Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 24

Temat: Wyciszenie wytłumienie Stelvio przedlift

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta Avatar fx25
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Brera Q4 Stelvio Q
    Postów
    383

    Domyślnie Wyciszenie wytłumienie Stelvio przedlift

    Może ktoś jest ciekawy, może ma wątpliwości, Stelvio przedlift ciche nie jest ale jest na to rada.

    Wybrałem lokalną firmę, ciche-auto.pl.
    Niestety, czas oczekiwania 2-3 mies. dlatego ciężko mi było to zaplanować.
    W czerwcu ub. r. znalazłem czas żeby to ogarnąć, wcześniej kupiłem w promocji szyby z polifta, z pakiety wyciszajacego (50559682, 50559683) u Kamila w Shopefi.
    Pod koniec sierpnia trafił się termin i odstawiłam auto na "robote".
    Trwało to tydzień, szyby wymienili podczas klejenia wnętrza, dodatkowo zwróciłem uwagę na trzeszczacy tunel, ori słabo spasowany, wymagał poprawy przy montażu [emoji41]

    Jakość pracy bez zastrzeżeń- w białych rękawiczkach [emoji41]

    Poniżej kopia posta ktorego wrzuciłem na FB:

    Pakiet ultimate+ +dach +hi-fi, dorzuciłem jeszcze szyby akustyczne drzwi przednich z polifta.
    Przy składaniu extra montaż tunelu środkowego - już nie skrzypi i nie trzeszczy !
    Duża różnica odczuwalna na niemieckich autostradach [emoji41], mniejsze szumy, mniejszy chałas od kół- dla uzmysłowienia, przy najechaniu na linie ostrzegawcze, te skrajne, chropowate w ogóle ich nie słychać!
    Użyte materiały to ok. 40kg
    Szczegółowych pomiarów hałasu jeszcze nie mam, ale z tego co pamiętam, przy 160 to 66,5dB - sam "majster" był zaskoczony.

    I link do FB ciche-auto, są jeszcze fotki bo Alfa wyjątkowo im się spodobała, a robią różne fury, są też pomiary po robocie (przed nie miałem czasu a sami nie chcieli autem jeździć)

    https://m.facebook.com/story.php?sto...20507245032504

    To nie reklama, zrobili Profi robotę to chwalę, a rzadko chwalę.
    Obiecałem im że wrzucę info na forum i FB więc słowa trzeba dotrzymać.

  2. #2
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2018
    Mieszka w
    BIALYSTOK
    Auto
    alfa romeo
    Postów
    1,505

    Domyślnie

    Z lusterka nadal hałas jak był ..............

  3. #3
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2022
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 280KM Veloce MY2021
    Postów
    1,210

    Domyślnie

    ...tak jest.
    Też to przerobiłem. Oprócz wyciszenia drzwi i dodatkowych uszczelek dookoła wsadziłem też piankę 20mm pod trójkąt od lusterka i też o kant d* z tym.

  4. #4
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,475

    Domyślnie

    ponad rok temu przy okazji wymiany czujnika temp w lusterku je obejrzałem i problem leży w szczelinach miedzy obudową a resztą korpusu lusterka- na dniach zrobię próbę uszczelnienia wszystkich szczelin korpusu i obudowy.

  5. #5
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    03 2013
    Auto
    Giulia
    Postów
    287

    Domyślnie

    Na fejsie jest podane, że po wygłuszeniu jest 66,3 dB przy 130 km/h.
    Przy 160 km/h na pewno będzie głośniej, nie tyle od silnika co od opływu powietrza i opon.
    Poza tym fajna robota.
    Jednak po tym jak dużo kg materiału (40!) przybyło, można się było spodziewać wyraźnie lepszych wyników.
    Właśnie coś ok. 66 dB ale przy 160 km/h.

    Dla przykładu, ADAC testował (uważam te testy za wiarygodne) w 2017 i 2019 Stelvio 2.2 diesel, odpowiednio: 210 KM i 190 KM i wyszło przy 130 km/h: 66,7 dB i 68,1 dB.

    Dla porównania testowana Giulia 2.2 diesel 180 KM z 2017 miała przy 130 km/h 68,7 dB a wersja 190 KM z roku 2019 - 67,1 dB.

    W obu przypadkach różnica oscyluje wokół 1,5 dB co może być związane z oponami i/lub warunkami drogowymi.
    Giulia Super 2.2 MultiJet

  6. #6
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2022
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 280KM Veloce MY2021
    Postów
    1,210

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dareek Zobacz post
    ponad rok temu przy okazji wymiany czujnika temp w lusterku je obejrzałem...
    Też do takiego samego wniosku doszedłem i to samo w planie. Daj znać jeśli zrobisz to szybciej.

  7. #7
    Użytkownik Rowerzysta Avatar fx25
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Brera Q4 Stelvio Q
    Postów
    383

    Domyślnie

    Cytat Napisał daras Zobacz post
    Jednak po tym jak dużo kg materiału (40!) przybyło, można się było spodziewać wyraźnie lepszych wyników.
    Właśnie coś ok. 66 dB ale przy 160 km/h.
    Nie sądzę że są możliwe lepsze REALNE wyniki. szerokie opony, jakość nawierzchni, bariery wzdłuż jezdni, inne pojazdy i powiewy wiatru. Normalne a nawet niekorzystne warunki do pomiarów. Najbardziej interesował mnie wynik przy większych prędkościach, ten z 160 to zapamiętałem z rozmowy że było poniżej 67, oficjalnie nie dostaniesz pomiarów z niemieckiej autostrady [emoji41], porównywalismy robocze notatki z wynikami innych aut z "okrążeń pomiarowych" [emoji41].
    Nie robiliśmy pomiarów przed wyciszeniem, ten po robocie to tak naprawdę bardziej majster chciał (się przejechać [emoji12]).
    Gdyby chcieć wyżyłować wynik to można żeglować z wiartem w plecy z górki po równym i gładkim asfalcie. Ale ja tak nie jeżdżę [emoji23] więc te cyferki na mnie wrażenia nie robią.
    Z ciekawostek, żona zapytała czy wydech też "naprawiałem" bo jakoś tak ciszej i nie strzela [emoji23].
    Ostatnio edytowane przez fx25 ; 05-01-2023 o 00:02

  8. #8
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2022
    Mieszka w
    NT WLKP
    Auto
    Stelvio Vel 2020
    Postów
    46

    Domyślnie

    Czytam , szukam ,analizuję aspekt wyciszenia/ komfortu w Stelvio 2020 z pakietem 1UN ( gdzie wiemy o szybie bocznej i ...? co dalej wchodzi w zakres tego pakietu ?? ).
    Obdzwoniłem 5 firm zajmujących się wyciszaniem aut i powiem tak ,jak by chociaż 3 powiedziały to samo to zdecydował bym się na ich usługę ( Sam wyciszałem Vivaro 2016 i tam efekt był rewelacyjny - bo baza była prawie 0 wyciszenia)
    W Stelvio + 1UN to 99% szum opon ,20" robi swoje. Największa różnica jest jak zjeżdżam z asfaltu w drogę gruntową , jest to sytuacja tzw. zero jedynkowa ( na gruntowej 0 szumu ) i tutaj nie wiem w % , ile to "zasługa" szumu z opon a ile odbicia fal dźwiękowych od asfaltu vs tłumienie gruntu ).
    Niemniej to ten zakres częstotliwości / hałasu właśnie najbardziej mnie wku...a .
    A co do firm i ich podejścia , to też jest zero jedynkowe .Mówię opony opony opony a oni wypatroszymy wszystko i wyciszymy wszystko ( 5-6 k zł ) a opony też się załapią w jakimś % . Nie opłaca się skupienie na jednym temacie bo kasa za mała .
    Ponadto na stronach producentów mat np. STP (ruskich ) wytłumianie jest tylko od wewnątrz a u nas nadkola prawie wszyscy robią na zewnątrz ( mata butyl , czasami jakaś dod. mazia czarna z pędzla + gąbka zamknięto komórkowa )
    Czekam na na temp. +15 C żeby wyeliminować aspekt twardej letnie opony ( tak kupiłem 1mc temu ) i zacznę DIY ,ale jak patrzę na nadkole z tym kocem to nie wiem co zwojuję butylem od zewnątrz .Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	s-l1600.jpg
Wyświetleń:	8
Rozmiar:	115.1 KB
ID:	286276

  9. #9
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2022
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 280KM Veloce MY2021
    Postów
    1,210

    Domyślnie

    Skłaniasz się do wyciszenia nadkoli od wewnątrz?
    I tak największy problem to lusterka...

  10. #10
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2022
    Mieszka w
    NT WLKP
    Auto
    Stelvio Vel 2020
    Postów
    46

    Domyślnie

    Jak rozbiorę to zobaczę ,nadkole akurat najmniej roboty .Tylne raczej od wew. z podłogą .
    Lusterka ??!! przy 60-70 kmh ,nie sadzę .

Podobne wątki

  1. [Stelvio] Dedykowane Uszczelnienie / Wyciszenie
    Utworzone przez netzmark w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 17-09-2022, 06:47
  2. Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 03-10-2021, 07:44
  3. Wytłumienie drzwi
    Utworzone przez PanJarek w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 05-07-2013, 15:01
  4. Wyciszenie wydechu
    Utworzone przez m4rcel w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 14-02-2011, 12:43

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory