Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19

Temat: Giulia z USA

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    10 2022
    Auto
    Giulia Q4
    Postów
    2

    Domyślnie Giulia z USA

    Cześć,
    Ostatnio udało mi się dorwać Alfę Giulie Q4 z 2017 ze stanów. Wiadomo jak każda zza wielkiej wody jest po jakiejś szkodzie i tutaj mam parę pytań co do części itp, aby móc przygotować co nieco zanim zjawi się w Polsce. Przejrzałem już trochę postów na forum, ale nie na wszystko znalazłem odpowiedź, lub mam pewne wątpliwości więc prosiłbym o porady
    1. Auto jest uderzone przodem - trzeba wymienić belkę zderzaka bo jest lekko zgięta pośrodku. Czy belka od stelvio również będzie pasować? Oraz czy w zależności od rocznika będą jakieś większe różnice pomiędzy belkami?
    2. Z tego co rozumiem auto ma 25W bixenon bez skrętów - w rozkodowanym vinie jest tylko 'Bi-Xenon Headlamps". Wygląda na to że lampy mogą być całe, a więc jak można je przerobić na EU - możecie polecić jakieś firmy zajmujące się tym? Wiadomo część ludzi jeździ na ustawieniu lamp prosto, ale chciałbym mieć wszystko zrobione 'jak trzeba'
    3. Kierunkowskazy z tyłu z USA są czerwone, to wiadomo można je przerobić/kupić europe, ale jak jest z ich zakodowaniem? Czy da się to ogarnąć samemu mając tą pełną wersje multiecuscana?
    4. Podłączenie się przez OBD. Tutaj nie do końca rozumiem, czy potrzebny jest jakiś specjalny kabel lub coś dodatkowo? np, taki będzie dobry czy polecacie coś innego/takiego samego w lepszych pieniądzach? https://viaken.pl/pl/polski-elm327-v3-ford-mscan-hscan-euroscan-2014.html
    Mam w domu również taki zielony kabel od viakena którym podłączałem się do e46, niestety nie pamiętam modelu.

    Dzięki i pozdrawiam

  2. #2
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2013
    Mieszka w
    SŁOPNICE
    Auto
    Giulia 2.0 280KM Q4 TI Veloce - była Alfa Romeo 159 2.4 JTDm 200KM EGR i DPF off
    Postów
    1,083

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marczanto Zobacz post
    Cześć,
    Ostatnio udało mi się dorwać Alfę Giulie Q4 z 2017 ze stanów. Wiadomo jak każda zza wielkiej wody jest po jakiejś szkodzie i tutaj mam parę pytań co do części itp, aby móc przygotować co nieco zanim zjawi się w Polsce. Przejrzałem już trochę postów na forum, ale nie na wszystko znalazłem odpowiedź, lub mam pewne wątpliwości więc prosiłbym o porady
    1. Auto jest uderzone przodem - trzeba wymienić belkę zderzaka bo jest lekko zgięta pośrodku. Czy belka od stelvio również będzie pasować? Oraz czy w zależności od rocznika będą jakieś większe różnice pomiędzy belkami?
    2. Z tego co rozumiem auto ma 25W bixenon bez skrętów - w rozkodowanym vinie jest tylko 'Bi-Xenon Headlamps". Wygląda na to że lampy mogą być całe, a więc jak można je przerobić na EU - możecie polecić jakieś firmy zajmujące się tym? Wiadomo część ludzi jeździ na ustawieniu lamp prosto, ale chciałbym mieć wszystko zrobione 'jak trzeba'
    3. Kierunkowskazy z tyłu z USA są czerwone, to wiadomo można je przerobić/kupić europe, ale jak jest z ich zakodowaniem? Czy da się to ogarnąć samemu mając tą pełną wersje multiecuscana?
    4. Podłączenie się przez OBD. Tutaj nie do końca rozumiem, czy potrzebny jest jakiś specjalny kabel lub coś dodatkowo? np, taki będzie dobry czy polecacie coś innego/takiego samego w lepszych pieniądzach? https://viaken.pl/pl/polski-elm327-v...scan-2014.html
    Mam w domu również taki zielony kabel od viakena którym podłączałem się do e46, niestety nie pamiętam modelu.

    Dzięki i pozdrawiam
    Witaj
    Wysłałem ci info na priv ok ???

    Pozdr

  3. #3
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,994

    Domyślnie

    kolejne powielanie tematów...

  4. #4
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    10 2022
    Auto
    Giulia Q4
    Postów
    2

    Domyślnie

    slawek986 dzięki za konstruktywną rozmowę

    a co do powielania:
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	uzyj_opcji_szukaj.jpg
Wyświetleń:	6
Rozmiar:	85.2 KB
ID:	285236  

  5. #5
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,994

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marczanto Zobacz post
    a co do powielania:
    widzę że jeszcze masz bekę z tego a robisz śmietnik. na elektrodzie wielu wypięło się na odpisywanie właśnie przez to że ludzie w kółko o to samo pytają - tak jak mi już im się nie chce. jest google z bardzo dobrą wyszukiwarką (nie to co badziew na forum) i wystarczy wpisać pewnie coś w stylu "site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio giulia USA przeróbka" i Ci powyszukuje tematy o tym na forum

  6. #6
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AlfaRomeo Brera 2.4 / Stelvio MY20
    Postów
    1,612

    Domyślnie

    Dlatego na forach robi się FAQ, a jak ktoś pyta po raz dwudziesty o tą samą rzecz, to wystarczy wskazać link.
    Tekst - "było, poszukaj sobie" to ta sama liga, co pytanie po raz dwudziesty o to samo.

    Wysłane z mojego XQ-AT51 przy użyciu Tapatalka

  7. #7
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2018
    Mieszka w
    BIALYSTOK
    Auto
    alfa romeo
    Postów
    1,506

    Domyślnie

    Cytat Napisał mateuszszar Zobacz post
    Dlatego na forach robi się FAQ, a jak ktoś pyta po raz dwudziesty o tą samą rzecz, to wystarczy wskazać link.
    Tekst - "było, poszukaj sobie" to ta sama liga, co pytanie po raz dwudziesty o to samo.

    Wysłane z mojego XQ-AT51 przy użyciu Tapatalka
    Rozumiem ze jemu nie chce sie szukac i czytac to my to mamy za niego robic.

  8. #8
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AlfaRomeo Brera 2.4 / Stelvio MY20
    Postów
    1,612

    Domyślnie

    Nie
    Ale ja rozumiem, że jakby ktoś poukładał to wszystko w jakimś sensownym systemie, to by było lepiej jak teraz.

    Zauważ, że napisanie: "szukaj", "było" albo "jest w FAQ" zajmuje tyle samo czasu.

  9. #9
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2018
    Mieszka w
    BIALYSTOK
    Auto
    alfa romeo
    Postów
    1,506

    Domyślnie

    Cytat Napisał mateuszszar Zobacz post
    Nie
    Ale ja rozumiem, że jakby ktoś poukładał to wszystko w jakimś sensownym systemie, to by było lepiej jak teraz.

    Zauważ, że napisanie: "szukaj", "było" albo "jest w FAQ" zajmuje tyle samo czasu.
    Masz racje że szukać kiepsko i wyszukiwarka nic nie znajduje itp , tylko każdy nowy uczestnik zakłada nowy watek bez szukania i robi sie jeszcze gorszy kocioł.

  10. #10
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2015
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Giulia Veloce Q4 MY2021, 159 2,4 JTDm Q4 290KM++, Abarth 695 Competizione MY2023
    Postów
    31

    Domyślnie

    Najgorsze jest to, gdy już szukasz i jako odpowiedzi trafiasz tylko na wątku na z forum, na których jedyna odpowiedź to "było, użyj lupki i poszukaj" - w mojej ocenie to dokładnie zabiło elektrodę

Podobne wątki

  1. [ Giulia ] wersja Giulia/Business i dyfuzor od Veloce
    Utworzone przez SWRSC w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 249
    Ostatni post / autor: 07-04-2024, 09:31
  2. Giulia i Stelvio NRING, Giulia Veloce Ti czyli nowości z Genewy
    Utworzone przez GexN w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 02-03-2018, 13:13

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory