Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 26

Temat: Brak możliwości odblokowania auta po wypadku. Nie widzi go system multiecuscan

  1. #11
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Giorgio
    Dołączył
    01 2018
    Auto
    Stelvio First Edition
    Postów
    381

    Domyślnie

    Bardzo mnie cieszy fakt ze to forum w tym przypadku działa jak powinno. Prośba o pomoc, rady, rozwiazanie problemu, i opcja dalszej kooperacji. Wszystko bez ataków i przytyków. Brawo. Miło czytać.

  2. #12
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    06 2018
    Auto
    Stelvio 2.0/200KM
    Postów
    695

    Domyślnie

    Mnie akurat zupełnie nie cieszy, że forum z miejsca dyskusji o pięknych nowych Bellach i wzajemnej z nimi pomocy, zamieniło się w kram łataczy złomu pochodzenia szrotowego - który to złom tylko w pięknym kraju nad Wisłą wyjeżdża na drogi publiczne (no dobra, jeszcze może Litwa/Łotwa). Szroty z cywilizowanej części Europy i USA już oczyszczone, i teraz to coś (o, przepraszam - igiełki naszych lokalnych Januszy "byznesu", brzydzących się salonowymi Daciami i Skodami) wyskakuje na forum pod hasłem "pomocyyyyy - posklejałem połówki ale jeździ krzywo i nie świeci!!! ale wygląda jak milon ojro".
    Kwestia mentalności - kogo coś cieszy lub nie...

  3. #13
    ZBANOWANY Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Polska
    Auto
    matyczna pralka Samochód: Giulia 2.0 MY21
    Postów
    517

    Domyślnie

    No właśnie, a potem za 5-10 lat będzie olaboga, dlaczego to Alfy maja opinię, że to złom, który się psuje. Jak się mają nie psuć, jak co druga już teraz to przypudrowany złom.

  4. #14
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2022
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 280KM Veloce MY2021
    Postów
    1,212

    Domyślnie

    Spójrz na to z innej strony, jak Ty dostaniesz dzwona (nie życzę oczywiście) i będziesz miał podobną sytuację to wtedy taki wątek z bezpiecznikiem Cię raczej ucieszy :⁠-⁠).

  5. #15
    ZBANOWANY Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Polska
    Auto
    matyczna pralka Samochód: Giulia 2.0 MY21
    Postów
    517

    Domyślnie

    Wtedy niech się ASO martwi.

  6. #16
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    06 2018
    Auto
    Stelvio 2.0/200KM
    Postów
    695

    Domyślnie

    Cytat Napisał netzmark Zobacz post
    Spójrz na to z innej strony, jak Ty dostaniesz dzwona (nie życzę oczywiście) i będziesz miał podobną sytuację to wtedy taki wątek z bezpiecznikiem Cię raczej ucieszy :⁠-⁠).
    Nie chcę być zrozumiany źle - popieram naprawianie samochodów (i nie tylko) jeżeli jest to możliwe, i dopuszczalne technologicznie przez producenta. Sam też wykonałem kilka świetnych retrofitów u siebie. Ale wycofane z ruchu złomy z USA i Zachodu, zalewające nasze drogi - sorki - to coś czego nigdy nie przełknę, po prostu oczekuję minimum zdrowego rozsądku i szacunku do siebie i innych na drodze.
    Doceniam też kompetencję, inwencję i samozaparcie niektórych w hakowaniu kabli w samochodzie, szkoda, tylko, że dzięki dostępności takich usług bez żadnych ograniczeń właśnie te odpadki posamochodowe mogą zalewać nasze drogi.

    Tylko dodam, że to nie ja poruszyłem ten temat - ale nie będę siedział cicho jak ktoś wychwala proceder na granicy prawa jako szczytowe osiągnięcie współpracy na forum...
    Ostatnio edytowane przez ciafok ; 24-01-2023 o 10:41

  7. #17
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2022
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 280KM Veloce MY2021
    Postów
    1,212

    Domyślnie

    Cytat Napisał ciafok Zobacz post
    Ale wycofane z ruchu złomy z USA i Zachodu, zalewające nasze drogi - sorki - to coś czego nigdy nie przełknę
    Zgadzam się ale no niestety, takie mamy realia :-(.

    Cytat Napisał FernandoAlfonso Zobacz post
    Wtedy niech się ASO martwi.
    Tak za bardzo jak widać się nie martwią.

  8. #18
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    Cytat Napisał ciafok Zobacz post
    Nie chcę być zrozumiany źle - popieram naprawianie samochodów (i nie tylko) jeżeli jest to możliwe, i dopuszczalne technologicznie przez producenta. Sam też wykonałem kilka świetnych retrofitów u siebie. Ale wycofane z ruchu złomy z USA i Zachodu, zalewające nasze drogi - sorki - to coś czego nigdy nie przełknę, po prostu oczekuję minimum zdrowego rozsądku i szacunku do siebie i innych na drodze.
    Doceniam też kompetencję, inwencję i samozaparcie niektórych w hakowaniu kabli w samochodzie, szkoda, tylko, że dzięki dostępności takich usług bez żadnych ograniczeń właśnie te odpadki posamochodowe mogą zalewać nasze drogi.

    Tylko dodam, że to nie ja poruszyłem ten temat - ale nie będę siedział cicho jak ktoś wychwala proceder na granicy prawa jako szczytowe osiągnięcie współpracy na forum...
    tak przypominam że sam sobie zaprzeczyłeś w jednej wypowiedzi. Swoje auta naprawiasz czy złomujesz? czym naprawa auta z DE czy nawet z Pl ubezpieczalni rózni się od auta z USA? wybacz za pytania ale jakoś chce złapać Twój tok myślenia.

  9. #19
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Giorgio
    Dołączył
    01 2018
    Auto
    Stelvio First Edition
    Postów
    381

    Domyślnie

    Dalej mnie bardzo cieszy ze pożyteczną i konkretna wiedza jest dzielona z tymi co jej nie posiadają....często to ja w tej drugiej grupie jestem i korzystam jak ktoś mądrze podpowie.

    Niesłuszne jest zrozumienie mojego wpisu jako popieranie sprowadzania "złomu" i sklejanie jego w kraju. Nie, nie popieram tego, i mnie tez to martwi jak takie auta pozniej mogą i zagrażają bezpieczeństwu nas wszystkich. Ale to nie upoważnia mnie do atakowania tych co wybierają taka drogę jeśli prawo na to pozwala.

    Takze dziwie się jaka trzeba mieć odwagę aby na przyklad modyfikować CC na ACC i nie bać się konsekwencji. Może dlatego ze mieszkam w Niemczech i oprócz TUV firmy ubezpieczeniowe tez maja swoje sposoby na trzymanie reki na pulsie. Może dlatego ze mam wyobraźnię. Może dlatego ze według Niemieckiego prawa musiałbym takie modyfikacje zgłosić do TUV... i koniec jazdy.

    Jeszcze raz popieram dzielenie się ważna często unikalna wiedza jak rozpoznać i skorygować usterki bez wpisów typu "ja mądry a ty głupi." Niestety już to się zaczęło i tym wątku. Konstruktywna współpraca na forum jest widać trudna. Dlatego właśnie trzeba ja chwalić! Point made! Szkoda ze znów się zaczęło jak zwykle. Można być opieprzonym za pozytywny wpis.
    Ostatnio edytowane przez Giorgio ; 24-01-2023 o 12:09

  10. #20
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    06 2018
    Auto
    Stelvio 2.0/200KM
    Postów
    695

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dareek Zobacz post
    tak przypominam że sam sobie zaprzeczyłeś w jednej wypowiedzi. Swoje auta naprawiasz czy złomujesz? czym naprawa auta z DE czy nawet z Pl ubezpieczalni rózni się od auta z USA? wybacz za pytania ale jakoś chce złapać Twój tok myślenia.
    [MENTION=34131]Dareek[/MENTION], przecież dawno przestałem się odzywać w tym temacie, każdy robi co chce - taki kraj - prawo, technikę i innych mamy wiadomo gdzie. A jeżeli dalej nie widzisz różnicy pomiędzy "salvage" a obcierką parkingową - no cóż...

    [MENTION=77138]Giorgio[/MENTION] sorki trochę za ton, po prostu ten temat to moje idee fix od paru dziesięcioleci. Olej to - ja z kolei po prostu jeszcze nie zrobiłem ACC dlatego, że jestem świadom przeciwskazania technicznego do tej zmiany (akcja przywoławcza na centralkę ABS której w moim egzemplarzu bez fabrycznego ACC ASO nie ogarnia). Ale ekran 8,8", świetne fotele skórzano-alcantarowe (nieodpalone poduchy naturalnie) i karbony z QV u mnie siedzą i je będę bronił przed TUVem do ostatniej kropli benzyny Że o wymianie audio i innych pierdołach nie wspomnę...

Podobne wątki

  1. ICS nie widzi DSP - brak dźwięku
    Utworzone przez Michal00001 w dziale 166
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 09-11-2016, 09:34
  2. Wyciek oleju i brak możliwości odpalenia auta
    Utworzone przez Dragos w dziale 156
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 15-03-2016, 18:37
  3. Brak możliwości zamknięcia auta, otwarty bagażnik
    Utworzone przez SilverV6 w dziale 156
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 14-06-2015, 18:27
  4. [Giulietta] Brak możliwości wyszukania VIN
    Utworzone przez klimucho w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 06-05-2015, 12:10

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory