Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Temat: Zaskoczony co pod nadkolem

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2023
    Auto
    Stelvio
    Postów
    3

    Domyślnie Zaskoczony co pod nadkolem

    Witam wszystkich. Jestem nowym pasjonatem Stelvio, uwielbiam to auto i marze o nim od dawna. Mam na oku jeden egz niestety za względów finansowych po kolizji. Juz w PL, stoi równo i handlarz zapewnia ze oprócz przodu, który wymieni na org częściach wszystko ok. Generalnie naprawi dla mnie na gotowo autko za dużo mniej niż na rynku. Roboty sporo bo przód i szyba i poduszki do wymiany...
    Czy macie może jakieś pomysły skąd takie poszarpane poszycie w nadkolu- fotka?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	nadkole.jpg
Wyświetleń:	4
Rozmiar:	114.6 KB
ID:	285948
    Dodatkowo zauważyłem wgniotę na sankach - fotka. To akurat chyba od jakiegoś kamienia tylko.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	podwozie.jpg
Wyświetleń:	5
Rozmiar:	78.0 KB
ID:	285947
    Auto z USA 2.0 RWD. Nie wiem czy napęd tylko tył to OK. Możecie mi odpowiedzieć czy w ogóle EU serwisy będą mogły taka wersje obsługiwać i co z ubezpieczeniem?
    Poniżej jeszcze fotka przodu jak chłodnice poszły.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	przod.jpg
Wyświetleń:	3
Rozmiar:	179.0 KB
ID:	285949

    Będę wdzięczny za wszelką pomoc i opinie czy warto.

  2. #2
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2022
    Auto
    Stelvio/Giulia USA
    Postów
    239

    Domyślnie

    Na moje to dostał mocnego dzwona , koło poszło w fartuch a potem naciągneli zanim weszło na aukcje żeby ładnie wyglądało. Dość typowe zagranie na Copart.

    Zmierz przekątne na kielichu (amortyzatora) i dodatkowo zobacz czy nie podbity do góry.

    Tu masz jak koło uderza w słupek A , a nie miałem jak u Ciebie, wózek był cały, na 99% jak popatrzysz na górę podłużnicy będzie fala na łączeniu.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20220803_140721 1.jpg
Wyświetleń:	6
Rozmiar:	97.5 KB
ID:	285950
    Ostatnio edytowane przez tomek_poznan ; 17-01-2023 o 21:41
    Stelvio I gen. USA

  3. #3
    Użytkownik Rowerzysta Avatar woockush
    Dołączył
    05 2020
    Auto
    Giulia Q4ERTY
    Postów
    299

    Domyślnie

    Cytat Napisał pippen Zobacz post
    Juz w PL, stoi równo i handlarz zapewnia ze oprócz przodu, który wymieni na org częściach wszystko ok. Generalnie naprawi dla mnie na gotowo autko za dużo mniej niż na rynku.
    Tak, tak... jeszcze da córkę za żonę i worek złota na odchodne. Kupuje się auto w stanie takim jaki się widzi, a nie historyjkę. Wpisz VIN samochodu w google albo https://en.bidfax.info i sprawdź jak samochód wyglądał w USA, przed naciągnięciem, podreperowaniem i podpicowaniem przez handlarza.

    Cytat Napisał pippen Zobacz post
    Czy macie może jakieś pomysły skąd takie poszarpane poszycie w nadkolu- fotka? Dodatkowo zauważyłem wgniotę na sankach - fotka. To akurat chyba od jakiegoś kamienia tylko.
    Sam sobie dopisujesz optymistyczną wersję, a nie zapoznajesz ze stanem faktycznym. To złe podejście. Wielu z nas na forum jeździ samochodami sprowadzonymi z USA i je sobie chwalimy, ale trzeba mierzyć siły na zamiary i kierować się rozsądkiem oraz chłodną kalkulacją.

    Serwisy autoryzowane generalnie auto naprawią z pewnymi wyjątkami jak aktualizacje oprogramowania. Ubezpieczenie OC robisz bez problemu, AC jedynie w niektórych ubezpieczalniach.

  4. #4
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2023
    Auto
    Stelvio
    Postów
    3

    Domyślnie

    to o czym piszesz zrobione 2 dni temu zanim napisałem. Dziś oglądałem autko i porobiłem fotki. Takie same jak po vinie. Wykupiłem również na carfaxie za 160pln raport 2 dni temu. Nic co daje wątpliwość.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał tomek_poznan Zobacz post
    Na moje to dostał mocnego dzwona , koło poszło w fartuch a potem naciągneli zanim weszło na aukcje żeby ładnie wyglądało. Dość typowe zagranie na Copart.

    Zmierz przekątne na kielichu (amortyzatora) i dodatkowo zobacz czy nie podbity do góry.

    Tu masz jak koło uderza w słupek A , a nie miałem jak u Ciebie, wózek był cały, na 99% jak popatrzysz na górę podłużnicy będzie fala na łączeniu.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20220803_140721 1.jpg
Wyświetleń:	6
Rozmiar:	97.5 KB
ID:	285950
    Dzięki za odp. Może pomógł byś mi w ocenie auta gdybym Ci wysłał np na tel. fotki które zrobiłem i raport.

  5. #5
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2022
    Auto
    Stelvio/Giulia USA
    Postów
    239

    Domyślnie

    Carfax to wiesz, trzeba na żywo zobaczyć, moje auto bardzo brzydko wyglądało na zdjęciach do aukcji, na 99% byłem pewien że motor dostał i już nawet szukałem tu żeby zaklepać. Auto przyjechało, rozebrałem i śmiech mnie ogarnął, blacharz zrobił w 2 dni z pasowaniem elementów. Na Twoich fotkach wiele nie widać, jedynie to, że dostała bardzo podobnie do mojej.
    Stelvio I gen. USA

  6. #6
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2023
    Auto
    Stelvio
    Postów
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomek_poznan Zobacz post
    Carfax to wiesz, trzeba na żywo zobaczyć, moje auto bardzo brzydko wyglądało na zdjęciach do aukcji, na 99% byłem pewien że motor dostał i już nawet szukałem tu żeby zaklepać. Auto przyjechało, rozebrałem i śmiech mnie ogarnął, blacharz zrobił w 2 dni z pasowaniem elementów. Na Twoich fotkach wiele nie widać, jedynie to, że dostała bardzo podobnie do mojej.
    Oto mój mail:przestach@icloud.com. Jeśli masz chęć pomóc w ocenie i znasz się na tym proszę o kontakt.

  7. #7
    Użytkownik Świeżak Avatar andie
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    śląsk
    Auto
    Giulia 2.0; BMW E46 touring
    Postów
    160

    Domyślnie

    Skoro koło poszło w próg a chłodnica pocałowała silnik to podłużnica pomiędzy nimi raczej powinna być harmonijką. Czy się mylę?
    Jeśli jesteś zainteresowany autem od handlarza to zdyskontuj przynajmniej jego zarobek. Zweryfikuj na 100% stan auta teraz na żywo z blacharzem. Bez tego to tak jak byś kupował z aukcji USA a handlarzowi płacisz tylko za czas.
    Kolejna sprawa to cena teraz i na gotowo. Do przemyślenia rzetelność naprawy przez handlarza.

    Wysłane z mojego Mi A2 przy użyciu Tapatalka

  8. #8
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2022
    Auto
    Stelvio/Giulia USA
    Postów
    239

    Domyślnie

    Cytat Napisał andie Zobacz post
    to podłużnica pomiędzy nimi raczej powinna być harmonijką
    Nie musi tak byc, ale jest to możliwe.
    Niestety na podstawie zdjęć i to takich się tego nie oceni.
    Stelvio I gen. USA

Podobne wątki

  1. [159] co jest nie tak z moim nadkolem !?
    Utworzone przez Ultra Violence w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 03-09-2014, 10:11
  2. Alfa 147 2006, problem z nadkolem
    Utworzone przez matwolny w dziale 147
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 12-11-2013, 11:42
  3. Tylko doładowałem akumulator i co? Mile zaskoczony...
    Utworzone przez whisky2012 w dziale 147
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 24-05-2010, 19:56

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory