Strona 4 z 14 PierwszyPierwszy 12345678910111213 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 136

Temat: Rdza ...

  1. #31
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2013
    Mieszka w
    SŁOPNICE
    Auto
    Giulia 2.0 280KM Q4 TI Veloce - była Alfa Romeo 159 2.4 JTDm 200KM EGR i DPF off
    Postów
    1,083

    Domyślnie

    Cytat Napisał JohnyBravo Zobacz post
    Odpowiedz z serwisu:

    Po przeanalizowaniu przez dział techniczny zgłoszenia, zostałem upoważniony do przekazania Państwu informacji, że zgłoszona przez Państwa usterka w samochodzie xxxxxx jest korozją podpowłokową i nie spełnia kryteriów definicji perforacji, a co za tym idzie naprawa nie może być wykonana w ramach Gwarancji na perforację blach nadwozia zgodnie z zapisem w Książce Gwarancyjnej: „ Elementy nadwozia pojazdu objęte są gwarancją na perforację spowodowaną korozją gdy wytworzy się ona od wewnątrz i przebije na zewnątrz.”

    - - - Updated - - -

    To moje drugie Stelvio, w pierwszym rozszczelniła się chłodnica, przednia lampa tez i naleciało brudu do środka, padł multiair (Ok 60k km przebiegu) i silnik (280KM) - wymienione na dodatkowo wykupionej gwarancji + jakieś drobnicę typu przegniłe lampki od tablicy rejestracyjnej itp, auto kupione nowe.

    Drugie gnije i nie jest to wada objęta gwarancja.
    Nigdy więcej AR nie kupie, szkoda kasy i nerwów.
    Jedź do innego aso

  2. #32
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2022
    Auto
    W poszukiwaniu
    Postów
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał slawek986 Zobacz post
    Jedź do innego aso
    Obie Stelvio serwisowalem w tym samym ASO, wszystkie przeglądy, te po gwarancji tez, wykupiłem dodatkowe ubezpieczenie (powertrain czy jakoś tak), za „jedyne” 10k za dodatkowe 3 lata. Kasę potrafili brać, ale odpowiedzialności za gnijące amelinium już nie. W przyszłym tygodniu mam spotkanie z rzeczoznawcą/biegłym sądowym i niestety wynajmę prawnika. Ewidentne chcą się spotkać w sądzie. Nie ma takiej możliwości, żebym odpuścił. Oczywiście będę pisał jak się sprawy maja.

  3. #33
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2022
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 280KM Veloce MY2021
    Postów
    1,210

    Domyślnie

    Jeśli słowo "perforacja" jest kluczowe to raczej nic nie wywalczysz. To gwarancja na coś co nie występuje (a napewno nie w czasie jej trwania). Dlatego obśmiałem gościa jak mi powiedział, że straciłem gwarę na blachę drzwi jak je wyciszyłem od środka.

  4. #34
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2020
    Auto
    Alfa 159
    Postów
    1,030

    Domyślnie

    Cytat Napisał JohnyBravo Zobacz post
    Obie Stelvio serwisowalem w tym samym ASO, wszystkie przeglądy, te po gwarancji tez, wykupiłem dodatkowe ubezpieczenie (powertrain czy jakoś tak), za „jedyne” 10k za dodatkowe 3 lata. Kasę potrafili brać, ale odpowiedzialności za gnijące amelinium już nie. W przyszłym tygodniu mam spotkanie z rzeczoznawcą/biegłym sądowym i niestety wynajmę prawnika. Ewidentne chcą się spotkać w sądzie. Nie ma takiej możliwości, żebym odpuścił. Oczywiście będę pisał jak się sprawy maja.
    współczuje Ci Johnny. Powiem Ci tylko, że koleżance zardzewiały nadkola w rocznym mercedesie, mi się kiedyś rozsypał silnik półtorarocznego Volvo na autostradzie a sąsiad toczy boje z VW, od bodaj dwóch lat, bo jego passat z wyprzedaży salonowej niemal od razu lądował w warsztatach....
    Trafiłeś kiepsko ale nigdzie, może poza Porsche, czy Lexusem, nie możesz spać spokojnie. Takie realia globalnego biznesu.

  5. #35
    Użytkownik Znawca Avatar koskar
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    WL // GA
    Auto
    Alfa Romeo 156 Berlina 2.0 T.S. 1999r., Renault Clio III Ph2 1.2 2010r.
    Postów
    1,782

    Domyślnie

    Cytat Napisał Teddy Bear Zobacz post
    Porsche,
    e tam, koledze w Panamerze V8 silnik zmieniali po 8k bo panewki obróciło xD

  6. #36
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2022
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 280KM Veloce MY2021
    Postów
    1,210

    Domyślnie

    Cytat Napisał koskar Zobacz post
    e tam, koledze w Panamerze V8 silnik zmieniali po 8k bo panewki obróciło xD
    To przykre ale nie największy problem. Kwestia jak do tego podeszli a nie samo zdarzenie które przytrafić się może każdej maszynie niestety

  7. #37
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2023
    Auto
    stelvio
    Postów
    228

    Domyślnie

    Ile lat ma to auto, że rdza z niego wyłazi ? Jak by wyglądała ta szyba bez uszczelek ? W moim starym wozie też zaczęła ostatnio wychodzić rdza przy szybach spod uszczelek, tylko przy tych gdzie są uszczelki - szyby boczne bagażnika w kombi - uszczelki nie zabezpieczają przed dostaniem się wody, wilgoci za to gdy się tam już dostanie wysycha bardzo długo i stąd korozja. Ale ten samochód ma 29 lat więc już ma prawo się coś zepsuć lub gdzieś zardzewieć. Jak się okazuje ~ 25 lat dłużej bez korozji kosztuje tyle, ile 0,5kg cynku na blachach pod marnym, jednowarstwowym akrylem

    ps
    Osobiście w takim samochodzie wyciąłbym szybę w jakimś warsztacie co je wymienia za 2 stówy, sam wyczyścić do żywego, na to podkład epoksydowy reaktywny/szpachlówkę epoksydową albo i wcześniej jeszcze może cynowanie ale tu by trzeba uważać na tapicerkę, zwykły podkład, tam gdzie już widać po wklejeniu szyby ładnie doszlifować i do lakiernika by położył za 1000 lakier, podwójna warstwę. Oddasz do przeciętnego lakiernika / aso, lekko wyszlifują, położą szpachlówkę akrylową lub nie, może jeszcze na mokro doszlifują, zamalują i cześć, za 3 lata to samo lub jeżeli masz niedaleko do którejś granicy, może tam lepiej obchodzą się z klientami ? Ewentualnie jest sposób, który na wielu działa - postrasz ich, że podjedziesz samochodem pod warsztat i zaprosisz Uwaga TVN na reportaż
    Ostatnio edytowane przez pawelbr ; 31-05-2023 o 21:01

  8. #38
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2012
    Auto
    Giulia
    Postów
    453

    Domyślnie

    To tez z tego co widzę zależy od koloru John Bravo ma zwykły kolor bez Metallica czyli dodatkowej warstwy bezbarwnego i według mnie to jest ta przyczyna. Co nie zmienia faktu ze nie powinno się to zdarzyć, a już o odpowiedzi ASO nie wspomnę - porażka

  9. #39
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2022
    Auto
    W poszukiwaniu
    Postów
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawelbr Zobacz post
    Ile lat ma to auto, że rdza z niego wyłazi ? Jak by wyglądała ta szyba bez uszczelek ? W moim starym wozie też zaczęła ostatnio wychodzić rdza przy szybach spod uszczelek, tylko przy tych gdzie są uszczelki - szyby boczne bagażnika w kombi - uszczelki nie zabezpieczają przed dostaniem się wody, wilgoci za to gdy się tam już dostanie wysycha bardzo długo i stąd korozja. Ale ten samochód ma 29 lat więc już ma prawo się coś zepsuć lub gdzieś zardzewieć. Jak się okazuje ~ 25 lat dłużej bez korozji kosztuje tyle, ile 0,5kg cynku na blachach pod marnym, jednowarstwowym akrylem

    ps
    Osobiście w takim samochodzie wyciąłbym szybę w jakimś warsztacie co je wymienia za 2 stówy, sam wyczyścić do żywego, na to podkład epoksydowy reaktywny/szpachlówkę epoksydową albo i wcześniej jeszcze może cynowanie ale tu by trzeba uważać na tapicerkę, zwykły podkład, tam gdzie już widać po wklejeniu szyby ładnie doszlifować i do lakiernika by położył za 1000 lakier, podwójna warstwę. Oddasz do przeciętnego lakiernika / aso, lekko wyszlifują, położą szpachlówkę akrylową lub nie, może jeszcze na mokro doszlifują, zamalują i cześć, za 3 lata to samo lub jeżeli masz niedaleko do którejś granicy, może tam lepiej obchodzą się z klientami ? Ewentualnie jest sposób, który na wielu działa - postrasz ich, że podjedziesz samochodem pod warsztat i zaprosisz Uwaga TVN na reportaż
    Stelvio ma nie całe 5 lat (w październiku będzie 5), drzwi są ponoć amelinowe, wiec nie pomalujesz
    jak napisałem w następnym tygodniu mam spotkanie z rzeczoznawca/biegłym sądowym, zatrudnię prawnika i mam nadzieję, że to wystarczy. Jezeli nie, to spotkamy sie w sądzie. Miałem kilkanaście samochodów różnych marek, ale tego czego doświadczyłem z AR i ich ASO to koszmar jakiś. Stelvio piękne, fajnie jeździ i koniec zalet jak dla mnie. Obojętnie jak się to skończy to stelvio pójdzie do ludzi i to będzie koniec mojej przygody z AR

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał bami159 Zobacz post
    To tez z tego co widzę zależy od koloru John Bravo ma zwykły kolor bez Metallica czyli dodatkowej warstwy bezbarwnego i według mnie to jest ta przyczyna. Co nie zmienia faktu ze nie powinno się to zdarzyć, a już o odpowiedzi ASO nie wspomnę - porażka
    Przed odbiorem samochodu została położona ceramika, odnawiana każdego roku.
    Ostatnio edytowane przez JohnyBravo ; 31-05-2023 o 22:18

  10. #40
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,296

    Domyślnie

    Ale jaja. Alfa przebija Mazdę - potrafi to czego japońce nie potrafią - "zardzewiec" aluminium i zwalić to na klienta ewentualnie zaleca hamerite.
    Autoryzowany przez Alfa Romeo serwis zaleca " a pomaluj se pan hamerite"
    W daci chyba nikt by się nie odważył takiego podejścia zastosować. No ale tradycja zobowiązuje .

Podobne wątki

  1. Lotna rdza
    Utworzone przez Driller w dziale Kosmetyka
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 15-03-2021, 09:53
  2. Rdza
    Utworzone przez Krzysiek723 w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 16-08-2016, 19:51
  3. Rdza na plastiku?!
    Utworzone przez Texas w dziale 147
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 31-07-2015, 14:13
  4. [156] RDZA RDZA RDZA RDZA
    Utworzone przez nfear w dziale 156
    Odpowiedzi: 95
    Ostatni post / autor: 07-11-2012, 18:48
  5. rdza w alfach 156 !!!!
    Utworzone przez CIAMILL156 w dziale 156
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 27-10-2006, 17:58

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory