Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 53

Temat: Giulia/ Stelvio my23

  1. #11
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2020
    Mieszka w
    Turek
    Auto
    Stelvio FE LPG; Giulia Veloce `17 LPG
    Postów
    450

    Domyślnie

    [QUOTE=Michal94;2340772]
    Cytat Napisał bob@ Zobacz post
    To zależy czy bierzesz auto ze stoku, czy rejestrowane na dealera itd. W necie ogłoszenia zaczynaja się od 253tys jak pamietam i niewiele chcą z tego schodzić.

    Masakra ja za swoją giulia 4 lata temu zapłaciłem 125 tys
    Myślałem o zmianie na stelvio ale chyba w tych pieniądzach wole Porsche macan
    Marka premium Jak by nie patrzeć
    Troszkę będziesz musiał dorzucić do zakupu, później do serwisu i pogodzić się z ciasnym wnętrzem. No ale faktem jest, że to prawdziwe premium.

  2. #12
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2022
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 280KM Veloce MY2021
    Postów
    1,208

    Domyślnie

    [MENTION=89907]Michal94[/MENTION], jak skracasz cytaty to wrzucaj na końcu frazę [/QUOTE]

  3. #13
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2020
    Auto
    Alfa 159
    Postów
    1,030

    Domyślnie

    Cytat Napisał szymam Zobacz post
    Ja czekałem na Competizione 3 miesiące i 1 dzień dokładnie
    no ale chyba nie doczekałeś, bo masz bmw))

  4. #14
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    10 2018
    Auto
    giulia veloce
    Postów
    310

    Domyślnie

    [QUOTE=Michal94;2340772]
    Cytat Napisał bob@ Zobacz post
    Myślałem o zmianie na stelvio ale chyba w tych pieniądzach wole Porsche macan
    Marka premium Jak by nie patrzeć
    Poza znaczkiem na masce nie ma w macanie nic nadzwyczajnego, a jak by nie patrzeć w tej cenie to wstyd Macana kupować, bo to golas będzie (podstawowa wersja)


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  5. #15
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2018
    Mieszka w
    BIALYSTOK
    Auto
    alfa romeo
    Postów
    1,505

    Domyślnie

    [QUOTE=bob@;2340873]
    Cytat Napisał Michal94 Zobacz post

    Poza znaczkiem na masce nie ma w macanie nic nadzwyczajnego, a jak by nie patrzeć w tej cenie to wstyd Macana kupować, bo to golas będzie (podstawowa wersja)


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    To usiądź m macanie później w alfie to zobaczysz różnice ............

  6. #16
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    10 2018
    Auto
    giulia veloce
    Postów
    310

    Domyślnie

    [QUOTE=marekkoczta;2340878]
    Cytat Napisał bob@ Zobacz post

    To usiądź m macanie później w alfie to zobaczysz różnice ............
    W macanie nie siedziałem, kwestia gustu. AR wygrała z BMW x4, wygrała z nowym glc, nie wiem czy wygra z macanem.
    Wielokrotnie już poruszany temat, każdy ma inne wymagania/ odczucia/ kryteria. Jeden za 250k kupi AR na wypasie, inny gołego Macana, a jeszcze inny wybierze Mazdę cx5 za 2/3 ceny z takim samym wypasem.
    Moim zdaniem Macan w cenie AR nie oferuje nic poza znaczkiem. Materiały pewnie lepsze, ale jak często dotykasz powierzchni deski rozdzielczej, żeby to miało znaczenie?
    To jest moje zdanie i nie mam zamiaru ani potrzeby do niego przekonywać.
    Znam trochę środowisko porache, bo mam 911 i wiem ze na Macana 2.0 to nikt tam nawet nie spogląda, jedynie v6 cieszą sie jakimkolwiek uznaniem.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  7. #17
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2022
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 280KM Veloce MY2021
    Postów
    1,208

    Domyślnie

    Im więcej oglądam swoje Stelvio tym bardziej jestem zesłabiony jakością montażu, głównie to widzę po drzwiach. Wyregulowane po prostu fatalnie, przednie drzwi opuszczone względem tylnych o niemal 3mm, oba lewe drzwi wystające poza obrys dachu na 2mm, a dołem wciągnięte do wewnątrz. Plus kierowcy nie dociągnięte na zamku. A więc kompletnie nie dociśnięte uszczelki a co za tym idzie szumy. Podobnie listwy-zaślepki relingów dachowych, i krzywo i się odklejają.
    Mam nadzieję, że te ważniejsze rzeczy, napęd, zwieszenie itp itd nie są poskłądane z podobną jakością.
    A wspominam o tym tutaj, bo że może taki wspomniany Macan czy inne to staranniej?!

  8. #18
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2023
    Auto
    Alfą Romeo Stelvio Estrema
    Postów
    23

    Domyślnie

    [QUOTE=bob@;2340903]
    Cytat Napisał marekkoczta Zobacz post

    W macanie nie siedziałem, kwestia gustu. AR wygrała z BMW x4, wygrała z nowym glc, nie wiem czy wygra z macanem.
    Wielokrotnie już poruszany temat, każdy ma inne wymagania/ odczucia/ kryteria. Jeden za 250k kupi AR na wypasie, inny gołego Macana, a jeszcze inny wybierze Mazdę cx5 za 2/3 ceny z takim samym wypasem.
    Moim zdaniem Macan w cenie AR nie oferuje nic poza znaczkiem. Materiały pewnie lepsze, ale jak często dotykasz powierzchni deski rozdzielczej, żeby to miało znaczenie?
    To jest moje zdanie i nie mam zamiaru ani potrzeby do niego przekonywać.
    Znam trochę środowisko porache, bo mam 911 i wiem ze na Macana 2.0 to nikt tam nawet nie spogląda, jedynie v6 cieszą sie jakimkolwiek uznaniem.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    Jako posiadacz Porsche to pewnie wiesz, że silnik V6 posiada wadę w postaci nieszczelności i wycieków oleju z komory silnika i ta przypadłość pojawia się dużo częściej niż nieszczęsny multi air w Alfie, o koszcie naprawy tej usterki nawet nie wspomnę, bo to grube tyś. Do tego dochodzi wadliwa pola vacum, która rownież raczej częściej pada niż rzadziej, nie wspomnę o braniu oleju przez silnik, jak to będzie litr, dwa na 10tyś to można uznać, że jest super bo serwis ma normę 1litr na tysiąc km. Ale to Porsche, jakby to była Alfa, to oczywiście największy chłam na świecie. Co do jakości wykończenia w Macanie w porównaniu z Stelvio, to w Porsche jest lepiej, ale nie nie jest to jakaś przepaść, a porównując do innych marek to jest według mnie bdb. Ja przesiadłem się z MB W213 (zakupiony nowy, salonowy) i mógłbym napisać wypracowanie na temat skrzypiących plastików i brzdęków z okolic deski czy bagażnika, praktycznie w każdej E-klasie ramki przednich drzwi nie zgrywają się tylnymi, ale to mercedes. Tak jest praktycznie w każdej marce, wszystkie mają jakieś niedociągnięcia.

  9. #19
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    10 2018
    Auto
    giulia veloce
    Postów
    310

    Domyślnie

    [QUOTE=Jacek222;2340924]
    Cytat Napisał bob@ Zobacz post

    Jako posiadacz Porsche to pewnie wiesz, że silnik V6 posiada wadę w postaci nieszczelności i wycieków oleju z komory silnika i ta przypadłość pojawia się dużo częściej niż nieszczęsny multi air w Alfie, o koszcie naprawy tej usterki nawet nie wspomnę, bo to grube tyś. Do tego dochodzi wadliwa pola vacum, która rownież raczej częściej pada niż rzadziej, nie wspomnę o braniu oleju przez silnik, jak to będzie litr, dwa na 10tyś to można uznać, że jest super bo serwis ma normę 1litr na tysiąc km. Ale to Porsche, jakby to była Alfa, to oczywiście największy chłam na świecie. Co do jakości wykończenia w Macanie w porównaniu z Stelvio, to w Porsche jest lepiej, ale nie nie jest to jakaś przepaść, a porównując do innych marek to jest według mnie bdb. Ja przesiadłem się z MB W213 (zakupiony nowy, salonowy) i mógłbym napisać wypracowanie na temat skrzypiących plastików i brzdęków z okolic deski czy bagażnika, praktycznie w każdej E-klasie ramki przednich drzwi nie zgrywają się tylnymi, ale to mercedes. Tak jest praktycznie w każdej marce, wszystkie mają jakieś niedociągnięcia.
    Wiem, rozumiem, zgadzam się. Dla mnie AR wygrywa, ale jak wspomniałem to mój wybór. Rynek jest duży i każdy znajdzie coś dla siebie.

    PS
    Myślisz, ze klient kupujący auto za pół banki martwi się wadami silnika v6? Ma gwarancję i nic go nie interesuje


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  10. #20
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2023
    Auto
    Alfą Romeo Stelvio Estrema
    Postów
    23

    Domyślnie

    Tak samo w Alfie, mnie też wali to czy Multi air padnie, czy nie. Mam 5 lat gwarancji i mało mnie obchodzi czy coś ię zepsuje.

Podobne wątki

  1. Giulia lub Stelvio z wypozyczalni.
    Utworzone przez Intruz w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 29-01-2022, 10:25
  2. [Giulia] Box Predkosc GIULIA/STELVIO
    Utworzone przez Leszek_Zal w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 22-11-2019, 22:38
  3. La Giulia i Le Stelvio
    Utworzone przez Giorgio w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 31-10-2019, 21:35
  4. Giulia i Stelvio NRING, Giulia Veloce Ti czyli nowości z Genewy
    Utworzone przez GexN w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 02-03-2018, 13:13

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory