Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Temat: Błąd inteligentnego alternatora(IAM) U1210-00

  1. #1
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2012
    Auto
    Alfa Romeo 147 2.0 TS Selespeed
    Postów
    56

    Domyślnie Błąd inteligentnego alternatora(IAM) U1210-00

    Witam,
    po włączeniu silnika dostaję informacje o niedziałającym Autostopie. I w sumie to byłoby nawet ok, ale jednocześnie nie działa podgrzewanie tylnej szyby(tak, to wynika z błędu IBS). W komputerze dostaję błąd: U1210-00 Intelligent alternator (IAM). Czujnik na klemie jest ok, a jego odłaczenie daje inny błąd.
    Jakieś pomysły/doświadczenia?

  2. #2
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2022
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 280KM Veloce MY2021
    Postów
    1,212

    Domyślnie

    A SOC/SOH jakie Ci pokazuje? Może jednak spróbuj najpierw doładować aku, może nie wyleczy ale nie zaszkodzi.

  3. #3
    ViP Maniak resoraków Avatar majk
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    ALFY
    Postów
    667

    Domyślnie

    sprawdź co wisi na lin razem z alternatorem

  4. #4
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2012
    Auto
    Alfa Romeo 147 2.0 TS Selespeed
    Postów
    56

    Domyślnie

    Z tego co mi się teraz wydaje i po wertowaniu forum - to jest raczej problem z modułem AFLS(świateł). Moduł przestał obecnie odpowiedać (a działał) i zauważyłem przerwanie kabla od masy do tego kontrolera. Po tym jak masa wróciła to nic się nie zmieniło, ale moduł nadal nie odpowiada, więc zakładam że może być do wymiany. Do tego przestał działać elektromagnes lewych drogowych
    Nie wiem jak to jest wszytsko powiązane, ale ewidetnie coś skopali z tymi błędami. Teraz w sumie pierwsze co to podmiana modułu sprawdzenie kabli.
    Co myślicie?

  5. #5
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2022
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 280KM Veloce MY2021
    Postów
    1,212

    Domyślnie

    Podłącz voltomierz dc do linbus na IBS u zobacz czy coś tam drga czasami. Tam prawdopodobnie powinno być 12V i od niego impulsy w dół, powinieneś je dostrzec voltomierz jako lekko skaczące w dół to napięcie. Przynajmniej tak jest na linbusie od kamery, tu powinno być podobnie. Jeśli nic tam nie ma to teoretycznie powinno to oznaczać że z jakichś powodów BCM nie nadaje do IBS (komunikacja jest inicjowana przez BCM) i jego wymiana nic nie da. Niestety jeśli coś tam skacze to też jeszcze nie oznacza że IBS jest ok a tylko że napewno BCM próbuje się z nim komunikować.

    To wszystko niestety rozważania teoretyczne z tego co wnioskuje jak igs i linbus ogólnie działa. Może Epsonix się Ci tu odezwie z jakąś pewną informacją.
    Ostatnio edytowane przez netzmark ; 06-03-2023 o 21:10

  6. #6
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2012
    Auto
    Alfa Romeo 147 2.0 TS Selespeed
    Postów
    56

    Domyślnie

    Mam dokładnie te same objawy co tu:
    https://www.giuliaforums.com/threads...r-fault.56635/
    https://www.giuliaforums.com/threads...m-motor.56437/
    https://www.giuliaforums.com/threads...working.55100/
    https://www.forum.alfaholicy.org/giu...drogowych.html

    Nie działaja długie po jednej stronie, brak błedów świateł, podgrzewanie lusterek i szyby tylniej też. Jak widać w powyższym linku - inni tez to mieli, a ten bład jest dziwny i mylący.
    Sam IBS jest ok - bo odczytuje z niego dane odnosnie naładowania aku - równiez po rozłaczeniu ma kompletnie inny bład.

    A więc do zdjęcia koło i przylutowanie tego elektromagnesu w światłach zobaczymy

  7. #7
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2022
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 280KM Veloce MY2021
    Postów
    1,212

    Domyślnie

    Ok, zrozumiałem, że moduł IBS przestał Ci odpowiadać...

  8. #8
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,994

    Domyślnie

    Cytat Napisał kakamistrz1990 Zobacz post

    A więc do zdjęcia koło i przylutowanie tego elektromagnesu w światłach zobaczymy
    z tego co słyszałem to dostęp masakra po zdjęciu koła i lepiej zrzucić zderzak i wyjąć lampę na stół. mnie to dopiero czeka jeżdże tak od kilku tyg, skasowałem błędy i nie uzywam długich żeby nie wrócił błąd i praktycznie brak ładowania (13.2V daje tylko jak jest ten błąd)

  9. #9
    Użytkownik Znawca Avatar prezes-tk
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Siemianice/Słupsk
    Auto
    Były: 2 x AR 166 2,4 20v, AR 156 1,9 JTD, AR 159 SW 2,4 20v, jest: Giulia Super 2.0T
    Postów
    1,426

    Domyślnie

    Jak dojeździsz z tym do wakacji nad morzem, to przyjedź do nas - mamy wprawę

  10. #10
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,994

    Domyślnie

    haha, OK, będę nad morzem ale nie w Twoich rejonach tylko w iędzywodziu w czerwcu. czekam na wiosnę i sobie spokojnie zrobię - chce i tak zrzucić zderzak bo od krawęzników mam powyłamywane mocowania przednich nadkoli wewnętrznych a i oblukac musze mocowania do ślizgów bo już kilka razy wyskoczył po szurnięciu. dzięki za propozycję w kazdym razie

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 27-01-2019, 19:30
  2. [159] błąd B1005 nie działa Radio CD, błąd U1601
    Utworzone przez ryki67 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 07-09-2016, 11:17
  3. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 10-08-2015, 21:48
  4. Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 04-03-2012, 16:34
  5. Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 17-08-2011, 23:27

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory