Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 23

Temat: Przestał działać start&stop

  1. #11
    Użytkownik Rowerzysta Avatar So What!
    Dołączył
    11 2019
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Było Subaru Legacy 3.0R, jest Giulia Veloce
    Postów
    338

    Domyślnie

    Cytat Napisał bartas82 Zobacz post
    Aktualizację trzeba zacząć na odpalonym, ale potem można zgasić silnik z tego co pamiętam i idzie dalej
    Gasić silnika nie próbowałem. Na pewno można ruszyć, byleby zacząć aktualizację na postouju. Zresztą w czasie aktualizacji można normalnie korzystać z Android Auto

  2. #12
    Użytkownik Rowerzysta Avatar tomegm
    Dołączył
    06 2019
    Mieszka w
    KK
    Auto
    159 V6 Q4 Qtronic, Giulia Ti Q4
    Postów
    284

    Domyślnie

    Ja w trakcie aktualizacji jeździłem samochodem jak potłuczony przez 1.5 godziny, s/s się nie załączał, po czym pod sam koniec aktualizacja się zwiesiła i przez kolejną godzinę nic się nie działo. W garażu zgasiłem silnik i od razu był komunikat, że aktualizacja przerwana i mapy przestały działać, ale po kolejnym uruchomieniu włączyły się zaktualizowane. Może to ja miałem jakiś niefart.

  3. #13
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    aktualizację map przerywa często dopiero po paru minutach od wyłączenia się silnika
    [MENTION=73326]Don Pedro[/MENTION] w 99% przypadków niedziałanie S&S to efekt parametru SoC poniżej ok 65-67% (dokumenty FCA pisały o ciut innych progach ale przynajmniej jako parametr widoczny z narzędzi diagnostycznych (może jest kombinowany w jeden) nie mamy podziału na SOC/SOH/SOF) - ten parametr możesz sprawdzić np MESem w BCM (nie zawsze się czyta), lub w ECU (tu zawsze odczytuje).

    Doładować aku a S&S wyłączać bo ani nie służy aku, ani w 99% przypadkach ekologii, tylko wnerwia bo wyłącza prawie zawsze kiedy nie ma potrzeby (zatrzymanie na stop) a nie wyłączy kiedy byłyby dobre warunki (np dłuższy postój na światłach/przejeździe kolejowym), bo akurat już zdązył rozładować aku wystarczająco.

    ze S&S korzystać moga tylko Ci co robią autem regularnie długie trasy - w tych autach SoC jest na poziomie 82-85% powiedzmy - znam 2 takich co w rok robią (jeden już nie ma giulii) alfami po 60tys km. W autach użytkowanych wokół komina SoC jest na poziomie często <50% a wtedy nie działa (mimo że kontrolka świeci OK) ogrzewanie szyby i lusterek.
    dlatego warto co jakiś czas ładować aku, a potem starać się go utrzymywac jak najdłużej jak najbardziej naładowanego i tu właśnie wyłączanie S&S jest kluczowe.
    no chyba że lubi ktoś jazdę bez ogrfzewania szyby/lusterek lub foteli/kiery (tu ok <35% SoC krytrerium), i wymiany aku co rok/dwa.

  4. #14
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2022
    Auto
    Giulia Veloce Q4, GTV 2.0 TS
    Postów
    51

    Domyślnie

    Mam problem z niedziałajacym SS i odpalaniem na zimno. Auto stało zbyt długo i robiło krótkie trasy.
    Ktoś powiedział mi, że kabel do akumulatora plusowy jest gdzieś w komorze silnika, wtedy byłoby prościej go podładować. Czy ktoś wie o takim kablu pod maska? Aha i jeszcze jedno pytanie - czy prostownik podpinać bezposrednio pod klemy akumulatora, czy lepiej wszystko najpierw odpiać i wtedy ładować??
    Dzięki z góry.

  5. #15
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2020
    Mieszka w
    Turek
    Auto
    Stelvio FE LPG; Giulia Veloce `17 LPG
    Postów
    455

    Domyślnie

    Jeśli podepniesz pod maską to chyba jak rozłączysz aku to go nie naładujesz, co? Od strony pasażera masz czerwona klapkę z plusem, a minus masz na pasie przednim taki bolec. Ja ładuje zawsze pod maską, aku nigdy nie odłączałem.

  6. #16
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2022
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 280KM Veloce MY2021
    Postów
    1,221

    Domyślnie

    Cytat Napisał giuliawest Zobacz post
    Czy ktoś wie o takim kablu pod maska?
    Jak się jednak pofatygujesz otworzyć maskę to nie ma szans żebyś nie znalazł.
    Wg mnie lepiej ładować odpięty aku jeśli z jakąś pełną regeneracją i takie tam. Dla podładowania jeśli aku nie jest uwalone jakoś nisko to wszystko jedno, pod maską wystarczy.

  7. #17
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    Cytat Napisał giuliawest Zobacz post
    Mam problem z niedziałajacym SS i odpalaniem na zimno. Auto stało zbyt długo i robiło krótkie trasy.
    Ktoś powiedział mi, że kabel do akumulatora plusowy jest gdzieś w komorze silnika, wtedy byłoby prościej go podładować. Czy ktoś wie o takim kablu pod maska? Aha i jeszcze jedno pytanie - czy prostownik podpinać bezposrednio pod klemy akumulatora, czy lepiej wszystko najpierw odpiać i wtedy ładować??
    Dzięki z góry.
    no nie działa bo aku wykrywany naładowany poniżej 65%. z resztą przy uzywaniu SS tak jest co chwila, dlatego ludzie zakładają dezaktywatory, bo blisko do <50% gdy przestaje działać ogrzewanie tylnej szyby i lusterek. SS to wymysł producentów żeby przejść normy na sztucznym teście, dla 95% użytkowników aut robi więcej szkody niż pożytku a i środowisku nie pomaga (energię z aku trzeba wytworzyć a aku niedoładowany przedwześnie traci parametry i masz toksyczny odpad do utylizacji)

    Cytat Napisał bronek90 Zobacz post
    Jeśli podepniesz pod maską to chyba jak rozłączysz aku to go nie naładujesz, co? Od strony pasażera masz czerwona klapkę z plusem, a minus masz na pasie przednim taki bolec. Ja ładuje zawsze pod maską, aku nigdy nie odłączałem.
    dokładnie



    Cytat Napisał netzmark Zobacz post
    Jak się jednak pofatygujesz otworzyć maskę to nie ma szans żebyś nie znalazł.
    Wg mnie lepiej ładować odpięty aku jeśli z jakąś pełną regeneracją i takie tam. Dla podładowania jeśli aku nie jest uwalone jakoś nisko to wszystko jedno, pod maską wystarczy.
    Jeśli ma aku kwasowo-ołowiowy EFB (np ori Varta HD), to regenerację można zrobic i teoretycznie wtedy lepiej odpiąć aku i robić to ładowanie regeneracyjne bezpośrednio (bo mamy te ponad 16V ładowania). Mało kto ma taki prostownik jendak, wiekszość ma tanie bez recond/repair, wtedy max 14.7V w trybie zimowym/agm uzyskuje sie i spoko z zacisków pod maską

    dla pytającego trochę info: na podszybiu pod klapką plus jest, a minus taki grzybek srebrny z prawej strony komory

    Jeśli Twój aku to AGM już (czasem ludzie czy aso na taki wymieniali), to nie możesz włączyć trybu recond/repair jeśli masz taki prostownik - nie można przekraczać tych ok 15V przy tych aku o ile wiem.

  8. #18
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2022
    Auto
    Giulia Veloce Q4, GTV 2.0 TS
    Postów
    51

    Domyślnie

    Mam Vartę N95 Blue, czyli EFB. I prostownik Absaar Evo 8.0, który podobno radzi sobie nawet z AGM-mami. Zobaczymy, co pokaże, po podobno jest "inteligentny"
    Dzięki za informacje gdzie te kable można przy silniku znależć.

  9. #19
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    z AGMami sobie radzi każdy, tu chodzi o to żeby recond/repair nie puszczać jeśli jest AGM jest założony akurat i o tym pisałem.

  10. #20
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2022
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 280KM Veloce MY2021
    Postów
    1,221

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    nie można przekraczać tych ok 15V przy tych aku o ile wiem.
    Nawet 14.5 niby nie zalecają przekraczania.
    A tak mi przyszło do głowy, czy IBS ma się jakoś do ładowania? Tzn. jak ładujemy z masą na budzie to prąd płynie przez niego do aku, a jak masa na klemie to go pomijamy. Ma to wg Ciebie jakiekolwiek znaczenie w kontekście zbierania danych przez niego? O ile on wogole coś zbiera do pamięci (jak piszą w doku któregoś scalaka ibs) a nie tylko wywala to co online.

    Cytat Napisał giuliawest Zobacz post
    Zobaczymy, co pokaże, po podobno jest "inteligentny"
    Lepiej podłącz voltomierz równolegle, on może być inteligentny "inaczej"... A ten zacisk nie znaleźć to naprawdę nie sposób.

Podobne wątki

  1. [Giulia] System DNA przestał działać
    Utworzone przez igijak w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 15-01-2022, 17:12
  2. Przestał działać z pilota
    Utworzone przez maniek6600 w dziale 147
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 14-08-2017, 21:33
  3. [159] Przestał działać nawiew
    Utworzone przez Puchaczo w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 09-08-2017, 16:55
  4. Pilot przestał działać
    Utworzone przez MrKrzywy w dziale GT
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 14-07-2017, 11:03
  5. Obrotomierz przestał działać
    Utworzone przez konik_muzyk w dziale 147
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 31-08-2014, 12:31

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory