Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 53

Temat: Giulia/ Stelvio my23

  1. #21
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2018
    Mieszka w
    BIALYSTOK
    Auto
    alfa romeo
    Postów
    1,506

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jacek222 Zobacz post
    Tak samo w Alfie, mnie też wali to czy Multi air padnie, czy nie. Mam 5 lat gwarancji i mało mnie obchodzi czy coś ię zepsuje.
    5 LAT gwarancji to fikcja chyba nie wszystko wchodzi tam w zakres .............

  2. #22
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2020
    Auto
    Alfa 159
    Postów
    1,030

    Domyślnie

    Cytat Napisał bob@ Zobacz post

    Wiem, rozumiem, zgadzam się. Dla mnie AR wygrywa, ale jak wspomniałem to mój wybór. Rynek jest duży i każdy znajdzie coś dla siebie.
    Myślisz, ze klient kupujący auto za pół banki martwi się wadami silnika v6? Ma gwarancję i nic go nie interesuje
    Primo: Porsche i Alfa to kompletnie inna liga i inna pozycja marki. Nie ma w ogóle pola do porównań.
    Secundo: Czy klient kupujący auto za pół banki martwi się wadami silnika v6? Owszem, martwi sie. Bo chce mieć pewność, że mając tak drogie auto dojedzie do celu.

    Gwarancja gwarancją a laweta lawetą.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Jacek222 Zobacz post
    Tak samo w Alfie, mnie też wali to czy Multi air padnie, czy nie. Mam 5 lat gwarancji i mało mnie obchodzi czy coś ię zepsuje.
    No pewnie. Jedziesz na wakacje do Chorwacji multi air pada. Super. Dostaniesz pewnie auto zastępcze, hotel na miejscu, itd.
    Tyle, że stracisz co najmniej jeden dzień, będziesz musiał przepakować manele, plus nieco nerwów, bo żona się wkurzy albo będzie akurat padało.
    Uwielbiam takie teksty, jak mało mnie obchodzi czy coś się zepsuje
    Koledze padło kiedyś auto w tunelu podziemnym, gdzie akurat był korek. No luzik, miał gwarancję. Oszczędzę Ci opisu sytuacji.

  3. #23
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2023
    Auto
    Alfą Romeo Stelvio Estrema
    Postów
    23

    Domyślnie

    Cytat Napisał marekkoczta Zobacz post
    5 LAT gwarancji to fikcja chyba nie wszystko wchodzi tam w zakres .............
    Jakieś konkrety, jakie wyłączenia, czego nie obejmuje ?

  4. #24
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    10 2018
    Auto
    giulia veloce
    Postów
    310

    Domyślnie

    Cytat Napisał Teddy Bear Zobacz post
    Primo: Porsche i Alfa to kompletnie inna liga i inna pozycja marki. Nie ma w ogóle pola do porównań.
    Secundo: Czy klient kupujący auto za pół banki martwi się wadami silnika v6? Owszem, martwi sie. Bo chce mieć pewność, że mając tak drogie auto dojedzie do celu.

    Gwarancja gwarancją a laweta lawetą.

    - - - Updated - - -



    No pewnie. Jedziesz na wakacje do Chorwacji multi air pada. Super. Dostaniesz pewnie auto zastępcze, hotel na miejscu, itd.
    Tyle, że stracisz co najmniej jeden dzień, będziesz musiał przepakować manele, plus nieco nerwów, bo żona się wkurzy albo będzie akurat padało.
    Uwielbiam takie teksty, jak mało mnie obchodzi czy coś się zepsuje
    Koledze padło kiedyś auto w tunelu podziemnym, gdzie akurat był korek. No luzik, miał gwarancję. Oszczędzę Ci opisu sytuacji.
    Z tym podejściem proponuje passata, albo lepiej rower


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  5. #25
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    10 2018
    Auto
    giulia veloce
    Postów
    310

    Domyślnie Giulia/ Stelvio my23

    Cytat Napisał Teddy Bear Zobacz post
    Primo: Porsche i Alfa to kompletnie inna liga i inna pozycja marki. Nie ma w ogóle pola do porównań.
    Secundo: Czy klient kupujący auto za pół banki martwi się wadami silnika v6? Owszem, martwi sie. Bo chce mieć pewność, że mając tak drogie auto dojedzie do celu.

    Gwarancja gwarancją a laweta lawetą.

    - - - Updated - - -



    No pewnie. Jedziesz na wakacje do Chorwacji multi air pada. Super. Dostaniesz pewnie auto zastępcze, hotel na miejscu, itd.
    Tyle, że stracisz co najmniej jeden dzień, będziesz musiał przepakować manele, plus nieco nerwów, bo żona się wkurzy albo będzie akurat padało.
    Uwielbiam takie teksty, jak mało mnie obchodzi czy coś się zepsuje
    Koledze padło kiedyś auto w tunelu podziemnym, gdzie akurat był korek. No luzik, miał gwarancję. Oszczędzę Ci opisu sytuacji.
    Chcesz, kupuj porsche, kto ci broni. Nie rozumiem tego bicia piany. Pisałem kilka razy, rynek jest szeroki, każdy znajdzie coś dla siebie. Ja nikogo nie przekonuje.
    Multiair od 6 lat mi nie straszny.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    Ostatnio edytowane przez bob@ ; 15-04-2023 o 16:44

  6. #26
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2023
    Auto
    Giulia 2.0 AWD Competizi
    Postów
    2

    Domyślnie

    Wątek o Giulii, a ci znowu pieprzą o porschach i porównują plastiki...

    Dla opa gratulacje, życzę szerokości i niezniszczalności. Sam jeszcze z miesiąc lub półtora i odbieram czarną Competizione - u mnie wygrało z Mazdą 6 i WRX.
    Niektóre redakcje podczas recenzji MY23, zauważyły opóźnienie zanim samochód zareaguje na pedał gazu tak jak powinno przy żwawszym ruszaniu, coś jak turbo lag, ale podobno ma to wynikać z oprogramowania skrzyni, które jest inne niż w starszych modelach. Jesteś w stanie coś takiego zaobserwować? Mam nadzieję, że to bujdy, bo poprawianie fabryki na gwarancji przy takim aucie nie wchodzi w grę. Natomiast jeśli to pojawi się masowo to mam nadzieję, że jednak ASO na zlecenie producenta odpowiednio zareaguje.
    Ciekawi mnie też kwestia, czy zmienił się w jakimś stopniu dźwięk z tłumika.

  7. #27
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    10 2018
    Auto
    giulia veloce
    Postów
    310

    Domyślnie

    Nie jeździłem jeszcze wiec nie mogę nic powiedzieć. Auto dla żony wiec ona miała jazdę próbna. Dźwięk na pewno inny, bo u mnie cały czas otwarty ulter :p


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  8. #28
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2022
    Auto
    Stelvio/Giulia USA
    Postów
    239

    Domyślnie

    Nie mam doświadczenia stricte w alfie, ale mam w jeepie którego od nowości mam do dziś, w poznaniu jeden salon, jeden serwis, jeden stellantis, więc zapewne jeden czort.
    Ogólnie co się nie zepsuło z spraw technicznych (pompa abs, problem z wałkiem ssącym, sterownik poduszek, jak i dygotanie silnika na zimnym) wszystko zrobili za free i bez gadania, poduszkę wymienili nawet już po gwarancji, gdyż usterka była zgłaszana kilkukrotnie podczas trwania gwarancji a fizycznie ją zlokalizowali podczas przeglądu okresowego już po. Pierwotnie dzwonili żeby podać cenę obciążenia, ale jak usłyszeli że WRESZCIE ustalili problem zgłaszany od 2 lat, odczytali zgłoszenia serwisowe i wymiana za free.

    Za to porównywany tu VAG - czyli porsche, audi i spółka... tak się składa że 7 lat miałem ich flagowy okręt gdzie jego serwis a nawet samo przyjęcie już używanego odbywa się nieco inaczej jak passata czy a8, gwarancja na perforację blach 12 lat, zgłoszone usterki oksydacji aluminium (egzemplarz 5 letni), auto od nowości pełen serwis, ciągłość itd. i co gwarant stwierdził ? wział komputer, mikroskop i przeleciał podniesiony lakier, na każdym znalazł mikroporę, mikroodprysk - gwarancja odrzucona ze względu na uszkodzenia mechaniczne... no kurna jak się lakier unosi od oksydacji, to nie guma że się rozciagnie, musi gdzieś pęknąć. Na pismo o odrzuceniu prawnik wylinił odpowiedź na 2 strony, co powiedziała centrala ? oczywiście pokryjemy koszty naprawy - ale w 50%, po podaniu kosztów ASO co do naprawy 3 elementów, ta moja połowa wynosiła 2700zł... dałem zrobić wyprawki bo to dolna część drzwi przy listwach , zapłaciłem sam 1000zł za całość bez lakierowania całych drzwi i demontowania listw zbierajacych które w longu praktycznie zawsze sie wyginają i są do wyrzucenia - tfu utylizacji. Gdzie serwis VAG znam bardzo dobrze, i na sam serwis z którego korzystam złego słowa nie powiem.
    Tak wiec uważam że wszędzie jest dobrze gdzie nas nie ma, albo zależy jak się trafi, znam S8 z 2022r które po dziś dzień 18 razy było w serwisie, a w tym 7 unieruchomione lawetą... auto za ponad bańkę.
    Stelvio I gen. USA

  9. #29
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AlfaRomeo Brera 2.4 / Stelvio MY20
    Postów
    1,612

    Domyślnie

    Do usunięcia
    Ostatnio edytowane przez mateuszszar ; 15-04-2023 o 22:32

  10. #30
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2020
    Auto
    Alfa 159
    Postów
    1,030

    Domyślnie

    Cytat Napisał bob@ Zobacz post
    Z tym podejściem proponuje passata, albo lepiej rower
    Nie do Ciebie był ten komentarz. A Twoja odpowiedź nic nie wnosi. Ty wypisujesz jakieś bzdury, zestawiając Porsche z Alfą. Trudno dyskutować, jak ktoś miesza znaczenia. Rzecz nie w tym, że Tobie się bardziej podobało w Alfie ale w tym, że to są i marki i auta z zupełnie innej półki. I to są prawdy oczywiste, nie podlegające dyskusji, tak jak prawda o tym, że to Ziemia kręci się wokół Słońca a nie odwrotnie.
    Miejmy umiar w wypisywaniu bzdur, bo to momentami zaczyna przypominać piaskownicę ze szczeniakami a nie forum sympatyków motoryzacji.

    Mnie bardziej interesuje historia kolegi, który zamówił Competizione ale obawia się laga pod pedałem... No ciekawe. Ja bym się przed zakupem takiej fury jednak nią przejechał.
    Że nie ma i nie można?
    Czy może gdzieś jednak istnieje w PL demo Competizione?
    Ostatnio edytowane przez Teddy Bear ; 15-04-2023 o 23:48

Podobne wątki

  1. Giulia lub Stelvio z wypozyczalni.
    Utworzone przez Intruz w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 29-01-2022, 10:25
  2. [Giulia] Box Predkosc GIULIA/STELVIO
    Utworzone przez Leszek_Zal w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 22-11-2019, 22:38
  3. La Giulia i Le Stelvio
    Utworzone przez Giorgio w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 31-10-2019, 21:35
  4. Giulia i Stelvio NRING, Giulia Veloce Ti czyli nowości z Genewy
    Utworzone przez GexN w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 02-03-2018, 13:13

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory