Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 23

Temat: Przestał działać start&stop

  1. #1
    Użytkownik Świeżak Avatar Don Pedro
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia
    Postów
    215

    Domyślnie Przestał działać start&stop

    Kilka dni temu ni z tego, ni z owego przestał mi działać start&stop. Żadnych specjalnych błędów nie ma (sprawdzili w ASO), akumulator sprawdzali, zresztą sprawdzam napięcie co rano, klimatyzacji używam tak samo jak zawsze itp.
    Nie to żebym za nim tęsknił, bo generalnie go nie używam, ale co jakiś czas sprawdzam czy działa, bo może to być objawem rozładowanego akumulatora, ale jak widać to nie to. Zawsze działał dokładnie na tym samym skrzyżowaniu w drodze do pracy, teraz nie działa nawet po godzinnej jeździe ekspresówką.

  2. #2
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2022
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 280KM Veloce MY2021
    Postów
    1,221

    Domyślnie

    Bo to inteligentne urządzenie jest i w końcu doszło do tego, że za nim nie tęsknisz :⁠-⁠).
    Problem w tym że Alfa loguje co chce i kiedy chce. Możesz mieć coś źle ale jeszcze się nie zalogowało. Chyba klasycznie, jeździć i obserwować...
    Ale i nie musisz mieć nic źle. Ja mam raczej wszystko ok a ss działa jak w pijanym widzie jak go też czasem testuję. Przy okazji: dobre U na aku nie oznacza jeszcze że on jest dobry, tylko tak dla formalności mówię bo zakładam że w serwisie sprawdzili Ci go MESem a nie tylko voltomiarką.

  3. #3
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2018
    Mieszka w
    BIALYSTOK
    Auto
    alfa romeo
    Postów
    1,508

    Domyślnie

    Cytat Napisał netzmark Zobacz post
    Bo to inteligentne urządzenie jest i w końcu doszło do tego, że za nim nie tęsknisz :⁠-⁠).
    Problem w tym że Alfa loguje co chce i kiedy chce. Możesz mieć coś źle ale jeszcze się nie zalogowało. Chyba klasycznie, jeździć i obserwować...
    Ale i nie musisz mieć nic źle. Ja mam raczej wszystko ok a ss działa jak w pijanym widzie jak go też czasem testuję. Przy okazji: dobre U na aku nie oznacza jeszcze że on jest dobry, tylko tak dla formalności mówię bo zakładam że w serwisie sprawdzili Ci go MESem a nie tylko voltomiarką.
    Skąd serwis mam Muscan.

  4. #4
    Użytkownik Znawca Avatar prezes-tk
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Siemianice/Słupsk
    Auto
    Były: 2 x AR 166 2,4 20v, AR 156 1,9 JTD, AR 159 SW 2,4 20v, jest: Giulia Super 2.0T
    Postów
    1,426

    Domyślnie

    I pomyśleć, że kilka lat temu, dopóki Kolega [MENTION=20089]epsonix[/MENTION] nie wymyślił modułu wyłączającego SS, każda awaria tego systemu była przyjmowana przez forumowiczów z radością i uśmiechem. Każdy czekał, kiedy jemu się to zepsuje .

  5. #5
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2022
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 280KM Veloce MY2021
    Postów
    1,221

    Domyślnie

    Cytat Napisał marekkoczta Zobacz post
    Skąd serwis mam Muscan.
    Przenośnia to była, ogólnie że softem miałem na myśli, jasne że jeśli ASO to nie MES...

  6. #6
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfy Romeo MiTo; Alfa Romeo 159sw; Alfa Romeo Gulia Super
    Postów
    1,285

    Domyślnie

    Algorytm działania "Start-Stop" obejmuje całą masę warunków (między innymi ciśnienie atmosferyczne). Dla zainteresowanych fragment z ELERN-a na temat "Start-Stopu".
    Attached Files Attached Files

  7. #7
    Użytkownik Świeżak Avatar Don Pedro
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia
    Postów
    215

    Domyślnie

    A jest w każdej Giulii czujnik otwarcia pokrywy silnika? Mowa tam, że "jeśli występuje". Dziwne, bo wczoraj nalewałem płynu do spryskiwacza i po tym S&S zaczął działać. Może to być też przypadek.

  8. #8
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2022
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 280KM Veloce MY2021
    Postów
    1,221

    Domyślnie

    Chyba tak. Kiedyś na jakims forum angielskim kiedyś opisywali jak pozbyć się ss wykorzystując fakt istnienia i możliwość odlaczenia tego czujnika.

  9. #9
    Użytkownik Rowerzysta Avatar tomegm
    Dołączył
    06 2019
    Mieszka w
    KK
    Auto
    159 V6 Q4 Qtronic, Giulia Ti Q4
    Postów
    284

    Domyślnie

    Cytat Napisał prezes-tk Zobacz post
    I pomyśleć, że kilka lat temu, dopóki Kolega [MENTION=20089]epsonix[/MENTION] nie wymyślił modułu wyłączającego SS, każda awaria tego systemu była przyjmowana przez forumowiczów z radością i uśmiechem. Każdy czekał, kiedy jemu się to zepsuje .
    Jak tylko odebrałem swoją Giulię, to od razu założyłem ten moduł i nawet nie wiem, czy ten system w ogóle działa dezaktywuję moduł tylko jak odstawiam auto do ASO.

    Przyznam szczerze, że jak robiłem aktualizację map w nawigacji, pozwoliłem samochodowi na używanie S/S, ale wówczas sam nie chciał się zgasić, pewnie na czas aktualizacji auto samo nie wyzwala tej funkcjonalności. Pomijam fakt, że zgaszenie silnika przerwałoby aktualizację.

  10. #10
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar bartas82
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Wlkp.
    Auto
    Giulia, Giulietta
    Postów
    891

    Domyślnie

    U mnie też przestał działać S&S (nie przeszkadza), ale dodatkowo grzanie szyb i lusterek padło (co mocno wkurza szczególnie w taką pogodę). Aku naładowane przez noc a rano i tak dupa, pewnie do wymiany...

    Cytat Napisał Marek156/159sw Zobacz post
    Algorytm działania "Start-Stop" obejmuje całą masę warunków (między innymi ciśnienie atmosferyczne). Dla zainteresowanych fragment z ELERN-a na temat "Start-Stopu".
    I tyle zachodu, dodatkowej elektroniki, logiki, itp. dla takiej głupiej eko-rzeczy.
    Chociaż muszę przyznać, że w hybrydach miękkich ten patent dopiero zaczyna się sprawdzać - auto płynnie rusza, w tym czasie odpala silnik spalinowy i gites (nie ma laga, nie ma trzęsienia budą).

    Cytat Napisał tomegm Zobacz post
    Przyznam szczerze, że jak robiłem aktualizację map w nawigacji, pozwoliłem samochodowi na używanie S/S, ale wówczas sam nie chciał się zgasić, pewnie na czas aktualizacji auto samo nie wyzwala tej funkcjonalności. Pomijam fakt, że zgaszenie silnika przerwałoby aktualizację.
    Aktualizację trzeba zacząć na odpalonym, ale potem można zgasić silnik z tego co pamiętam i idzie dalej
    Pozdro,
    Bartas

Podobne wątki

  1. [Giulia] System DNA przestał działać
    Utworzone przez igijak w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 15-01-2022, 17:12
  2. Przestał działać z pilota
    Utworzone przez maniek6600 w dziale 147
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 14-08-2017, 21:33
  3. [159] Przestał działać nawiew
    Utworzone przez Puchaczo w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 09-08-2017, 16:55
  4. Pilot przestał działać
    Utworzone przez MrKrzywy w dziale GT
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 14-07-2017, 11:03
  5. Obrotomierz przestał działać
    Utworzone przez konik_muzyk w dziale 147
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 31-08-2014, 12:31

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory