Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 24

Temat: Wyciszenie wytłumienie Stelvio przedlift

  1. #11
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2022
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 280KM Veloce MY2021
    Postów
    1,212

    Domyślnie

    Przy 60 nie, przy 130 już bardzo.

  2. #12
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    03 2013
    Auto
    Giulia
    Postów
    288

    Domyślnie

    Też mi najbardziej szum od opon przeszkadza.
    Lubię słowacki, cichy asfalt ale np. na krajowej 8ce Piotrków - Warszawa jest już za głośno.
    Kupiłem maty i chciałem wytłumić drzwi ale nie potrafię zdjąć boczków.
    Tak mocno siedzą, że boję się, żeby ich nie połamać przy wyciąganiu.
    Giulia Super 2.2 MultiJet

  3. #13
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2022
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 280KM Veloce MY2021
    Postów
    1,212

    Domyślnie

    Kup sobie taką metalową łyżkę do podważania tapicerek np Topexa za 15zł (te plastikowe anemie się nie nadają) i zaczynaj od zewnętrznego rogu drzwi przez podkładkę z jakiegoś cienkiego plastiku między tą łyżką a lakierem. Warto nagrzewnicą podmuchać żeby trochę tapicerkę i kołki nagrzać żeby nie pękały. A i tak cześć Ci popęka a wtedy tylko oryginały, są drogie ale zamienniki z Allegro są gówno warte i nie trzymają.

  4. #14
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2023
    Auto
    Alfą Romeo Stelvio Estrema
    Postów
    23

    Domyślnie

    Nie mogę wklejać linków, więc wklep na YouTube "Alfa Romeo Stelvio door panel removal" i będziesz miał filmiki instruktażowe odnośnie boczków..

  5. #15
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2022
    Mieszka w
    NT WLKP
    Auto
    Stelvio Vel 2020
    Postów
    46

    Domyślnie

    Obawiam się ze drzwiami za dużo nie zdziałamy - trochę maty mają (częściowa eliminacja drgań) , tam gdzie inni na otworach technicznych maja folię albo jakąś szmatkę Stelvio ma gruby abs albo pcv jako nośnik mechanizmu podnoszenia szyb, ewentualnie na tapicerkę od wew materiał pochłaniający. Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	mZyEo3UNzwi8zkNgHUUFBnNxhqY-960.jpg
Wyświetleń:	8
Rozmiar:	102.9 KB
ID:	286284 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	l2MQx2xe6u2yHeEYNxOxFNCzH_I-960.jpg
Wyświetleń:	7
Rozmiar:	133.4 KB
ID:	286285 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	v68g9UkkPvm3kvkjShCf1I7ZT4M-960.jpg
Wyświetleń:	7
Rozmiar:	142.4 KB
ID:	286286
    Opukałem całe auto i widzę kilka punktów , np tylny słupek / błotnik na wysokości głowy pasażera ,typowa puszka .podłoga bagażnika z nadkolami .

  6. #16
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2022
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 280KM Veloce MY2021
    Postów
    1,212

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dareek Zobacz post
    ponad rok temu przy okazji wymiany czujnika temp w lusterku je obejrzałem i problem leży w szczelinach miedzy obudową a resztą korpusu lusterka- na dniach zrobię próbę uszczelnienia wszystkich szczelin korpusu i obudowy.
    @Dareek jak Twoje doświadczenia?
    Ja w końcu dziś rano zrobiłem tandetę jak na zdjęciach i mam wrażenie, że teraz przy 150 było bez porównania ciszej niż przedtem świsty z lusterka które irytowały mnie już od jakichś 110-120km. W zasadzie taki ogólny szum bez możliwości wskazania, że dochodzi konkretnie z lusterka. Niestety to kwestia pogody (wiatru) więc muszę więcej pojeździć żeby się upewnić.
    Przy okazji: po tym obklejeniu lusterko mi się nie składa bo taśma trzyma. Coś ryzykuję ujaraniem silniczka czy jest tam jakieś skuteczne zabezpieczenie przeciążeniowe i mogę tak bezkarnie je blokować? W cholernym menu wyłączenia lusterek nie mam a bypassu też jeszcze nie.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1.jpg
Wyświetleń:	7
Rozmiar:	43.0 KB
ID:	286294 , Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2.jpg
Wyświetleń:	8
Rozmiar:	28.4 KB
ID:	286295

  7. #17
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2022
    Mieszka w
    NT WLKP
    Auto
    Stelvio Vel 2020
    Postów
    46

    Domyślnie

    Dzisiaj córka jechała a ja przemieszczałem się po aucie i na wiosnę wezmę sie za nadkola ale w pierwszej kolejności tylne + cały kufer bo zdecydowanie z tamtego kierunku szum jest najmocniejszy ?!? , przednie nadkola jakoś dużo słabiej - 1UN , misiek na nadkolu, odległość od uszu ??.
    [MENTION=90487]netzmark[/MENTION] - masz 2021 z klejoną szybą i słyszysz lusterka ??
    PS .
    Nowa reklama Stelvio w TV jest zajeb... sąsiadów i " znajomych" szlak trafia

  8. #18
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2022
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 280KM Veloce MY2021
    Postów
    1,212

    Domyślnie

    Tak!!!
    Mam wrażenie że nawet bardziej na nie zwracam uwagę po wyciszeniu blach w drzwiach.
    I słyszę przednie nadkola, nie wiem czy mam miśka od wewnątrz ale wydaje mi się (nie mam teraz samochodu przy sobie) że są twarde od strony kół i z kół się w to sypie, stuka, puka. W mercu miałem rodzaj miśka od zewnątrz.
    Dziwię się trochę że jakbyś sugerował że masz kufer bliżej uszu niż przednie nadkola :⁠-⁠).
    Dach jest też fatalny, przejedź się w ulewę, mam wrażenie jakby mi się na mózg woda lała:⁠-⁠). No ale na szczęście nie zawsze pada... Natomiast sporo szumu tamtędy też wjeżdża do środka.

  9. #19
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    Cytat Napisał netzmark Zobacz post
    @Dareek jak Twoje doświadczenia?
    Ja w końcu dziś rano zrobiłem tandetę jak na zdjęciach i mam wrażenie, że teraz przy 150 było bez porównania ciszej niż przedtem świsty z lusterka które irytowały mnie już od jakichś 110-120km. W zasadzie taki ogólny szum bez możliwości wskazania, że dochodzi konkretnie z lusterka. Niestety to kwestia pogody (wiatru) więc muszę więcej pojeździć żeby się upewnić.
    Przy okazji: po tym obklejeniu lusterko mi się nie składa bo taśma trzyma. Coś ryzykuję ujaraniem silniczka czy jest tam jakieś skuteczne zabezpieczenie przeciążeniowe i mogę tak bezkarnie je blokować? W cholernym menu wyłączenia lusterek nie mam a bypassu też jeszcze nie.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1.jpg
Wyświetleń:	7
Rozmiar:	43.0 KB
ID:	286294 , Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2.jpg
Wyświetleń:	8
Rozmiar:	28.4 KB
ID:	286295
    jeszcze nie grzebałem bo nie miałem kiedy ale jak sie zrobi cieplej biorę sie za to. mysle że za ok 1.5 tyg wymienię na letnie 20 i bedę badał temat.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał netzmark Zobacz post
    Tak!!!
    Mam wrażenie że nawet bardziej na nie zwracam uwagę po wyciszeniu blach w drzwiach.
    I słyszę przednie nadkola, nie wiem czy mam miśka od wewnątrz ale wydaje mi się (nie mam teraz samochodu przy sobie) że są twarde od strony kół i z kół się w to sypie, stuka, puka. W mercu miałem rodzaj miśka od zewnątrz.
    Dziwię się trochę że jakbyś sugerował że masz kufer bliżej uszu niż przednie nadkola :⁠-⁠).
    Dach jest też fatalny, przejedź się w ulewę, mam wrażenie jakby mi się na mózg woda lała:⁠-⁠). No ale na szczęście nie zawsze pada... Natomiast sporo szumu tamtędy też wjeżdża do środka.
    przednie nadkola w cześci od kabiny zawsze maj tego "miśka" ale on daje tyle co umarłemu kadzidło.

  10. #20
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2022
    Mieszka w
    NT WLKP
    Auto
    Stelvio Vel 2020
    Postów
    46

    Domyślnie

    Zmierzyłem łopatologicznie od przednich 7,5 od tylnych 6 jednostek ? a co dopiero pasażerowie z tyłu
    Lusterka zacząłeś słyszeć jak wyciszyłeś drzwi - czyli standard - im ciszej tym bardzie słychać rzeczy kiedyś niesłyszalne Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	alfa-romeo-stelvio-wymiary-3808.jpg
Wyświetleń:	1
Rozmiar:	83.0 KB
ID:	286297

Podobne wątki

  1. [Stelvio] Dedykowane Uszczelnienie / Wyciszenie
    Utworzone przez netzmark w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 17-09-2022, 06:47
  2. Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 03-10-2021, 07:44
  3. Wytłumienie drzwi
    Utworzone przez PanJarek w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 05-07-2013, 15:01
  4. Wyciszenie wydechu
    Utworzone przez m4rcel w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 14-02-2011, 12:43

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory