Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Temat: Logika działania klimatyzacji

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Gdynia
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    270

    Domyślnie Logika działania klimatyzacji

    Czy ktoś kto ma dostęp do eLearn mógłby zaciągnąć opis działania klimatyzacji w Giulii? Mam czasem wrażenie, że mimo wyłączonego klawisza AC z nawiewów leci ciągle schładzane powietrze.. Zazwyczaj staram się przedmuchać klimę z wilgoci, wyłączając ją kilka minut przed planowanym wyłączeniem silnika. W 159 skutecznie wydmuchiwałem wilgoć, tak że praktycznie nigdy nie było konieczne odgrzybianie. Natomiast w Giulii jakoś klima żyje własnym życiem.. Zdarza się, że po wyłączeniu klimy, po 10 minutach jazdy wyłączam silnik, po czym włączam zapłon aby ustawić coś w nawigacji a po chwilo wszystkie szyby pokrywają się rosą, tak jakbym dopiero co wyłączył kompresor..
    Ciekawi mnie też jaka jest temp. zewnętrzna, poniżej której kompresor klimy się wyłączy?

  2. #2
    Użytkownik Świeżak Avatar Neroslaw
    Dołączył
    05 2021
    Mieszka w
    Podlasie
    Auto
    Stelvio Veloce 2.0 280 KM
    Postów
    52

    Domyślnie

    Szukasz logiki ? Powodzenia "Logika" działania klimy w Stelvio MY20 - wsiadam do auta zaparkowanego na zew. gdzie temp jest ok -8, klima w Auto, ustawiam na 22 st i zaczyna dmuchać lodowatym powietrzem na najwyższej prędkości wiatraka.

  3. #3
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Gdynia
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    270

    Domyślnie

    Cytat Napisał Neroslaw Zobacz post
    Szukasz logiki ? Powodzenia "Logika" działania klimy w Stelvio MY20 - wsiadam do auta zaparkowanego na zew. gdzie temp jest ok -8, klima w Auto, ustawiam na 22 st i zaczyna dmuchać lodowatym powietrzem na najwyższej prędkości wiatraka.
    Ciekawostka w 159 i wcześniej w 156 w takiej sytuacji dmuchało najpierw lekko, a jak temp silnika troszkę wzrosła to wiatrak się dopiero rozkręcał... W Giulii nie testowałem.. w 3city nie ma na razie mrozu
    Pamiętam w eLearn do 159 był cały opis jak to działa.... W Giulii kompresor jakby wiedział czy ma działać czy nie, nie zależnie od wciśniętego klawisza.. A może to cudo 2 biegi, na 1ce chodzi zawsze, 2kę włączamy klawiszem?

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta Avatar woockush
    Dołączył
    05 2020
    Auto
    Giulia Q4ERTY
    Postów
    299

    Domyślnie

    Nowe, coraz to "mądrzejsze" samochody mają czujnik wilgotności powietrza, który pozwala na włączanie kompresora klimatyzacji w celu zmniejszenia wilgotności powietrza w kabinie. U siebie zauważyłem, że samochód wyjątkowo lubi wiać zimnym/suchym powietrzem w momencie gdy jednocześnie są włączone światła i wycieraczki. W załączeniu dokumentacja, która nie mówi dokładnie jaka jest logika działania tego czujnika, ale precyzuje, że istnieje możliwość włączenia kompresora w celu zmniejszenia wilgotności - Compressor engagement (for cooling/dehumidifying the air).

    AC.pdf

  5. #5
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Cytat Napisał donvito Zobacz post
    Ciekawi mnie też jaka jest temp. zewnętrzna, poniżej której kompresor klimy się wyłączy?
    W 147 i Giulietcie to były 4 stopnie, obstawiam, że tutaj jest podobnie.
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  6. #6
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Gdynia
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    270

    Domyślnie

    Cytat Napisał woockush Zobacz post
    Nowe, coraz to "mądrzejsze" samochody mają czujnik wilgotności powietrza, który pozwala na włączanie kompresora klimatyzacji w celu zmniejszenia wilgotności powietrza w kabinie. U siebie zauważyłem, że samochód wyjątkowo lubi wiać zimnym/suchym powietrzem w momencie gdy jednocześnie są włączone światła i wycieraczki. W załączeniu dokumentacja, która nie mówi dokładnie jaka jest logika działania tego czujnika, ale precyzuje, że istnieje możliwość włączenia kompresora w celu zmniejszenia wilgotności - Compressor engagement (for cooling/dehumidifying the air).

    AC.pdf
    Dzięki za artykuł! O to właśnie mi chodziło.. Niestety nie odsłonili zbytnio rąbka tajemnicy.. Faktycznie piszą o funkcji włączenia kompresora w celu "od wilgocenia" hm.. Może to jest ten efekt, który mnie spotyka, szkoda, że niczym żadna lampka nie sygnalizuje tej akcji ...

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał radosuaf Zobacz post
    W 147 i Giulietcie to były 4 stopnie, obstawiam, że tutaj jest podobnie.
    W 159 progiem, poniżej którego kompresor się nie włączał było 0C, w 156 było to 3 - 3,5C.. Giulia jest tak wyciszona, że zupełnie nie słychać, nawet stojąc np. na skrzyżowaniu, załączania kompresora..

Podobne wątki

  1. [Giulietta] (Nie)logika działania automatycznej klimatyzacji
    Utworzone przez Gregi w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 24-10-2018, 15:40
  2. [159] Zasada działania klimatyzacji.
    Utworzone przez MarekNeo w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 23-07-2014, 15:40
  3. [164] Pytanie dotyczące działania klimatyzacji
    Utworzone przez Tytanowy w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 26-05-2014, 08:52
  4. Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 03-01-2013, 20:09
  5. Brak działania wentylatora od klimatyzacji
    Utworzone przez cudny13 w dziale 166
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 01-10-2011, 22:02

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory