz się przyłożyłem i nie znalazłem żadnej konkretnej informacji na temat resetu adaptacji skrzyni ZF w MES. Tylko na forach BMW jest sporo na ten temat, tylko nie wiem czy sterowniki tych skrzyń w Alfie i BMW są identyczne. [MENTION=20089]epsonix[/MENTION] widziałem twoje posty na ten temat, w temacie o wymianie oleju. Powiedz mi robiłeś ten reset, dał jakieś zauważalne różnice ?
    Watek o josticku zszedł na skrzynie ale jestem sam ciekaw ,co przedmówca miał na myśli reset skrzyni adaptacja.

  10. #10
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    Cytat Napisał marekkoczta Zobacz post
    Watek o josticku zszedł na skrzynie ale jestem sam ciekaw ,co przedmówca miał na myśli reset skrzyni adaptacja.
    Tak, watek poboczny...Jest taka procedura ktora i tak w MES nie dzialala, przynajnniej kiedys nie działała. Nie eiem jak w innych programach. Robi sie ja o ile pamiętam po wymianie oleju, czego ja jeszcze nie robilem

Podobne wątki

  1. Wymiana gałki zmiany biegów i zmiana systemu...
    Utworzone przez shadow_156 w dziale 147
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 30-04-2019, 11:14
  2. [159] Naprawa nawigacji Alfa 159, wgranie nowego systemu, pamięć flash.
    Utworzone przez Maciej Kutereba w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 04-06-2018, 19:13
  3. [159] Wymiana nawigacji 2006r na poliftową z kartą SD
    Utworzone przez tomaszy93 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 31-08-2016, 21:39
  4. Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 16-11-2014, 14:49

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory