Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 33

Temat: Retrofiting LDW (lane departure warning - ostrzeżenie o zmianie pasa ruchu)

  1. #21
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Cytat Napisał FernandoAlfonso Zobacz post
    Ale po co? Przecież przydatność tego jest żadna.
    Przydaje się, jak kolega napisał, kiedy czasami nie jesteś do końca wyspany i jedziesz... A ten dźwięk potrafi obudzić umarłego .
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  2. #22
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    bajtow 7-10 się nie dotyka, tam nie ma ustawień tylko configuration code.

    bajt 166 tylko przy poliftowych zegarach potrzeba żeby pokazywało na liczniku

    do ldw ustawia sie bit 4 (a właściwie bity 4:3) w 86tym np jeśli było 0D to 1D ( to włączy tez Auto high beam bo żeby samo LDW to robimy 15 w tym wypadku) i ewentualnie widocznośc menu w 126 bity 1:2 np na 00binarnie (2 czułości) czyli np było w aucie A4 to zmienia się na A0.

  3. #23
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2022
    Auto
    Stelvio/Giulia USA
    Postów
    239

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    do ldw ustawia sie bit 4 (a właściwie bity 4:3) w 86tym np jeśli było 0D to 1D ( to włączy tez Auto high beam bo żeby samo LDW to robimy 15 w tym wypadku) i ewentualnie widocznośc menu w 126 bity 1:2 np na 00binarnie (2 czułości) czyli np było w aucie A4 to zmienia się na A0.
    I tej informacji było mi też potrzeba - dziękuję.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	WhatsApp Image 2023-01-17 at 18.26.13.jpg
Wyświetleń:	6
Rozmiar:	52.3 KB
ID:	285946

    Czy żeby w MY18 mieć nowy licznik muszę kupić nowy czy da się uruchomić używany ? druga sprawa, czy w MY18 ten licznik jest też powiązany z innymi modułami które będą wymagały zmiany albo aktualizacji ?

    Teraz mam mały piktogram o tempomacie i asyście, a podoba mi się wyświetlanie na całym ekranie.
    Stelvio I gen. USA

  4. #24
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    Uzywka tyloo znsjdz do benzyny eu 7" i mniejszym przebiegiem zeby swoj ustawic latwo. Mi sie trafil po 2.5 roku choc faktyczbie z czasem bedzie wiecej czesci z poliftow

  5. #25
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2021
    Auto
    Stelvio
    Postów
    84

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    bajtow 7-10 się nie dotyka, tam nie ma ustawień tylko configuration code.

    bajt 166 tylko przy poliftowych zegarach potrzeba żeby pokazywało na liczniku

    do ldw ustawia sie bit 4 (a właściwie bity 4:3) w 86tym np jeśli było 0D to 1D ( to włączy tez Auto high beam bo żeby samo LDW to robimy 15 w tym wypadku) i ewentualnie widocznośc menu w 126 bity 1:2 np na 00binarnie (2 czułości) czyli np było w aucie A4 to zmienia się na A0.
    Rozumiem, że inaczej się to uruchamia w przed lifcie i po. U mnie w MY21 Byte 86 jest na 0D 126 na A4 ale za to 166 ustawiłem na 10, i LDW pojawił się infotainment i po włączeniu, pokazuje co trzeba na zegarach i ostrzega.

  6. #26
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    W proxi polifta ale z lka/lda zamiast ldw byte 86 bie byl ustawiony na ldw, czy w autach polift robionych na dodanie tylko ldw powinien trzeba eksperymentowac albo porownywac z fabrycznymi egzemplarzami. Od 2 lat nie robie aut wiec i malo mam doświadczen z poliftami

  7. #27
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    12 2010
    Auto
    146 1.4TS, GTV 2.0TS, Giulia. Była: 159 2.0JTDm
    Postów
    682

    Domyślnie

    Cytat Napisał radosuaf Zobacz post
    Przydaje się, jak kolega napisał, kiedy czasami nie jesteś do końca wyspany i jedziesz... A ten dźwięk potrafi obudzić umarłego .
    Trochę z innej beczki. Zamiast włączenia/wyłączenia tej arcyważnej funkcji (która podejrzewam u większości jest wyłączona), byłaby możliwość zaprogramowania tego przycisku do funkcji "black panel"? W 159 było i działało genialnie... Tak dla przypomnienia: wyłączało podświetlenie wszystkich zegarów (z wyjątkiem prędkościomierza). Druga sprawa: foolow me home. Teraz ustawia się na stałe przez menu. Ponownie odniosę się do 159, gdzie również działało genialnie łatwo - każde pociągnięcie "długimi" włączało je na 30s. Pytam, bo jak widzę że piszecie o kodach tzn. że wiecie o co kaman

  8. #28
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2021
    Auto
    Stelvio
    Postów
    84

    Domyślnie

    Poprawcie mnie jeśli się mylę, ale żadnego kodowania nikt tu nie uskutecznia, niestety. Moduły są zamknięte i trzeba mega kozaka który ma wiedzę, doświadczenie i narzędzia aby pobrać, zdekompilować dokonać zmian w kodzie, skompilować ponownie i wrzucić do modułu. To co się tutaj wyprawia i o czym w większości rozmawiamy to ustawienia modułów/auta, które są już zaprogramowane i możliwe do uruchomienia/włączenia w mapie proxy. Głównie potrzebują zmiany odpowiedzialnego za nie bitu i ewentualnie odpowiedniej konfiguracji auta. Np rozpoznawanie znaków można włączyć (bajt 159 bit 6 oraz menu bajt 159 bit 7), ale bez navigacji nie będzie działało. Ego, dołożenie funkcji która nie była przewidziana przez producenta w takiej czy innej formie, raczej nie wchodzi w rachubę.

    To o czym mówisz pewnie było by możliwe przez dodatkowe urządzenie podpięte pod sieć CAN.

  9. #29
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    Dokladnie. Co do urzadzen na can moze sie da o ile radio/zegary wspieraja takie wygaszenie, ale i tak musi byc na to rynek żeby powstało- bez parudziesieciu chetnych w pl tak zeby zrobilo sie pareset na swiecie nie oplaca sie tego typu rzeczy wprowadzac do produkcji. Watpie czy w tym przypadku znslazloby sie wystarczajaco chetnych

  10. #30
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2020
    Auto
    Alfa Romeo Giulia
    Postów
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał shpuncik Zobacz post
    konfiguracja, nad ktora pracujesz, zaczyna sie od bajtu 58. wszystko, co jest do bajtu 58, nie dotykasz.

    dla MY20 bajt 166:

    xx00xxxx - disabled;
    xx01xxxx - LDW;
    xx10xxxx - LKA (samochod musi miec blind-spot'y)
    Witajcie Panowie,
    Również i ja walczę z aktywacja LKA/TJA/HAS w Stelvio MY2021 (soft radaru 302, bo kiedyś [MENTION=20089]epsonix[/MENTION] wspominał, że to min wersja). Blisy fabryczne.
    Zgodnie z Waszymi sugestiami zmieniłem bajt 166 na AF (do wszystkich opcji z pakietu asystent kierowcy plus).
    Dodatkowo w bajt 173 z 00 na 01 (aktywacja blisow aktywnych)
    Również bajt 177 (Inteligent Speed) z 00 na 04.
    W menu radia pojawia sie LKA (wybieram warning and keeping) natomiast niestety kierownica sama nie skręca po najechaniu na linie...Jedynie wibracja/alarm dźwiękowy (posiadam przycisk LKA w lewej manetce, a także dodatkowo wymieniłem lewy panel w kierownicy na ten z ikona kierownicy).
    Podobnie przy HAS/TJA (mam wymagane do tego mapy) gdy aktywuje przyciskiem to zapala się ikona kierownicy - jednak tylko na biało a nie zielono (że gotowa do działania) jak to pokazuje Alfa na swoich filmikach na YT. Podczas jazdy z wymaganymi prędkościami (o których mowa na filmikach) jedynie alarm najechania na linie, a nie trzyma w pasie ruchu i ikona kierownicy/pasów ruchu nie aktywuje się nie zielono, ani czerwono gdy powinna reagować sama.
    Pomóżcie proszę, które jeszcze bajty/bity do zmiany bo walczę już z tym i walczę a kierownica podczas jazdy sama nie chce ani drgnąć.
    Z góry dzięki

Podobne wątki

  1. Asystent pasa ruchu
    Utworzone przez wador w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 24-08-2016, 19:44
  2. Oil level warning failure?
    Utworzone przez korzen w dziale 147
    Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 13-10-2015, 19:16
  3. Komunikat "Warning Range Limited" przy każdym stanie baku
    Utworzone przez Abidibi1509 w dziale GT
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 12-09-2013, 19:02
  4. Sensor ruchu
    Utworzone przez taz_xxx w dziale 147
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 28-09-2012, 19:56

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory