Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 24

Temat: Głuche stuki z tylnego zawieszenia

  1. #1
    Użytkownik Świeżak Avatar 07105415
    Dołączył
    08 2020
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia 2.0/200KM
    Postów
    242

    Domyślnie Głuche stuki z tylnego zawieszenia

    Panowie,

    Jak w tytule..., podczas jazdy a zwłaszcza przy małych prędkościach, na dziurach, podbiciach, śpiących policjantach słychać z prawej strony tylnej osi głuche uderzenia...
    Szarpaki nie wskazały nic. Podobno wszytko sztywne.
    Miał ktoś z Was podobne doświadczenie?
    Pomyślałem o gumie stabilizatora..., a może jest tam jakiś element, który pierwszy wysiada? Zawieszenie mam jeszcze nie ruszane. Wszytko w oryginale. Przebieg 96tys.

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    03 2013
    Auto
    Giulia
    Postów
    288

    Domyślnie

    Miałem takie coś. Problemem okazała się luźna obejma akumulatora.
    Giulia Super 2.2 MultiJet

  3. #3
    Użytkownik Świeżak Avatar 07105415
    Dołączył
    08 2020
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia 2.0/200KM
    Postów
    242

    Domyślnie

    U mnie ewidentnie dźwięk dochodzi spod podwozia...

  4. #4
    Użytkownik Świeżak Avatar kiluk
    Dołączył
    08 2015
    Auto
    159 1.9 8v 2009, Giulia 2.0 2016
    Postów
    54

    Domyślnie

    miałem dokładnie takie odgłosy jak rozlał mi się tylny amortyzator, przebieg zbliżony
    Ostatnio edytowane przez kiluk ; 16-03-2023 o 20:18

  5. #5
    Użytkownik Świeżak Avatar 07105415
    Dołączył
    08 2020
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia 2.0/200KM
    Postów
    242

    Domyślnie

    Dzięki za sugestię. Zerknę, choć wydaje mi się, że człowiek który obsługiwał szarpaki i był w kanale pod autem zauważyłby wylany amor...

  6. #6
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar dady
    Dołączył
    12 2021
    Mieszka w
    "jo Ci godom ! ;)"
    Auto
    Stelvio TI MY'21
    Postów
    20

    Domyślnie

    Cześć,
    zmagam się z problemem głuchych stuków w tylnym zawieszeniu od kilku miesięcy... Kiedy odebrałem nowe auto, nie słyszałem tego, ale zaczęło być delikatnie wyczuwalne po jakimś czasie. Ale myślałem, że coś luźnego mam w bagażniku. Jeździłem i jeździłem i stuki się nasilały. U mnie był charakterystyczny objaw, kiedy miałem odciążony tył, pasażerów na tylnej kanapie, o wiele bardziej stuki się uwydatniały. Dobrze słychać stuki na szybkim podbiciu, mulda na drodze, próg zwalniający. Był rozebrany cały bagażnik, jeździłem bez rolety, bez podłogi bagażnika z położonymi fotelami (komuś stukał zamek oparcia), sprawdzone wszystko w około akumulatora, zderzak, hak holowniczy (mam zamontowany), śruby mocowania nadkoli, wszystko co w zasięgu rąk beż rozbierania. NIC ... dalej stukało. Gwarancja, serwis AR ->... zostały wymienione łączniki stabilizatora na nowe, ponieważ występowały problemy z tym elementem. NIC .. dalej stuka. Panowie w serwisie trochę z niedowierzaniem na mnie patrzyli ale odbyła się wspólna jazda próbna i wszystko jasne, stuka. Panowie zaangażowani i widać, że chcą pomóc, ale nikt nie wie co stuka na diagnostyce zawieszenia nie do wykrycia. Teraz czekam na zamówione części, ale nie wiem dokładnie co, chyba mocowanie albo gniazda kolumny amortyzatorów. Jak pojadę na wymianę to dam znać co zrobione i czy to już będzie to. Objaw mega wkurzający, ponieważ się nasila, auto ma dopiero lekko ponad rok i 50tys. Wierzę, że Panowie w serwisie opanują temat.

  7. #7
    Użytkownik Rowerzysta Avatar seba_css
    Dołączył
    12 2011
    Mieszka w
    w drodze
    Auto
    Giulia Veloce Q4 MY20
    Postów
    342

    Domyślnie

    U mnie to był łącznik stabilizatora, wymieniłem przy okazji przeglądu na 75 tys km.

  8. #8
    Użytkownik Świeżak Avatar 07105415
    Dołączył
    08 2020
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia 2.0/200KM
    Postów
    242

    Domyślnie

    No właśnie..., dziś kolejny raz podjąłem próbę lokalizacji stuków. Auto tym razem w górze, zawieszenie raz odprężone raz napięte i nic..., wszytko sztywne. Potem bujanie na ziemi i również nic nie czuć, nie słychać. Jazda z mechanikiem na tylnym siedzeniu i jego przeczucie, że to poduszka amortyzatora. Niestety nie miałem czasu zdemontować boczka bagażnika żeby tam się dobrać ale taki jest trop...

  9. #9
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar dady
    Dołączył
    12 2021
    Mieszka w
    "jo Ci godom ! ;)"
    Auto
    Stelvio TI MY'21
    Postów
    20

    Domyślnie

    U mnie na gwarancji wymienione w serwisie łączniki, następnie poduszko amortyzatorów, cało przegląd zawieszenia, testy, sprawdzane amortyzatory, itd Wszystko jest jak ma być ... poza tym, że dalej stuka. Serwis rozkłada ręce. Alfa twierdzi, że tak ma być, Panowie w serwisie mino, ze chcą pomóc, nie rozkładają ręce . Jak ktoś dojdzie co stuka, dajcie plz znać. Poczytałem na zagranicznych forach, komuś pomogła wymiana tulei wahacza, mimo że na diagnostyce nie widać było luzu na tulejach, to jednak wymiana załatwiła stukanie. Inny przypadek jaki był opisywany to chyba jakiś błąd montażowy, odwrotnie założona jakaś blacha na grze amortyzatora jeśli dobrze pamiętam, po odwróceniu stuki ustąpiły. Ale tego u mnie chyba nie robili. Niby nic się nie dzieje, ale trochę siara jak jedziesz z kimś a tu jakieś stuki w prawie nowym aucie... po za tym stuk to jakiś luz, luz to luz, to chyba nie jest normalne.

  10. #10
    Użytkownik Znawca Avatar prezes-tk
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Siemianice/Słupsk
    Auto
    Były: 2 x AR 166 2,4 20v, AR 156 1,9 JTD, AR 159 SW 2,4 20v, jest: Giulia Super 2.0T
    Postów
    1,426

    Domyślnie

    No to i ja się dopiszę ale mój problem jest trochę inny: w momencie odciążenia prawej strony, np. jak wjeżdżam w rondo (w prawo) pojawia się pojedynczy głuchy stuk gdzieś z prawej strony, tak od połowy długości w stronę tyłu. Po czym następuje zmiana obciążenia - prawa strona jest dociążona i pojawia się kolejne pojedyncze stuknięcie . Chwilę później (przy zjeździe z ronda- ponownie odciążona prawa strona) - pojedynczy stuk. Żadnych luzów w zawiasie, nic w bagażniku nie lata, pas pasażera z przodu (podejrzewałem coś pod listwą słupka) zapinany, rozpinany, naprężany, wiszący wolno. Na prostej drodze, nawet nierównej, przy przejeżdżaniu progów cisza. Szukam od roku.

Podobne wątki

  1. [Giulietta] Remont tylnego zawieszenia, ząbkowanie opon tył, stuki w zawieszeniu
    Utworzone przez RalfPi w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 11-07-2021, 14:57
  2. [Giulia] Stuki tylnego zawieszenia
    Utworzone przez SFilip w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 15-07-2019, 12:11
  3. [159] Geometria tylnego zawieszenia
    Utworzone przez Stefan9952 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 25-02-2017, 19:17
  4. Głuche stuki w przednim zawieszeniu. Alfa 156
    Utworzone przez Bauer w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 12-11-2012, 20:51
  5. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 11-07-2011, 19:26

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory