Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 19 z 19

Temat: Giulia z USA

  1. #11
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    Szuka się przez google wpisujac site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio i szukaną fraze.jedynie w zależności od ustawień ilosci postow ns strone czesto nie trafia sie we wlasciwa a tylko we wlasciwy wątek, no ale z zalozenia kazdy kto szuka powinien przegladnac caly watek. Wyszukiwarka forumowa to porazka. A do moderacji i porzadkowania, brakuje kogos z czasem i znajomoscia modelu, stad nie na praktycznie porzadkowania.
    Ostatnio edytowane przez epsonix ; 31-10-2022 o 14:48

  2. #12
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    05 2020
    Auto
    AR 159 SW, Honda Prelude 4gen
    Postów
    319

    Domyślnie

    No i właśnie z tym czytaniem całego wątku jest problem. Jak ma załóżmy 2000 postów, i jeszcze najlepiej takie w stylu : u mnie działa, a u mnie nie działa, to ręce opadają jak pięciu gości o tym samym i u każdego co innego.
    Nawet ci co są dłużej na forum, mieliby problem ze zlokalizowaniem odpowiedzi w takim gąszczu odpowiedzi.

    "Ważniejsza od celu podróży jest radość z podróżowania" - Soichiro Honda

  3. #13
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    gdyby od początku była mega dyscyplina pytających żeby szukali (z googlami), mocna moderacja to wątki nie robiłyby się po 2000 postów, byłby porządek i co potrzeba w każdym wątku. niestety nie ma ani jednego ani drugiego i efekt jest jaki jest. tym co wiedzą po iluś razach nie chce sie odpisywać, tym bardziej że nie raz wielu odpisywało też to samo czy to prywatnie czy na innych forach lub grupach facebookowych. zabałaganione forum zniechęca do odpisywania

  4. #14
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2015
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Giulia Veloce Q4 MY2021, 159 2,4 JTDm Q4 290KM++, Abarth 695 Competizione MY2023
    Postów
    31

    Domyślnie

    [MENTION=20089]epsonix[/MENTION],
    Naprawdę darzę Ciebie i Twoją wiedzę ogromnym szacunkiem, ale na forum nie da się czegoś takiego wprowadzić, na pewno nie przy pełnej moderacji każdego wysłanego posta.
    Coś podobnego próbowałem wprowadzić w innym miejscu, na innym forum i ... praktycznie zabiło to to forum.

    Doskonale rozumiem skąd się biorą takie pomysły, ale niestety albo się ma forum i te same w kółko pytania, albo się ma porządek i brak użyszkodników...
    trzeba odnaleźć złoty środek, byle by nie jak na elektrodzie

  5. #15
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2022
    Auto
    Stelvio/Giulia USA
    Postów
    239

    Domyślnie

    2 lata temu na forum innego auta zmienił się admin, zarządził pełen rygor w dziale warsztat, czyli :
    - pytanie na temat
    - odpowiedź na temat

    Każde dopytanie się, sugerowanie - było od razu upominane i czyszczone, skończyło się tym że : dział warsztat jest uporządkowany - ale forum przeszło na WA, Signal i kilkanaście grup i grupek oraz kółek wzajemnej adoracji.
    Tylko że jeśli ktoś ma problem - znajdzie odpowiedź/pomoc od razu, jak coś nowego to jest zarzucony schematami, fiszkami i gotowymi instrukcjami, z tego co widzę tutaj, często pojawia się wpis - zapraszam do...xxxPLN, często - nie mylić ciągle.
    Tak też w pewnym momencie było i tam, ale szybko się skończyło usunięciem wpisu i banem.

    Jest zrozumiałe że osoby które z tego żyją chcą do siebie ściągnąć klientelę, 90% użytkowników jak nawet zobaczy jak ma coś zrobić - nie zaryzykuje samemu, a 10%... i tak by to zrobiło, poszuka info na forach zagranicznych albo zaryzykuje samemu.
    Sam wiem po sobie, są rzeczy które i tak zrobię sam, ale są takie których mi się nie opłaci robić i się nad tym doktoryzować, a jeszcze jest szansa że się coś spie...li, jak policzę czas i nerwy, oddam auto do zrobienia i w tym czasie zarobię na tamtą usługę i mi jeszcze coś zostanie dla siebie - ale do tego podejścia też potrzebowałem kilku nauczek i straconej kasy.

  6. #16
    Użytkownik Rowerzysta Avatar woockush
    Dołączył
    05 2020
    Auto
    Giulia Q4ERTY
    Postów
    299

    Domyślnie

    Każdy z Was ma odrobinę racji.
    Faktem jest, że forum jest moderowane słabo. Do dzisiaj jest przyklejony wątek ze starym, nie działającym adresem EPER. Kilka dni temu wysłałem prywatną wiadomość do jednego z moderatorów z prośbą o odpięcie nieaktualnego wątku i przypięcie nowego (powoli znikającego na kolejnych stronach) z działającym adresem. Jak na razie reakcji brak.
    Był rozpoczęty wątek o różnicach pomiędzy wersjami EU i USA, który dużo wyjaśniał, niestety rownież zniknął w czeluściach.
    Wszystkie informacje potrzebne do przeróbki są na forum: numery reflektorów, informacje na temat różnic, konfiguracja europejskiego proxi, informacja co jest potrzebne żeby podłączyć się OBD (MES, ELM, kolorowe przejściówki, schemat SGW bypass), jest chyba nawet schemat, które przewody trzeba zamienić przy BCM. Wystarczy poświęcić dwa wieczory.
    Jak od 3 lat czytam forum to od początku widze, że Epsonix już nie przyjmuje klientów, bo nie ma czasu i ma lepiej płatną robotę

  7. #17
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    problemem tego forum że M i A są osoby totalnie nie siedzące w modelu- taki PRL-owski beton który koryta nie chce puścić a wielka obraza jak się zwróci uwagę- nie lepiej aby M był ktoś kto ma Stelvio Giulia- inaczej to jakiś cyrk.

  8. #18
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar nietyx
    Dołączył
    08 2008
    Mieszka w
    Gliwice
    Auto
    .
    Postów
    693

    Domyślnie

    Cytat Napisał woockush Zobacz post
    Faktem jest, że forum jest moderowane słabo. Do dzisiaj jest przyklejony wątek ze starym, nie działającym adresem EPER. Kilka dni temu wysłałem prywatną wiadomość do jednego z moderatorów z prośbą o odpięcie nieaktualnego wątku i przypięcie nowego (powoli znikającego na kolejnych stronach) z działającym adresem. Jak na razie reakcji brak.
    Czy mógłbyś podesłać aktualny działający adres Eper?

  9. #19
    Użytkownik Świeżak Avatar Paszczak
    Dołączył
    03 2016
    Auto
    była Giulietta 1.4 120 KM 2012r, Giulia 2Q Ti Sport 2018r
    Postów
    126

Podobne wątki

  1. [ Giulia ] wersja Giulia/Business i dyfuzor od Veloce
    Utworzone przez SWRSC w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 249
    Ostatni post / autor: 07-04-2024, 09:31
  2. Giulia i Stelvio NRING, Giulia Veloce Ti czyli nowości z Genewy
    Utworzone przez GexN w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 02-03-2018, 13:13

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory